Προς το περιεχόμενο

Το LG Wing 5G στηρίζεται σε ένα εντελώς νέο και «περίεργο» form factor δύο οθονών


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πραγματικά δεν ξέρω τι να σχολιάσω εκτός του ότι μάλλον ήθελε να μας δείξει τι μπορεί να κατασκευάσει παρά το κατά πόσο χρήσιμο θα μπορούσε να είναι αυτό...τώρα θα μου πεις σε άλλους θα αρέσει σε εμένα περισσεύει....σωστό και αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η lg πειραματιζεται και καλα κανει..βλεπουμε και κατι διαφορετικο και ας μην φαινεται να εχει νοημα για τους περισσοτερους. ετσι κ αλλιως δικα τους φραγκα σπαταλανε στο r&d, οχι δικα μας. και οι κορεατες εχουν αλλο mindset..ισως εκει να πουλησει, who knows. το θεμα ειναι οτι η lg στη τεχνολογια των οθονων ειναι δυναμη και δε θα αργησουμε να δουμε rollable οθονες η κατι αλλο "εξωτικο", οπως δειχνει το σποιλερ στο τελος...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Acrobatis7 είπε

Τα LG δεν τα πιανει κανεις.

Κυριολεκτικά πλέον δεν τα πιανει κανεις και για αυτό φταίει αποκλειστικά η LG. Το τελευταίο LG που είχα ήταν το g4 καλό ήταν δεν λέω αλλά το κράτησα σχεδόν δύο χρόνια και μέσα σε αυτά τα δύο χρόνια μου είχε δώσει μόνο μια αναβάθμιση. Οταν πουλάς ένα προϊόν πρέπει και να το υποστηρίζεις ειδικά αν αυτό ανήκει στις ναυαρχίδες σου. Τώρα κλείνω δύο χρόνια με το mi mix 2s και δεν ξέρω και εγώ πόσες αναβαθμίσεις έχω πάρει και πόσες θα πάρω ακόμα. 

Επεξ/σία από badounask
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ουσία είναι πως υπάρχουν 2 οθόνες και εκμεταλλεύεσαι την 1.5.Θα μπορούσε να ανοίγει η δεύτερη οθόνη δίπλα στην άλλη και όχι απο πάνω καλύπτοντας την μισή της πρώτης.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, savakis είπε

επιτέλους κάντε κάτι με τα τηλέφωνα βαρεθήκαμε τα ίδια και τα ίδια.

Εξαιρετικό concept!

Ότι πιο άχρηστο και άσχημο έχω δει τελευταία. Επειδή κάτι είναι διαφορετικό είναι και εξαιρετικό;

Επιτέλους κάντε κάτι και με τα αυτοκίνητα βαρεθήκαμε! 4 ρόδες, τιμόνι, καθίσματα. Κάτι καινούργιο και καινοτομικό ρε παιδιά!

σ.σ. έχω το LG G6 και είμαι φαν της LG γενικότερα.

Επεξ/σία από whoever81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα δεν έχει ίντσες, GB κι εσχάτως Hz περιφρονείται και χλευάζεται από τους οπαδούς της "παντόφλας" προς χιονοπέδιλο.

(αν ήταν "φρούτο" θα κάνανε ουρά από τώρα έξω από τα shops)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, whoever81 είπε

Ότι πιο άχρηστο και άσχημο έχω δει τελευταία. Επειδή κάτι είναι διαφορετικό είναι και εξαιρετικό;

Επιτέλους κάντε κάτι και με τα αυτοκίνητα βαρεθήκαμε! 4 ρόδες, τιμόνι, καθίσματα. Κάτι καινούργιο και καινοτομικό ρε παιδιά!

σ.σ. έχω το LG G6 και είμαι φαν της LG γενικότερα.

με αυτή τη λογική δεν θα υπήρχαν ούτε τα smartphone που έχουμε σήμερα

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ θα πώ ότι είναι πολύ έξυπνη αυτή η υλοποίηση αφού δίνει την δυνατότητα να κρατάς και να χειρίζεσαι το κινητό μόνο με το ένα χέρι ενώ η οθόνη του είναι γυρισμένη σε landscape.
Μεγάλο πλεονέκτημα σε σχέση με τα foldable που αυτό είναι ποιό δύσκολο.

Όσον αφορά την ανθεκτικότητα του μηχανισμού, έχουμε δεί πολλές και διαφορετικές προσεγγίσεις σε αναδιπλούμενα τηλέφωνα όλα τα προηγούμενα χρόνια από πολλές εταιρείες, οπότε υπάρχει αρκετή τεχνογνωσία πιστεύω.

Μακάρι να προχωρήσει η ιδέα πάντως, είναι μια ενδιαφέρουσα εναλλακτική.

P.S.
Ευτυχώς που η μπροστινή κάμερα είναι pop-up και δεν υπάρχει notch.
Δεν θέλω να σκέφτομαι το flame που θα έπεφτε από τους «ειδικούς» του insomnia. :D

Επεξ/σία από dpolal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...