Προς το περιεχόμενο

Xbox Series S - Γενική Συζήτηση


ShadaTuT
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 minutes ago, Paikths said:

Μάγκες καλησπέρα...υπάρχει καποιος τρόπος να τρέξουν emulators σε series s ;

Υπήρχε αν έκανες την κονσόλα σου developer, πλήρωνες 20€ αν θυμάμαι καλά κ έπρεπε να αγοράσεις κ ένα file manager με 1,5€ . Νομίζω δε γίνεται πια κ δεν ξέρω αν σε συμφέρει κιόλας .. επίσης ήθελε αρκετο configuration κ εύκολα χαλούσε ..

Γενικά emulators μέχρι κ PS2 τρέχουν σε PC της πλάκας πλέον 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, demmian είπε

Υπήρχε αν έκανες την κονσόλα σου developer, πλήρωνες 20€ αν θυμάμαι καλά κ έπρεπε να αγοράσεις κ ένα file manager με 1,5€ . Νομίζω δε γίνεται πια κ δεν ξέρω αν σε συμφέρει κιόλας .. επίσης ήθελε αρκετο configuration κ εύκολα χαλούσε ..

Γενικά emulators μέχρι κ PS2 τρέχουν σε PC της πλάκας πλέον 

με dev mode γίνεται ακόμα, αλλά δεν θα το ρίσκαρα, ίσως το κόψουν αύριο, ίσως ποτέ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, daPro είπε

ωραίο φαίνεται αλλά τι μπαταρίες φορτίζει στο μοχλό; έχει συγκεκριμένες προδιαγραφές; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, tsagod είπε

Μπορείτε να προτείνετε κάποιον vfm ssd δισκο γιατί δεν τη παλεύω άλλο μόνο με τον εσωτερικό; extra 1tb θα μου είναι αρκετό.

Εχω αυτον https://www.skroutz.gr/s/18495332/Adata-SD600Q-USB-3-1-Exoterikos-HDD-960GB-3-5-Mayro.html εδω και ενα εξαμηνο και μεχρι στιγμης εξαιρετικος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, tsagod είπε

Μπορείτε να προτείνετε κάποιον vfm ssd δισκο γιατί δεν τη παλεύω άλλο μόνο με τον εσωτερικό; extra 1tb θα μου είναι αρκετό.

https://www.aliexpress.com/item/1005005217910473.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.77.47221802ssqPNb
60 τον είχα πάρει πριν μερικούς μήνες, περίμενε μήπως βγει ξανά σε προσφορά. Και https://www.aliexpress.com/item/1005005567431665.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.103.47221802ssqPNb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 hours ago, tsagod said:

Μπορείτε να προτείνετε κάποιον vfm ssd δισκο γιατί δεν τη παλεύω άλλο μόνο με τον εσωτερικό; extra 1tb θα μου είναι αρκετό.

Για ποια παιχνιδια, για αυτα που τρεχουν η θελουν αποκλειστικα series S/X η για τα συμβατα παιχνιδια του One?

Επεξ/σία από nek4d
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, nek4d είπε

Για ποια παιχνιδια, για αυτα που τρεχουν η θελουν αποκλειστικα series S/X η για τα συμβατα παιχνιδια του One?

Ίσως καλύτερα για τα συμβατά του one. 
αλλα μπορείς να μου προτείνεις και για τις 2 περιπτώσεις 

Επεξ/σία από tsagod
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, tsagod said:

Ίσως καλύτερα για τα συμβατά του one. 
αλλα μπορείς να μου προτείνεις και για τις 2 περιπτώσεις 

Για τα παιχνιδια του S/X χρειαζεσαι υποχρεωτικα το Expansion Card, δεν παιζουν απο απλους SSD/HDD…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσα δεν παίζουν από τον εξωτερικό σκληρό, θα τα μεταφέρω στον εσωτερικό. 
Βασικα θέλω ένα εξωτερικό για να αποθηκεύσω 2-3 παιχνίδια που δεν παίζω αυτό το καιρό . Όταν θα να ασχοληθώ να μην τα ξανά κατεβάζω .

τι είναι πιο σωστό μεγάλο(1T) hdd η  μικρό (500gb) ssd ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://share.temu.com/OPYTsTDiK6A

https://share.temu.com/994Go0AsRIA

Αυτό το temu θα μας κάνει ζημιές..Τεσπά παρήγγειλα αυτά τα δύο...25 ευρώ μου βγήκαν με κάτι κουπόνια που μοιράζει ο Κινέζος..για να δούμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, tsagod said:

Ίσως καλύτερα για τα συμβατά του one. 
αλλα μπορείς να μου προτείνεις και για τις 2 περιπτώσεις 

40 minutes ago, SaFiS said:

Για τα παιχνιδια του S/X χρειαζεσαι υποχρεωτικα το Expansion Card, δεν παιζουν απο απλους SSD/HDD…

Ακριβως, για τα Series S/X, δεν εχεις επιλογες, αναγκαστικα στα συμβατα Seagate και προσφατως και WD, θα τα αναγνωρισεις ευκολα γιατι ειναι πανακριβα ακομη, πχ > ~160€ το 1TB, αντε 145€ σε προσφορα, γεια σου ρε Sony που παιρνεις του εμποριου δισκους. Μην μπλεξεις/ρισκαρεις με μαιμουδες ανταπτορες που κυκλοφορουν για κουμπωμα δισκων του εμποριου στο xbox, ειδικα τωρα που η microsoft εισαγει για πρωτη φορα περιορισμους στα μη γνησια και μη επισημα συμβατα περιφερειακα.

Για τα παιχνιδια του one (καθως και για τις μεταφορες των series παιχνιδιων, μεσα/εξω/μεσα/εξω, σαν storage μονο λογω γρηγορου copy, αφου ο "μεσα" γεμιζει γρηγορα και οι μηχανικοι δισκοι ειναι πιο αργοι και σε αυτην την δουλεια, ειδικα αν μεταφερεις πολλα παιχνιδια η γενικα μεταφερεις συχνα, καταλαβαινεις αμεσως ποσο χρησιμη ειναι αυτη η λειτουργια/χρηση, σου λυνουν τα χερια οι γρηγοροτεροι εξωτερικοι ssd), πας σε οποιον μεγαλυτερο βρεις σε πιο καλη τιμη, αναλογα ποσα θελεις να δωσεις φυσικα, αλλα προτεινονται πλεον και επι του παροντος οι 2ΤΒ σαν value for money και αν προτιμας/μπορεις να πληρωσεις, σε 4ΤΒ.
Η ταχυτητα τους δεν σε απασχολει τοσο πολυ, αφου "κοβει" η usb θυρα, μαξ ~600 MB/s, οποτε θα προτεινα μινιμουμ καποιον σε 1000/800 read/write, που θα δουλευει στο "ρελαντι" του. Μπορεις και γρηγοροτερο, αλλα παει καπως χαμενο γι'αυτην την χρηση πχ οτιδηποτε γρηγοροτερο απο 2000 MB/s. Προσωπικα θα επελεγα με βαση τιμη προσφορας καταρχας.
Το "καλυτεροτερο" σεναριο, παιρνεις και απο τα 2 ειδη δισκων, και για series και για one, αν εχεις/δοκιμαζεις πολλα παιχνιδια, παλι θα σου χρειαστουν και οι "απλοι" εξωτερικοι ssd "δισκοι των One games"!

Επεξ/σία από nek4d
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...