Προς το περιεχόμενο

Ted Lasso (2020)


Kasrith

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φετινή σειρά του Apple TV+. Πήρε ανανέωση για 2η σεζόν μετά απο μόλις 5 μέρες και πρόσφατα ανακοινώθηκε η ανανέωση και της 3ης σεζον. Ότι καλύτερο έχω δει φέτος!

 

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 169
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάρα πολύ καλό.

Είναι ωραίο να βλέπεις χαρακτήρες τύπου Ted Lasso.

Έχει πολύ ωραίες αναφορές.

Spoiler

Πέθανα στο throwback στον Iverson (we are talking about practice)!

 

Επεξ/σία από Diinekis21
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Diinekis21 είπε

Πάρα πολύ καλό.

Είναι ωραίο να βλέπεις χαρακτήρες τύπου Ted Lasso.

Έχει πολύ ωραίες αναφορές.

Πέθανα στο throwback στον Iverson (we are talking about practice)!

Κοίτα σύμπτωση, πριν από λίγο είδα το εκτο επεισόδιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

βγαλανε χριστουγεννιατικο επεισοδιο καλοκαιριατικα;! ωραιο βεβαια. ειμαι φαν της σειρας, βλεπεται ευκολα. ηρεμο και αισιοδοξο σεναριο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ted Lasso[Season 1]

MV5-BZTRh-Nzg0-ZTgt-Zm-My-Yy00-Yjc5-LTky

https://www.imdb.com/title/tt10986410/episodes?season=1

Μια σειρα με πολυ ιδιαιτερο χιουμορ μπορω να πω οτι εχει κατι και απο Αμερικη και απο Αγγλια που περναει νοηματα για τη ζωη με τον δικο της τροπο. Η ιστορια μας εχει να κανει με τον Ted Lasso[Jason Sudeikis] που ως προπονητης στο αμερικανικο ποδοσφαιρο τα παει περιφημα περνει μεταγραφη για να προπονησει μια ομαδα της premier league στο Λονδινο. Sudekis και Waddingham κανουν εξαιρετικη δουλεια στους ρολους τους αλλα και το υπολοιπο καστ ακολουθει απο κοντα θα ξεχωρισω και την πανεμορφη και φρεσκια Juno Temple. Η σειρα εχει μια τερμα αισιοδοξη αυρα με δοσεις δραματος ομως οπου χρειαζεται. Αν και δεν ειμαι καθολου του ποδοσφαιρου ειδα τη σειρα ευχαριστα σε 2 μερες με τον ενα η τον αλλο τροπο σε αγγιζει. Καποια αμερικανικα αστεια δυσκολα θα τα πιασουμε οι Ευρωπαιοι και εχει και το χοντροκομμενο χιουμορ των Αγγλων. Αυτη τη στιγμη παιζεται η δευτερη σεζον ελπιζω να γινει ακομα καλυτερη. 8.5/10

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 4ο επεισοδιο της δευτερης σεζον μπορει να μην βγηκε την καταλληλη εποχη ομολογω ομως οτι ηταν εξαιρετικο και απολαυστικο μπορει εξω να εχει 35 βαθμους αλλα με εβαλε για τα καλα στο κλιμα των Χριστουγεννων. Κριμα που βγαινει ενα επεισοδιο καθε βδομαδα εχουμε ακομα 2 μηνες μεχρι να ολοκληρωθει η σεζον παντως τα πανε περιφημα και με την εξελιξη του σεναριου και με την εξελιξη αρκετων βασικων χαρακτηρων. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/8/2021 στις 6:15 ΜΜ, Arkin είπε

Αν και δεν ειμαι καθολου του ποδοσφαιρου

Ούτε η σειρά είναι του ποδοσφαίρου. Περισσότερο διακωμωδεί αυτό που οι Αμερικανοί αποκαλούν soccer ενώ ο υπόλοιπος κόσμος το ξέρει ως football. Θεωρώ ότι απευθύνεται μόνο σε αμερικανικό κοινό(η σε όποιον έχει παντελώς άγνοια) και παράλληλα με τα γνωστά συγκεκριμένα πρότυπα  κωμικής σειράς. Εμένα προσωπικά με ενόχλησε περισσότερο και εν τέλει την ντροπαρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία και η δεύτερη σεζόν μέχρι στιγμής

Εξαιρετικό casting με τον Brett Goldstein να κλέβει την παράσταση ως Roy Keane, εεεεεε συνγώμη Roy Kent ήθελα να γράψω 😛

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...