Προς το περιεχόμενο

AMD RX6000 Series (RDNA2/Big Navi)


narta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Matrix7 είπε

Βάλε τη 3090 να δοκιμάσεις😅😅😅😅😅😅😅.Κ πες μας μετά

H 3090 το τεντώνει αλλά το game δουλεύει πολύ καλύτερα σε nvidia αυτή την στιγμή οπότε δεν είναι μέτρο σύγκρισης 😕 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, Herald είπε

H 3090 το τεντώνει αλλά το game δουλεύει πολύ καλύτερα σε nvidia αυτή την στιγμή οπότε δεν είναι μέτρο σύγκρισης 😕 

Πλάκα κάνω ρε,για τις 3090 π καίγονται κ καλά😉Αυτό δεν είναι το παιχνίδι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Matrix7 είπε

Πλάκα κάνω ρε,για τις 3090 π καίγονται κ καλά😉Αυτό δεν είναι το παιχνίδι;

A ναι, τόσες μέρςε δεν κάηκε, όλα καλά :P 

Τραβάει όμως τα κέρατα του, βαράω plimits με undervolt, πρώτη φορά μου τυχαίνει σε παιχνίδι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, noFEARgr είπε

Αν δεν σε καιει το rt τοσο πολυ , και ειδικα αν δεν παιζεις σε 4κ/η την θες για benchmark, ειναι απιαστες .

Εγω βριζω καθημερινα πλεον με τα 8gb της 3070. 

Καλα και εγω για 6800XT πηγαινα περυσι αλλα αφαντες οι καρτες και τιμες στα υψη.

Και απο οτι θυμαμαι πολλοι πηγαν σε 3080,ειτε γιατι τις εβρισκαν κουτσα στραβα σαν διαθεσιμοτητα,ειτε γιατι ηταν φθηνοτερες παραδόξως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Καλα και εγω για 6800XT πηγαινα περυσι αλλα αφαντες οι καρτες και τιμες στα υψη.

Και απο οτι θυμαμαι πολλοι πηγαν σε 3080,ειτε γιατι τις εβρισκαν κουτσα στραβα σαν διαθεσιμοτητα,ειτε γιατι ηταν φθηνοτερες παραδόξως.

Yπάρχει σε caseking και mindfactory ετοιμοπαράδοτη στα 1100-1200, καλές υλοποίησεις. Ακριβουτσίκη, αλλά δεν είναι εντελώς εκτός τόπου και χρόνου η τιμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Herald είπε

Yπάρχει σε caseking και mindfactory ετοιμοπαράδοτη στα 1100-1200, καλές υλοποίησεις. Ακριβουτσίκη, αλλά δεν είναι εντελώς εκτός τόπου και χρόνου η τιμή

Βάλε τη διαφορά στο ΦΠΑ,βάλε κ το κατοστάρικο στα μεταφορικά κ δεν αξίζει κ τόσο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Matrix7 είπε

Βάλε τη διαφορά στο ΦΠΑ,βάλε κ το κατοστάρικο στα μεταφορικά κ δεν αξίζει κ τόσο..

Εγώ θα την πάρω κατευθείαν από την πήγη :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Matrix7 είπε

Βάλε τη διαφορά στο ΦΠΑ,βάλε κ το κατοστάρικο στα μεταφορικά κ δεν αξίζει κ τόσο..

Αν έχω μετανιώσει για κάτι μετά τις 6  3090,τις 2 ti κ την 6900 xt είναι π δεν πήρα την 6700 xt mech από pccomponentes στα 600 κάτι

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Εγώ θα την πάρω κατευθείαν από την πήγη :P 

Ε πάρε κ για μένα μία,θα στερέψει;😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Matrix7 είπε

Αν έχω μετανιώσει για κάτι μετά τις 6  3090,τις 2 ti κ την 6900 xt είναι π δεν πήρα την 6700 xt mech από pccomponentes στα 600 κάτι

Ε πάρε κ για μένα μία,θα στερέψει;😁

Όποιος θέλει μπορώ να κουβάλησω. 27 Αυγούστου γυρίζω όμως, θα αργήσουν ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Herald είπε

Όποιος θέλει μπορώ να κουβάλησω. 27 Αυγούστου γυρίζω όμως, θα αργήσουν ;) 

Ισπανία;Άκυρο,Γερμανία,τώρα κατάλαβα.Κάτσε να ρίξω μια ματιά

Επεξ/σία από Matrix7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, Matrix7 είπε

Είχα κάνει κ εγώ ένα πείραμα με μία 6900.Μια π τη κούμπωμα πάνω στην oled κ μια που τη πούλησα... Δυστυχώς δε δούλευε 120 hz κ hdr μαζί

 

 Μου δουλευει κανονικα με απλη 6800 και 120 ΗΖ +HDR παντως εμενα στην δικη μου TV ... περιεργο που δεν επαιζε για σενα και ειδικα 6900...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Καλα και εγω για 6800XT πηγαινα περυσι αλλα αφαντες οι καρτες και τιμες στα υψη.

Και απο οτι θυμαμαι πολλοι πηγαν σε 3080,ειτε γιατι τις εβρισκαν κουτσα στραβα σαν διαθεσιμοτητα,ειτε γιατι ηταν φθηνοτερες παραδόξως.

Ήταν σφήνα στην γραμμή παραγωγής ryzen 5000 chips, console chips, rx 6000 chips με τιτάνια ζήτηση. Τώρα κααατι έχει χαλαρώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, enable_your_mind είπε

 Μου δουλευει κανονικα με απλη 6800 και 120 ΗΖ +HDR παντως εμενα στην δικη μου TV ... περιεργο που δεν επαιζε για σενα και ειδικα 6900...

Δεν ξέρω γιατί,είχα πάρει ένα καλώδιο από Πλαίσιο...Να έφταιγε αυτό,να έφταιγε η c10?Δεν το έψαξα παραπάνω,από τη στιγμή π σε nvidia όλα δουλεύουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...