Προς το περιεχόμενο

βοήθεια για αγορά μηχανής


beverlover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί να φας κράξιμο? Μια χαρά μηχανή είναι το er, ειδικά αν κίνησε και περισσότερο σε αστικό περιβάλλον ο δικυλινδρος θα αισθάνεται καλύτερα από κάποιο τετρακύλινδρο και θα είναι και πιο οικονομικός από θέμα καυσίμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 λεπτά πριν, jimzak είπε

Γιατί να φας κράξιμο? Μια χαρά μηχανή είναι το er, ειδικά αν κίνησε και περισσότερο σε αστικό περιβάλλον ο δικυλινδρος θα αισθάνεται καλύτερα από κάποιο τετρακύλινδρο και θα είναι και πιο οικονομικός από θέμα καυσίμου.

ναι κυρίως πόλη κινούμε, άντε 2 3 φορές το χρόνο να βγω εκτός πλέον, είναι λουκούμι το άτιμο μου άρεσε πολύ γιατί κούμπωσα σχετικά γρήγορα πάνω του..

15 λεπτά πριν, greekfragma είπε

αν σου άρεσε το ER6 σε βλέπω για Versys

στα χρήματα που θα διαθέσω δυστυχώς μπορώ να πάω στο 1ο versys το οποίο να σου πω την αλήθεια δε με τρελαίνει πολύ εμφανισιακά αν και δε το έχω καβαλήσει η αλήθεια είναι, έχω δει βέβαια ότι είναι ακόμα πιο ψηλό από το strom που κοιτούσα αν και πιο μαζεμένο γενικά οπότε και να μου άρεσε θα είχα θέμα με το ύψος του! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, beverlover είπε

ναι κυρίως πόλη κινούμε, άντε 2 3 φορές το χρόνο να βγω εκτός πλέον, είναι λουκούμι το άτιμο μου άρεσε πολύ γιατί κούμπωσα σχετικά γρήγορα πάνω του..

στα χρήματα που θα διαθέσω δυστυχώς μπορώ να πάω στο 1ο versys το οποίο να σου πω την αλήθεια δε με τρελαίνει πολύ εμφανισιακά αν και δε το έχω καβαλήσει η αλήθεια είναι, έχω δει βέβαια ότι είναι ακόμα πιο ψηλό από το strom που κοιτούσα αν και πιο μαζεμένο γενικά οπότε και να μου άρεσε θα είχα θέμα με το ύψος του! 

έχω Versys 1ης γενιάς 8χρόνια μοναδικό όχημα μετακίνησης.

οικονομικό, μαζεμένο μανιτζέβελο στη κίνηση και ροπάτο από χαμηλά. το Vstrom είναι ψηλότερο από το Versys απλά επειδή είναι αρκετά πιο χοντρούλα νομίζεις οτι είναι χαμηλότερο από μακριά.

οδήγησέ το και θα δεις οτι μοιάζει πολύ στο ER6 (ίδιο μοτέρ φοράνε με άλλη χαρτογράφηση και εκκεντροφόρους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, greekfragma είπε

έχω Versys 1ης γενιάς 8χρόνια μοναδικό όχημα μετακίνησης.

οικονομικό, μαζεμένο μανιτζέβελο στη κίνηση και ροπάτο από χαμηλά. το Vstrom είναι ψηλότερο από το Versys απλά επειδή είναι αρκετά πιο χοντρούλα νομίζεις οτι είναι χαμηλότερο από μακριά.

οδήγησέ το και θα δεις οτι μοιάζει πολύ στο ER6 (ίδιο μοτέρ φοράνε με άλλη χαρτογράφηση και εκκεντροφόρους)

να σου πω την αλήθεια νόμιζα είναι ψηλότερο του στρομ έτσι όπως το έχω δει και στο δρόμο, το ότι είναι κι αυτό σαν το er τέρας αξιοπιστίας κτλ δε το αμφισβητώ εννοείται, θα του ρίξω πάντως μια ματιά! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/9/2020 στις 11:28 ΜΜ, greekfragma είπε

έχω Versys 1ης γενιάς 8χρόνια μοναδικό όχημα μετακίνησης.

οικονομικό, μαζεμένο μανιτζέβελο στη κίνηση και ροπάτο από χαμηλά. το Vstrom είναι ψηλότερο από το Versys απλά επειδή είναι αρκετά πιο χοντρούλα νομίζεις οτι είναι χαμηλότερο από μακριά.

οδήγησέ το και θα δεις οτι μοιάζει πολύ στο ER6 (ίδιο μοτέρ φοράνε με άλλη χαρτογράφηση και εκκεντροφόρους)

Δε φορανε το ιδιο μοτερ. δεν εχουν καμια σχεση . τελειως διαφορετικα σε ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, kostaskalamatas είπε

Δε φορανε το ιδιο μοτερ. δεν εχουν καμια σχεση . τελειως διαφορετικα σε ολα.

ότι πεις μάστορα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kostaskalamatas είπε

Δε φορανε το ιδιο μοτερ. δεν εχουν καμια σχεση . τελειως διαφορετικα σε ολα.

φοράνε ίδιο μοτέρ βασικά όπως είπε ο φίλος fragma αγορίνα, απλά έχει όντως άλλη χαρτογράφηση και είναι ελαφρώς πιο δυνατό το er..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, beverlover είπε

φοράνε ίδιο μοτέρ βασικά όπως είπε ο φίλος fragma αγορίνα, απλά έχει όντως άλλη χαρτογράφηση και είναι ελαφρώς πιο δυνατό το er..

ναι εχετε δικιο. αντι για versys μου ηρθε στο μυαλο vstrom.😑😑

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/9/2020 στις 8:49 ΜΜ, beverlover είπε

σωστός φίλε καταλαβαίνω απόλυτα τι λες, ίσως φάω κράξιμο με αυτό που θα πω αλλά σήμερα οδήγησα ένα er 6n που ήταν ένα από τα μηχανάκια που είχα στα υποψήφια για αγορά αλλά το είχα αποκλείσει λόγο έρωτα με v strom, γλυκάθηκα πολύ γιατί αν και γυμνό είναι πάρα πολύ άνετο και μανιτζέβελο, ο κινητήρα στρωτός αλλά λόγο δικύλινδρου έχει ωραίο νεύρο αν το γαργαλίσεις και σου αφήνει ένα χαζό χαμόγελο σίγουρα, πάνω που είχα σχεδόν καταλήξει φτου κι απ' την αρχή μάλλον! χαχαχαχα 

Δεν είναι ωραίο. Φαινετε η ηλικία του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, xrhstosiak είπε

θα κοίταγα και τα suzuki sv πάντως

φτηνα βρισκεις και tuono αλλη κατηγορια βεβαια, θελει ψαξιμο αρκετο ... αλλα αλλη φαση :)

χθες πήρα βόλτα και το cbf που με ενδιαφέρει και με κέρδισε και η θέση οδήγησης και η ομαλότητα του κινητήρα είναι ότι πρέπει για δάσκαλος, Παρασκευή θα οδηγήσει και το v strom ενός άλλου φίλου οπότε πλέον θα παιχτεί κάτι ανάμεσα σε αυτά τα δυο! 

1 ώρα πριν, mp123 είπε

Δεν είναι ωραίο. Φαινετε η ηλικία του.

αυτά είναι γούστα αγορίνα εμένα ακόμα μου αρέσει παρόλο που ειναι 10ετίας+ αλλά όπως είπα και πάνω στον φίλο πλέον ο κύκλος έχει στενέψει οπότε θα πάω σε cbf 600 η v strom!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Θα σου πρότεινα το. CBF 1000 αντί για το 600αρι . Είναι σε όλα του μια κλάση ανώτερο. 

Ωραίες και οι υπόλοιπες μηχανές που κοιτάς αλλά το 1000αρι είναι άλλη κλάση.

Δοκίμασε το αν μπορείς και θα ξεχάσεις τα υπόλοιπα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, aviador είπε

 Θα σου πρότεινα το. CBF 1000 αντί για το 600αρι . Είναι σε όλα του μια κλάση ανώτερο. 

Ωραίες και οι υπόλοιπες μηχανές που κοιτάς αλλά το 1000αρι είναι άλλη κλάση.

Δοκίμασε το αν μπορείς και θα ξεχάσεις τα υπόλοιπα

είναι η 1η μου μηχανή αγορίνα γιατί μέχρι πρότινος ήμουν στα scooter οπότε κοιτάζω κάτι στα 600 κυβικά να μπω πιο ομαλά στη φάση.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, beverlover είπε

είναι η 1η μου μηχανή αγορίνα γιατί μέχρι πρότινος ήμουν στα scooter οπότε κοιτάζω κάτι στα 600 κυβικά να μπω πιο ομαλά στη φάση.. 

Η ηλικία σου φίλε μου?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...