Προς το περιεχόμενο

Φθηνότερη ασφάλεια αυτοκινήτου;


μπαρμπαγιωργος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, MontzOlee είπε

καλησπερα , να ρωτησω κι εγω γιατι ψαχνω να ασφαλισω το αυτοκινητο μου .

Το παρον πακετο ληγει στις 17/11 , εχω δικαιωμα να μπορω να το καθυστερησω εως τις 27/11 που ειναι BF μηπως παιξουν τιποτα προσφορες οπως περυσι ? εννοειται ακινητο κτλ το αμαξι.

Βάση νόμου είσαι παράνομος, δεν πρέπει το όχημα να είναι ανασφάλιστο ούτε για μία μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, alexiko είπε

Βάση νόμου είσαι παράνομος, δεν πρέπει το όχημα να είναι ανασφάλιστο ούτε για μία μέρα.

τι κουλό κρατος ειναι αυτο ρε συ, δηλαδη δεν εχω το δικαιωμα να ακινητοποιησω το οχημα μου μεχρι να βρω αυτο που μου αρεσει ? wtf !:S 

thanks για την απαντηση Alex!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, MontzOlee είπε

τι κουλό κρατος ειναι αυτο ρε συ, δηλαδη δεν εχω το δικαιωμα να ακινητοποιησω το οχημα μου μεχρι να βρω αυτο που μου αρεσει ? wtf !:S 

thanks για την απαντηση Alex!

Βεβαίως μπορείς με την προϋπόθεση ότι παραδίδεις πινακίδες. Μόνο έτσι ορίζεται νομικά η ακινησία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δε στο εξήγησα αναλυτικά. Πρέπει να παραδώσεις τις πινακίδες σου στην εφορία για να θεωρηθεί ότι το αμάξι είναι σε ακινησία και άρα να μην έχεις υποχρέωση ασφάλισης. Έχεις διάθεση να τις παραδώσεις και να τις πάρεις πίσω μέσα σε 10 μέρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

5 ώρες πριν, G.bar είπε

Εγώ πάντως ανανέωσα στην HD φέτος με το ίδιο ακριβώς ποσό που έδινα και πέρσι, καμία διαφορα. Ισως το επασφάλιστρο να είναι αυτο που αλλάζει την τιμή.

Σε πολύ καλό φίλο που είχε HD χρόνια (πυρός-κλοπής-θεομηνίας), φέτος τσίμπησε η τιμή στο ασφάλιστρο 35% πάνω!

Ε δεν το λες και λίγο...

24 λεπτά πριν, MontzOlee είπε

καλησπερα , να ρωτησω κι εγω γιατι ψαχνω να ασφαλισω το αυτοκινητο μου .

Το παρον πακετο ληγει στις 17/11 , εχω δικαιωμα να μπορω να το καθυστερησω εως τις 27/11 που ειναι BF μηπως παιξουν τιποτα προσφορες οπως περυσι ? εννοειται ακινητο κτλ το αμαξι.

Νομικά, εφόσον το αμάξι έχει πινακίδες (ακόμα και σε parking να βρίσκεται), δεν έχεις δικαίωμα να το αφήσεις ανασφάλιστο ούτε λεπτό (άλλο που στην Ελλάδα δεν υπάρχει ουσιαστικός έλεγχος και κάνει ο καθένας ότι του καπνίσει).

 

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμαμαι σωστα παλια ειχες τον χαρισματικο μηνα.Δηλαδη και να ειχε ληξει το ασφαλιστηριο ειχες 1 μηνα επιπλεον να το πληρωσεις και να σε καλυψει σε περιπτωση ατυχηματος.Τωρα πλεον δεν ισχυει αυτο.Με το που ληξει το ασφαλιστηριο εισαι ανασφαλιστος απο το πρωτο λεπτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, MontzOlee είπε

καλησπερα , να ρωτησω κι εγω γιατι ψαχνω να ασφαλισω το αυτοκινητο μου .

Το παρον πακετο ληγει στις 17/11 , εχω δικαιωμα να μπορω να το καθυστερησω εως τις 27/11 που ειναι BF μηπως παιξουν τιποτα προσφορες οπως περυσι ? εννοειται ακινητο κτλ το αμαξι.

Κάνε ασφάλεια και το λιγότερο χρονικό διάστημα που μπορείς που νομίζω ότι είναι ένα μήνα

Άμα βγει προσφορά στο black Friday ξανακάνεις για ένα χρόνο και ακυρώνεις την παλιά

Αν δεν βγει προσφορά, αφού λήξει ο μήνας, κάνεις για ένα χρόνο

1 ώρα πριν, MontzOlee είπε

 

Επεξ/σία από μπαρμπαγιωργος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MontzOlee είπε

καλησπερα , να ρωτησω κι εγω γιατι ψαχνω να ασφαλισω το αυτοκινητο μου .

Το παρον πακετο ληγει στις 17/11 , εχω δικαιωμα να μπορω να το καθυστερησω εως τις 27/11 που ειναι BF μηπως παιξουν τιποτα προσφορες οπως περυσι ? εννοειται ακινητο κτλ το αμαξι.

Οχι,δεν μπορείς.Κάνε ασφάλεια για ένα μήνα και όχι τελευταία στιγμή γιατι θα ξεκινάει απο τα μεσάνυχτα μπορεί και της επόμενης μέρας.Εκτός αν καταθέσεις πινακίδες.

Και δεν είμαι και σίγουρος ,αν μιλάμε πάντα για  HD,;ότι αν βγάλει προσφορά θα αφορά και νέους πελάτες.Δεν θυμάμαι πέρυσι πως το έδωσε.

Πάντως πιστευω μέχρι 15 του μηνός θα το έχει ανακοινώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει και φέτος προσφορά από HD η οποία είναι μόνο 10% αντί για 30% που ήταν πέρσι (https://www.hellasdirect.gr/black-friday). Κωδικός BF2020 .

Επεξ/σία από mexarhos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5% και καλά για να πουν ότι συμμετέχουν και αυτοί στο black Friday...

Εννοώ 5% έξτρα έκπτωση, γιατί 5% υπήρχε ήδη με κωδικούς τύπου praktiker.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, mexarhos είπε

Υπάρχει και φέτος προσφορά από HD η οποία είναι μόνο 10% αντί για 30% που ήταν πέρσι (https://www.hellasdirect.gr/black-friday). Κωδικός BF2020 .

ξοδευτηκαν... ειχαν μια ελπιδα να κανω συμβόλαιο εκει για το καινούργιο εαν ειχαν καλή έκπτωση αλλα απο εμενα (ξανα)εφαγαν Χ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ βλέπω να τους χαιρετώ μετά από 4 χρόνια. Πέρυσι για ετήσιο συμβόλαιο με κωδικό BF είχα πληρώσει 170 ευρώ. Φέτος με κωδικό BF πρέπει να πληρώσω 204 ευρώ. 

Επίσης μέχρι χθες το ετήσιο αρχικό ποσό ήταν 216 ευρώ ενώ από σήμερα πήγε 227 ευρώ. 

Ο τελευταίος να κλειδώσει την πόρτα... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ είμαι στην hellasdirect αλλά φέτος κοροϊδία η έκπτωση black friday.

Ψάχνω να βρω καμία άλλη φτηνότερη που να έχει τα βασικά . νομική βοήθεια,θραύση κρυσταλλων,οδική βοήθεια....

Κανείς??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...