Προς το περιεχόμενο

Αγαπημένα gaming μουσικά κομμάτια


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ανοίγω αυτό το νήμα για να ποστάρουμε τα αγαπημένα μας μουσικά κομμάτια από game.

Αρκετές φορές η μουσική που συνοδεύει τα game είτε εχει δέσει άψογα μαζί του η ακόμα και το έχει ξεπεράσει. 

Είναι στην κυριολεξία άπειρες οι φορές που ένα μουσικό κομμάτι που συνοδεύει ένα game με έχει ενθουσιάσει τόσο πολύ που το έχω ψάξει στο youtube και το ακούω ξανά και ξανά. Ιδίως είναι μερικά game που έχουν δημιουργήσει αριστουργήματα. 

Aνοίγω αυτό το νήμα με ένα game που είναι τόσο απλό όσο φαίνεται αρκετά σαδιστικό στην δυσκολία αλλά απίστευτο κόλλημα του και το κόλλημα του έχει να κάνει και μαζί με αυτή την απίστευτη μουσική που το συνοδεύει σε κάθε πίστα.

VVVVVV "Pusnikng Onwards"

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζεύω soundtrack βιντεοπαιχνιδιών με τον ίδιο ζήλο που μαζεύω και βιντεοπαιχνίδια και δεν έχω ακούσει καλύτερο soundtrack από των Hotline Miami, όλα τα κομμάτια ένα και ένα με τη δράση.

Αν πάμε σε μη licensed soundtrack θα επέλεγα κάποιο από τα μπόλικα τέλεια του FFX

ΥΓ) Τα αγαπημένα μου soundtrack ever είναι της τριλογίας Donkey Kong Country, απλά απίστευτο το τι έβγαινε από το SUPER NES τόσα χρόνια πριν.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το πρώτο mafia,αγαπημένο παιχνίδι τότε με soundtrack που σε έβαζε μέσα στην εποχή.

 

Κι ένα offtopic bonus για όσους ασχολούνται,το sample του κομματιού χαλί για έναν εξαιρετικό rapper

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Από πρόσφατα:

Into the Breach - Old War Machines

Και ένα παλιότερο:

Riven - Catherine's Freedom

Και τα δύο παιχνίδια έχουν συνολικά πολύ καλό και με ιδιαίτερο/ χαρακτηριστικό ήχο OST.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Να βάλω κι εγώ μερικά χωρίς κάποια σειρά (spoiler tags, έβαλα πράγμα και έχω να βάλω και άλλα στο μέλλον, αλλά αυτά βρήκα πρόχειρα) :

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...