Προς το περιεχόμενο

Xbox Series S - Γενική Συζήτηση


ShadaTuT
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 λεπτά πριν, daPro είπε

Δεν τα βρίσκω αυτά ούτε στο efootball ούτε στο Xbox 

στο παιχνίδι είναι. πάτα το menu button με τις 3 γραμμές δίπλα στο φωτεινό κουμπί με το Χ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα, θέλω να κάνω μια ερώτηση για ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω. Αγόρασα αυτήν την τηλεόραση και τη σύνδεσα με το s. Ενώ από τις ρυθμίσεις του xbox δείχνει να υποστηρίζει όλες τις ρυθμίσεις, όταν βάζω 4k 120 και προσπαθώ να φορτώσω παιχνίδι μου βγάζει μαύρη οθόνη και μήνυμα ότι το hdmi δεν είναι διαθέσιμο.

Η tv βέβαια λέει πως έχει 100 hz. Μήπως εκεί υπάρχει κάποια ασυμβατότητα και δεν μπορεί να βγάλει σήμα η κονσόλα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Καλησπέρα, θέλω να κάνω μια ερώτηση για ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω. Αγόρασα αυτήν την τηλεόραση και τη σύνδεσα με το s. Ενώ από τις ρυθμίσεις του xbox δείχνει να υποστηρίζει όλες τις ρυθμίσεις, όταν βάζω 4k 120 και προσπαθώ να φορτώσω παιχνίδι μου βγάζει μαύρη οθόνη και μήνυμα ότι το hdmi δεν είναι διαθέσιμο.

Η tv βέβαια λέει πως έχει 100 hz. Μήπως εκεί υπάρχει κάποια ασυμβατότητα και δεν μπορεί να βγάλει σήμα η κονσόλα? 

4Κ/120 υποστηρίζει σίγουρα η TV? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Tigio13 said:

Καλησπέρα, θέλω να κάνω μια ερώτηση για ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω. Αγόρασα αυτήν την τηλεόραση και τη σύνδεσα με το s. Ενώ από τις ρυθμίσεις του xbox δείχνει να υποστηρίζει όλες τις ρυθμίσεις, όταν βάζω 4k 120 και προσπαθώ να φορτώσω παιχνίδι μου βγάζει μαύρη οθόνη και μήνυμα ότι το hdmi δεν είναι διαθέσιμο.

Η tv βέβαια λέει πως έχει 100 hz. Μήπως εκεί υπάρχει κάποια ασυμβατότητα και δεν μπορεί να βγάλει σήμα η κονσόλα? 

Η τηλεόραση φίλε μου δεν υποστηρίζει HDMI 2.1 , ούτε 120hz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 13/2/2024 στις 4:24 ΜΜ, Tigio13 είπε

Καλησπέρα, θέλω να κάνω μια ερώτηση για ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω. Αγόρασα αυτήν την τηλεόραση και τη σύνδεσα με το s. Ενώ από τις ρυθμίσεις του xbox δείχνει να υποστηρίζει όλες τις ρυθμίσεις, όταν βάζω 4k 120 και προσπαθώ να φορτώσω παιχνίδι μου βγάζει μαύρη οθόνη και μήνυμα ότι το hdmi δεν είναι διαθέσιμο.

Η tv βέβαια λέει πως έχει 100 hz. Μήπως εκεί υπάρχει κάποια ασυμβατότητα και δεν μπορεί να βγάλει σήμα η κονσόλα? 

Εχω την εντύπωση οτι πρέπει να αγοράσεις ένα  εξτρα καλώδιο hdmi 2.1 που δίνετε μονο με το xbox series x στο series s βαζουν το 2.0 για αυτό στο κάνει αυτό 

Επεξ/σία από manthos_27
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, manthos_27 είπε

Εχω την εντύπωση οτι πρέπει να αγοράσεις ένα  εξτρα καλώδιο hdmi 2.1 που δίνετε μονο με το xbox series x στο series s βαζουν το 2.0 για αυτό στο κάνει αυτό 

Καλησπέρα, ευχαριστώ για την απάντηση αλλά δεν έχει να κάνει με το καλώδιο. Τελικά το θέμα ήταν με το hdr. Μόλις το αφαίρεσα έπαιξε κανονικά στη συγκεκριμένη ανάλυση. Είχε και άλλος το ίδιο πρόβλημα και υο είχε προτείνει σαν λύση. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα να κάνω μια ερώτηση έχει νόημα εμείς που έχουμε series s να πάρουμε καλώδιο hdmi 2,1 αν η τηλεόραση μας δεν το υποστηρίζει θα έχει κάποια διαφορά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

      edit: all used.
(Δωρακι συνδρομη ενος μηνος για οποιον προλαβει.
Εχουν ληγμενες ημερομ. ληξης αλλα δουλεουν ακομη, οπως διαπιστωσε μελος που χρησιμοποιησε τον εναν του pass, δεν ξερω ποιον, γι'αυτο γραφω και τους 2 εδω.
Τα γραφω σε 3 θεματα xbox, X, S και pass.

Οπου αστερισκος, αντικαταστηστε με αριθμο 2, για αποφυγη χρησης bots.

(Αν θελει οποιος βαλει ας αναφερει εδω να μην περιμενουν οι αλλοι)

---
XBOX LIVE GOLD 1 MONTH        redeem until 31/1/2021
J9MX9-FQ2W9-3QCC6-K*TCW-RR97Z

---

XBOX GAME PASS ULTIMATE    1 month        redeem until 30/6/2022
79KF7-*MYQ6-DQ6XD-R43CH-9KF4Z
J29MY-YDDH*-K3QRG-CCR23-P6CCZ)

Επεξ/σία από nek4d
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nek4d είπε

Δωρακι συνδρομη ενος μηνος για οποιον προλαβει.
Εχουν ληγμενες ημερομ. ληξης αλλα δουλεουν ακομη, οπως διαπιστωσε μελος που χρησιμοποιησε τον εναν του pass, δεν ξερω ποιον, γι'αυτο γραφω και τους 2 εδω.
Τα γραφω σε 3 θεματα xbox, X, S και pass.

Οπου αστερισκος, αντικαταστηστε με αριθμο 2, για αποφυγη χρησης bots.

(Αν θελει οποιος βαλει ας αναφερει εδω να μην περιμενουν οι αλλοι)

---
XBOX LIVE GOLD 1 MONTH        redeem until 31/1/2021
J9MX9-FQ2W9-3QCC6-K*TCW-RR97Z

---

XBOX GAME PASS ULTIMATE    1 month        redeem until 30/6/2022
79KF7-*MYQ6-DQ6XD-R43CH-9KF4Z
J29MY-YDDH*-K3QRG-CCR23-P6CCZ

Όλοι είναι χρησιμοποιημένοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Nik1239 είπε

Όλοι είναι χρησιμοποιημένοι

Μετά από 2 ώρες διαφορά, περίμενες να τα βάλεις εσύ; Σκέψου ότι κοιτούν το θέμα και μη εγγεγραμμένοι χρήστες στο ίντερνετ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...