Προς το περιεχόμενο

WandaVision


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 minutes ago, jerry banana said:

Κατάλαβα δεν είμαι όπως και έγραψα άρα λογικά pass.Οταν λέω δεν είμαι έχω δει τις ταινίες μικρός που έβλεπα κινούμενα σχέδια αλλά πέρα από τις ταινίες που είναι και πρόσφατες σε σχέση με κάμποσα χρόνια πριν των σχεδίων ,πιστεύω θα χάσω τη μπάλα.

Απ το 4ο και μετα, βλεπεις εντελως αλλη σειρα, εγω θα σου ελεγα να της δωσεις χρονο

Επεξ/σία από Kostasspil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Thresh είπε

MCU = Cinematic Universe, όχι comics.

Κατάλαβα .Από εκεί φαίνεται πόσο ξέρω.Εγω τις ταινίες τις έχω δει όλες από το πρώτο iron man μέχρι το avengers .Η σειρά είναι δυνατή σαν τις ταινίες ή βαρετή αυτό με ενδιαφέρει πιο πολύ.

1 λεπτό πριν, Kostasspil είπε

Απ το 4ο και μετα, βλεπεις εντελως αλλη σειρα, εγω θα σου ελεγα να της δωσεις χρονο

Έγινε σε ευχαριστώ γιατί στο πρώτο επεισόδιο δεν ξέρω τι σκέφτονταν οι σεναριογράφοι με το που το δει ο θεατής έχει βαρεθεί στα πρώτα λεπτά.Τουλαχιστον εγώ.Θα του τη ξαναδώσω και όταν ολοκληρώσω θα γράψω την άποψη μου εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, jerry banana said:

στο πρώτο επεισόδιο δεν ξέρω τι σκέφτονταν οι σεναριογράφοι με το που το δει ο θεατής έχει βαρεθεί στα πρώτα λεπτά

Σου εξηγει ακριβως τι ειναι αυτο που βλεπεις. Enjoy!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι μεγάλα σε διάρκεια επεισόδια, δεν θα χάσεις τίποτα να τα δεις. Τα 3 τελευταία είναι το ζουμί που είναι περίπου 40 λεπτά και είναι μια εισαγωγή στην επόμενη φάση του σύμπαντος της marvel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/3/2021 στις 12:34 ΜΜ, jerry banana είπε

Κατάλαβα .Από εκεί φαίνεται πόσο ξέρω.Εγω τις ταινίες τις έχω δει όλες από το πρώτο iron man μέχρι το avengers .Η σειρά είναι δυνατή σαν τις ταινίες ή βαρετή αυτό με ενδιαφέρει πιο πολύ.

Έγινε σε ευχαριστώ γιατί στο πρώτο επεισόδιο δεν ξέρω τι σκέφτονταν οι σεναριογράφοι με το που το δει ο θεατής έχει βαρεθεί στα πρώτα λεπτά.Τουλαχιστον εγώ.Θα του τη ξαναδώσω και όταν ολοκληρώσω θα γράψω την άποψη μου εδώ.

Κοίτα...σ' αυτή την σειρά διάλεξαν μια τελείως διαφορετική προσέγγιση.

Για μένα η αναπαράσταση παλαιότερων δεκαετιών και με βάση τις σειρές που γύριζαν τότε μου ήταν πολύ ενδιαφέρον.

Αυτό φαίνεται και από το παίξιμο και την προφορά τον ηθοποιών.

Τώρα αν εσύ περιμένεις να δεις μπαμ μπουμ, εκρήξεις, μπουνιδια και γυριστες κλωτσιές τότε είναι η λάθος σειρά για σένα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, orfeas26 είπε

Κοίτα...σ' αυτή την σειρά διάλεξαν μια τελείως διαφορετική προσέγγιση.

Για μένα η αναπαράσταση παλαιότερων δεκαετιών και με βάση τις σειρές που γύριζαν τότε μου ήταν πολύ ενδιαφέρον.

Αυτό φαίνεται και από το παίξιμο και την προφορά τον ηθοποιών.

Τώρα αν εσύ περιμένεις να δεις μπαμ μπουμ, εκρήξεις, μπουνιδια και γυριστες κλωτσιές τότε είναι η λάθος σειρά για σένα.

Μπα έχω δει πολλές σειρές που δεν έχουν μπαμ μπουμ όπως λες και είναι αριστουργήματα βλέπε mindhunter, unorthodox ,κλπ αλλά ίσως το χιούμορ που προσπάθησαν να περάσουν στα πρώτα επεισόδια και τα ψεύτικα γέλια του 50-60 είναι ξενερα για πολλούς . Παρόλαυτα τκ πάλεψα και είδα μερικά επεισόδια .Θα τη συνεχίσω αλλά έχω και τη δουλειά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, jerry banana είπε

Μπα έχω δει πολλές σειρές που δεν έχουν μπαμ μπουμ όπως λες και είναι αριστουργήματα βλέπε mindhunter, unorthodox ,κλπ αλλά ίσως το χιούμορ που προσπάθησαν να περάσουν στα πρώτα επεισόδια και τα ψεύτικα γέλια του 50-60 είναι ξενερα για πολλούς . Παρόλαυτα τκ πάλεψα και είδα μερικά επεισόδια .Θα τη συνεχίσω αλλά έχω και τη δουλειά :P

Τα ψεύτικα γέλια είναι μέχρι και σήμερα πχ φιλαράκια, two and a half men κτλ.

Δεν ξέρω αν είναι ακριβώς χιούμορ, θα το έλεγα χαριτωμενια πιο πολύ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, orfeas26 είπε

Τα ψεύτικα γέλια είναι μέχρι και σήμερα πχ φιλαράκια, two and a half men κτλ.

Δεν ξέρω αν είναι ακριβώς χιούμορ, θα το έλεγα χαριτωμενια πιο πολύ

Ευτυχία για  ορισμένους μεγάλη ξενερα για άλλους :) Ξερεις τουλάχιστον εάν υπάρχουν γέλια στα επόμενα επεισόδια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
56 minutes ago, jerry banana said:

αλλά ίσως το χιούμορ που προσπάθησαν να περάσουν στα πρώτα επεισόδια και τα ψεύτικα γέλια του 50-60 είναι ξενερα για πολλούς

Ήταν αναπαράσταση sitcom τέτοιας εποχής, λογικό ήταν να υπάρχουν αυτά.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Thresh είπε

Ήταν αναπαράσταση sitcom τέτοιας εποχής, λογικό ήταν να υπάρχουν αυτά.

Εχω ελπιδες για το 4ο και μετα που μου ειπαν οτι παιρνει γερη τροπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, jerry banana said:

Εχω ελπιδες για το 4ο και μετα που μου ειπαν οτι παιρνει γερη τροπη.

Ναι, απλά να ξέρεις ότι μένουν στοιχεία απο το sitcom, δεν εξαφανίζεται τελείως. Μόνο στα 2 τελευταία νομίζω το εγκαταλείπουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, orfeas26 είπε

Τα ψεύτικα γέλια είναι μέχρι και σήμερα πχ φιλαράκια, two and a half men κτλ.

Δεν ξέρω αν είναι ακριβώς χιούμορ, θα το έλεγα χαριτωμενια πιο πολύ

Fun fact, τα πρωτα επεισοδια του Wandavision καθως και τα φιλαράκια ειχαν ζωντανο κοινο, αρα τα γελια δεν ειναι κονσερβα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης τα πρώτα 3 επεισόδια έκαναν γκελ σε αμερικανικό κοινό και κριτικούς γιατί οι αναφορές που χρησιμοποιούν είναι μέρος της τηλεοπτικης ιστορίας και κουλτούρας που ακόμα και ένας 20χρονος στις ΗΠΑ μπορεί να τις πιάσει. Τηρουμένων των αναλογιών είναι σα να έβγαινε κάτι αντίστοιχο στην Ελλάδα και να χρησιμοποιούσε στοιχεία από ελληνικές κωμωδίες των 90ς που ακόμα και όσοι ήταν αγέννητοι τότε γνωρίζουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...