Προς το περιεχόμενο

Pizza από supermarket


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 73
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 ώρες πριν, SchinasN είπε

γίνεται και έτσι , όμως τρέχω όλη μέρα και δεν είναι πάντα εύκολο να φτιάχνεις. Επίσης μπορώ να παραγγείλω και από έξω. Άμα με πιάσει λιγούρα στις 3 τα ξημερώματα , θέλω την πίτσα μου χθες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα μου την έσπαγαν οι έτοιμες πίτσες γιατί έχουν ελάχιστο τυρί, είχα βρεί παλιά κάτι Ελληνικές τυλιγμένες με ζελατίνα και απλό αυτοκόλητο και ήταν αρκετά καλές αλλά συμπλήρωνα τυρί. Πλέον εδώ και χρόνια κάνω μόνος μου ζύμη σε μηχανή, αλλά για γρήγορες καταστάσεις πρίν τον υπνο βάζω πίτα απο γύρο ή αράβικη απο την κατάψυξη, κέτσαπ, τυρί τριμμένο οχι γκούντα αλλά ημίσκληρο, μπέικον και μανιτάρια και της ψήνω στο γκριλ του φούρνου μικροκυμάτων και βγαίνουν μία χαρά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά η πίτσα είναι σαν την π@τσα..ο καθένας πιστεύει ότι η δική του είναι η καλύτερη.

Και για να συνεχίσω της πίτσας μας τον χαβά, εγώ παίρνω κατεψυγμένες βάσεις πίτσας και απλά πετάω γαλοπούλα, τυριά και ότι έχω για τοστ.

Επεξ/σία από gorilas13
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Everest είπε

Από όσες δοκίμασα που και καλά είναι μάρκες καλές από πάντα στην εγχώρια αγορά, απογοητεύτηκα. Ειδικά οι φοιτητικές φίλες μου ροκ-εν-ρολ του υφαντή, πώς έχουν καταντήσει έτσι με ένα ψωμάκι πιτόγυρου και υλικά που σε κάνουν να νιώθεις εξαπατημένος;
Πλέον παίρνω κι εγώ από λιντλ τις καρντίς που είπε και ένας φίλος πιο πάνω, είτε τις σπέσιαλ, είτε τις αλμυρές αλλά με γεμάτη γεύση χωριάτικες.

κι εγω παλια ρον εν  ρολ, τρέλα. τώρα σχεδόν ολες ετσι τις έκαναν, το μεγάλι ψωμάκι πιτόγυρου. σε τοικό εργοστάσιο που εκανε καποιες αρκετα καλές πριν 2-3 χρόνια έβαλε τετοιο ψωμάκι κ είναι αίσχος. του λιντλ τις καρδις τις αίρνω καποιες φορές για τα παιδιά μου και για μένα τη νηστισιμη

16 λεπτά πριν, gorilas13 είπε

.ο καθένας πιστεύει ότι η δική του είναι η καλύτερη.

.

η δική μου σιγουρα είναι. όσοι έχουν δοκιμάσει ταυτό μου λένε.

επίσης βάζω 2-3 είδη τυριών και τρώγεται και την επόμενη μέρα (γκούντα, ημίσκληρο, μοτσαρέλα ή τσένταρ αμα έχω και λίγη φέτα από πάνω)

Επεξ/σία από velociraptoras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, velociraptoras είπε

η δική μου σιγουρα είναι. όσοι έχουν δοκιμάσει ταυτό μου λένε.

επίσης βάζω 2-3 είδη τυριών και τρώγεται και την επόμνενη μέρα (γκούντα, ημίσκληρο, μοτσαρέλα ή τσένταρ αμα έχω και λίγη φέτα από πάνω)

Για την πίτσα μιλάς..;

Επεξ/σία από gorilas13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν σε κάποιον αρέσει thin n crispy:

 αραβική πίτα μια έτοιμη σάλτσα κύκνος με λίγο έξτρα αλάτι, τριμμένο τυρί απο τον Σκλαβενίτη που πουλάει μίγμα διαφόρων τυριών στη τιμή του φθηνότερου Gouda (το ότι είναι πολλά διαφορετικά τυριά δίνει πολύ) γαλοπούλα και λίγα μανιτάρια κονσέρβα,

σε προθέρμαζμενο φούρνο στο τέρμα και σε ενα ανάποδο ταψί που και αυτό είναι μέσα στην προθέρμανση σε 5 λεπτά είναι έτοιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιά έπαιρναν οι δικοί μου από εργαστήρια στην Νέα Ιωνία (Αθήνα) βάσεις για πεϊνιρλί και πίτσα. Ήταν φρέσκιες εκείνη την ώρα αλλά έμπαιναν και κατάψυξη για όποτε. Απείρως νοστιμότερες και οικονομικότερες από του σούπερ. Σίγουρα θα έχει κάτι αντίστοιχο να βρεις και Θεσσαλονίκη!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλες οι έτοιμε απογοήτευση είναι.Έχω αγοράσει τα πάντα όλα.Από συνήθεια τις αγοράζουμε και όχι γιατί μας αρέσει κάποια. Αφού η πίτσα FAN με 5 ευρώ φαντάζει αριστούργημα μπροστά τους.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, papoys1 είπε

Όλες οι έτοιμε απογοήτευση είναι.Έχω αγοράσει τα πάντα όλα.Από συνήθεια τις αγοράζουμε και όχι γιατί μας αρέσει κάποια. Αφού η πίτσα FAN με 5 ευρώ φαντάζει αριστούργημα μπροστά τους.

Το lidl πχ εχει 2 πιτσες με σαλαμι για 3 ευρω και 3 πιτσες μαργαριτα για 2 ευρω, που μετα μπορεις να βαλεις ο, τι υλικό θες πανω (ζαμπόν, εξτρα τυρι, μανιταρια, πιπερια κοκ). Αν ειναι να γραψουμε για συγκριση τιμων των "φτηνοτερων" προιοντων με την "ελαχιστη δυνατη" ποιοτητα καθε κατηγοριας

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπες στον κοπο και προσπαθησε να φτιαξεις μονος σου την παρακατω συνταγη πιτσας (μισα υλικα για λιγοτερη ζυμη εννοειτα) και παιζει να μην ξαναγορασεις ποτέ ετοιμη πιτσα.

Την φτιαχνουμε αρκετα  χρονια... ο λογος ??  Μολις δοκιμασεις θα καταλαβεις!

Η φρεσκια μοτσαρελα(που βρισκω μονο Lidl) κανει ολη την διαφορα.Κριμα που πολλες πιτσαριες δεν χρησιμοποιουν αυτο υλικο.

 

https://caruso.gr/pizza-italiki-zymi-margarita/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...