Προς το περιεχόμενο

Pizza από supermarket


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από όσες δοκίμασα που και καλά είναι μάρκες καλές από πάντα στην εγχώρια αγορά, απογοητεύτηκα. Ειδικά οι φοιτητικές φίλες μου ροκ-εν-ρολ του υφαντή, πώς έχουν καταντήσει έτσι με ένα ψωμάκι πιτόγυρου και υλικά που σε κάνουν να νιώθεις εξαπατημένος;
Πλέον παίρνω κι εγώ από λιντλ τις καρντίς που είπε και ένας φίλος πιο πάνω, είτε τις σπέσιαλ, είτε τις αλμυρές αλλά με γεμάτη γεύση χωριάτικες.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 73
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχοντας δοκιμάσει πολλές και διαφορετικές μάρκες από το σούπερ δεν μου κάνει αίσθηση. Έχουν πολύ λίγα υλικά μέσα που δεν το ευχαριστιεμαι. Τα τελευταία χρόνια έχω βρει μια βιομηχανία που βγάζουν μόνο πίτσες και φύλλο και η πίτσα τους είναι το κάτι άλλο με 2,5€/ τεμάχιο. Πλούσια σε υλικά και η ζύμη γίνεται πολύ αφρατη που μ αρέσει. Αλλά από σούπερ πίτσα ποτέ ξανά!! 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, greekbusters είπε

Εχοντας δοκιμάσει πολλές και διαφορετικές μάρκες από το σούπερ δεν μου κάνει αίσθηση. Έχουν πολύ λίγα υλικά μέσα που δεν το ευχαριστιεμαι. Τα τελευταία χρόνια έχω βρει μια βιομηχανία που βγάζουν μόνο πίτσες και φύλλο και η πίτσα τους είναι το κάτι άλλο με 2,5€/ τεμάχιο. Πλούσια σε υλικά και η ζύμη γίνεται πολύ αφρατη που μ αρέσει. Αλλά από σούπερ πίτσα ποτέ ξανά!! 

Ε πες βρε ανθρωπε ποια ειναι. Μυστικο το εχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vforvaggelis είπε

Ε πες βρε ανθρωπε ποια ειναι. Μυστικο το εχεις;

Ε εντάξει έλεγαν για Θεσσαλονίκη γιαυτό. Τεσπα στο Ίλιον, Μαυρομιχάλη 17 και λέγεται της Σουζάνας. Τρομερή πίτσα και τυρόπιτα, θα με θυμηθείτε 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, greekbusters είπε

Ε εντάξει έλεγαν για Θεσσαλονίκη γιαυτό. Τεσπα στο Ίλιον, Μαυρομιχάλη 17 και λέγεται της Σουζάνας. Τρομερή πίτσα και τυρόπιτα, θα με θυμηθείτε 

Αθηνα ειμαι κοντα στο Ιλιον οποτε ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δοκιμάσει σχεδόν όλες τις γνωστές και καμία δεν μου άρεσε ιδιαίτερα

Η μοναδική εταιρία, από όσες έχω δοκιμάσει, που οι πίτσες της είναι σχεδόν σπιτικές είναι η Greca

https://eshop.mymarket.gr/katepsygmena-trofima/pites-pitses-peinirly/pites-pitses-peinirly?brand=Greca

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, SchinasN είπε

Αν και το Kanakis είναι καλή επιλογή , επειδή στη Χαριλάου υπάρχουν 4 διαφορετικά supermarket και αρκετές επιλογές , εσείς τι παίρνετε ;

Μιας και είσαι Χαριλάου και pizza lover προτείνω να δοκιμάσεις, αν δεν το έχεις κάνει ήδη, το pizza plain. Ίσως η καλύτερη πίτσα που έχω φάει ποτέ.

10 ώρες πριν, SchinasN είπε

 

Επεξ/σία από turbakiasss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εντονες λιγουρες κανω το εξης:

Βγαζω πιτες για σουβλακια απο την καταψυξη, αλοιφω σαλτσα ντοματας, φρεσκοτριμμενο πιπερι, ριγανη, τυρια, ζαμπονια, πιπεριες, μανιταρια και στο τσακιρ ψιλοκοβω κανα λουκανικο. Ενα τεταρτακι στο φουρνο κ ετοιμες. Η καθε πιτα ειναι στην ουσια μια ατομικη πιτσα.

Επισης μπορει να σε βγαλει ασπροπροσωπο αν εχεις κοσμο στο σπιτι αλλα τα μαγαζια εχουν κλεισει λογω περασμενης ωρας.

  • Like 11
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετοί φίλοι μου παίρνουν την ristorante dr. Oetker

Προσωπικά δεν μου αρέσουν καθόλου οι κατεψυγμένες του σούπερ, αν δεν φτιάξω δική μου, παίρνω από το σούπερ την φρέσκια ζύμη πίτσας Κανάκη και βάζω ότι υλικά θέλω πάνω.. Είναι αρκετά τίμια, λεπτή σχετικά και δεν είναι κατεψυγμένη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, asemnos είπε

Σε εντονες λιγουρες κανω το εξης:

Βγαζω πιτες για σουβλακια απο την καταψυξη, αλοιφω σαλτσα ντοματας, φρεσκοτριμμενο πιπερι, ριγανη, τυρια, ζαμπονια, πιπεριες, μανιταρια και στο τσακιρ ψιλοκοβω κανα λουκανικο. Ενα τεταρτακι στο φουρνο κ ετοιμες. Η καθε πιτα ειναι στην ουσια μια ατομικη πιτσα.

Επισης μπορει να σε βγαλει ασπροπροσωπο αν εχεις κοσμο στο σπιτι αλλα τα μαγαζια εχουν κλεισει λογω περασμενης ωρας.

 

38 λεπτά πριν, Son^Goku είπε

Καρδις από εμένα

αυτό με τις πίτες το κάνω και εγώ και είναι σωτήριο. Αλλιώς από έτοιμες και εγώ είμαι καρδις. Βασικά τα περισσότερα προϊόντα τους είναι πολύ άνω του μετρίου

https://www.thetoc.gr/new-life/article/m-arampatzis-o-biomixanos---fainomeno-kai-i-lidl-pou-ton-sikwse-polu-psila/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά συγγνώμη για το off topic αλλά κάτι τυροπιτάκια καρδις που είχα φάει σε φίλο ήταν για πέταμα (πάνε χρόνια βέβαια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για vfm παίρνω kardis και συμπληρώνω τριμμένη μοτσαρέλα ή ένα οποιοδήποτε μιξ τυριών. Κοιτάω να κάνω ένα μικρο στοκ (έχω καταψύκτη) όταν είναι αυτά σε προσφορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...