Προς το περιεχόμενο

βοήθεια για αγορά μηχανής


beverlover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεγάλο λάθος το vstrom για 1.72 ύψος αν θα το χρησιμοποιείς μέσα στη πόλη βέβαια δική σου η επιλογή, πολύ καλύτερα το cbf600 αλλά εγώ θα πρότεινα sv650 με κλειστά μάτια σε αυτά τα λεφτά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, aviador είπε

Η ηλικία σου φίλε μου?

30

2 ώρες πριν, apostolosapok είπε

Μεγάλο λάθος το vstrom για 1.72 ύψος αν θα το χρησιμοποιείς μέσα στη πόλη βέβαια δική σου η επιλογή, πολύ καλύτερα το cbf600 αλλά εγώ θα πρότεινα sv650 με κλειστά μάτια σε αυτά τα λεφτά.

δε θα ήθελα γυμνό γενικά φίλε μου, μου έχουν πει και άτομα που είναι στο ύψος μου ότι δε θα έχω κάποιο θέμα κι αν έχουμε αυτό το ύψος, εγώ την έχω καβαλήσει και τη φτάνω απλά μένει να την οδηγήσω για να δω και τη συμπεριφορά της στη κίνηση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι στην τελικη δεν παιρνεις κανένα στριταδικο, να λύσεις και το πρόβλημα του ύψους, και του γυμνού, και της πόλης, και τον ταξιδιών

Ενα για ολα, και είναι και τα ομορφότερες μοτοσυκλέτες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Γιατι στην τελικη δεν παιρνεις κανένα στριταδικο, να λύσεις και το πρόβλημα του ύψους, και του γυμνού, και της πόλης, και τον ταξιδιών

Ενα για ολα, και είναι και τα ομορφότερες μοτοσυκλέτες

γιατί προέρχομαι από scooter και θα ήθελα κάτι που να του βάζω και μπαγκαζιέρα και να μην είναι έκτρωμα, κρίμα τώρα σε ένα γυμνό να βάζεις και να φαίνεται κακάσχημο, το cbf και το v strom ειδικά είναι μια χαρά για φόρτωμα οπότε είναι και ο λόγος που δε κοιτάω πλέον άλλα μηχανάκια, και εκτός του πρακτικού είναι τα 2 που μου αρέσουν σε εμφάνιση εκτός όλων των άλλων πλέον, αλλιώς θα τσιμπούσα ένα er που είναι για εμένα τουλάχιστον όμορφο, ευκολοδήγητο και οκ για το ύψος μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, beverlover είπε

γιατί προέρχομαι από scooter και θα ήθελα κάτι που να του βάζω και μπαγκαζιέρα και να μην είναι έκτρωμα, κρίμα τώρα σε ένα γυμνό να βάζεις και να φαίνεται κακάσχημο, το cbf και το v strom ειδικά είναι μια χαρά για φόρτωμα οπότε είναι και ο λόγος που δε κοιτάω πλέον άλλα μηχανάκια, και εκτός του πρακτικού είναι τα 2 που μου αρέσουν σε εμφάνιση εκτός όλων των άλλων πλέον, αλλιώς θα τσιμπούσα ένα er που είναι για εμένα τουλάχιστον όμορφο, ευκολοδήγητο και οκ για το ύψος μου..

Τότε το καλύτερο θα ήταν ένα cb500x του 2013 που είναι κάτι ενδιάμεσο αλλά προφανώς ανέβαινει το budget στα 4.500 περίπου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, apostolosapok είπε

Τότε το καλύτερο θα ήταν ένα cb500x του 2013 που είναι κάτι ενδιάμεσο αλλά προφανώς ανέβαινει το budget στα 4.500 περίπου

και εκτός αυτού είχα και ένα tmax 500 οπότε ήθελα να ανέβω γενικά λίγο κατηγορία στα κυβικά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

CBF νομίζω είναι ίσως η καλύτερη λύση σε αυτό που ψάχνεις.

Μην σε φοβίζει το 1000αρι είναι πολύ ήρεμο στη οδήγηση και δεν κάνει απότομα ξεσπάσματα να σε φοβίζει.

Στις στροφές συγχωρεί και μικρά λαθάκια.

Είναι και ψεκαστο.

Επίσης κοίτα και για VFR 800. Είναι στην κατηγορία που ψάχνεις. 

Αλλά θέλει και πολύ ψάξιμο να πετύχεις σωστά συντηρημένο.

Επίσης μια παρεξηγημένη μηχανή λόγω εμφάνισης είναι η Honda Deauville .

Εμένα προσωπικά μου αρέσει. Εύκολη αξιόπιστη και πολύ πολύ άνετη.

Κάνει και για πόλη και για ταξίδια και σου παρέχει προστασία από αέρα και στα πόδια και στο στήθος.

Μιλάω για το ψεκαστο το 700αρι. Αν και το 650 είναι εξίσου πολύ αξιόπιστο.

Επίσης BMW F800ST είναι στη κατηγορία που ψάχνεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, aviador είπε

CBF νομίζω είναι ίσως η καλύτερη λύση σε αυτό που ψάχνεις.

Μην σε φοβίζει το 1000αρι είναι πολύ ήρεμο στη οδήγηση και δεν κάνει απότομα ξεσπάσματα να σε φοβίζει.

Στις στροφές συγχωρεί και μικρά λαθάκια.

Είναι και ψεκαστο.

Επίσης κοίτα και για VFR 800. Είναι στην κατηγορία που ψάχνεις. 

Αλλά θέλει και πολύ ψάξιμο να πετύχεις σωστά συντηρημένο.

Επίσης μια παρεξηγημένη μηχανή λόγω εμφάνισης είναι η Honda Deauville .

Εμένα προσωπικά μου αρέσει. Εύκολη αξιόπιστη και πολύ πολύ άνετη.

Κάνει και για πόλη και για ταξίδια και σου παρέχει προστασία από αέρα και στα πόδια και στο στήθος.

Μιλάω για το ψεκαστο το 700αρι. Αν και το 650 είναι εξίσου πολύ αξιόπιστο.

Επίσης BMW F800ST είναι στη κατηγορία που ψάχνεις.

επειδή το ψάχνω κάνα μήνα κοντά το όλο θέμα έχω πλέον καταλήξει σε v strom η cbf 600, σίγουρα λόγο ύψους το cbf είναι καλύτερο αλλά όπως έχω πει στο παρελθόν το στρόμα είναι χρόνια αποθημένο, μένει να το οδηγήσω και αυτό και να δω αν είναι στα μέτρα μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, beverlover είπε

επειδή το ψάχνω κάνα μήνα κοντά το όλο θέμα έχω πλέον καταλήξει σε v strom η cbf 600, σίγουρα λόγο ύψους το cbf είναι καλύτερο αλλά όπως έχω πει στο παρελθόν το στρόμα είναι χρόνια αποθημένο, μένει να το οδηγήσω και αυτό και να δω αν είναι στα μέτρα μου..

Οκ, εύκολο μηχανάκι το. V Strom το 650 πάντα.

Στην πόλη μέσα στρίβει πιο εύκολα σε επιτόπιες στροφές και σε στενούς δρόμους από ότι το CBF.

Αξιοπιστία μεγάλη και στο σέρβις του λογικές τιμές.

Απλώς προσωπικά το βρήκα μονότονο και λίγο βαρετό. Δεν προσφέρει καμιά ιδιαίτερη οδηγική συγκίνηση.

Μιλάω όμως πάντα προσωπικά.

Εύχομαι να πάρεις αυτό που ΕΣΥ θέλεις περισσότερο.

Αυτό μετράει στο τέλος, να το θυμάσαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, aviador είπε

Οκ, εύκολο μηχανάκι το. V Strom το 650 πάντα.

Στην πόλη μέσα στρίβει πιο εύκολα σε επιτόπιες στροφές και σε στενούς δρόμους από ότι το CBF.

Αξιοπιστία μεγάλη και στο σέρβις του λογικές τιμές.

Απλώς προσωπικά το βρήκα μονότονο και λίγο βαρετό. Δεν προσφέρει καμιά ιδιαίτερη οδηγική συγκίνηση.

Μιλάω όμως πάντα προσωπικά.

Εύχομαι να πάρεις αυτό που ΕΣΥ θέλεις περισσότερο.

Αυτό μετράει στο τέλος, να το θυμάσαι!

σε γενικές γραμμές δεν είμαι της ταχύτητας οπότε δε ψάχνω μηχανάκι να μου προσφέρει έντονες συγκινήσεις, το συγκεκριμένο και μόνο που με σκέφτομαι να το έχω συγκινούμαι χαχαχαχαχα, καψούρα μεγάλη λέμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, beverlover είπε

σε γενικές γραμμές δεν είμαι της ταχύτητας οπότε δε ψάχνω μηχανάκι να μου προσφέρει έντονες συγκινήσεις, το συγκεκριμένο και μόνο που με σκέφτομαι να το έχω συγκινούμαι χαχαχαχαχα, καψούρα μεγάλη λέμε..

Δεν είναι απαραίτητο να είναι ένα μηχανάκι γρήγορο για να σου προσφέρει οδηγικές συγκινήσεις.

Μιλάω για εντελώς αλλά πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, aviador είπε

Δεν είναι απαραίτητο να είναι ένα μηχανάκι γρήγορο για να σου προσφέρει οδηγικές συγκινήσεις.

Μιλάω για εντελώς αλλά πράγματα.

συμφωνώ απλά νόμιζα έλεγες για το γκάζι μιας και είναι πιο όποιο 650αρι, όπως και να έχει περιμένω αυτές τις μέρες να το καβαλήσω και να δω που θα πάω τελικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...