Προς το περιεχόμενο

ΛΥΣΗ ΜΙΣΘΩΣΗΣ TAXISNET


Chron2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 minutes ago, Joshua21 said:

Πλέον όπως είναι υποχρεωτικό να δηλώνεται ηλεκτρονικά κάθε μίσθωση, έτσι είναι υποχρεωτικό να δηλώνεται ηλεκτρονικά και κάθε λύση.

Μάλλον δεν είδες την προηγούμενη απάντηση, πάμε άλλη μία:

ναι έκανες eidt και δεν το είδα

τί να σου πω,
αυτό που έγραψα είναι αυτό που μου είχαν πει τηλεφωνικά από το τηλεφωνικό κέντρο της ΑΑΔΕ
αν λάθος μου το είπαν, ΟΚ δεν είναι δικό μου το λάθος

και επίσης επειδή είχα και μια περίπτωση με σιωπηρή ανανέωση μίσθωσης που παρατάθηκε μετά τη δηλωμένη ημερομηνία στο ηλεκτρονικό μισθωτήριο και μετά από κάποιο διάστημα αποχώρησε και τελείως ο ενοικαστής,
αυτό που μου είχαν πει επίσης ήταν ότι έπρεπε να είχε δηλωθεί ηλεκτρονικά με τροποποιητική ηλεκτρονική δήλωση πάνω στη διάρκεια της μίσθωσης χωρίς άλλη δήλωση λύσης

Επεξ/σία από KoreanW
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπέρα...μια βοήθεια...το 2014 έως το 2015 εμένα σε μια πόλη λόγω εργασίας...εμένα με ενοίκιο σε ένα σπίτι κ είχε δηλωθεί κανονικά το ενοικιαστηριο στο taxisnet  από τον σπιτονοικοκύρη κ εγώ είχα κάνει αποδοχή....τώρα μένω σε άλλη πόλη πάλι λόγω δουλειάς κ χτες όταν έκανα είσοδο στον λογαριασμό μου στο taxisnet είδα ένα εισερχόμενο μήνυμα ....το οποίο ανέγραφε ότι 02/12/2020 ο  ιδιος σπιτονοικοκύρης   του τότε με είχε καταχωρήσει ως μισθωτή για το χρονικό διάστημα 2014-2015 κ έλεγε αποδοχή κ μη αποδοχή...εγώ όμως έκανα μη αποδοχή με αιτιολογία ότι δεν μένω εκεί....λύση ενοικιαστηριου δλδ...γτ έγινε αυτό?ξέρει κανείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Mpakaliaraki είπε

Καλησπέρα...μια βοήθεια...το 2014 έως το 2015 εμένα σε μια πόλη λόγω εργασίας...εμένα με ενοίκιο σε ένα σπίτι κ είχε δηλωθεί κανονικά το ενοικιαστηριο στο taxisnet  από τον σπιτονοικοκύρη κ εγώ είχα κάνει αποδοχή....τώρα μένω σε άλλη πόλη πάλι λόγω δουλειάς κ χτες όταν έκανα είσοδο στον λογαριασμό μου στο taxisnet είδα ένα εισερχόμενο μήνυμα ....το οποίο ανέγραφε ότι 02/12/2020 ο  ιδιος σπιτονοικοκύρης   του τότε με είχε καταχωρήσει ως μισθωτή για το χρονικό διάστημα 2014-2015 κ έλεγε αποδοχή κ μη αποδοχή...εγώ όμως έκανα μη αποδοχή με αιτιολογία ότι δεν μένω εκεί....λύση ενοικιαστηριου δλδ...γτ έγινε αυτό?ξέρει κανείς?

ΚΑΚΩΣ έκανες μη αποδοχή.

Το μύνημα έγραφε ότι έληξε πχ η μίσθωση την τάδε ημέρα του 2015.

Δεν ήταν αλήθεια ???

Τώρα, πρέπει να συνεννοηθεις με τον τότε ιδιοκτήτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

ΚΑΚΩΣ έκανες μη αποδοχή.

Το μύνημα έγραφε ότι έληξε πχ η μίσθωση την τάδε ημέρα του 2015.

Δεν ήταν αλήθεια ???

Τώρα, πρέπει να συνεννοηθεις με τον τότε ιδιοκτήτη.

Αλήθεια ήταν ...αλλά γτ Μ εμφανίστηκε τώρα...? Μετά από πέντε χρόνια,...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Mpakaliaraki είπε

Αλήθεια ήταν ...αλλά γτ Μ εμφανίστηκε τώρα...? Μετά από πέντε χρόνια,...

 

ΤΩΡΑ, το ζήτησε το κράτος.

ΤΟΤΕ, δεν υπήρχε τέτοια υποχρέωση.

ΥΓ. Κοίτα: δεν υπάρχει πρόβλημα. 

Θα τον ενημερώσεις για το λάθος και θα σου στείλει 2' μύνημα να δηλώσεις ΑΠΟΔΟΧΗ γιατί στο υπάρχον δεν γίνεται πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα τότε το 2014 είχα κάνει αποδοχή...κ στην ουσία Μ το ξαναστειλαν....μέσα στο σύστημα φαίνεται ότι έκανα τότε αποδοχή Μ ημερομηνία λύσης το 2015 κ τώρα τ ξαναεστειλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Mpakaliaraki είπε

Μα τότε το 2014 είχα κάνει αποδοχή...κ στην ουσία Μ το ξαναστειλαν....μέσα στο σύστημα φαίνεται ότι έκανα τότε αποδοχή Μ ημερομηνία λύσης το 2015 κ τώρα τ ξαναεστειλε

Μπερδεμένα τα γράφεις, εφόσον όπως λες η λύση έγινε το 2015 πως ακριβώς είναι δυνατόν να είχες κάνει το 2014 αποδοχή της λύσης?

Άσε που το 2014 δεν υπήρχε η δυνατότητα να δηλωθεί η λύση, αυτό το χαρακτηριστικό προστέθηκε πολλά χρόνια αργότερα.

Προφανώς το 2014 είχες κάνει αποδοχή της μίσθωσης, και όχι της λύσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

Αυτά μου φαίνονται κ το 2014 κ τώρα...ακριβώς τ ίδιο χαρτί...έπρεπε να κάνω αποδοχή τώρα ?που δεν έκανα πειράζει?

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Mpakaliaraki είπε

Screenshot_2020-12-06-17-48-18-797_com.android.chrome.jpg.0f6b047ef559ca1eec88685c9668d3e8.jpg

 

Screenshot_2020-12-06-17-53-10-061_com.android.chrome.jpg

Αυτά μου φαίνονται κ το 2014 κ τώρα...ακριβώς τ ίδιο χαρτί...έπρεπε να κάνω αποδοχή τώρα ?που δεν έκανα πειράζει?

Δεν είναι το ίδιο !

Αν προσέξεις το ένα γράφει αρχική και το άλλο λύση !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GREGORYMO είπε

Δεν είναι το ίδιο !

Αν προσέξεις το ένα γράφει αρχική και το άλλο λύση !

 

Την λύση την έβγαλε επειδή πάτησα εγώ μη αποδοχή....οπότε?τι γίνεται?έχω μπερδευτει?είναι σωστό αυτό που έκανα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Mpakaliaraki είπε

 

Την λύση την έβγαλε επειδή πάτησα εγώ μη αποδοχή....οπότε?τι γίνεται?έχω μπερδευτει?είναι σωστό αυτό που έκανα?

Σου έγραψα ότι έκανες λάθος.

Σου έγραψα το πρέπει να κάνεις.

5 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Νομιζω γιια μισθωσεις που εληξαν πριν το 2020 δεν υπαρχει υποχρεωση διακοπης μισθωσης 

ΝΑΙ, αν ήταν ΠΡΟ του 2014.

Στην περίπτωση μας ΕΙΝΑΙ του 2014.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Mpakaliaraki είπε

Οπότε αν κατάλαβα καλά το αφήνω έτσι ?

ΟΧΙ.

Πρέπει να πάρεις τηλέφωνο τον ιδιοκτήτη, να του πεις ότι έγινε λάθος και να σου το ξαναστείλει ώστε να τσεκαρεις ΑΠΟΔΟΧΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...