Προς το περιεχόμενο

Η Apple ακούγεται πως παρήγγειλε μεγάλη ποσότητα αναδιπλούμενων οθονών από τη Samsung


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, praktor_007 είπε

Σε κάθε θέμα xiaomi και huawei υπάρχουν αρκετά σχόλια που τρολαρουν ειδικά από χρήστες iphone.

Δεν νομίζω. Έχεις δει εσύ να πέφτουν 5-6 άτομα στην αρχή των σχολίων (όχι πάνω σε συζήτηση) και να ειρωνευονται όπως γραψαν εδώ  για innovation   , ροδάκια και λοιπές σαχλαμάρες; 

Επεξ/σία από koutsis
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Retromaniac είπε

Το ίδιο συμβαίνει και στα threads πχ για xiaomi από apple users... Δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με την λέξη apple. Έχει να κάνει με την νοοτροπία της κάθε εταιρείας και των χρηστών που την ακολουθούν...

Στο μεταξύ όλοι αυτοί που θίχτηκαν ήταν όλοι αυτοί που τρολαραν στο θέμα της Samsung και huawei για το πρώτο foldable κινητό

3 λεπτά πριν, koutsis είπε

Δεν νομίζω. Έχεις δει εσύ να πέφτουν 5-6 άτομα στην αρχή των σχολίων (όχι πάνω σε συζήτηση) και να ειρωνευονται όπως γραψαν εδώ  για innovation   , ροδάκια και λοιπές σαχλαμάρες; 

Ναι σε κάθε θέμα με νέα τεχνολογία xiaomi και σε κάθε θέμα που αφορά τη Huawei.Στο θέμα λοιπόν η apple για άλλη μια φορά ακολουθεί τους πρωτοπόρους samsung και huawei όπως και η motorola.Αναμενόμενο και σίγουρα είναι μια καλή κίνηση για όσους θέλουν iPhone foldable. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, praktor_007 είπε

Στο μεταξύ όλοι αυτοί που θίχτηκαν ήταν όλοι αυτοί που τρολαραν στο θέμα της Samsung και huawei για το πρώτο foldable κινητό

Ναι σε κάθε θέμα με νέα τεχνολογία xiaomi και σε κάθε θέμα που αφορά τη Huawei.Στο θέμα λοιπόν η apple για άλλη μια φορά ακολουθεί τους πρωτοπόρους samsung και huawei όπως και η motorola.Αναμενόμενο και σίγουρα είναι μια καλή κίνηση για όσους θέλουν iPhone foldable. 

Πολύ θα ήθελα να μου δώσεις ένα link για κάποιο τέτοιο θέμα για να το δω κι εγώ. Δεν το έχω παρατηρήσει ποτέ όμως. Και επαναλαμβάνω δεν μιλάω για σχόλια που γίνονται αν μέσω διαλόγου, αλλά από κάποιους που μόλις βλέπουν τη λέξη Apple στον τίτλο να μπαίνουν και να γράφουν ανοησίες από μόνοι τους...

Επεξ/σία από koutsis
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, koutsis είπε

Βασικά αυτό που θα βοηθούσε στο να κάνουμε διάλογο ειναι να μας πεις τι σε χάλασε τόσο πολύ στο ipad που σε ανάγκασε να το δώσεις πίσω..

1) Αδυναμία εγκατάστασης οτιδήποτε εκτός AppStore.

2) Η υποχρέωση να επενδύσω χρήματα σε εφαρμογές που θα με δέσουν σε ένα λειτουργικό και έναν αποκλειστικά κατασκευαστή.

3) Η με το ζόρι υποχρέωση να χρησιμοποιήσω Safari, υπό την έννοια ότι πολλά features δεν παίζουν χωρίς αυτόν και ότι ακόμα και ο Chrome είναι Safari με άλλο περιτύλιγμα. Ιδίως επειδή έχω MBP σε πολλές στιγμές όταν ήθελες να στείλεις κάτι από το laptop στο tablet άνοιγε υποχρεωτικά Safari! Γενικά, αστείο πράγμα να μπορώ να χρησιμοποιήσω μόνο ένα web browser που έχει προαποφασίσει ο κατασκευαστής.

4) Περίπλοκο και ακατανόητο σύστημα sharing μεταξύ εφαρμογών. Δε θυμάμαι ακριβως πως δούλευε, αλλά μόνο ότι μου έβγαζε την πίστη, τουλάχιστον συγκρινοντας με το Android που ήταν πολυ πιο ξεκάθαρο και σωστά δομημενο. Έστελνα PDF από το mail client στην εφαρμογή PDF annotation και ήταν πολύ ασαφές το πως δούλευε το σύστημα, που πήγαινε στο PDF κλπ. Κάποιες φορές δε δούλευε καθόλου. Στο τέλος υποχρεωνόμουν να μεταφέρω τα πάντα στο Dropbox έστω και για ένα απλό άνοιγμα.

5) Προβληματάκια με το Office. Όταν τυχόν μου έστελναν docx με email και έπρεπε να το κάνω PDF για να κάνω annotate έκανα μια φανουρόπιτα αν θα δουλέψει η μετατροπή. Οκ, αυτό πιθανότατα ήταν και θέμα του MS Office.

Σημειωτέον, είχα προηγουμένως Surface Pro οπότε είχα κακομάθει να έχω πλήρη έλεγχο των αρχείων μου και να μπορώ να λύσω τα πάντα με πολλές εφαρμογές (φυσικά με πολύ πιο δύσχρηστο UI). Επίσης, σαν το Drawboard PDF δε βρήκα αντίστοιχα καλή εφαρμογή στο iPad Pro, αλλά όπως προείπα δεν ήθελα και να επενδύσω πολλά χρήματα σε μια πλατφόρμα που θα με δέσει με την Apple χωρίς να έχω επιλογή να φύγω.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, liberostelios είπε

Εγώ που μου έδωσαν iPad Pro δωρεάν από τη δουλειά και το έδωσα πίσω επειδή δε την πάλευα με iOS, μπορώ να μιλάω;  😋

Oχι καλά εκανες. Άλλο να λες ότι δεν σε βολεύει και άλλο να κράζεις όπου βλέπεις την λέξη Apple. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ζω για τη μερα που η apple θα βαζει στα iphones κουμπαρά και οταν γεμιζει θα πρεπει να το πας για να τον αδειασουν κρατοντας φυσικα το περιεχομενο και πληρωνοντας κι ενα μικρο ποσο για την υπηρεσια που σου προσφεραν

  • Thanks 1
  • Confused 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 minutes ago, nick10000 said:

ζω για τη μερα που η apple θα βαζει στα iphones κουμπαρά και οταν γεμιζει θα πρεπει να το πας για να τον αδειασουν κρατοντας φυσικα το περιεχομενο και πληρωνοντας κι ενα μικρο ποσο για την υπηρεσια που σου προσφεραν

Ωραία ζωή περνάς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, nick10000 είπε

ζω για τη μερα που η apple θα βαζει στα iphones κουμπαρά και οταν γεμιζει θα πρεπει να το πας για να τον αδειασουν κρατοντας φυσικα το περιεχομενο και πληρωνοντας κι ενα μικρο ποσο για την υπηρεσια που σου προσφεραν

Επεξ/σία από koutsis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι πρώτα θα τα δούμε σε τάμπλετ και μετά σε κινητά αλλά θα είναι διαφορετικά...κάτι ετοιμάζουν πάντως από του χρόνου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, nick10000 said:

χαχαχα 

ηταν ετσι κι αλλιως ηλιθιο αυτο που ειπα οποτε μ αρεσει η απαντηση 

Καλά, ηλίθιο δεν θα το έλεγα, παρατραβηγμένο όμως ναι. Εξάλλου το "ζω για να..." είναι μια έκφραση που ξέρουμε τι σημαίνει. Το εξέλαβα κυριολεκτικά για να κάνω λίγο πλάκα. Ευτυχώς έχεις χιούμορ αλλά πολύ στη μπούκα την έχεις την Apple ρε παιδί μου. 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...