Προς το περιεχόμενο

Cosmote, Vodafone και Wind πήραν μέρος στη δημοπρασία 5G


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 ώρες πριν, Mitsaras29 είπε

Έχεις αποδείξεις δηλαδή ότι η Vodafone έφαγε προχθές Μπλάκ ούτε κάτι ώρες και οφείλεται στο 5G; Αν ναι σε παρακαλώ δώσε μας ένα σύνδεσμο να το δούμε και εμείς.

Δεν χρειάζεται απόδειξη,εγώ είπα μια δική μου άποψη η δες το σαν ιστορία που την σκέφτηκα εγώ δε σημαίνει ότι είναι αληθινή. Ο καθένας ψάχνει και βρίσκει αρκεί να ξέρει που να ψάξει και να μην τα περιμένει στο πιάτο. Επειδη έχω Vodafone δεν υπήρχε ιντερνετ για 2+ ώρες πριν 15-20 μέρες που έγινε αυτό και με ανακοίνωση της Vodafone οι οπτικές τους ίνες "κόπηκαν" σε κάποια σημεία στην Ευρώπη. Δεν σου είπα να δεχθείς την άποψη μου.

Υ.Γ. Πάντως θα ήθελα να δοκιμάσουν ξανά να βάλουν σε εφαρμογή το 5G,θα φάνε χειρότερο μπλακαουτ που θα γελάσουν τα καλώδια του χαλκού από το 1980 😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για τους κλάψες εδώ μέσα... Αν νομίζετε ότι θα έχετε με 5€ τον μήνα απεριόριστα MB νομίζω αυτό θα αργήσει πολλά χρόνια. Οι προσφορές που βγάζουν οι εταιρείες είναι μια χαρά... Πέρα από τις ακριβές λύσεις με λίγα MB υπάρχουν πολλά πακέτα ανά διαστήματα που αξίζουν. Επίσης για αυτούς που έχουν Cosmote ξέρουν πολύ καλά ότι σε πολλά σημεία με κάλυψη 4G+ τα mbps ξεπερνούν τα 100 για πλάκα. Άρα μην ήμαστε τόσο κλάψες... Έχουμε και καλά εδώ στην Ελλάδα. Και όσοι ξέρουν να τα εκμεταλλεύονται αυτά κάνουν παπάδες 😉

Επεξ/σία από Xviper13
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Xviper13 είπε

Για τους κλάψες εδώ μέσα... Αν νομίζετε ότι θα έχετε με 5€ τον μήνα απεριόριστα MB νομίζω αυτό θα αργήσει πολλά χρόνια. Οι προσφορές που βγάζουν οι εταιρείες είναι μια χαρά... Πέρα από τις ακριβές λύσεις με λίγα MB υπάρχουν πολλά πακέτα ανά διαστήματα που αξίζουν. Επίσης για αυτούς που έχουν Cosmote ξέρουν πολύ καλά ότι σε πολλά σημεία με κάλυψη 4G+ τα mbps ξεπερνούν τα 100 για πλάκα. Άρα μην ήμαστε τόσο κλάψες... Έχουμε και καλά εδώ στην Ελλάδα. Και όσοι ξέρουν να τα εκμεταλλεύονται αυτά κάνουν παπάδες 😉

Είναι κλάψας όποιος θέλει τιμές Ευρώπης; Πήγαινε μια βόλτα δίπλα στην Βουλγαρία και όταν γυρίσεις θα κλαις και εσύ με αυτά που ποτέ δεν θα χεις στην Ελλάδα.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Xviper13 είπε

Για τους κλάψες εδώ μέσα... Αν νομίζετε ότι θα έχετε με 5€ τον μήνα απεριόριστα MB νομίζω αυτό θα αργήσει πολλά χρόνια. Οι προσφορές που βγάζουν οι εταιρείες είναι μια χαρά... Πέρα από τις ακριβές λύσεις με λίγα MB υπάρχουν πολλά πακέτα ανά διαστήματα που αξίζουν. Επίσης για αυτούς που έχουν Cosmote ξέρουν πολύ καλά ότι σε πολλά σημεία με κάλυψη 4G+ τα mbps ξεπερνούν τα 100 για πλάκα. Άρα μην ήμαστε τόσο κλάψες... Έχουμε και καλά εδώ στην Ελλάδα. Και όσοι ξέρουν να τα εκμεταλλεύονται αυτά κάνουν παπάδες 😉

 

Επειδή εμείς οι "κλάψες" δεν κάνουμε "παπάδες" με την σύνδεση κινητής τηλεφωνίας αλλά μόνο "διακόνους", αν δεν είσαι τουλάχιστον ανώτερο διοικητικό στέλεχος της Cosmote (Από CFO και πάνω), τότε πιστεύω ότι εσύ και οι υπόλοιποι με παρόμοια άποψη είσαστε η αιτία που εδώ οι εταιρίες υποτιμούν τόσο κραυγαλέα τη νοημοσύνη μας. Δηλαδή θα πρέπει να παραβλέψουμε το γεγονός ότι έχουμε το ακριβότερο Gb στην Ευρώπη, την πιο γελοία τιμολογιακή πολιτική και θα πρέπει να χαιρόμαστε ότι υπάρχει αξιόπιστη 4G σύνδεση (που θεωρείται εντελώς αυτονόητο σε όλο τον πολιτισμένο κόσμο) ή έχουμε κάποια άλλα "φτηνά" πακέτα δεδομένων/ομιλίας.

 

Γελάνε μέχρι και οι πέτρες:

image2.jpg.677737cf5aa47dda94f173b9f4f86c7a.jpg

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, Xviper13 είπε

Για τους κλάψες εδώ μέσα... Αν νομίζετε ότι θα έχετε με 5€ τον μήνα απεριόριστα MB νομίζω αυτό θα αργήσει πολλά χρόνια. Οι προσφορές που βγάζουν οι εταιρείες είναι μια χαρά... Πέρα από τις ακριβές λύσεις με λίγα MB υπάρχουν πολλά πακέτα ανά διαστήματα που αξίζουν. Επίσης για αυτούς που έχουν Cosmote ξέρουν πολύ καλά ότι σε πολλά σημεία με κάλυψη 4G+ τα mbps ξεπερνούν τα 100 για πλάκα. Άρα μην ήμαστε τόσο κλάψες... Έχουμε και καλά εδώ στην Ελλάδα. Και όσοι ξέρουν να τα εκμεταλλεύονται αυτά κάνουν παπάδες 😉

Kανείς δεν ζητάει απεριοριστα με 5 ευρω μην γράφεις βλακείες. Ζητάμε φυσιολογικές τιμές. Το φθηνοτερο πακέτο με unlimited που εχει η Cosmote ειναι στα 55 Ευρω (και μαλιστα με 300 ψωρολεπτα ομιλιας). Την ιδια στιγμη στην ευρώπη εχουμε:

Three στην Αγγλια ειναι στα 22 (ολα ομως απεριοριστα), Vodafone στην Ιταλία είναι στα 25 (ολα απεριοριστα). Και αντιστοιχα πακέτα αλλου. Θα μου πεις η Αγγλια εχει 56 μυρια και εμεις 11. ΟΚ μην το βαλει στα 22. Να το βαλει στα 40. Οχι στα 65. 

Για να μην αναφερθω καν οτι η Three με συμβολαιο 60 λιρων σου δινει με 200 λιρες το iPhone 12 και ολα unlimited. Η Cosmote παλι σου ζητάει 1389 ευρω και συμβολαιο 71 το μηνα για 10GB και το iPhone 11. Eίναι γελοιο, στα ορια της ασχετοσυνης και του trolling οτι τους υπερασπιζεσαι.

ΥΓ. Το φοβερο και τρομερό πακέτο ων unlimited MB, Calls, SMS ειναι στην προνομιακή τιμή των 70 ευρω. Μονο για νεο αριθμο. Γιατι πχ εγω που εχω 10 χρονια τον αριθμο μου και τον ξερουν απο συγγενεις και φιλους μεχρι τραπεζες, εφοριες και τα παντα, εγω που πληρωνω στην Cosmote DSL απο το 2008, VDSL απο το 2015 και 200αρα απο τον Ιουνη, που πληρωνω full πακετο Cosmote TV 4 χρονια σχεδον, πρεπει να αλλάξω αριθμο για να εχω την προσφορα. Αλλιώς αν το κανω αλλαγή απο καρτοκινητό, με παει στην φοβερη τιμή των 95 ευρω. Ντροπή και μονο που σκέφτηκες να τους υπερασπιστεις. Ανθρωποι σαν εσενα ειναι ο λόγος που σε 10 χρόνια ολος ο πλανητης θα εχει unlimited με 5 ευρω, και εμεις θα παρακαλάμε την Cosmote να ριξει την τιμή στα 50

Επεξ/σία από WolvesInTheThroneRoom
  • Like 6
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
39 minutes ago, WolvesInTheThroneRoom said:

Three στην Αγγλια ειναι στα 22 (ολα ομως απεριοριστα), Vodafone στην Ιταλία είναι στα 25 (ολα απεριοριστα). Και αντιστοιχα πακέτα αλλου. Θα μου πεις η Αγγλια εχει 56 μυρια και εμεις 11. ΟΚ μην το βαλει στα 22. Να το βαλει στα 40. Οχι στα 65. 

Το πρόβλημα δεν είναι τα 65, αλλά ότι μπορείς να το πάρεις με τηλεφωνική προσφορά αρκετά χαμηλότερα. Το θέμα είναι να κοπεί αυτή η μλκία και να ρίξουν τις τιμές τιμοκαταλόγου σχεδόν στα επίπεδα των προσφορών κι όλοι να παίρνουν αυτές χωρίς κόπο/φορητότητες/βύσματα/κτλπ.

Αλλά μας έχουν σε αυτό το τρυπάκι για να νοιώθουμε και μάγκες ότι πιάσαμε καλή τιμή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/10/2020 στις 11:34 ΜΜ, Ghost.Dog είπε

Ποια United? Aυτή με τις ηλεκτρικές σόμπες και τα αεροθερμα?

 

Η Manchester. 

Τωρα θα σκάσει και διαφήμιση με αυτόν που τις έφαγε στη Μύκονο το καλοκαίρι : "για να προλαβαίνετε να ειδοποιήσετε τους δικούς σας όταν σας δέρνουν, 5g από την nova Manchester united" 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, WolvesInTheThroneRoom είπε

Kανείς δεν ζητάει απεριοριστα με 5 ευρω μην γράφεις βλακείες. Ζητάμε φυσιολογικές τιμές. Το φθηνοτερο πακέτο με unlimited που εχει η Cosmote ειναι στα 55 Ευρω (και μαλιστα με 300 ψωρολεπτα ομιλιας). Την ιδια στιγμη στην ευρώπη εχουμε:

Three στην Αγγλια ειναι στα 22 (ολα ομως απεριοριστα), Vodafone στην Ιταλία είναι στα 25 (ολα απεριοριστα). Και αντιστοιχα πακέτα αλλου. Θα μου πεις η Αγγλια εχει 56 μυρια και εμεις 11. ΟΚ μην το βαλει στα 22. Να το βαλει στα 40. Οχι στα 65. 

Για να μην αναφερθω καν οτι η Three με συμβολαιο 60 λιρων σου δινει με 200 λιρες το iPhone 12 και ολα unlimited. Η Cosmote παλι σου ζητάει 1389 ευρω και συμβολαιο 71 το μηνα για 10GB και το iPhone 11. Eίναι γελοιο, στα ορια της ασχετοσυνης και του trolling οτι τους υπερασπιζεσαι.

ΥΓ. Το φοβερο και τρομερό πακέτο ων unlimited MB, Calls, SMS ειναι στην προνομιακή τιμή των 70 ευρω. Μονο για νεο αριθμο. Γιατι πχ εγω που εχω 10 χρονια τον αριθμο μου και τον ξερουν απο συγγενεις και φιλους μεχρι τραπεζες, εφοριες και τα παντα, εγω που πληρωνω στην Cosmote DSL απο το 2008, VDSL απο το 2015 και 200αρα απο τον Ιουνη, που πληρωνω full πακετο Cosmote TV 4 χρονια σχεδον, πρεπει να αλλάξω αριθμο για να εχω την προσφορα. Αλλιώς αν το κανω αλλαγή απο καρτοκινητό, με παει στην φοβερη τιμή των 95 ευρω. Ντροπή και μονο που σκέφτηκες να τους υπερασπιστεις. Ανθρωποι σαν εσενα ειναι ο λόγος που σε 10 χρόνια ολος ο πλανητης θα εχει unlimited με 5 ευρω, και εμεις θα παρακαλάμε την Cosmote να ριξει την τιμή στα 50

Respect φίλε μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/11/2020 στις 1:10 ΜΜ, WolvesInTheThroneRoom είπε

Kανείς δεν ζητάει απεριοριστα με 5 ευρω μην γράφεις βλακείες. Ζητάμε φυσιολογικές τιμές. Το φθηνοτερο πακέτο με unlimited που εχει η Cosmote ειναι στα 55 Ευρω (και μαλιστα με 300 ψωρολεπτα ομιλιας). Την ιδια στιγμη στην ευρώπη εχουμε:

Three στην Αγγλια ειναι στα 22 (ολα ομως απεριοριστα), Vodafone στην Ιταλία είναι στα 25 (ολα απεριοριστα). Και αντιστοιχα πακέτα αλλου. Θα μου πεις η Αγγλια εχει 56 μυρια και εμεις 11. ΟΚ μην το βαλει στα 22. Να το βαλει στα 40. Οχι στα 65. 

Για να μην αναφερθω καν οτι η Three με συμβολαιο 60 λιρων σου δινει με 200 λιρες το iPhone 12 και ολα unlimited. Η Cosmote παλι σου ζητάει 1389 ευρω και συμβολαιο 71 το μηνα για 10GB και το iPhone 11. Eίναι γελοιο, στα ορια της ασχετοσυνης και του trolling οτι τους υπερασπιζεσαι.

ΥΓ. Το φοβερο και τρομερό πακέτο ων unlimited MB, Calls, SMS ειναι στην προνομιακή τιμή των 70 ευρω. Μονο για νεο αριθμο. Γιατι πχ εγω που εχω 10 χρονια τον αριθμο μου και τον ξερουν απο συγγενεις και φιλους μεχρι τραπεζες, εφοριες και τα παντα, εγω που πληρωνω στην Cosmote DSL απο το 2008, VDSL απο το 2015 και 200αρα απο τον Ιουνη, που πληρωνω full πακετο Cosmote TV 4 χρονια σχεδον, πρεπει να αλλάξω αριθμο για να εχω την προσφορα. Αλλιώς αν το κανω αλλαγή απο καρτοκινητό, με παει στην φοβερη τιμή των 95 ευρω. Ντροπή και μονο που σκέφτηκες να τους υπερασπιστεις. Ανθρωποι σαν εσενα ειναι ο λόγος που σε 10 χρόνια ολος ο πλανητης θα εχει unlimited με 5 ευρω, και εμεις θα παρακαλάμε την Cosmote να ριξει την τιμή στα 50

Τον συνέτριψες...Πως τονε πετσόκοψες έτσι?

Εισαι τρανό παράδειγμα του πόσο λάθος οι εταιρειες ανταμοίβουν τους πελάτες που ειναι χρόνια πιστοί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...