Προς το περιεχόμενο

AMD RX6000 Series (RDNA2/Big Navi)


narta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Χωρίς να πειράξεις το cfg αρχείο όλες έχουν θέμα.

Το βάζεις normal και τέλος πάει φλούδα. Έτσι κι αλλιώς τα settings τα κατεβάζεις να πιάσεις τα πολλά hz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.techpowerup.com/285283/curious-amd-navi21-based-graphics-card-with-8gb-hits-the-radar

 

[...] The card is slower than the desktop RX 6800, but found trading blows with the RX 6700 XT. Speculation is rife as to what it could be.

The GeForce RTX 3070 Super has a shaky performance equation with the similarly-priced RX 6800, and any attempt to close the gap between the RX 6700 XT and the RX 6800 would cannibalize the latter, unless that's exactly what AMD wants—a product competitive with the RTX 3070 Super, but with a leaner bill of materials than the RX 6800 on account of the 8 GB memory.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/8/2021 στις 2:41 ΜΜ, BabisTs είπε

Έφτασες στο κλοκαρισμα......Ούτε το freesync δεν ξέρω που να το ενεργοποιήσω.......🤣....Thanx bro anyway όπως και να έχει.....προς το παρών αδειουλα..... βλέπουμε τα κόλπα στο Λιζακι όταν επιστρέψουμε!

Για δώσε εντυπώσεις σε σχέση με την 3090.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Ότι γνωρίζουμε.....σε 4Κ αλλα και σε rt χάνει η 6900ΧΤ......

Ναι αλλά σε 1440p σπέρνει.

Σε γενικές γραμμές ικανοποιημένος από την αλλαγή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Armoral είπε

 

Σε γενικές γραμμές ικανοποιημένος από την αλλαγή;

Όχι σε γενικές γραμμές μόνο....μια χαρά και όπως τα περίμενα !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/8/2021 στις 3:02 ΜΜ, 7nisiotis είπε

Το νορμαλ θολώνει κάποια textures

Πιο πολύ δεν φορτώνει τα πολύ μακρινά όταν ζουμάρεις με το sniper όπως γίνεται στα Battlefield. Γενικά και οι streamers που βλέπω με 3090 δεν παίζουν με high.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Πιο πολύ δεν φορτώνει τα πολύ μακρινά όταν ζουμάρεις με το sniper όπως γίνεται στα Battlefield. Γενικά και οι streamers που βλέπω με 3090 δεν παίζουν με high.

Ναι γιατί χρειάζονται πολλά καρε. Αυτοί παίζουν είτε 360-390 πλέον Hz 1080p ή 1440p 240Hz.

Αλλά απ' ότι είχα δοκιμάσει υπήρχαν και σε άλλα σημεία texture "degradation", στο Νορμάλ όπως σε ραντομ αντικείμενα, πράγματα όπως κάδρα ή αφίσες σε τοίχους κ.α.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Ναι γιατί χρειάζονται πολλά καρε. Αυτοί παίζουν είτε 360-390 πλέον Hz 1080p ή 1440p 240Hz.

Αλλά απ' ότι είχα δοκιμάσει υπήρχαν και σε άλλα σημεία texture "degradation", στο Νορμάλ όπως σε ραντομ αντικείμενα, πράγματα όπως κάδρα ή αφίσες σε τοίχους κ.α.

Μόνο αν πειράξεις το cfg που αν το κάνεις αυτά συμβαίνουν και με high. Με HP Omen X27 παίζουν τώρα, δηλαδή 1440P/240Hz TN panel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα πριν λίγο! Μου έκανε εντύπωση το πόσο γρήγορα έφτασε, λαμβάνοντας υπόψη ότι είχα ξεχάσει να ανεβάσω το όριο αγορών της κάρτας και μου ήρθε μήνυμα ότι δεν εγκρίθηκε η πληρωμή. Χάθηκαν 2 ημέρες έτσι. Σήμερα το πρωί έφτασε Ελλάδα εντωμεταξύ και στις 11 μου ήρθε sms ότι βρίσκεται στο σημείο παραλαβής. Πραγματικά εντυπωσιάστηκα. Απο περιέργεια, άνοιξα το κουτί και δεν έχει πέτρες, έχει την 6700! 😁

Να δω τώρα τα διαδικαστικά της αντικατάστασης σιγά σιγά γιατί μου ήρθε και σε περίεργη ημέρα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω Τσεχια πλεον οι 6700  υπαρχουν παντου και με μεγαλη διαθεσιμοτητα αλλα βλεπω οι τιμες δεν πανε κατω με τιποτα.. μαλλον πρεπει να γινει το ιδιο και για τα αλλα μοντελα μπας και νιωσουν λιγο...Εχουν και μια ωραια προσφορα την sapphire 6700 με δωρο τροφοδοτικο vga 750 w στα 850 ( καλη προσφορα επειδη οι τιμες ακομα ειναι εκει στα 800+)...

image.png.f91c3788c5b727a5ccfd24903d3885ac.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Μόνο αν πειράξεις το cfg που αν το κάνεις αυτά συμβαίνουν και με high. Με HP Omen X27 παίζουν τώρα, δηλαδή 1440P/240Hz TN panel.

Όχι δεν έχω εντοπίσει θολουρα πουθενά σε αντικείμενα με 0.85 (High) στη 3070 ή 0.65 που ήμουν στην 5700ΧΤ. 

TN? ακόμα? Πλέον τα ips έχουν αφανησει τα TN ή είναι σχεδόν ίδια σε απόκριση, εν τέλει ότι δώσει ο χορηγός μάλλον παίρνουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...