Προς το περιεχόμενο

Το PS5 κυκλοφορεί στις 19 Νοεμβρίου στα 500 και 400 ευρώ


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, Noobios είπε

Ανοιξαν πουθενα Ελλαδα τα πριορντερ;

Δεν την ξαναπατάω με preorder απο ελλαδα εχω φαει ακυρο 2 φορες. Προπαραγγελια απο amazon.de και τελος με UPS στην πορτα μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Darthvader είπε

Μεταξύ series S και PS5, ναι έχουν.

Ρε συ επέκταση του ssd να κάνεις στο series S και θα είναι πιο ακριβό από το PS5!

Ενώ στο Ps5 με 4Κ assets δεν θα θέλεις επέκταση ενός πραγματικά ακριβού SSD να πούμε έ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οχι ελλαδα ομως η τιμες αυτες ειναι εξωτερικο

ελλαδα + 24% + τρελα Ελληνα 

 

499 + 599 ellada

Επεξ/σία από APPLEGEEK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

 

Καλά νομίζεις..Η αλήθεια είναι ότι το Series S θα πουλήσει πολύ γιατί είναι φτηνό και έχει το game pass, αλλά αν κάποιος κοιτάει καθαρά τα exclusives λυπάμαι αλλά ένα Halo υπερπαραγωγή πήγαν να βγάλουν και εκεί τα έκαναν σκατά.

 

Σοβαρά exclusives που να είναι console-buyers δεν έχει ανακοινώσει η Sony ακόμα. Οπότε καταλήγουμε σε ποιος έχει το καλύτερο πακέτο και το Xbox έχει περισσότερα παιχνίδια διαθέσιμα at launch (last gen), έχει το game pass,  κάνει support παλιά peripherals και έχει το πιο δυνατό future-proof μηχάνημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, takjar είπε

 

Σοβαρά exclusives που να είναι console-buyers δεν έχει ανακοινώσει η Sony ακόμα. Οπότε καταλήγουμε σε ποιος έχει το καλύτερο πακέτο και το Xbox έχει περισσότερα παιχνίδια διαθέσιμα at launch (last gen), έχει το game pass,  κάνει support παλιά peripherals και έχει το πιο δυνατό future-proof μηχάνημα.

God of War Ragnarok..

Επεξ/σία από vste
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πονανε τα ματια μου με το non digital...αυτο το εξογκωμα στο πλαι δε μπορω να το χωνεψω με τιποτα. αναρωτιεμαι αν το digital θα επιτρεπει εξωτερικο blue ray αργοτερα..μακαρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, vorlon είπε

Αν έχεις όπως εγώ 2 ps4 πως παίζεις σύγχρονος το ίδιο game με μια κόπια αν δεν το πάρεις digital?

 

Καλά συγχρόνως δεν το παίζεις, μόλις μπεις με τον user που έχεις το digital game, σε πετάει έξω από το άλλο. Εκτός αν κάνεις ματσακονιές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vste είπε

God of War Ragnarok..

 

Ένα teaser μας έδειξε με μια ημερομηνία για το 2021. Δεν μας έδειξε ούτε καν cinematic όχι gameplay.

Θα πάρεις κονσόλα με ελπίδα ότι σε 1 χρόνο θα βγάλουν ένα game για το οποίο ούτε ένα σύντομο cinematic δεν είχαν έτοιμο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nikos5800 είπε

Κλάμα τα χβοχ fanboys δεν ξέρουν πού να κρυφτούν😀😀

Στα 400 ευρώ απλά δεν υπάρχει ο ανταγωνισμός 

Console exclusive το final fantasy 16, God of war 5 

Τελειωμένο πριν καν κυκλοφορήσει το χβοχ 

Τώρα σοβαρά ποιος ο λόγος να πάρει κάποιος το χβοχ serie s με 4tf gpu και 500gb ssd? Καλύτερα να δώσεις 100 ευρώ παραπάνω να πάρεις 10tf gpu και 900gb ssd! 

Με την ίδια λογική καλυτερα να δώσεις αλλά 100 και να πάρεις την καλύτερη κονσόλα σε hardware που παίρνει και δισκάκια  . Η sony μπορεί σήμερα να σκότωσε το series S , αλλά σκότωσε και την disk έκδοση του ps5 . Και φαίνεται ότι την χασουρα θα την βγάλει από τις τιμές των digital παιχνιδιών που μόνο αυτές θα παίζει κάποιος πλέον . Το φτηνό θα το πληρώσει κάποιος ακριβά , όπως και στο series S , αλλά μάλλον στην sony πολύ ακριβά γιατί δεν έχει ένα game pass να σώσει το κόστος για τον αγοραστή . Σας πέταξε το τυράκι και αμέσως τσιμπησατε .

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, greenkiller είπε

Σε δύο μήνες βγαίνει η κονσόλα και ακόμα δεν έχουν παρουσιάσει in real time τον ssd που υποτίθεται πως ειναι το πιο δυνατό selling point της κονσόλας.

Επίσης δεν έχουν ασχοληθεί καθόλου με το να δειξουν το cooling system της κονσόλας, ούτε φυσικά και το UI.

Ακραίο. 

 

Φαίνεται να μην είμαι ο μόνος που τον ανησυχεί το cooling system του PS5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, takjar είπε

Ένα teaser μας έδειξε με μια ημερομηνία για το 2021. Δεν μας έδειξε ούτε καν cinematic όχι gameplay.

Θα πάρεις κονσόλα με ελπίδα ότι σε 1 χρόνο θα βγάλουν ένα game για το οποίο ούτε ένα σύντομο cinematic δεν είχαν έτοιμο;

Γυρω στο Πασχα που θα παρω κονσολα πιστευω οτι θα εχουν γινει περισσοτερα πραγματα γνωστα. Απο εκει και περα η Sony σε καθε γενια εως τωρα εχει και δυνατες συνεχειες σε ηδη υπαρχοντα IP και καινουρια exclusive ip.

Fan boy δεν ειμαι. Λογικα κατω απο τον projector θα υπαρχει και PS5 & Xbox S. Αλλα να πω την αμαρτια μου στις προηγουμενες γενεες τον περισσοτερο gaming χρονο τον περασα στις κονσολες της Sony.

Πχ αυτη την περιοδο ασχολουμαι με Days Gone & Death Stranding ενω το καλοκαιρι επαιζα αρκετα FFVII-R. Δυστυχως πλεον το Xbox ανοιγει μονο για Burnout Revenge (X360 title).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...