Προς το περιεχόμενο

Μέχρι Φεβρουάριο του ’21 επεκτείνεται η διάρκεια των δωρεάν συνδρομών του Apple TV Plus


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παράταση τριών μηνών δίνει στις δωρεάν ετήσιες συνδρομές του Apple TV Plus η εταιρεία, σε μια προσπάθειά της να πείσει το κοινό για την αξία του.

H Apple ανακοίνωσε παράταση ως και τον Φεβρουάριο του 2021 για τις δωρεάν συνδρομές του Apple TV Plus που έληγαν από την 1η Νοεμβρίου φέτος ως τις 31 Ιανουαρίου του χρόνου. Όσοι είχαν αγοράσει νέα συσκευή iPhone, iPad, iPod touch, Apple TV ή Mac πέρυσι, είχαν επωφεληθεί της προσφοράς της εταιρείας για έναν χρόνο δωρεάν πρόσβαση στο Apple TV Plus -με αυτόματη ανανέωση στα 4,99 ευρώ/μήνα με το πέρας της περιόδου. Με δεδομένο ότι το Apple TV Plus ξεκίνησε να “εκπέμπει” την 1η Νοεμβρίου του 2019, οι πρώτες ετήσιες συνδρομές έληγαν την 1η του ίδιου μήνα φέτος.

Θέλοντας όμως να δώσει περισσότερο χρόνο στους καταναλωτές να ανακαλύψουν το περιεχόμενο της υπηρεσίας, η Apple επέκτεινε αυτές τις δωρεάν ετήσιες συνδέσεις για διάστημα έως και τριών μηνών. Για όσους μάλιστα διαθέτουν μεν συνδρομή αλλά δεν μπορούν να εκμεταλλευτούν την προαναφερθείσα προσφορά, το TechCrunch σημειώνει πως θα τους δοθεί πίστωση 4,99 δολαρίων (λογικά 4,99 ευρώ στη χώρα μας) για κάθε μήνα από τον Νοέμβριο του 2020 έως και τον Ιανουάριο του 2021.

Η κίνηση αυτή πάντως δεν προκαλεί ιδιαίτερη εντύπωση, τουλάχιστον με βάση την ως τώρα πορεία του Apple TV Plus. Δημοσίευμα του Bloomberg ανέφερε ότι φέτος τον Φεβρουάριο η υπηρεσία διέθετε περί τους 10 εκατ. χρήστες, όμως μόλις οι μισοί τη χρησιμοποιούσαν πραγματικά -και αδιαμφισβήτητα σημαντικό ποσοστό είχε εκμεταλλευτεί την προσφορά για τη δωρεάν ετήσια συνδρομή. Το Disney Plus αντίστοιχα, χρειάστηκε 24 ώρες για να φτάσει το ίδιο νούμερο.


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως να πήγαν πίσω τα releases με την πανδημία... ίσως γενικά να είναι ένα flop, οπότε ας κρατήσουμε τους συνδρομητές κι ας είναι τζάμπα.

Όσο καλές και να είναι κάποιες σειρές πάντως, είναι από τις πιο αδιάφορες δρατηριότητες της Apple. Με το στανιό να γίνουν μέρος της βιομηχανίας θεάματος... 

Ελπίζω να δίνουν και με το iPhone 12 ένα έτος συνδρομή πάντως καθώς δεν πήρα τίποτα νέο την χρονιά που πέρασε :) και δεν έχω δει καμία σειρά από εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τώρα δίνει παράταση, έχω πάρει δυο συσκευές Apple και δεν έχω δωρεάν συνδρομή ούτε έναν μήνα διότι η apple ήθελε να αφήσεις την πιστωτική σώνει και καλά συνδεμένη με την υπηρεσία, όταν την έβαζες για να πάρεις το δωρεάν και μετά την έβγαζες, προς έκπληξη σου το δωρεάν δεν υπήρχε, και άλλη συσκευή που πήρα δεν μπορούσα να πάρω τον ένα χρόνο δωρεάν με τον ίδιο λογαριασμό, τώρα δίνει τρεις μήνες παράταση, ναι ευχαριστούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, asmilon είπε

Πραγματικα μια γραμματικη παιδια...

πραγματικά δηλαδή....

Πάντως εγώ μπήκα στον κόπο ( χρησιμοποίησα πρώτα τον δωρεάν μήνα, ο οποίος τελικά μέτρησε κατά το ήμισυ λόγω " τεχνικών προβλημάτων " της apple ) και μετά πλήρωσα για δύο μήνες. Απλά πέραν μιας αδιάφορης ταινίας με τον Τομ Χάνκς, μιας σειράς με Άνιστον και την Δίκη του Τζέϊκομπ  δεν βρίσκω και πολύ ποικιλία... ίδωμεν. 

Επεξ/σία από nefos78
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, asmilon είπε

Πραγματικα μια γραμματικη παιδια...

Έλα μωρέ και εσυ μόνο να μπεις να γράφεις κάθε φορά για λάθος ορθογραφία και γραμματική σε σχόλιο φόρουμ είναι βλακεία δεν γράφει άρθρο για εφημερίδα ο άνθρωπος. 
 

αφου κατάλαβες τι λέει 

Επεξ/σία από farcry33
  • Like 2
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρά πολύ καλές σειρές. Έχω δει το 80% του περιεχομένου. Πολύ ποιοτικές και προσεγμένες παραγωγές. Το περιεχόμενο είναι συνολικά πρωτότυπο αλλά δυστυχώς η ποικιλία μικρή. Αξίζει να το έχεις στα υπόψη σου. Τα 5 ευρώ το μήνα δεν ανταποκρίνονται στον όγκο του περιεχομένου ακόμα. Πολύ καλή κίνηση να δώσει παράταση για τρεις μήνες. Η σύγκριση με το Disney plus είναι λίγο άκυρη όταν η Disney ειχε στο λανσάρισμα της ένα τεράστιο κατάλογο από ταινίες και σειρές και ελάχιστες παραγωγές αποκλειστικά για το plus 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, farcry33 είπε

Έλα μωρέ και εσυ μόνο να μπεις να γράφεις κάθε φορά για λάθος ορθογραφία και γραμματική σε σχόλιο φόρουμ είναι βλακεία δεν γράφει άρθρο για εφημερίδα ο άνθρωπος. 
 

αφου κατάλαβες τι λέει 

off topic: Δεν είναι έτσι. Ο λόγος και η γραφή είναι όπλο για τον άνθρωπο. Έχουν την αξία τους... Δεν αρκεί μόνο να καταλαβαίνουμε τι λέει κάποιος. Γι αυτό και αναπτύχθηκε η γραφή.

 

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δει αρκετες αξιολογες σειρες ! απο ταινιες δεν εχει τιποτε !! και μιλαω για την δωρεαν συνδρομη που εχω 

Απο περιεχομενο οχι πολλα πραγματα !! Να μου πεις και το Netflix απο ταινιες ειναι χαλια μαυρα !

Αλλα θα δουμε στο μελλον τι εχει να μας δειξει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...