Προς το περιεχόμενο

Αύξηση στην τιμή των ακριβών συνδρομητικών πακέτων του Netflix στις ΗΠΑ


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 minutes ago, aypnia said:

Μα η είδηση φίλε μου δεν αφορά την Ελλάδα.

Για την Ελλάδα σίγουρα το Netflix είναι ένα πολύ καλό VFM.

Η είδηση αφορά τις ΗΠΑ, εκεί γίνεται η αύξηση και είναι παράλογη αύξηση.

Με τόσες νέες υπηρεσίες εκεί, χάνει περιεχόμενο κάθε μέρα γιατί το μεταφέρουν στις δικές τους όταν λήγουν τα συμβόλαια και ταυτόχρονα βγάζουν και ένα κάρο σειρές οι νέοπες που όπου και να δεις σκίζουν, από Mandalorian, Raised by wolves, the boys και βάλε.

Στις ΗΠΑ όχι αύξηση αλλά μείωση έπρεπε να κάνουν.

Δηλαδή φταίει ο κόσμος να πληρώνει τις επενδύσεις που πρέπει να κάνει σε νέο περιεχόμενο γιατί χάνει περιεχόμενο με το κιλό εκεί;

Ας πάρουν δάνεια για να το φτιάξουν.

ελα τωρα ποιο μανταλοριαν και ποιο raised by wolves. Τις ειδες καθολου τις σειρες? Το πρωτο ειναι ο ορισμος της μετριοτητας και το δευτερο γελαγε ο κοσμος. Μονο το Boys αξιζε φετος και ενας κουκος δεν φερνει την ανοιξη.

Η ειδηση οντως αφορα την αμερικη αλλα ολοι εδω μιλανε για ελλαδα οπως ειναι και λογικο. Τι πρεπει να κανουν εκει δεν με αφορα αφου αλλοι οι μισθοι και αλλη αγορα. φανταζομαι αν δουν οτι πεφτουν οι συνδρομες θα κανουν τις αντιστοιχες αλλαγες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς έτσι θα γίνει και το gaming με τα pass και την ανεργία που έχουν οι εργαζόμενοι μετά το πέρας του μισοτελειωμένου παιχνιδιού, τους απολύουν οι μεγάλες εταιρείες. Ωραίο το μέλλον μάγκες σαν φτηνή κινέζικη απομίμηση είναι, όπως όλα made in China. Παλιά μέχρι και πριν 10 χρόνια με λιγότερη τεχνολογία ζούσαμε  καλύτερα και πιο ποιοτικά. Με πιο καλές ταινίες, σειρές και παιχνίδια, όχι loot boxes και βλακείες.

Θα υπάρξουν ξανά σειρές όπως το lost, breaking bad και άλλες που τις θυμόμαστε για πάντα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλάιν μαιν.... τόσος ντόρος για δυο δολάρια, έλεος. Όποιος δεν αντέχει τέτοια διαφορά μάλλον θα πρέπει να έχει άλλο είδους προτεραιότητες κ όχι το Netflix.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 minutes ago, aris1986 said:

Καλώς έτσι θα γίνει και το gaming με τα pass και την ανεργία που έχουν οι εργαζόμενοι μετά το πέρας του μισοτελειωμένου παιχνιδιού, τους απολύουν οι μεγάλες εταιρείες. Ωραίο το μέλλον μάγκες σαν φτηνή κινέζικη απομίμηση είναι, όπως όλα made in China. Παλιά μέχρι και πριν 10 χρόνια με λιγότερη τεχνολογία ζούσαμε  καλύτερα και πιο ποιοτικά. Με πιο καλές ταινίες, σειρές και παιχνίδια, όχι loot boxes και βλακείες.

Θα υπάρξουν ξανά σειρές όπως το lost, breaking bad και άλλες που τις θυμόμαστε για πάντα;

το λοστ θα το θυμομαστε για παντα αλλα οχι για καλο λογο 🤣

Επεξ/σία από privateer
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, aris1986 είπε

Θα υπάρξουν ξανά σειρές όπως το lost, breaking bad και άλλες που τις θυμόμαστε για πάντα;

Θέλω να πιστεύω ότι ανέφερες το ένα σαν top σειρά και το άλλο σαν top παπαριά ε?:X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/10/2020 στις 7:05 ΠΜ, dream21 είπε

Και σε λίγο και στην Ελλάδα ... ούπς ξέχασα έχω Τουρκικό Account και η τουρκική λίρα έχει πάει περίπατο 3,24€ HD 4,3€ 4K :D 

Περιμενεεε.. δηλαδη μπορεις να χεις τουρκικο acount ενω εισαι ελλαδα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το 2003 μέχρι το 2013 πλήρωνα Νόβα 55 ευρώ κάθε μήνα γιατί στο χωριό μου έπιανε μόνο 3 κανάλια.... Σας ακούω να κάνετε θέμα τα δύο ευρώ και πραγματικά σκέφτομαι αν είσατε τόσο μιζέροι και στην ζωή σας ... Πιστεύω ότι και στον καφέ που βγαίνετε μια φορά το χρόνο θα φορτίζετε το κινητό στην καφετέρια και θα κλέβετε τα στικάκια με τν ζάχαρη. Το νετφλιξ έφτιαξε ένα μύθο κατάφερε αυτό που δεν μπορεί άλλος το έδωσε τζάμπα ώστε ο κόσμος να το μαθει να να το συνδέσει με το μυαλό του και όταν ακούς streaming υπηρεσίες το μυαλό σου πάει στο νετφλιξ ... Όλες οι άλλες υπηρεσίες θα καταρεσουν είδη το έχουν καταλάβει όπως υπάρχει μια μηχανή αναζήτησης ένα για βίντεο έτσι θα υπάρχει και ένα μόνο το νετφλιξ .... Τώρα όμως που είναι αρκετά ζημιογόνο πρέπει να κάνει αυξήσεις εκτός και αν πιστεύετε ότι είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα κάποτε αυτά τα λεφτά τα δίνατε για πλάκα ρρα σας πειράζει.... Τζάμπα είναι απλά το θέμα είναι ότι χάνεις χρόνο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Cocomel είπε

Από το 2003 μέχρι το 2013 πλήρωνα Νόβα 55 ευρώ κάθε μήνα γιατί στο χωριό μου έπιανε μόνο 3 κανάλια.... Σας ακούω να κάνετε θέμα τα δύο ευρώ και πραγματικά σκέφτομαι αν είσατε τόσο μιζέροι και στην ζωή σας ... Πιστεύω ότι και στον καφέ που βγαίνετε μια φορά το χρόνο θα φορτίζετε το κινητό στην καφετέρια και θα κλέβετε τα στικάκια με τν ζάχαρη. Το νετφλιξ έφτιαξε ένα μύθο κατάφερε αυτό που δεν μπορεί άλλος το έδωσε τζάμπα ώστε ο κόσμος να το μαθει να να το συνδέσει με το μυαλό του και όταν ακούς streaming υπηρεσίες το μυαλό σου πάει στο νετφλιξ ... Όλες οι άλλες υπηρεσίες θα καταρεσουν είδη το έχουν καταλάβει όπως υπάρχει μια μηχανή αναζήτησης ένα για βίντεο έτσι θα υπάρχει και ένα μόνο το νετφλιξ .... Τώρα όμως που είναι αρκετά ζημιογόνο πρέπει να κάνει αυξήσεις εκτός και αν πιστεύετε ότι είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα κάποτε αυτά τα λεφτά τα δίνατε για πλάκα ρρα σας πειράζει.... Τζάμπα είναι απλά το θέμα είναι ότι χάνεις χρόνο 

 

Ζημιογόνο? Και γιατί να είναι ζημιογόνο ένα τόσο τεράστιο πράγμα, "που έφτιαξε μύθο" που αναφέρεις, που ιδίως τώρα με την πανδημία έχει εκατομύρια φρέσκο κολλαριστό κόσμο? Και επιπλέον επειδή κάποιον τον εκμεταλλεύτηκε η Νόβα μια ζωή και είναι ανάγλυφο στο πετσί του, δεν σημαίνει ότι θα σταματήσουμε να αξιολογούμε το που δίνουμε το κάθε ευρώ..

Άσε που κάποιοι γουστάρουμε να χάνουμε το χρόνο μας για πλάκα, λέγεται κουβέντα και διάλογος, και είναι και ψυχαγωγικό. Είμαστε μαζόχες, τι να γίνει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Playstationhk είπε

Περιμενεεε.. δηλαδη μπορεις να χεις τουρκικο acount ενω εισαι ελλαδα? 

Όχι πλέον δεν μπορείς να φτιάξεις . Όσοι το φτιάξαμε πριν 2 χρόνια συνεχίζουμε να βλέπουμε χωρίς κανένα πρόβλημα έως και σήμερα με κόστος 4€ για το πακέτο 4Κ

Επεξ/σία από dream21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/10/2020 στις 12:50 ΠΜ, Βασίλης_29 είπε

Ότι να ναι. Το Netflix το χρησιμοποιείς για ψυχαγωγικούς λόγους, οπότε ναι, είναι υποχρεωμένο να σου παρέχει ψυχαγωγία ειδικά από την στιγμη που δεν είναι δωρεάν και πληρώνεις για αυτό. Αν μιλούσαμε για το YouTube που είναι δωρεάν να πω ότι έχεις δίκιο, στην συγκεκριμένη περίπτωση οχι. Επίσης, κανένας δεν είπε να είναι δωρεάν το Netflix, όλοι σχολιάζουν το θεμα της αύξησης της τιμής και όχι γιατί δεν είναι δωρεάν, αυτό μόνο εσύ το υποθέτεις και το γράφεις. Και φυσικά ο καθένας είναι ελεύθερος να το σταματήσει, ας το σταματήσουν όλοι να δούμε για πότε θα ασχοληθούν να το βελτιώσουν κατά τα λεγόμενα όσων είναι δυσαρεστημένοι.

Εγώ δεν είμαι χρήστης της συγκεκριμένης υπηρεσίας οπότε το θέμα δεν με αγγίζει ούτε με αφορά. 

Χρήστης δεν είσαι, αλλά πολύ μπερδεμένος σίγουρα είσαι. 

Μάγκες, αν σας αρέσει το υλικό που έχει, πληρώνετε και το βλέπετε. Αν κρίνετε ότι δεν αξίζει, κλείνετε τη συνδρομή και βλέπετε κάτι άλλο.

Τα υπόλοιπα στο καφενείο. Μέσω Zoom βέβαια, γιατί τα κλείνουν και αυτά. 

Στις 29/10/2020 στις 10:54 ΜΜ, Looter είπε

Το έχει παρακάνει το Νετφλιξ.

Απο εμένα θα φάνε άκυρο , ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ με τις αυξήσεις κάθε τρεις και λίγο.

Επισης σε περίοδο πανδημίας και lockdown είναι επαίσχυντο να κάνεις αυξήσεις στις λίγες διεξόδους που απομένουν στον κόσμο για ψυχαγωγία από το σπίτι.

Δηλαδή τί παράκανε το Netflix για πες μου. Εμένα προσωπικά πες μου, θέλω να ενημερωθώ περισσότερο από σένα που φαίνεται ότι είσαι γνώστης. 

Δείξε μου και την ακυρωμένη συνδρομή σου, θέλω να δω την ημερομηνία που λήγει και ότι είναι ακυρωμένη. Για όλα τα υπόλοιπα, πήγαινε και εσύ στο καφενείο μέσω Zoom. 

15 ώρες πριν, CyberVibe είπε

Κλάιν μαιν.... τόσος ντόρος για δυο δολάρια, έλεος. Όποιος δεν αντέχει τέτοια διαφορά μάλλον θα πρέπει να έχει άλλο είδους προτεραιότητες κ όχι το Netflix.

Ποιά 2 δολάρια φίλε μου, οι Έλληνες εδώ που γκρινιάζουν ΔΕΝ επηρεάζονται από την αλλαγή αφού (τουλάχιστον όχι ακόμα) δεν είναι για εμάς. 

Επίσης ΕΙΔΙΚΑ στο Premium, η αύξηση δεν είναι $2 αλλά $0.50 για τη συντριπτική πλειοψηφία. Δηλαδή είναι να τους λυπάσαι πλέον πόσο θλιβεροί και μίζεροι είναι με την κλάψα τους.

Στις 30/10/2020 στις 1:12 ΠΜ, nickem7 είπε

Κι εγώ από τις προηγούμενες αυξήσεις το σταμάτησα. Τώρα στέλνουν email και παρακαλάνε. 14€ για να βλέπω σε 4Κ σιγα μη δώσω...

Ας βάλουν μειωμένες τιμές για προβολή σε 1 οθόνη για εμάς που δεν έχουμε φίλους 😄

Screenshot or it didn't happen. Για ανέβασε φίλε μου screenshot της ακύρωσής σου και εσύ να δούμε. Λογικά Ιούνιο του 2019 είναι, σωστά? Παρακαλάνε κιόλας ε? Ε τους καημένους, πώς τους πετσόκοψες έτσι...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, TheBus είπε

Ζημιογόνο? Και γιατί να είναι ζημιογόνο ένα τόσο τεράστιο πράγμα, "που έφτιαξε μύθο" που αναφέρεις, που ιδίως τώρα με την πανδημία έχει εκατομύρια φρέσκο κολλαριστό κόσμο? Και επιπλέον επειδή κάποιον τον εκμεταλλεύτηκε η Νόβα μια ζωή και είναι ανάγλυφο στο πετσί του, δεν σημαίνει ότι θα σταματήσουμε να αξιολογούμε το που δίνουμε το κάθε ευρώ..

Άσε που κάποιοι γουστάρουμε να χάνουμε το χρόνο μας για πλάκα, λέγεται κουβέντα και διάλογος, και είναι και ψυχαγωγικό. Είμαστε μαζόχες, τι να γίνει....

Δε ήταν εκμετάλλευση ήταν δώρο ζωής η Nova τότε καλα δεν θα πω για μένα κέντρο Πελοπόννησο αλλά σκέψου τόσα νησιά πριν το ίντερνετ και της συνδέσεις dsl  πως να τους περάσει η ώρα....  Και βέβαια το νετφλιξ είναι μέσα πόσα δις ακόμα δεν έχει κέρδος όπως και το γιου Τούμπ απλά έχει χρήμα γιατί οι επενδυτές βλέπουν ότι δεν υπάρχει ουσιαστικός ανταγωνισμός εννοείται ότι βοήθησε η πανδημία.... Απλά και λόγο δουλειάς βλέπω ότι ο Έλληνας θα γκρινιάζει για ένα ευρώ αλλά θα πάει να δώσει 200 για Πάολα η θα είναι άνεργος και θα δώσει 600 για τηλέφωνο.... Μια χαρά είναι οι τιμές του νετφλιξ αφήσετε το κατοχικό σύνδρομο και τν μιζέρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, SakafliaC είπε

Απίστευτα πραγματάκια διαβάζουμε πάλι :lol:

Σε θέμα για το Netflix έχουν αναφερθεί τουρκική λίρα, ότι θα γίνει η Αμερική Σουδάν, άλλου του στέλνει mail το Netflix και τον παρακαλάει να γυρίσει.

Μιλάμε για ένα απίστευτο mix τσομπαναρέων και clowns που μόνο στο insomnia συναντάς σε τέτοια ποσότητα.

Και στο Protothema! Αν περάσεις και από εκεί μια βόλτα θα γυρίσεις πίσω στο insomnia τρέχοντας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, polaki είπε

Και στο Protothema! Αν περάσεις και από εκεί μια βόλτα θα γυρίσεις πίσω στο insomnia τρέχοντας!

Ε για να διαβάζεις την εφημερίδα του κομιστή τέτοια μαργαριτάρια θα γράφεις κιόλας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...