Προς το περιεχόμενο

Τι τερμάτισα πρόσφατα και πώς μου φάνηκε (Console Games Version)


jerry banana

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, koboloy είπε

Εύχομαι Καλή Χρονιά σε όλους μας με υγεία!

Έχω πιάσει και τελειώνω με αργούς ρυθμούς βέβαια λόγω περιορισμένου χρόνου, όσα παιχνίδια δεν πρόλαβα να τα παίξω στην ώρα τους όταν κυκλοφόρησαν. Σειρά είχε το The Evil Within 2 σε ps5.

Πρόκειται για ένα 3rd person survival horror με λίγα στοιχεία stealth, καθαρόαιμο game παλαιάς κοπής, της γενιά μου δηλαδή, από τον "πατέρα" των πρώτων resident evil, πιστεύω λείπουν τέτοια παιχνίδια σήμερα (αν όχι πείτε κανένα 😀) τελευταίο που θυμάμαι είναι το RE7.
Πλοκή, γραφικά είναι ok τίποτα το σπουδαίο, χειρισμός το μόνο που με δυσκόλεψε η αντιμετώπιση των εχθρών όταν σε αντιληφθούν είναι αρκετά γρήγοροι γι' αυτό και σε ωθεί σε ποιο stealth καταστάσεις, αλλά με τις αναβαθμίσεις των όπλων κάπως διορθώνεται, βασικά μπορείς να αναβαθμίσεις τα πάντα στον χαρακτήρα σου όπλα, υγεία, αντοχή στο τρέξιμο, γρήγορη κίνηση όταν σκύβεις κ.α. με πόντους που δίνονται κάθε φορά που αποτελειώνεις έναν εχθρό. Η ΑΙ τους είναι αρκετά καλή μπορούν να σε ακούσουν, να σε δουν (αν και δεν βλέπουν τον φακό...) και αρχίζει το κυνηγητό αλλά μπορείς να κρυφτείς.
Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι η διαχείριση των πυρομαχικών που έπρεπε να κάνω. Κάθε σφαίρα που ξόδευα την θεωρούσα τόσο πολύτιμη και για τα δυνατά όπλα τα πυρομαχικά ήταν με το σταγονόμετρο, έχω να αισθανθώ έτσι χρόνια!! Μπορείς να αγοράσεις πυρομαχικά βέβαια αλλά και πάλι δεν φτάνουν.. Επίσης ένα ακόμα στοιχείο που μου άρεσε πολύ είναι ο περιορισμένος open world όπου μπορείς να εξερευνήσεις την περιοχή χωρίς να χάνεσαι, ο χάρτης βοηθάει πάρα πολύ.
Αν βγάλεις τις remake εκδόσεις των resident evil που αγγίζουν την τελειότητα στο είδος τους, για τους παλιούς είναι ένα "ευχάριστο" διάλειμμα το προτείνω με κλειστά μάτια!

Το ξεκινησα κ εγω  το Δεκεμβριο , αλλά επειδη ειδα οτι ειχε πολλες αναφορες για το 1ο παιχνιδι , το αγορασα να το παιξω από την αρχη της ιστορίας κ να μπω στο κλιμα..

Τα εχει τα χρονακια του κ φαινονται , αλλα η αισθηση αγωνιας - φοβου για το τι ακολουθει , ειναι ανεκτιμητα!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Fever είπε

Εάν μπορείς να προτείνεις παρεμφερή με το The Medium θα ήταν υπέροχο!

Είχα πετύχει κάπου μια λίστα με games την παγκόσμια ημέρα ψυχικής υγείας (ή και όχι) και ήτανε σίγουρα μέσα το Hellblade - Senua's Saga, νομίζω το What remains of Edith Finch κα. Φοβερά επίσης και τα δύο για εμένα, εμπειρίες. Στο Edith Finch στο τέλος έμεινα με τα μάτια καρφωμένα στην οθόνη... 

Γενικά τα ψυχολογικά adventures είναι φοβερά καθηλωτικά. 

Θα ρίξω μια ματιά αν βρω τη λίστα ξανά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, koboloy είπε

Εύχομαι Καλή Χρονιά σε όλους μας με υγεία!

Έχω πιάσει και τελειώνω με αργούς ρυθμούς βέβαια λόγω περιορισμένου χρόνου, όσα παιχνίδια δεν πρόλαβα να τα παίξω στην ώρα τους όταν κυκλοφόρησαν. Σειρά είχε το The Evil Within 2 σε ps5.

Πρόκειται για ένα 3rd person survival horror με λίγα στοιχεία stealth, καθαρόαιμο game παλαιάς κοπής, της γενιά μου δηλαδή, από τον "πατέρα" των πρώτων resident evil, πιστεύω λείπουν τέτοια παιχνίδια σήμερα (αν όχι πείτε κανένα 😀) τελευταίο που θυμάμαι είναι το RE7.
Πλοκή, γραφικά είναι ok τίποτα το σπουδαίο, χειρισμός το μόνο που με δυσκόλεψε η αντιμετώπιση των εχθρών όταν σε αντιληφθούν είναι αρκετά γρήγοροι γι' αυτό και σε ωθεί σε ποιο stealth καταστάσεις, αλλά με τις αναβαθμίσεις των όπλων κάπως διορθώνεται, βασικά μπορείς να αναβαθμίσεις τα πάντα στον χαρακτήρα σου όπλα, υγεία, αντοχή στο τρέξιμο, γρήγορη κίνηση όταν σκύβεις κ.α. με πόντους που δίνονται κάθε φορά που αποτελειώνεις έναν εχθρό. Η ΑΙ τους είναι αρκετά καλή μπορούν να σε ακούσουν, να σε δουν (αν και δεν βλέπουν τον φακό...) και αρχίζει το κυνηγητό αλλά μπορείς να κρυφτείς.
Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι η διαχείριση των πυρομαχικών που έπρεπε να κάνω. Κάθε σφαίρα που ξόδευα την θεωρούσα τόσο πολύτιμη και για τα δυνατά όπλα τα πυρομαχικά ήταν με το σταγονόμετρο, έχω να αισθανθώ έτσι χρόνια!! Μπορείς να αγοράσεις πυρομαχικά βέβαια αλλά και πάλι δεν φτάνουν.. Επίσης ένα ακόμα στοιχείο που μου άρεσε πολύ είναι ο περιορισμένος open world όπου μπορείς να εξερευνήσεις την περιοχή χωρίς να χάνεσαι, ο χάρτης βοηθάει πάρα πολύ.
Αν βγάλεις τις remake εκδόσεις των resident evil που αγγίζουν την τελειότητα στο είδος τους, για τους παλιούς είναι ένα "ευχάριστο" διάλειμμα το προτείνω με κλειστά μάτια!

Έζησα πολύ ωραία σκηνικά με το συγκεκριμένο παιχνίδι θυμάμαι, είχε πολύ ωραία φωτογραφία και όμορφη χρωματική παλέτα που σε συνδυασμό με την μουσική επένδυση θυμάμαι έδιναν μικρές ενέσεις τρομακτικής ατμόσφαιρας. Σαφέστατα αναβαθμισμένο σε πολλά σημεία με το Evil Within. Πολύ ενδιαφέρουσα η επιλογή να το παίξεις σε FPS αν θες.

6 ώρες πριν, rodosf1 είπε

Για stealth adventure, χωρις πιστολίδι αλλά με παζλ κ φοβερή ιστορία με πνεύματα κλπ παίξε το The Medium. 

Λέγανε τόσα για αυτό , τελικά μπήκε στο Plus το έπαιξα και θυμάμαι μου είχε αρέσει πάρα πολύ και πήγα και το αγόρασα για την συλλογή μου. Πολύ καλή πρόταση σίγουρα έχεις δίκιο. Με ατμόσφαιρα χωρίς να έχει μικρό θεματάκια μη άξια για να σου χαλάσουν όμως την εμπειρία. 

Dead Space Remake

Τερμάτισα το Dead Space Remake μετά από 17 ώρες. Δεν είχα επαφή ποτέ με το παιχνίδι, οπότε ήταν η πρώτη μου επαφή με την σειρά. Όταν κυκλοφόρησε απουσίαζα από το gaming και δεν μου είχε δοθεί ποτέ ο χρόνος να ασχοληθώ με τα παιχνίδια Dead Space.

Πάλι καλά που δίνεται η δυνατότητα σε εμάς τους άτυχους που δεν τα παίξαμε στην ώρα τους να τα παίξουμε τώρα στην καλύτερη δυνατή ποιότητα.

dead-space-necromorph-combat.png?p=1

Το παιχνίδι με άφησε άφωνο και νιώθω τυχερός που άκουσα πολλούς που μου έλεγαν να παίξω πρώτα το Callisto Protocol και μετά αυτό. Δεν μπορώ να πω ότι δεν μου άρεσε το Callisto, αντιθέτως ήταν φοβερή εμπειρία, αλλά στο Dead Space έπαθα την πλάκα μου.

Αυτά τα δύο παιχνίδια αν είχαν ενωθεί και έδιναν όλα τα χαρακτηριστικά τους το ένα στο άλλο, θα ήταν 100% τελειότητα, γιατί πάντα κάτι λείπει και στο ένα και στο άλλο. Στο Dead Space λιγότερα.

Με λίγα λόγια κρατούσα σημειώσεις όσο έπαιζα και μόλις έβρισκα κάτι που με χαλούσε ή κάτι που με ενθουσίαζε το κατέγραφα στο χαρτί για να τα θυμάμαι.

Αρνητικά

1. Θα ξεκινήσω με τα περί ήχου. Πολλές φορές δεν βοηθάει τόσο στην εντόπιση των εχθρών, θα τολμούσα να πω ότι φορές ίσως με μπερδεύει περισσότερο. Χρησιμοποιούσα τα ακουστικά 3D Pulse.
2. Μου λείπει το Guard ή κάποιο Dodge όπως στο Callisto. Αν προλάβεις να το σκοτώσεις έχει καλώς ειδάλλως τελείωσες.
3. Ο χάρτης θα έπρεπε να έχει κάποια συντόμευση για να ανοίγει και όχι μέσα από το inventory(παρόλο που έδινε ότι με hold ανοίγει μου ανοίγει πάντα inventory και από εκεί πήγαινα map, κάποιες φορές πιάνει αλλά όχι ήθελε κάτι να ανοίγει στο φτερό).
4. Δεν δέθηκα με τους χαρακτήρες εκτός της μοναξιάς του Isaak , πολλές φορές αδιαφόρησα και για αυτά που έλεγαν και από το 7 κεφάλαιο περίμενα να τελειώσουν όλα να δω αν θα γίνει κάτι ανατρεπτικό στο τέλος όπου και έγινε και όλο αυτό το απόμακρο που είχα με τον Isaak γύρισε τελείως.
5. Θα ήθελα να είχα απότομη αλλαγή σώματος για διαφυγή 180 μοιρών, όπως έχει το Resident
6. Ο χειρισμός του χάρτη πολλές φορές μου έβγαλε την πίστη. Ειδικά με την κατανόηση των σημείων που είχε παραπάνω από 3 ορόφους, εκεί για να καταλάβω πως θα μεταφέρω από έναν άλλο όροφο σε ένα άλλο σημείο που ενώνεται με άλλο όροφο είδα και έπαθα.
7. Καταστάσεις με πόρτες να κλειδώνουν κατεπαναληψη , ειδικά σε ασανσέρ και άλλου τύπου πολύ στενά σκοτεινά δωμάτια, δεν θα μου λείψουν ποτέ. Emergency lockdown, σου την πέφτουν από παντού και μόλις τους φας (αν τους φας) ως δια μαγείας, η παροχή ρεύματος να επανέρχεται μόλις έχεις αδειάσει όλο το inventory σου από ammunition που με τόσο ιδρώτα έχεις μαζέψει. Μια, δυο φορές άντε και τρεις. Ε αυτό κουράσε όταν είχα να το επαναλάβω σε κάθε chapter τουλάχιστον δύο φορές.
8. Κάτι έκανα λάθος ή κάτι έκανε λάθος το οικονομικό σύστημα του παιχνιδιού. Δεν ξέρω αλλά οπότε ήμουν σε store, κοιτούσα τις αναβαθμίσεις της στολής αλλά και των όπλων πόσο ακριβά κόστιζαν και μου έκανε κάτι από την αληθινή οικονομικά ζωή μου, που είμαι κυρίως φάτε μάτια ψάρια. Ποτέ , μα ποτέ δεν μπόρεσα να αλλάξω level στολής. Έμεινα με κόπο στο 4ο επίπεδο. Πανάκριβα όλα! Κοιτούσα καμία σφαίρα, λίγα πράματα και ένα heal. Πολύ ακρίβεια... Επικεντρώθηκα στο βασικό Plasma Cutter και στην στολή. Έτσι ασχολήθηκα με αυτό,μιας και εντόπισα ότι είναι και πιο δυνατό σε σχέση τα υπόλοιπα αλλά και πιο εύχρηστο.


Με το τέλος φυσικά του παιχνιδιού που σου δίνει και το reward, είναι σαν να σου πετάει και το τυράκι να παίξεις ξανά το παιχνίδι που υπάρχουν πολλοί λόγοι να το κάνεις.

Dead-Space-Remake-Full-Inventory.jpg

Θετικά

1. Γραφικά πραγματικά τελευταίας γενιάς, ίσως από τα πιο καλογυαλισμένα παιχνίδια που είδαμε σε remakes.
2. Λεπτομέρειες στην αφαίρεση κομματιών από τους εχθρούς και ο διαμελισμός το πιο δυνατό σημείο.
3. Ωραίο το σύστημα με R3 για καθοδήγηση αλλά δεν με βοήθησε όταν αιωρουμουν. Έχανε εκεί η μάνα το παιδί και το παιδί την μάνα. Με έπιανε ναυτία κάποιες φορές, αλήθεια.
4. Τέλεια εφαρμογή του Dualsense στα περισσότερα .
5. Άμεση αλλαγή και γρήγορη όπλων όπως και Reload σε σύγκριση με Callisto Protocol που ήταν αρκετά αργό και θυμάμαι το είχα βάλει στα αρνητικά.
6. Η αίσθηση της αιώρησης και του Zero Gravity από τις καλύτερες που έχω συναντήσει . Εκπληκτικό, δεν έχω λόγια το λάτρεψα. Ανυπομονούσα κάθε φορά που τελείωνε session με no Gravity να έρθει η επόμενη.
7. Μεγάλο οπλοστάσιο , πολύ όμως. Σε σημείο που είχα όπλα άχρηστα και τα έβαλα storage. Ήδη από την αρχή είχα κατασταλάξει με τι θα την έβγαζα και επένδυσα σε αυτά για upgrades.

Σε γενικές γραμμές πέρασα πάρα πολύ ωραία με το παιχνίδι, είναι ένα από τα αχαστα παιχνίδια για το 2023 κατά την γνώμη μου. Φανταστικό Remake, έχω ακούσει ότι δύσκολα παίζεις το αρχικό μετά από αυτό. Μέσα στην 5αδα για τα καλύτερα που τελείωσα μέσα στο '23 και καλά που το έπαιξα. Πιστεύω ότι μπορείς να τους δώσεις και δεύτερο περασμα, έχει πράματα να κάνεις, αλλά επειδή έχω πολλά που περιμένουν να παιχτούν, θα κοιτάξω να το επισκεφτώ αργότερα άλλη μια φορά, να δω και αν θα θυμάμαι.

Dead-Space-Remake-unlocks.jpg?fit=1920,1
Για όσους δεν το έχουν δοκιμάσει ακόμα το προτείνω με κλειστά μάτια, φοβερή εμπειρία.

Καλή χρονία σε όλους με υγεία από μένα, να παίζουμε περισσότερο και να γκρινιάζουμε λιγότερο.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους , καλή χρόνια.

 

Αυτη τη περίοδο παίζω lies of p , έχω φάει αρκετό ξύλο αλλά βρίσκομαι κοντά στο να το τερματίσω. Είναι από τις πρώτες ολοκληρωμένες εμπειριες σε τέτοιου είδους παιχνίδια, είναι σίγουρα υπέροχο αλλά θέλει γερά νεύρα :) 

 

Ταυτοχρονα, ξεκίνησα και έπαιξα τη 1η ώρα στο Bramble και μου φάνηκε υπέροχο!!!!! 
 

Επισης , μιας και το plus μας έδωσε τα παιχνίδια του Γενάρη , έβαλα να δω το evil west και μου φαίνεται διασκεδαστικότατο!!

 

Τελος , παραθέτω μια φωτογραφία με τα games που έχω ολοκληρώσει στα κοντά 2 αυτά χρόνια που έχω το ps5! Είχα να ασχοληθώ πολλά χρόνια με το «άθλημα».

 

 

 

IMG_4573.jpeg

Επεξ/σία από dimitrissa
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, dimitrissa είπε

Καλησπέρα σε όλους , καλή χρόνια.

 

Αυτη τη περίοδο παίζω lies of p , έχω φάει αρκετό ξύλο αλλά βρίσκομαι κοντά στο να το τερματίσω. Είναι από τις πρώτες ολοκληρωμένες εμπειριες σε τέτοιου είδους παιχνίδια, είναι σίγουρα υπέροχο αλλά θέλει γερά νεύρα :) 

 

Ταυτοχρονα, ξεκίνησα και έπαιξα τη 1η ώρα στο Bramble και μου φάνηκε υπέροχο!!!!! 
 

Επισης , μιας και το plus μας έδωσε τα παιχνίδια του Γενάρη , έβαλα να δω το evil west και μου φαίνεται διασκεδαστικότατο!!

 

Τελος , παραθέτω μια φωτογραφία με τα games που έχω ολοκληρώσει στα κοντά 2 αυτά χρόνια που έχω το ps5! Είχα να ασχοληθώ πολλά χρόνια με το «άθλημα».

 

 

 

IMG_4573.jpeg

Πραγματικά αξιόλογα τα παιχνίδια που έχεις τελειώσει φίλε μου , αλλά υποκλίνομαι πραγματικά στο ότι έχεις πλατίνα στο GT7!!! Μου λείπουν 4 τρόπαια για την πλατίνα, έχω φτάσει στο 86%. Του έχω δώσει κοντά στις 500ώρες,  αλλά δεν νομίζω ότι θα τα καταφέρω ποτέ μου. Το ένα από αυτά είναι online και πρέπει να έχει φάει κόλλημα και δεν μου το έχει κάνει Pop up, έχω συμμετάσχει στον αριθμό αγώνων που θέλει αλλά μπα.... Όσον αφορά τα τρόπαια στις προκλήσεις είναι μάλλον το πιο απίθανο τροπαιο για μενα. Οσους έχω βρει με πλατίνα στο Gran Turismo γενικά τους θαυμάζω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Tifa_LockHeart είπε

Πραγματικά αξιόλογα τα παιχνίδια που έχεις τελειώσει φίλε μου , αλλά υποκλίνομαι πραγματικά στο ότι έχεις πλατίνα στο GT7!!! Μου λείπουν 4 τρόπαια για την πλατίνα, έχω φτάσει στο 86%. Του έχω δώσει κοντά στις 500ώρες,  αλλά δεν νομίζω ότι θα τα καταφέρω ποτέ μου. Το ένα από αυτά είναι online και πρέπει να έχει φάει κόλλημα και δεν μου το έχει κάνει Pop up, έχω συμμετάσχει στον αριθμό αγώνων που θέλει αλλά μπα.... Όσον αφορά τα τρόπαια στις προκλήσεις είναι μάλλον το πιο απίθανο τροπαιο για μενα. Οσους έχω βρει με πλατίνα στο Gran Turismo γενικά τους θαυμάζω. 

Καλημέρα φίλε μου, μάλλον επειδή ονόμασα τον φάκελο 100% σας μπέρδεψα. Προς αποφυγή παρεξηγήσεων, απλά αυτά τα λίγα παιχνίδια έχω τερματίσει, δεν είναι πλατινες όλα αυτά. :) Μια και μοναδική έχω στο Spider-Man 2 , δυστυχώς δεν υπάρχει χρόνος να ασχοληθώ περισσότερο να κυνηγάω τα τρόπαια και προτιμώ να παω σε άλλο game ! Να είσαι καλαα !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως, το πήρα 100% ολοκλήρωση τροπαίων... Στην ουσία εσύ καλά το είπες, απλά εγώ το πήρα έτσι όπως τα κοιτάω τα ποσοστά. Μου αρέσει το κυνήγι τροπαίων σε συγκεκριμένα παιχνίδια.

Αλλά και πάλι καλά τα πήγες για 2023

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Tifa_LockHeart είπε

Dead Space Remake

Τερμάτισα το Dead Space Remake μετά από 17 ώρες. Δεν είχα επαφή ποτέ με το παιχνίδι, οπότε ήταν η πρώτη μου επαφή με την σειρά. Όταν κυκλοφόρησε απουσίαζα από το gaming και δεν μου είχε δοθεί ποτέ ο χρόνος να ασχοληθώ με τα παιχνίδια Dead Space.

Πάλι καλά που δίνεται η δυνατότητα σε εμάς τους άτυχους που δεν τα παίξαμε στην ώρα τους να τα παίξουμε τώρα στην καλύτερη δυνατή ποιότητα.

 

Τα ιδια και εγω,δεν ειχα παιξει ποτε το original.Αγοραστηκε day one το παιχνιδι και δεν το μετανιωσα ποτε.Απιστευτη παιχνιδαρα και ανυπομονω για το 2ο μερος.

Για μενα το 2ο καλυτερο παιχνιδι της χρονιας που επαιξα περυσι και επαιξα αρκετα

Στα αρνητικα που αναφερεις τον ηχο επειδη και εγω δυσκολευομουν για να εντοπισω τους εχθρους,επαιζα με τον ηχο απο την tv, αποφασισα να επενδυσω σε ακουστικα 3d pulse και ευτηχως δηλαδη γιατι μετα δεν ειχα κανενα θεμα.

Στα οπλα  εγω κυριως με το ripper επαιζα,το plasma cutter και τελος το flamethrower.

Παντως κρινοντας μονο απο τα remake δεν μπορω να καταλαβω γιατι τοσο praise για το resi 4 remake και οχι για το dead space remake(αναφερομαι σε λιστες goty).

Ενταξει προφανως φταει το γεγονος οτι το resi 4 δεν ηταν φρεσκο-νεο παιχνιδι για μενα μιας και το ειχα λιωσει στο gamecube σε αντιθεση με το dead space που δεν ειχα ασχοληθει ποτε,αλλα ξαναλεω κρινω αποκλειστικα τα remakes σαν παιχνιδια.Προφανως παιζει ρολο και το legacy που κουβαλαει καθε τιτλος .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Crew Motorfest

the-crew-motorfest-key-art-2.jpg

https://www.ubisoft.com/en-gb/game/the-crew/motorfest

Ενα τιμιοτατο racing που για καποιο λογο δεν εχει ακουστει οσο θα επρεπε. Αρχικα να πω οτι δεν εχω παιξει καθολου τα πρωτα 2 οποτε οτι κανει να ξεχωριζει τη σειρα Crew ηταν κατι νεο για μενα. Δημιουργια της Ubisoft Ivory Tower που εχει φτιαξει ολα τα Crew μεχρι σημερα,

Το παιχνιδι ειναι ο ορισμος του διασκεδαστικου racing παιχνιδιου. Ολη του η δομη απο την πανεμορφη ηλιολουστη Hawaii μεχρι τα ενδιαφερον challenges και γενικα οτι εχει να κανεις στο χαρτη βγαζουν μια αβιαστη τρελα βγαζουν κατι ξεχωριστο. Δανειζεται στοιχεια και απο τo Forza Horizon με το κλασικο rewind κουμπακι να υπαρχει παντου αλλα και απο NFS με το customization το nitro αλλα και το πιο arcade στυλ του. Δεν μενει εκει ομως. Περα απο αμαξια εχουμε μηχανες γουρουνες αεροπλανα σκαφη θαλασσης εχουμε formula 1 εχουμε αμαξια concept γενικα δεν του λειπει τιποτα απο επιλογες αναμεσα σε κοντα 700 οχηματα που μπορουμε να οδηγησουμε. Ειναι αυτο που το κανει να ξεχωριζει απο οτι αλλο κυκλοφορει. 

Εχουμε ενα ατοφιο racing οπου σεβεται τον εαυτο του. Το παιχνιδι ξεκλειδωνει σιγα σιγα. Βγηκε με 15 playlists μολις κυκλοφορησε το παιχνιδι και αυτη τη στιγμη εχει προστεθει ακομα ενα το καθενα αποτελειται απο 7 μεχρι 9 αγωνες το καθε ξεχωριστο πχ εχουμε αμαξια vintage εχουμε Ιαπωνικα αμαξια εχουμε drift εχουμε formula εχουμε dream cars εχουμε πρωταθληματα formula μηχανων και ενα απο τα καλυτερα theme αυτο με τα Hoonigan για ατελειωτη δοση αδρεναλινης. Σε καθε playlist που ολοκληρωνουμε ξεκλειδωνουμε πολλα challenges μαζι με τα speedtraps τα slalom και πολλα πολλα collectibles το παιχνιδι μπορει να προσφερει ατελειωτες ωρες.

Δεν μενει εκει ομως. Μεσα απο το cross platform που προσφερει στο online κομματι του θα συναντησουμε χιλιαδες μην πω εκατομμυρια παικτες απο ολο τον κοσμο και σε καθε αγωνα το παιχνιδι θα μας δειχνει την καταταξη μας. Και μην ξεχναμε τα grand race μεγαλα sprint με 28 ατομα και σε καθε 1/3 του αγωνα αλλαζουμε και αλλο αμαξι 3 δηλαδη σε καθε αγωνα. Χαοτικο δυσκολο γεματο αδρεναλινη με παικτες απο ολο τον κοσμο. Προσωπικα ομως αγαπησα το demolition royale οπου 32 ατομα χωρισμενα σε 8 ομαδες των 4 πρεπει να φαγωθουμε και να καταστρεψουμε οτι αμαξι βρεθει μπροστα μας. Ατελειωτες τρακες αυτο το mode ειναι μια τρελα και δεν σταματαει ποτε να εχει κοσμο μολις βγειτε μπαινετε αμεσως ξανα. Μαζι σε ολα αυτα ερχεται και το summit contest. 9 διαφορετικοι αγωνες και feats καθε βδομαδα οπου οι πρωτοι 10 χιλιαδες περνουν ενα καταπληκτικο αμαξι και πολλα χρηματα και παει γενικα ο καθενας θα παρει απο κατι απλα ανα 10 χιλιαδες μεχρι τους πρωτους 30 χιλιαδες αναλογικα πεφτει το ποσο και αυτα που δινουν. Μπορειτε να περασετε ατελειωτες ωρες προσπαθωντας να μπειτε στους πρωτους 10 χιλιαδες ο ανταγωνισμος ειναι τεραστιος. 

Παμε στο handling των αμαξιων οπου στην πλειοψηφια τους ειναι αρτιος και στιβαρος περα απο καποιες περιπτωσεις που πανε λιγο μονοκομματα καποια αμαξια. Γενικα ομως πολυ καλη οδηγικη εμπειρια κατι ενδιαμεσο σε τερμα arcade και simulation. Θα οδηγησουμε παρα πολλα αμαξια και οχι μονο μιας και σε καθε playlist δανειζομαστε οχηματα για τον καθε αγωνα. Το μεγαλυτερο χαρακτηριστικο που το κανει να ξεχωριζει ειναι το fast fav. Εκει που τρεχουμε στο free roam παταμε ενα κουμπακι και αυτοματα μπαινουμε σε αεροπλανο και πεταμε να παμε οπου θελουμε και αν βρουμε θαλασσα μην φοβαστε υπαρχει το σκαφος για αυτη τη δουλεια. Χαρακτηριστικο που νομιζω μπηκε στο Crew 2 και μπραβο που το κρατησαν. 

Στον τεχνικο τομεα τα γραφικα ριχνουν σαγονια κυριολεκτικα ειναι ενα πολυ ομορφο παιχνιδι. Το οποιο παραλληλα τρεχει και αψογα δεν θα δειτε stutters η αλλα κολληματα τρεχει στα 60fps και δειχνει υπεροχο. Και οχι μονο δειχνει υπεροχο αλλα και ακουγεται υπεροχα. Το καθε αμαξι με τον ηχο του που με τη συνοδεια του soundtrack που μπορει να μην ειναι πολλα τα τραγουδια που θα ακουμε συχνα στο free roam το καθε playlist ομως εχει το soundtrack που το αναλογει και δενει με το theme του. 

Ειχα ακουσει οτι το Motorfest ηταν να βγει ως DLC του Crew 2. Χαιρομαι που δεν εγινε ετσι μιας και ειναι ενα εξαιρετικο standalone racing που στεκεται απο μονο του οσο καλυτερα θα μπορουσε δεν εχει αναγκη κανεναν προκατοχο του. 

Οσοι θελετε ενα αρτιο racing που εχει τρελα ειναι ηρεμο οταν θελουμε αλλα και αγριο με full αδρεναλινη εχει πληθωρα πραγματων να κανουμε στο χαρτη οσοι θελετε ανταγωνισμο που με το cross platform εκτοξευτηκε οσοι θελετε να μαθετε για των χωρο της αυτοκινησης αλλα και οσοι γουσταρετε θαλασσα αλλα και ουρανο το The Crew Motorfest ειναι εδω να σας τα δωσει ολα στον υπερθετικο βαθμο. Περασα 42 ωριτσες με το παιχνιδι μιας και ληγει σημερα το Ubisoft+ που πηρα για 1 μηνα και οταν πεσει αρκετα το παιχνιδι θα παει για αγορα ωστε να συνεχισω το ταξιδι κυριως στο online για ατελειωτες κοντρες. Δωστε του μια ευκαιρια δεν υπαρχουν μονο Forza και NFS σε αυτο τον κοσμο υπαρχει και το The Crew. 8.8/10

Παρακατω φωτογραφιες απο το παιχνιδι

https://postimg.cc/gallery/pTFytCW

13 ώρες πριν, dimitrissa είπε

Καλημέρα φίλε μου, μάλλον επειδή ονόμασα τον φάκελο 100% σας μπέρδεψα. Προς αποφυγή παρεξηγήσεων, απλά αυτά τα λίγα παιχνίδια έχω τερματίσει, δεν είναι πλατινες όλα αυτά. :) Μια και μοναδική έχω στο Spider-Man 2 , δυστυχώς δεν υπάρχει χρόνος να ασχοληθώ περισσότερο να κυνηγάω τα τρόπαια και προτιμώ να παω σε άλλο game ! Να είσαι καλαα !!

Παιχνιδαρες οσα εχεις τερματισει μπραβο σου. Ειδα και εγω το 100% και βλεπω απο κατω το Crash Bandicoot το 4 το οποιο πρεπει να ειναι ενα απο τα πιο δυσκολα παιχνιδια που υπαρχουν για πλατινα εκει εξω. Εχω κανει 100% το Crash 1 και το 4 το βρηκα πολυ πολυ πιο δυσκολο θελει γερα νευρα. Το grand turismo 7 θελει απειρο χρονο για πλατινα η δυσκολια του ειναι 6/10 για πλατινα ενω του crash 4 ειναι 9/10 και καθαρα skill based μπορει να φας 10 ωρες σε ενα level και παλι να μην κανεις τον χρονο που χρειαζεται. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

image.png.11ab0a1b244d7323f39faf9836892147.png

Το Far Cry 6 τερμάτισα πρόσφατα στο Series X, είχα να φχαριστηθώ τόσο πολύ Far Cry απ' το 3.

στα (+):

  • gunplay FarCry familiar - διασκεδαστικό
  • περιβάλλον Κούβα φάση μ' άρεσε πολύ περισσότερο απ τη Μοντάνα να βολτάρω στο χάρτη. H Yara γενικώς πολυ καλοσχεδιασμένη και με πάρα πολύ ωραία και όχι αναίτια δύσκολα to navigate περιβάλλοντα.
  • το ότι δεν ξεκλειδώνεις πύργους κλπ. και "ανακαλύπτεις" κάπως πιο φυσικά τα πάντα μ' άρεσε και με έκανε να θέλω να το "ψάξω" περισσότερο.
  • ο Εsposito απολαυστικός παρότι εμφανίζεται λίγο.

στα (-):

  • bullet spongey enemies
  • το upgrade σύστημα με crafting παντού αντί για skills, περιορισμένο αρκετά δεν με ξετρέλανε και με κούρασε λίγο
  • σενάριο λίγο για γέλια

70 ώρες για τα πάντα όλα εκτός απ' τα co-op/multi

------------------

7.5/10

 

Επεξ/σία από kavadias
  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

c3daf3037feb797d9e71b81618e3b5ff3ff1f9609db5a4a2(1).jpeg.db92ba4ad5066b1af1c03055c404f665.jpeg

Τελείωσα χτες το εξωπραγματικό survival horror της remedy. Σε 23εις ώρες με περίπου 70% explore τον κόσμο του. Έχω να πω πως είναι η πρώτη φορά που αγοράζω day 1 παιχνίδι. Τα αξίζει τα χρήματα πόσο μάλλον σε προσφορά.

Είχα παίξει πρόσφατα το control που μου άρεσε πολύ και επειδη μου αρέσει το genre του Alan Wake 2 το αγόρασα χωρίς δεύτερη σκέψη. Θα το κάνω new game+ μόλις βγουν τα dlc του.

ΗΧΟΣ

Δεν είχα κανένα τεχνικό πρόβλημα καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού με τον ήχο σε ακουστικά συνδεμένα στο dualsense. 

Φοβερή μουσική που ταιριάζει γάντι όποτε παιζει, από τα μουσικά κομμάτια των poets of the fall (aka old gods of Asgard) μέχρι και την μουσική υπόκρουση σε fights , bosses, cutscenes. Έχει και κλασικό ήχο που ξέρεις πως θα συναντήσεις σε κάθε horror game/movie που είναι πολύ καλά εκτελεσμένος.

Πολύ καλή η φωνή όλων των ηθοποιών (είναι πολλοί). 

GAMEPLAY

Ωραίο έξυπνο και απλό gameplay με βασικό mechanic τον φακό, θέλει καλή διαχείριση των σφαιρών κάθε όπλου, των μπαταριών του φακού αλλά και των medkits ανάλογα την δυσκολία. Είναι παρόμοιο με The last of us και resident evil όπου βρίσκεις σε διάφορα μέρη loot και το διαχειρίζεσαι όπως νομίζεις. Για παράδειγμα μπορείς να χρησιμοποιήσεις μόνο το pistol για τους κανονικούς εχθρούς και το shotgun να το έχεις για τους πιο ζορικους ή τα bosses. Δεν είναι δύσκολο παρά μερικά bosses που μόλις μάθεις το μοτίβο τους βγαίνουν χωρίς μεγάλη δυσκολία.

Παίζεις με δύο χαρακτήρες σε δύο διαφορετικά μέρη μέχρι ένα σημείο. Ο καθένας έχει τις ιδιαιτερότητές του, που δεν θα αναφέρω καθώς δεν φαίνονται σε κάποιο trailer και δεν θέλω να κάνω spoil.

ΓΡΑΦΙΚΑ

Παρόμοια γραφικά με το control απλά στο δάσος και αρκετά σκοτεινότερο. Έχουν κάνει καλή και πολύ λεπτομερής δουλειά. Παίζει πολύ live action σαν να βλέπεις ταινία σε πολλούς τομείς του παιχνιδιού. Έχουν βασιστεί αρκετά στα cutscenes (έχει πολλά) οπότε να περιμένετε τρομερή ποιότητα είτε είναι in engine είτε live action με τους ηθοποιούς και CGI. Τρομερή ηθοποιία.

Έτρεξε άψογα στο ps5 quality αλλά και performance mode. 

STORY

Φοβερό. Περίπλοκο. Ιδιαίτερο. Είναι μεγάλο και θέλει πολυ διάβασμα (στο παιχνίδι μέσα) για να καταλάβεις τι γίνεται. Ενδιαφέρον και σε κρατάει καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού εκτός από ένα δύο σημεία μικρά που τα κάνεις για να προχωρήσεις και δεν σου δίνουν και καμιά σημαντική πληροφορία.

Επίσης επιβάλλεται να έχεις παίξει/δει το Alan wake 1 για να καταλάβεις τι έχει γίνει μιας και το 2 αρχίζει περίπου εκεί που τελειώνει το 1. Καλό θα ήταν να έχει παιχτεί και το control μαζί με το AWE dlc αλλά δεν είναι απαραίτητο απλά σε βοηθάει να καταλάβεις λίγο τι παίζει με κάποια πράγματα δευτερεύοντα που βρίσκεις στο game. Το dlc δεν το έχω παίξει ακόμα αλλά έχω ακούσει ότι σε προϊδεάζει για το τι θα ακολουθήσει στο Alan wake 2.

Έχει έναν ιδιαίτερο τρόπο να σου μεταφέρει την πληροφορία κάτι σαν συνδυασμό του control και του πρώτου παιχνιδιού.

Επίσης πολύ σημαντικό ρόλο στο story είναι το new game + (The Final Draft όπως το αποκαλούν) το οποίο έχει έξτρα πληροφορίες καθώς παίζεις και έχει νέο ending που συμπληρώνει το πρώτο ending.

Επίλογος 

Πολυ ωραίο game που αν του δώσεις χρόνο ξεδιπλώνει ωραια την ιστορία του με την τρομερή αφήγηση που έχει. Απλό ποιοτικό gameplay χωρίς glitches , bugs κλπ και αρκετά balanced. Εύκολο χωρίς να κουράζει με πολλαπλά deaths χωρίς λόγο ή συνεχώς. Θα το ήθελα λίγο μεγαλύτερο μιας και αφήνει μερικά κενά και εφόσον το τελειώσεις δεν σε αφήνει παίξεις άλλο για να κάνεις πράγματα που είχες αφήσει για αργότερα. Κυμαίνεται από 16 μέχρι 30 ώρες ανάλογα πόσο γρήγορα θα το πας. Εγώ πήγαινα στο μεγαλύτερο μέρος αρκετά αργά γιατι είχα χεστει από τη ατμόσφαιρα του 😅. Έχει jumpscares κάμποσα και δεν είδα κάπου να απενεργοποιούνται οπότε όποιος δεν τα μπορεί θα πρότεινα να το αποφύγει.

Δεν έχει σχέση το gameplay του με το πρώτο παιχνίδι όπου το παράτησα στο 2ωρο και είδα μόνο το story στο yt. Κλείνει πολύ σε τύπου the last of us που είναι πολύ καλύτερο.

Ωραίο ending και γενικά τελευταίο 5ωρο που κατάφερε να με αγγίξει συναισθηματικά.

Ένα 9.5/10 χαλαρά από εμένα, περιμένω με αγωνία τα dlc.

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι κάποια παιχνίδια στα οποία σκοντάφτεις κατά τύχη και με τα οποία περνάς καταπληκτικά μαζί τους..Αυτή λοιπόν ήταν η εμπειρία μου με το Fate/Samurai Remnant και το οποίο τερματίστηκε μετά από περίπου 40 ώρες στο ps5.

Ένα παιχνίδι το οποίο δεν είδα πουθενά να προβάλλεται και να μην είναι σε καμία λίστα..νομίζω το βρήκα στην τύχη και ενώ έψαχνα στο store και το οποίο είναι ένα action jrpg τρίτου προσώπου.

IMG_2049.JPG.9acc337e56137ad661be3bc4cacd1c93.JPG

Αναλαμβάνεις τον ρόλο του Iori, ενός samurai ο οποίος επιλέγεται να συμμετάσχει στο Waxing Moon Ritual, ένας διαγωνισμός, ο νικητής του οποίου μπορεί να πραγματοποιήσει μια ευχή του. Εκτός από τον κεντρικό χαρακτήρα, έχουν επιλεγεί άλλοι 6 μονομάχοι (οι λεγόμενοι Masters) και ο καθένας από αυτούς συνοδεύεται και από ένα υπηρέτη (servant) που τον βοηθάει στο να βγει νικητής. Οι υπηρέτες είναι μετενσαρκώσεις προσώπων της παγκόσμιας θρησκείας και μυθολογίας, όπως η μάγισσα Κίρκη, ο Σαμψών κ.α.. Φανταστείτε λοιπόν ένα παιχνίδι με σεναριο αλά Highlander σε jrpg!

Στις μάχες του Fate αντιμετωπίζεις ορδές εχθρών, όπως σε παιχνιδια στυλ Samurai Warriors και με τα οποία δεν είχα καμία εμπειρία ποτέ. Δεν ξέρω πως είναι ακριβώς το gameplay σε αυτά τα παιχνίδια, αλλά στο Fate δεν είσαι σε πίστες που πολεμάς κύματα εχθρών..το παιχνίδι είναι σαν ένα κανονικό rpg (όπως πχ το Ishin που είναι και κοντά σε κουλτούρα), απλά το combat είναι στο στυλ που προείπα. 

IMG_2048.JPG.35345e7d480e2be00b6b52cf48b1d7a4.JPG

Τις μάχες λοιπόν τις βρήκα απίστευτα διασκεδαστικές, που είναι και το ζουμί του παιχνιδιού. Έχεις να επιλέξεις μεταξύ 5 διαφορετικών τεχνικών, τις οποίες μπορείς να εναλλασεις κατά βούληση και οι οποίες είναι κατάλληλες για διαφορετικές περιπτώσεις. Άλλη είναι για single combat, άλλη για πολλούς εχθρούς, άλλη για τέρατα κτλ. Εκτός από τα skills της κάθε τεχνικής, μπορείς να χρησιμοποιήσεις και μαγικά αλλά και τα skills του υπηρέτη σου, ο οποίος πολεμάει και αυτός στις μάχες. Ανά τακτά χρονικά διαστήματα επίσης, μπορείς να λάβεις και τον ρόλο του υπηρέτη, ο οποίος κάνει αρκετά μεγαλύτερο damage από σένα. 

Ένα άλλο στοιχείο που μου άρεσε πολύ είναι ότι κατά την διάρκεια του main story αλλά και των side missions, συναντάς και άλλους πολεμιστές τους οποίους επίσης χειρίζεσαι. Γενικά, η ποικιλία στους χαρακτήρες και ο τρόπος που διαδραματίζονται οι μάχες μου άρεσε πάρα πολύ.

IMG_2046.JPG.55d0a0d4dbad1b8a2d7dff3f28c99a37.JPG

Κατά τ'αλλα, το παιχνίδι παίζει ως ένα κλασικό rpg. Αναβαθμίσεις στο όπλο σου και φυσικά αποκτηση skills για τον κεντρικό χαρακτήρα αλλά και τον ακόλουθο (τα οποία είναι πάρα πολλά). Από ένα σημείο και μετά, φτιάχνεις και την βάση σου ( η οποία είναι ουσιαστικά το σπίτι του χαρακτήρα) και στην οποία μπορείς να προβείς σε διάφορες αναβαθμίσεις που δίνουν bonus στις μάχες και στο exploration. Γενικά οι περιοχές του παιχνιδιού είναι γραμμικές και αρκετά εύκολες στην περιήγηση, καθώς το Fate επικεντρώνεται περισσοτερο στις μάχες και στο story. 

IMG_2047.JPG.e8403cff1e512a1a3b7cca405727f5bc.JPG

Όμορφα γραφικά, πολύ ωραία μουσική και σεναριο. 

Από τα πιο διασκεδαστικά παιχνίδια που έχω παίξει σε αυτή τη γενιά, πέρασα τόσο ευχάριστες ώρες που σκέφτομαι κάποια στιγμή να το ξαναπαίξω, κάτι που κάνω πολύ σπάνια.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

(Μισό; ) Off-topic και όχι με ιδιαίτερες λεπτομέρειες, αν λέω κάτι λάθος, please διορθώστε. ^_^

Τα Fate είναι σειρά που φτάνει 20 χρόνια πια (το πρώτο είχε βγει στο 2004), αν και ο περισσότερος κόσμος μάλλον τα ξέρει λόγω των (πολλών) anime adaptations των διαφόρων routes. :D

Π.χ. Συνήθως όταν κάποιος λέει Fate και Saber, αυτήν την Saber (αν και το Fate/Zero δεν έχει τους ίδιους Masters με την Fate/Stay Night σειρά, έχει τους ίδιους servants) εννοεί. Υπάρχουν αρκετοί servants γενικά που είναι γνωστοί, αλλά η Artoria είναι σίγουρα η πιο γνωστή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

image.png.5d1fb09e25c1ef4a3116ad173aac6300.png

Journey και Little Nightmares. 

Πιάνοντας τον εαυτό μου τον τελευταίο (πολύ) καιρό να μην ασχολείται με story driven παιχνίδια (πολύ ΝΒΑ2Κ15 και τερματισμός στο καλό αλλά όχι εξαιρετικό Spiderman στο PS5) έβαλα να ασχοληθώ με το GOD OF WAR 3. Δεν είχα παίξει ποτέ τα παιχνίδια, ήθελα να ξεκινήσω το franschise αλλά από την αρχή βάλθηκε να μου θυμίσει ότι ούτε 15 χρονών είμαι αλλά κοντά στα 30, ούτε τον άπλετο χρόνο έχω, ούτε την υπομονή για να τρώω ξύλο στο...Normal. 

Mε αφορμή τη συγκατοίκηση και ότι η κοπέλα μου δεν είναι για Kratos ξεκινήσαμε αρχικά το Journey και μετά το Little Nightmares, παιχνίδια που ήθελα για χρόνια να τα παίξω και για χρόνια έπαιρναν αναβολή. 

Εκεί είναι που κατάλαβα ότι το gaming δεν χρειάζεται να είναι πάντα στην τσίτα, ότι σε μία καθημερινότητα που σε καταπίνει και σε έχει στο τρέξιμο, τις 1-2 ώρες το βράδυ που δεν θα δεις μία από τις πολλές σαπίλες του Netflix, με ένα ποτήρι κρασί και το controller να αλλάζει χέρια κάθε τόσο, ηρεμεί η ψυχή σου. 

Για τα δύο παιχνίδια δεν έχω να πω πολλά. Είναι γύρω στο 3ωρο το καθένα, πάμφθηνα πλέον και αξίζει να περάσετε 2-3 βράδια της εβδομάδας μαζί τους! Μοναχικά ταξίδια, συγκηνητικά σε σημεία και τα τέλη τους προσωπικά με άφησαν με τ στόμα ανοιχτό...

Συνεχίζω/ουμε με Little Nightmares 2, ένα ποτήρι κρασί και λίγο τυράκι.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, MrZeroGR είπε

image.png.5d1fb09e25c1ef4a3116ad173aac6300.png

Journey και Little Nightmares. 

Πιάνοντας τον εαυτό μου τον τελευταίο (πολύ) καιρό να μην ασχολείται με story driven παιχνίδια (πολύ ΝΒΑ2Κ15 και τερματισμός στο καλό αλλά όχι εξαιρετικό Spiderman στο PS5) έβαλα να ασχοληθώ με το GOD OF WAR 3. Δεν είχα παίξει ποτέ τα παιχνίδια, ήθελα να ξεκινήσω το franschise αλλά από την αρχή βάλθηκε να μου θυμίσει ότι ούτε 15 χρονών είμαι αλλά κοντά στα 30, ούτε τον άπλετο χρόνο έχω, ούτε την υπομονή για να τρώω ξύλο στο...Normal. 

Mε αφορμή τη συγκατοίκηση και ότι η κοπέλα μου δεν είναι για Kratos ξεκινήσαμε αρχικά το Journey και μετά το Little Nightmares, παιχνίδια που ήθελα για χρόνια να τα παίξω και για χρόνια έπαιρναν αναβολή. 

Εκεί είναι που κατάλαβα ότι το gaming δεν χρειάζεται να είναι πάντα στην τσίτα, ότι σε μία καθημερινότητα που σε καταπίνει και σε έχει στο τρέξιμο, τις 1-2 ώρες το βράδυ που δεν θα δεις μία από τις πολλές σαπίλες του Netflix, με ένα ποτήρι κρασί και το controller να αλλάζει χέρια κάθε τόσο, ηρεμεί η ψυχή σου. 

Για τα δύο παιχνίδια δεν έχω να πω πολλά. Είναι γύρω στο 3ωρο το καθένα, πάμφθηνα πλέον και αξίζει να περάσετε 2-3 βράδια της εβδομάδας μαζί τους! Μοναχικά ταξίδια, συγκηνητικά σε σημεία και τα τέλη τους προσωπικά με άφησαν με τ στόμα ανοιχτό...

Συνεχίζω/ουμε με Little Nightmares 2, ένα ποτήρι κρασί και λίγο τυράκι.

Journey παιχνιδαρα, προτείνεται για όποιον μπορεί! 

Δείτε και τα games της Annapurma. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...