Προς το περιεχόμενο

Synology 118 vs 218 vs what else?


lanc3lot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους, σκέφτομαι είτε σε Black Friday αν πέσει λίγο η τιμή του ή γενικότερα μέχρι το τέλος του έτους να πάω σε ένα Nas σύστημα. Ως τώρα έχω το My Cloud Home αλλά πιστεύω ώρα να πάω σε κάτι πιο advanced, με καλύτερο streaming (4Κ κυρίως) αλλά και δυνατότητες να κατεβάζεις torrents κατευθείαν εκεί.

Σχεδόν σε όλα τα ποστς που βλέπω, όσοι έχουν Synology προτείνουν να είναι με 2 δίσκους αντί για έναν. Ο λόγος που όμως εγώ σκέφτομαι το 218 δεν είναι τόσο αυτό αλλά η παραπάνω Ram που έχει και για αυτό ήθελα να μάθω αν είναι σημαντική ή όχι. Επίσης αν ξέρει κανείς, στα ίδια ποσά περίπου, τι άλλη λύση υπάρχει σε Nas Server. Φαντάζομαι δεν υπάρχει μόνο η Synology αλλά και άλλες εταιρίες που έχουν αντίστοιχα μοντέλα. 

Ευχαριστώ προκαταβολικά 😉

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα. Το 218 play σε σχέση με το 118 διαφέρουν κυρίως στον αριθμό των δίσκων που δέχονται . Εκεί που αλλάζουν τα πράγματα είναι στο 218 και στο ακόμα καλύτερο 218+. Στο 218 έχεις και gb μνήμης παραπάνω αλλά οκ επειδή έχω το 118 με plex και δε μασάει με το 1gb δεν ξέρω αν σου χρειάζεται τόσο πολύ. Ούτως ή άλλως κανένα από τα 118, 218play & 218 δεν κάνουν hardware transcoding γιατί έχουν τον ίδιο χαμηλων σχετικά δυνατοτήτων realtek επεξεργαστή. Το 218+ όμως έχει και 2 bays και 2gb ram & πάνω απ'ολα celeron cpu που του δίνει τη δυνατότητα ακόμα και για hardware transcoding (αν φυσικά το χρειάζεσαι). Είναι βέβαια και αρκετά πιο ακριβό (στα 330 περίπου) σε αντίθεση με τα άλλα που ξεκινάνε από 160 περίπου και φτάνουν μέχρι τα 250.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Ashaman είπε

Καλησπέρα. Το 218 play σε σχέση με το 118 διαφέρουν κυρίως στον αριθμό των δίσκων που δέχονται . Εκεί που αλλάζουν τα πράγματα είναι στο 218 και στο ακόμα καλύτερο 218+. Στο 218 έχεις και gb μνήμης παραπάνω αλλά οκ επειδή έχω το 118 με plex και δε μασάει με το 1gb δεν ξέρω αν σου χρειάζεται τόσο πολύ. Ούτως ή άλλως κανένα από τα 118, 218play & 218 δεν κάνουν hardware transcoding γιατί έχουν τον ίδιο χαμηλων σχετικά δυνατοτήτων realtek επεξεργαστή. Το 218+ όμως έχει και 2 bays και 2gb ram & πάνω απ'ολα celeron cpu που του δίνει τη δυνατότητα ακόμα και για hardware transcoding (αν φυσικά το χρειάζεσαι). Είναι βέβαια και αρκετά πιο ακριβό (στα 330 περίπου) σε αντίθεση με τα άλλα που ξεκινάνε από 160 περίπου και φτάνουν μέχρι τα 250.

Σε ευχαριστώ θερμά. Κυρίως με ενδιαφέρει να έχω την δυνατότητα να παίξω 4Κ μέσω Plex σε μεγάλα αρχεία (70-80GB) και να έχω την δυνατότητα να κατεβάσω torrents από μακριά. Είδα πως το 218 έχει και αυτό 2GB Ram και 2 bays αλλά ναι το 218+ έχει καλύτερο επεξεργαστή και μπορείς να αναβαθμίσεις και την RAM οπότε μελλοντικά είναι καλύτερη επένδυση. Αλλά νομίζω ξεφεύγει σε κόστος. Θέλω να δω μήπως τώρα στο Black Friday πέσει κάπως και αξίζει την κίνηση. 

Ωραίο Site που εξηγεί διάφορα, για όποιον μελλοντικά κινηθεί είναι εδώ: https://nascompares.com/compare/ds216se-ds218j-ds218play-ds218-ds218-ds718/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, lanc3lot είπε

Σε ευχαριστώ θερμά. Κυρίως με ενδιαφέρει να έχω την δυνατότητα να παίξω 4Κ μέσω Plex σε μεγάλα αρχεία (70-80GB) και να έχω την δυνατότητα να κατεβάσω torrents από μακριά. Είδα πως το 218 έχει και αυτό 2GB Ram και 2 bays αλλά ναι το 218+ έχει καλύτερο επεξεργαστή και μπορείς να αναβαθμίσεις και την RAM οπότε μελλοντικά είναι καλύτερη επένδυση. Αλλά νομίζω ξεφεύγει σε κόστος. Θέλω να δω μήπως τώρα στο Black Friday πέσει κάπως και αξίζει την κίνηση. 

Ωραίο Site που εξηγεί διάφορα, για όποιον μελλοντικά κινηθεί είναι εδώ: https://nascompares.com/compare/ds216se-ds218j-ds218play-ds218-ds218-ds718/

Παρακαλώ φίλε μου. 

Η αλήθεια είναι ότι ειναι πολλά τα λεφτά. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα από το 118 4Κ αρχείο τόσο μεγάλο. Θα βρω κάτι και θα το δοκιμάσω και θα σου πω. Μέχρι τώρα έχει παίξει τα πάντα πάντως εντελώς απροβληματιστα οπότε και το 1gb γι'αυτη τη δουλειά είναι οκ. Όπως είπα και πριν το θέμα είναι να μη χρειαστείς transcoding. Αν λοιπόν τα format που θα παίζεις υποστηριζονται natively από τον εκάστοτε player δε θα έχεις κανένα θέμα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 31/10/2020 στις 10:30 ΠΜ, Ashaman είπε

Παρακαλώ φίλε μου. 

Η αλήθεια είναι ότι ειναι πολλά τα λεφτά. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα από το 118 4Κ αρχείο τόσο μεγάλο. Θα βρω κάτι και θα το δοκιμάσω και θα σου πω. Μέχρι τώρα έχει παίξει τα πάντα πάντως εντελώς απροβληματιστα οπότε και το 1gb γι'αυτη τη δουλειά είναι οκ. Όπως είπα και πριν το θέμα είναι να μη χρειαστείς transcoding. Αν λοιπόν τα format που θα παίζεις υποστηριζονται natively από τον εκάστοτε player δε θα έχεις κανένα θέμα. 

 

Θα ηταν πολύ ενδιαφέρον να μας πεις φίλε Ashaman τις εντυπώσεις σου γτ ενδιαφέρομαι και εγω να αγοράσω ενα NAS μιας και το 320L Dlink που είχα πάρει κάποτε είναι μια μετρια εώς κακή επιλογή. 

Εμένα με ενδιαφέρει όντως να κατεβάζω Torrent εκει κατευθείαν με κάποιον Client και να κάνω 4k Stream REMUX ταινίες των 70-80 GB στην OLED. 

Με την VDSL 100 σε Ethernet λογικά αρκετές θα τις παίζει αν και σε κάποιες απο οτι διαβάζω η 100 αρα μπορεί να μν ειναι αρκετή για Direct Play μιας και το bitrate φευγει πολύ ψηλά αλλά δεν νομίζω να υπάρχει τόσο μεγάλο θέμα.

Εάν τεστάρεις με το 118 τέτοιο αρχείο πόσταρε το εάν έχεις την καλοσύνη πως έπαιξε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το thread σκεφτόμουν και εγώ σήμερα, αν είχαμε κάποιο νέο 😉 Αν μπορείς φίλε και δοκιμάσεις, μιας και πλησιάζει η Black Friday, να δούμε τι θα κάνουμε! Ευχαριστώ προκαταβολικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδες.

Δεν εχω τετοια ταινια για την ωρα πουθενα. Θα ψαξω να βρω και θα σας πω τι παιζει. 

Αλλα ξαναλεω οτι αν δεν μπει στη μεση το transcoding δε νομιζω οτι θα υπαρξει ποτε θεμα με direct play οτι κι αν ειναι το αρχειο. Αρκει δλδ η πηγη απο την οποια παιζεις την ταινια να μπορει να παιξει natively την ταινια οσον αφορα και εικονα και ηχο αλλα ΚΑΙ subs. Το λεω αυτο για τα Subs γιατι την ειχα πατησει με μια σειρα που ειχε υποτιτλους ASS και δεν επαιζε με τπτ. Μολις επελεγα srt επαιζε κανονικοτατα. 

Το μειονεκτημα του 118 σε σχεση με τον 218 ειναι η μνημη αν θες να τρεξεις κι αλλα πραγματα πανω. Δεν εχει τυχει να παω πανω απο 55-60% παντως της μνημης μεχρι τωρα. Προερχομενος απο ενα 115J η διαφορα ειναι τοσο μεγαλη οσο να εχεις το λειτουργικο σε παλιο pc σε μηχανικο δισκο και να κανεις clone σε ssd. Για τοσο μεγαλη διαφορα μιλαμε.

Αυτο που σιγουρα αξιζει κατ'εμε τα λεφτα του ειναι το 218+ κι ακομα καλυτερα το 220+ αλλα εκει πας πανω απο 300. 

Επισης μην ξεχνατε παιδια οτι το 118 εχει μονο ΕΝΑ bay. Αρα αν θελετε να παιξετε με RAID κλπ πατε σε 218 (σε οποια version θελετε)

 

ΥΓ. Βρηκα το Dark Phoenix σε 4Κ remux στα 45GB. Οταν ειναι οκ θα σας ενημερωσω πως παει. Αν εχετε καποιο αλλο υποψην feel free to say so.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, Ashaman είπε

Καλησπερα παιδες.

Δεν εχω τετοια ταινια για την ωρα πουθενα. Θα ψαξω να βρω και θα σας πω τι παιζει. 

Αλλα ξαναλεω οτι αν δεν μπει στη μεση το transcoding δε νομιζω οτι θα υπαρξει ποτε θεμα με direct play οτι κι αν ειναι το αρχειο. Αρκει δλδ η πηγη απο την οποια παιζεις την ταινια να μπορει να παιξει natively την ταινια οσον αφορα και εικονα και ηχο αλλα ΚΑΙ subs. Το λεω αυτο για τα Subs γιατι την ειχα πατησει με μια σειρα που ειχε υποτιτλους ASS και δεν επαιζε με τπτ. Μολις επελεγα srt επαιζε κανονικοτατα. 

Το μειονεκτημα του 118 σε σχεση με τον 218 ειναι η μνημη αν θες να τρεξεις κι αλλα πραγματα πανω. Δεν εχει τυχει να παω πανω απο 55-60% παντως της μνημης μεχρι τωρα. Προερχομενος απο ενα 115J η διαφορα ειναι τοσο μεγαλη οσο να εχεις το λειτουργικο σε παλιο pc σε μηχανικο δισκο και να κανεις clone σε ssd. Για τοσο μεγαλη διαφορα μιλαμε.

Αυτο που σιγουρα αξιζει κατ'εμε τα λεφτα του ειναι το 218+ κι ακομα καλυτερα το 220+ αλλα εκει πας πανω απο 300. 

Επισης μην ξεχνατε παιδια οτι το 118 εχει μονο ΕΝΑ bay. Αρα αν θελετε να παιξετε με RAID κλπ πατε σε 218 (σε οποια version θελετε)

ΥΓ. Βρηκα το Dark Phoenix σε 4Κ remux στα 45GB. Οταν ειναι οκ θα σας ενημερωσω πως παει. Αν εχετε καποιο αλλο υποψην feel free to say so.

Nασαι καλα φίλε οπότε εαν κάνεις δοκιμή οταν εχεις χρονο ρίξε ενα feedback,μιασκ θα μας είναι πολύ χρήσιμο. Χωρις Transcoding εγραψα και εγω μιας και θέλω να μπορώ να μπω απο την τηλεοπραση κ να παίξω direct play μεσω Plex ή Serviio ή με τέτοιο τρόπο τις 4Κ ταινιες γτ τωρα το κανω με USB δισκο. Oκ παιζουν απροβλημάτιστα αλλα εισαι με βάλε βγάλε δίσκο. 
Συγκεκριμένα για την ταινια που λες εχω το    
Dark.Phoenix.2019.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.TrueHD.7.1.Atmos-FGT

που ειβαι στα 53.25Gb κ το παίζει καμπάνα η LG αλλα εαν το ειχα στο NAS τι θα γινόταν ; Υπότιτλους srt εχω
Πέρα απο το θέμα αναπαραγωγής της πηγής το ανέφερα γιατι με το bitrate διάβαζα σε ένα πολυ ενδιαφέρον άρθρο τα πράγνατα δν είναι πάντα όπως δειχνουν τα σχετικα Media info που δινουν Average γτ σε πολλες περιπτωσεις πάνε πολύ ψηλά με αποτέλεσμα να δημιουργειτε θέμα στο stream μεσω Plex για παράδειγμα. 
https://www.reddit.com/r/PleX/comments/eoa03e/psa_100_mbps_is_not_enough_to_direct_play_4k/

Σε καθε περιπτωση σε ευχαριστω για το τεστ θαναι πολυ χρησιμο για οσους θελουν να αγοράσουν.

 

Επεξ/σία από iceage2609
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, iceage2609 είπε

Nασαι καλα φίλε οπότε εαν κάνεις δοκιμή οταν εχεις χρονο ρίξε ενα feedback,μιασκ θα μας είναι πολύ χρήσιμο. Χωρις Transcoding εγραψα και εγω μιας και θέλω να μπορώ να μπω απο την τηλεοπραση κ να παίξω direct play μεσω Plex ή Serviio ή με τέτοιο τρόπο τις 4Κ ταινιες γτ τωρα το κανω με USB δισκο. Oκ παιζουν απροβλημάτιστα αλλα εισαι με βάλε βγάλε δίσκο. 
Συγκεκριμένα για την ταινια που λες εχω το    
Dark.Phoenix.2019.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.TrueHD.7.1.Atmos-FGT

που ειβαι στα 53.25Gb κ το παίζει καμπάνα η LG αλλα εαν το ειχα στο NAS τι θα γινόταν ; Υπότιτλους srt εχω
Πέρα απο το θέμα αναπαραγωγής της πηγής το ανέφερα γιατι με το bitrate διάβαζα σε ένα πολυ ενδιαφέρον άρθρο τα πράγνατα δν είναι πάντα όπως δειχνουν τα σχετικα Media info που δινουν Average γτ σε πολλες περιπτωσεις πάνε πολύ ψηλά με αποτέλεσμα να δημιουργειτε θέμα στο stream μεσω Plex για παράδειγμα. 
https://www.reddit.com/r/PleX/comments/eoa03e/psa_100_mbps_is_not_enough_to_direct_play_4k/

Σε καθε περιπτωση σε ευχαριστω για το τεστ θαναι πολυ χρησιμο για οσους θελουν να αγοράσουν.

Καλησπερα φιλε μου

Θα το τσεκαρω σημερα αν προλαβω πριν τις 9 που αρχιζει ο αγωνας. Δεν ξερω αν θα κατσω να δω ολη την ταινια. Βρηκα το Inception.2010.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.5.1-FGT που ειναι στα 83GB οποτε θα το δοκιμασω και με αυτο μιας και δε θυμαμαι ολη την ταινια. Αν προλαβω μετα τον αγωνα ισως δοκιμασω και με το Dark Phoenix. Ή αναποδα, θα δω.

Το θεμα των 100MBs που αναφερει ο συγγραφεας εχει σχεση με το εσωτερικο δικτυο του σπιτιου και το device που παιζει την ταινια κι οχι το NAS ή το plex. Εσωτερικα στο σπιτι σου φυσιολογικα θα εχεις 1GB (υποθετω οτι μιλαμε για streaming μεσω wired κι οχι wireless.) Ακομα και wireless αν παιζει το device στα 5GHz τοτε παλι δε θα εχεις θεμα λογικα. Φυσικα το NAS θα πρεπει να μπει σε 1000αρι Port, ειδαλλως δεν εχει νοημα να μιλαμε. 

Αν λοιπον το θεμα ειναι το δικτυο σου ή το device που παιζει την ταινια, αν δλδ η LG εχει 100αρα καρτα(εχει? εντυπωση θα μου κανει) και δεν εχει buffering τοτε οτι NAS και να βαλεις δε θα δεις τετοια ταινια χωρις διακοπες.

Αν καταλαβα κατι λαθος πες μου.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα παιδες.

Τα ειπαμε μεσω pm χθες με τον Iceage2609 οποτε τα μεταφερω κι εδω για να υπαρχουν.

Update

Ειδα παντως για κανενα μισαωρο απο το Dark Phoenix (χωρις υποτιτλους ομως αλλα μαλλον το ιδιο αρχειο με αυτο που ανεφερε ο φιλος Iceage2609 ) και επαιξε χωρις κανενα απολυτως προβλημα, χωρις καμια διακοπη. Παραπανω βαριεμαι να κατσω να το δω ξανα γιατι ειναι σχετικα προσφατο που το ειδα. Εβαλα τωρα τον inception που ειναι αρκετα πιο βαρυ και δυσκολευτηκε λιγο στην αρχη γιατι δεν υποστηριζε η TV (Samsung MU 6122 ) τους υποτιτλους (PGS) αλλα με srt επαιξε με τη μια. Παει και μπρος πισω χωρις προβλημα και δειχνει να παιζει καλα.

Έτρεξα το inception με srt αγγλικούς με 3 τρόπους. Στη tv με καλώδιο έπαιξε άνετα χωρις κανένα θέμα. Το ίδιο και με wireless και μάλιστα 2.4. Μετά δοκίμασα και στο fire tv 4k stick το οποίο επίσης παίζει wireless αλλά στα 5 και παλι έπαιξε εντελώς απροβληματιστα. Το NAS καθολη τη διάρκεια δεν ξεπέρασε το 50% RAM & 30% CPU. Γενικά απ'οτι μπορώ να δω το 118 δεν έχει θέματα σε direct play. Το κόστος του θα έλεγα ότι το κάνει steal αν δεν υπάρχει transcoding. Αν υπάρχει βέβαια, θελετε το 218+ (τα αλλα 2, 218 play & 218 εχουν τον ιδιο επεξεργαστη και η παραπανω μνημη δεν παιζει ιδιαιτερο ρολο σε αυτο το θεμα).

Btw εχετε υποψιν οτι παντα παιζει καλυτερα οταν ειναι wired η συνδεση του player. Γενικα για 4Κ ΔΕΝ προτεινεται το wireless ακομα κι αν ειναι 5GHz αλλα στη συγκεκριμενη περιπτωση επαιξε χωρις προβληματα.

Αυτα για την ωρα.

Αν υπαρχει αλλη απορια πειτε μου να δω τι μπορω. 

Επεξ/σία από Ashaman
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστούμε πρώτα από όλα, πραγματικά ανοίγεις πολύ την πιθανότητα να πάρω τελικά το 118. Να ρωτήσω Trascoding γιατί να κάνει στην ουσία η ταινία; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια για το 118, βλέπω αυτό το review στο Skroutz (με ότι credibility μπορεί να έχει φυσικά)
 

Αναφορά σε κείμενο

 

Προσοχή!! ΔΕΝ υποστηρίζει hardware h265 transcoding με το PLEX παρά μόνο με το δικό του ds video.
Τώρα του τρέχω 720p h265 και η cpu δουλεύει μόνιμα στο 90% και το video χάνει καρέ στην αρχή, μετά στρώνει...
δυστυχώς το PLEX υποστηρίζει μόνο intel επεξεργαστές για hw h265 οπότε πρέπει να πάμε με 150 ευρώ παραπάνω στον DS 218+ :(
Βέβαια αν έχετε καινούργια 4κ τηλεόραση το transcoding δεν σας αφορά γιατί η τηλεόραση μπορεί να παίξει natively h265 ταινίες οπότε έχετε plex media server με 5/5 αστεράκια!

Update 2: Βγήκε εδώ και λίγο καιρό plex beta για τον ARMv8 που φοράει!! :D
https://forums.plex.tv/t/armv8-platform-alpha-testing-synology-and-qnap/275940

UPDATE!! Αυξάνω την βαθμολογία. Επικοινώνησα με την υποστήριξη της synology και μου υπέδειξαν να αλλάξω τον dns server σε server της goolge ή cloudflare.
Πλέον όλα δουλεύουν κανονικά!!! Εκτός απο το plex.. αυτό θα πάρει λίγο καιρό ακόμα :D

To αγόρασα αποκλειστικά για video streaming και κλαίω τα λεφτά μου.. έχουμε και λέμε
1) Το plex δεν υποστηρίζεται λόγο του νέου ARMv8 cpu που φοράει, αλλά στο μέλλον λέγεται θα το υποστηρίζει.
2) Το δικό του mediaplayer (videostation) είναι για γέλια.. δεν κατεβάζει τα metadata των ταινιών, δεν μπορώ να συνδεθώ και να το ελέγξω μέσω κινητού από το DS video app, δεν υποστηρίζει ελληνικούς υπότιτλους!!
3) Το quickconnect για να έχω πρόσβαση στα αρχεία μου εκτός σπιτιού δεν δουλεύει, βγάζει το περίφημο error "Network error occurred. Please check your DNS and network settings"

Δεν δουλεύει τίποτα out of the box για video streaming τουλάχιστον.. Πρέπει να είσαι δικτυάς για να καταφέρεις να το ρυθμίσεις ώστε να παίζει. Κρίμα.. στα video reviews που έβλεπα πριν το αγοράσω όλα δούλευαν απο μόνα τους.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Σορρυ τώρα το είδα. 

Δεν ξέρω τι εννοεί δεν παίζει το plex. Σαφώς και παίζει. Το έχω και παίζει κανονικότατα. Όπως είπα και πριν το θέμα είναι να μη χρειάζεσαι transcoding. Αν δε χρειάζεται όλα καλά παίζει τέλεια. Αν χρειαστείς transcoding καλύτερα να πας στο 218+ με Intel cpu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Ashaman είπε

Καλημέρα. Σορρυ τώρα το είδα. 

Δεν ξέρω τι εννοεί δεν παίζει το plex. Σαφώς και παίζει. Το έχω και παίζει κανονικότατα. Όπως είπα και πριν το θέμα είναι να μη χρειάζεσαι transcoding. Αν δε χρειάζεται όλα καλά παίζει τέλεια. Αν χρειαστείς transcoding καλύτερα να πας στο 218+ με Intel cpu

Καλησπέρα, για να καταλάβω, γιατί να χρειαστεί transcoding? Ως player έχω τον Nvidia Shield 2019 αν παίζει ρόλο αυτό. Είναι θέμα player δηλαδή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...