Προς το περιεχόμενο

Αύξηση στην τιμή των ακριβών συνδρομητικών πακέτων του Netflix στις ΗΠΑ


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μην κρυβόμαστε .Όσο προχωράει το κύμα του ιού τόσο θα ανεβαίνουν οι τιμές λόγω ζήτησης . Το ίδιο έχει γίνει και με τις τιμές των laptops  κλπ. Εδώ η blizzard βγάζει λεφτά από το vanilla WoW ακόμη , ένα παιχνίδι 15 ετών , τι να λέμε τώρα. Η ζήτηση για ¨κλειστές"  home υπηρεσίες  θα συνεχίσει να ανεβαίνει .Διάβασα ότι στην αμερική ετοιμάζεται να κατεβάσει ρολά μια από τις μεγαλύτερες επιχειρήσεις σινεμά με πάνω  από  4500  αίθουσες.

Ο Ιός αυτός θα τα αλλάξει όλα ..... 

Επεξ/σία από evkar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 94
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, Iliaskrs είπε

18$ για ποιο περιεχόμενο? Μια σαβούρα κ μισή  απλά είναι στην μόδα κ καλά,γι αυτό υπάρχει ζήτηση.

 

Κάνεις λάθος φίλε μου..... Έχει πλούσιο περιεχόμενο για ενήλικες και παιδιά. Μπορεί να μην έχει τις ταινιαρες τις οποίες κατεβαζουμε από τορενάδικα αλλά σε σχέση με τα κ@λοκάναλα που μας έχουν γεμίσει με διαφημίσεις και big brother, bachelor κτλ. χίλιες φορές να δίνω 18€ και να έχω την ηρεμία μου... 

Ουσιαστικά 2-3 εισιτήρια να γλυτώσεις από τον κινηματογράφο....τα έβγαλες τα λεφτά... 2-3 καφέδες είναι... Καλύτερα να τα δίνω στο Netflix...

Επεξ/σία από IcemanGr71
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, gianniskks είπε

Ας έρθει το HBO στην Ελλάδα και θα δει το Netflix για πότε θα του κουνησω το μαντήλι. 

Και εγώ μαζί σου ΑΛΛΑ αν για να γεμίσει σειρές ρίξει την ποιότητα τους (που θεωρώ από τις καλύτερες παραγωγές που βγάζει κανάλι) τι γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, Looter είπε

Το έχει παρακάνει το Νετφλιξ.

Απο εμένα θα φάνε άκυρο , ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ με τις αυξήσεις κάθε τρεις και λίγο.

Επισης σε περίοδο πανδημίας και lockdown είναι επαίσχυντο να κάνεις αυξήσεις στις λίγες διεξόδους που απομένουν στον κόσμο για ψυχαγωγία από το σπίτι.

Εμ βέβαια, γιατί το νετφλιξ είναι είδος πρώτης ανάγκης και πρέπει να έχει διατίμηση... 

Επεξ/σία από andreas1gr
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cd2matheos είπε

Εγώ πάντως θα το σταματήσω  την στιγμή που θα δει ότι μοιράζομαι την συνδρομή μου  με άλλους τρεις και θα με Banαρει.Για 3.5 ευρώ η 5 στο μερίδιο που μου αναλογεί άστο να υπάρχει και ας έχει περάσει και μήνας που δεν το έχω χρησιμοποιήσει καθόλου. Τώρα για όσους λένε απαράδεκτες παραγωγές... Το έκοψα στους 2 μήνες να  υποθέσω πως αν βγάλει κάτι καλό τρέχουν στο θείο για download..... Πρόβλημα τους εγώ όπως είπα πειρατής για 3 ευρώ ΔΕΝ. 

Αυτό πάλι από που το συμπέρανες ότι θα σε κάνει μπαν? για αύξηση σε ΗΠΑ λέει και το πήγατε στο επόμενο επίπεδο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Looter είπε

Το έχει παρακάνει το Νετφλιξ.

Απο εμένα θα φάνε άκυρο , ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ με τις αυξήσεις κάθε τρεις και λίγο.

Επισης σε περίοδο πανδημίας και lockdown είναι επαίσχυντο να κάνεις αυξήσεις στις λίγες διεξόδους που απομένουν στον κόσμο για ψυχαγωγία από το σπίτι.

Σε περίοδο πανδημίας υποτίθεται ότι δεν βγαίνεις και πολύ έξω, άρα τα έξοδα σου για ψυχαγωγία σε άλλους τομείς (σινεμά, θέατρο, καφετέριες, εστιατόρια, εκδρομές κλπ) μειώνονται 😛

Δεν θα μου αρέσει η αύξηση, αλλά ποιες είναι οι (νόμιμες) εναλλακτικές στην Ελλάδα; 

Τα ελεύθερα κανάλια - που παίζουν επαναλήψεις από τις "επιτυχίες" των 1990-2005, καινούριες σειρές με το ίδιο σενάριο και μοτίβο (ελάχιστες εξαιρέσεις) και reality 

Το ertflix , που έχει κατά καιρούς κάποια καλά πράγματα αλλα για περιορισμένο χρόνο 

Τα συνδρομητικά κανάλια - δεν έχω δοκιμάσει λογω κόστους, οπότε δεν έχω άποψη 

Υπάρχει κάτι άλλο που ξεχνάω; 

 

Ο καθένας πάντα κρίνει ανάλογα με το πορτοφόλι του και το προϊόν, άλλωστε το Netflix έχει μηνιαία συνδρομή και δε σου επιβάλλει αύξηση πάνω στο συμβόλαιο σου. Όποιος θεωρεί ότι το περιεχόμενο του δεν αξίζει τα λεφτά που ζητάει απλά δεν πληρώνει τον επόμενο μήνα. Αν είναι πολλοί αυτοί που θα φύγουν και δεν υπάρχει ζήτηση, θα έρθει λογικά και μείωση τιμής, προσφορές κλπ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα δεν ειναι οι αυξήσεις. Ξέραμε απο την αρχή οτι μια υπηρεσία με 5000 σειρες και τρελες επενδυσεις στην δημιουργια νεων, δεν γινεται να μεινει στα 10-12 ευρω το μηνα. Το πρόβλημα ειναι οταν χώρες οπως πχ η Ελλάδα, φτάνουν στο ιδιο ποσό συνδρομής με τις ΗΠΑ αλλά με το 1/10 του περιεχομένου. Βάλε μου οσα εχει το αμερικάνικο Netflix και τότε να δεχτω την αυξηση

8 ώρες πριν, Βασίλης_29 είπε

 

Ότι να ναι. Το Netflix το χρησιμοποιείς για ψυχαγωγικούς λόγους, οπότε ναι, είναι υποχρεωμένο να σου παρέχει ψυχαγωγία ειδικά από την στιγμη που δεν είναι δωρεάν και πληρώνεις για αυτό. Αν μιλούσαμε για το YouTube που είναι δωρεάν να πω ότι έχεις δίκιο, στην συγκεκριμένη περίπτωση οχι. Επίσης, κανένας δεν είπε να είναι δωρεάν το Netflix, όλοι σχολιάζουν το θεμα της αύξησης της τιμής και όχι γιατί δεν είναι δωρεάν, αυτό μόνο εσύ το υποθέτεις και το γράφεις. Και φυσικά ο καθένας είναι ελεύθερος να το σταματήσει, ας το σταματήσουν όλοι να δούμε για πότε θα ασχοληθούν να το βελτιώσουν κατά τα λεγόμενα όσων είναι δυσαρεστημένοι.

Εγώ δεν είμαι χρήστης της συγκεκριμένης υπηρεσίας οπότε το θέμα δεν με αγγίζει ούτε με αφορά. 

 

Οτι ναναι. Το netflix προσφέρει μια υπηρεσία. Δεν εξετάζουμε εδω αν η υπηρεσία ειναι καλή ή κακή. Εσυ επιλεγεις αν αυτη η υπηρεσια αξιζει το κοστος ή οχι. Το αν θα εισαι σε καραντινα 2 μέρες ή 1 χρόνο, ειναι αδιάφορο. Δεν ειναι υποχρεωμένο για τίποτα το Netflix. Δεν ειναι νερό ούτε ρεύμα που ειναι είδη πρώτης αναγκης. Αν δεν σου αρέσει βάλε STAR, να ξεκινάει μια διωρη ταινία στις 9 και να τελειώνει την επομενη το μεσημερι πριν τις ειδήσεις. Εχετε καλομάθει τοσο πολύ που δεν ξερετε τι λετε

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ειναι η συνδρομη και οι  παρεχομενες υπηρεσιες ακομα και μετα την αυξηση .Θεωρειται και ειναι ο πιο φτηνος τροπος διασκεδασης με μεγαλη διαφορα απο οτιδηποτε αλλο .

Καλα για την Ελληνικη τηλεοραση ουτε συζητηση , εχω σταματησει 10 χρονια σχεδον να βλεπω  το οτιδηποτε μιλαμε για χωματερη ολκης .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Looter είπε

Το έχει παρακάνει το Νετφλιξ.

Απο εμένα θα φάνε άκυρο , ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ με τις αυξήσεις κάθε τρεις και λίγο.

Επισης σε περίοδο πανδημίας και lockdown είναι επαίσχυντο να κάνεις αυξήσεις στις λίγες διεξόδους που απομένουν στον κόσμο για ψυχαγωγία από το σπίτι.

οι αυξησεις αφορουν τις ΗΠΑ. εσυ ζεις στις ΗΠΑ....?   αν ναι, σε αφορα. Αν οχι, ΔΕΝ ΣΕ ΑΦΟΡΑ.   

Οπως και κανεναν αλλον στην Ελλαδα, στην Γαλλια, στην Ιταλια, κλπ...   

 

AN και OTAN, γινουν αυξησεις στην Ελλαδα, να το συζητησουμε.   αλλα μετρα και αλλα σταθμα στην Αμερικη, και αλλα στην Ελλαδα.......!!!! 

Επεξ/σία από cabdik
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, dream21 είπε

Και σε λίγο και στην Ελλάδα ... ούπς ξέχασα έχω Τουρκικό Account και η τουρκική λίρα έχει πάει περίπατο 3,24€ HD 4,3€ 4K :D 

 

Δηλαδή μπαίνεις με vpn, κάνεις λογαριασμό, πληρώνεις με paypall, και όταν συνδέεσαι από Ελλάδα σου έχει την ελληνική βάση σειρών-ταινιών;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
6 hours ago, insomnianoex said:

 

Θα φτιάξω από 5 email για 5μηνες δωρεάν συνδρομή 

https://variety.com/2020/digital/news/netflix-ends-free-30-day-trial-1234803092/

Σιγά σιγά θα το κόψουν παντού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαχρονικά αστείο το κράξιμο του Netflix από insomniacs... 

Μόνο GNTM και Τσεντολίνι φέτος παιδιά, κομμένο το Netflix που έχει το θράσος να μου το πάει από 4 σε 4,5€ το μήνα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όταν γίνονται αυτές οι αυξήσεις σε συγκεκριμένα regions, συνήθως η Netflix έχει σκοπό να επενδύσει σε παραγωγές στο κοντινό μέλλον στο συγκεκριμένο region (όπως έγινε και με τον Καναδά πριν λίγους μήνες). Αυτός είναι και ο λόγος που δικαιολογεί την συγκεκριμένη αύξηση.

 

 

Επεξ/σία από Supes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, christos4 είπε

Σε περίοδο πανδημίας υποτίθεται ότι δεν βγαίνεις και πολύ έξω, άρα τα έξοδα σου για ψυχαγωγία σε άλλους τομείς (σινεμά, θέατρο, καφετέριες, εστιατόρια, εκδρομές κλπ) μειώνονται 😛

Δεν θα μου αρέσει η αύξηση, αλλά ποιες είναι οι (νόμιμες) εναλλακτικές στην Ελλάδα; 

Τα ελεύθερα κανάλια - που παίζουν επαναλήψεις από τις "επιτυχίες" των 1990-2005, καινούριες σειρές με το ίδιο σενάριο και μοτίβο (ελάχιστες εξαιρέσεις) και reality 

Το ertflix , που έχει κατά καιρούς κάποια καλά πράγματα αλλα για περιορισμένο χρόνο 

Τα συνδρομητικά κανάλια - δεν έχω δοκιμάσει λογω κόστους, οπότε δεν έχω άποψη 

Υπάρχει κάτι άλλο που ξεχνάω; 

Ο καθένας πάντα κρίνει ανάλογα με το πορτοφόλι του και το προϊόν, άλλωστε το Netflix έχει μηνιαία συνδρομή και δε σου επιβάλλει αύξηση πάνω στο συμβόλαιο σου. Όποιος θεωρεί ότι το περιεχόμενο του δεν αξίζει τα λεφτά που ζητάει απλά δεν πληρώνει τον επόμενο μήνα. Αν είναι πολλοί αυτοί που θα φύγουν και δεν υπάρχει ζήτηση, θα έρθει λογικά και μείωση τιμής, προσφορές κλπ 

Υπάρχει κανείς που έχει εμπειρία με τις εναλλακτικές; Γιατί και 'Mandalorian' θέλω να δω, και 'Stranger Things', και 'Broken Mirror' κ.ά. με μία συνδρομή-Γίνεται; Γενικά, το 'μάντρωμα' και τα exclusives μπορούμε να τα αποφύγουμε με κάποια συνδρομητική υπηρεσία, ας μην έχουμε και τα κορυφαία την πρώτη  μέρα της κυκλοφορίας τους;

Επεξ/σία από me00016
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...