Προς το περιεχόμενο

Xbox Series S - Γενική Συζήτηση


ShadaTuT
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, theoritikos είπε

Αυτό διαπίστωσα και εγώ, οι δίσκοι που είναι συμβατός  ο ανταπτορας είναι πανάκριβοι και δεν υπάρχουν Ελλάδα. Πιο το νόημα ύπαρξης του τότε, αν πρόκειται να σου κοστίσει όσο ο επίσημος δίσκος?

Οπότε θα αγοράσω έναν τυπικό εξωτερικό δίσκο για να βάλω ότι θέλω από το gamepass, και θα κάνω μεταφορές τα παιχνίδια που θέλω να παίξω στον εσωτερικό

ίσως βγήκε με την ελπίδα μελλοντικής υποστήριξης, τώρα πάντως δεν αξίζει με την καμία! Θα πέσουν εκτιμώ οι τιμές σύντομα αλλά κ πάλι ο εξωτερικός για εμένα είναι η πιο συμφέρουσα λύση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα μήπως ξέρετε πως κάνω share τη συνδρομή μου με κάποιον φίλο? Όταν γίνει share ο καθένας παίζει το παιχνίδι που θέλει χωρίς να επηρεάζει κάπου τον άλλο σωστά? Πρέπει να γίνει από pc ή από xbox? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Καλησπέρα μήπως ξέρετε πως κάνω share τη συνδρομή μου με κάποιον φίλο? Όταν γίνει share ο καθένας παίζει το παιχνίδι που θέλει χωρίς να επηρεάζει κάπου τον άλλο σωστά? Πρέπει να γίνει από pc ή από xbox? 

Μπορεί να γίνει Share και στα δύο. απλά δεν μπορείτε να παίξετε με τον ίδιο account ταυτόχρονα στα δύο xbox. Κάνεις home κονσόλα για το λογαριασμό σου (αυτόν με το gamepass) την κονσόλα του φίλου σου κ παίζει εκεί εκείνος με το δικό του account ελεύθερα gamepass κλπ. 

Στη δική σου κονσόλα κάνει home console ο φίλος κ παίζεις με τον κανονικό σου account του gamepass εσυ πάλι ελεύθερα. 

Στο pc παίζεις με το account του gamepass, τουλάχιστον έτσι ξεκινάς, πρέπει να είναι το βασικό account κ μετα να κάνεις είσοδο με άλλο account αν θες. 

Γενικά με έμπιστα άτομα κάνε το. 

έτσι πχ μπορείτε με μια συνδρομή να παίζετε ταυτόχρονα sea of thieves του gamepass και multiplayer coop μεταξύ σας. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω pc και xbox. Ο φίλος μου έχει μόνο pc που θα βάλουμε τη συνδρομή. Ο καθένας έχει το δικό του account. Αυτό που θέλω να μάθω είναι αν όταν παίζω εγώ σε κονσόλα ή pc αν επηρεάζεται ο φίλος μου ή αν παίζει ότι θέλει όποτε θέλει. Μιλάμε πάντα για ultimate συνδρομή. Εκεί κάπου με το pc σε έχασα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Εγώ έχω pc και xbox. Ο φίλος μου έχει μόνο pc που θα βάλουμε τη συνδρομή. Ο καθένας έχει το δικό του account. Αυτό που θέλω να μάθω είναι αν όταν παίζω εγώ σε κονσόλα ή pc αν επηρεάζεται ο φίλος μου ή αν παίζει ότι θέλει όποτε θέλει. Μιλάμε πάντα για ultimate συνδρομή. Εκεί κάπου με το pc σε έχασα. 

στο pc δε γίνεται Share η συνδρομή, να μεταξύ pc κ pc δλδ. Αν εσύ παίζεις στο xbox κ ο φίλος στο pc παίζεται κανονικά! Δεν είμαι σίγουρος αν είναι οκ να παίζει ο φίλος με το account του. 

Εννοω ότι εσύ πχ με το gamertag Tigio13 αγοράζεις ultimate. Βάζεις στην εφαρμογή του pc του φίλου τα στοιχεία σου ως Tigio13 και του ξεκλειδώνει όλο το pc gamepass. 

Αυτός σίγουρα μπορεί να παίζει ως Tigio13 κ αυτό θα επηρεάζει ίσως εσένα αν παίζεις ταυτόχρονα στην κονσόλα νομίζω το ίδιο game. Αν μπορεί να μπαίνει στο pc xbox app με το δικό σου gamertag αρχικά κ να ξεκινά από εκεί game με το δικό του username είναι ενα ερωτηματικό. Νομίζω όμως ότι γίνεται. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, rodosf1 είπε

στο pc δε γίνεται Share η συνδρομή, να μεταξύ pc κ pc δλδ. Αν εσύ παίζεις στο xbox κ ο φίλος στο pc παίζεται κανονικά! Δεν είμαι σίγουρος αν είναι οκ να παίζει ο φίλος με το account του. 

Εννοω ότι εσύ πχ με το gamertag Tigio13 αγοράζεις ultimate. Βάζεις στην εφαρμογή του pc του φίλου τα στοιχεία σου ως Tigio13 και του ξεκλειδώνει όλο το pc gamepass. 

Αυτός σίγουρα μπορεί να παίζει ως Tigio13 κ αυτό θα επηρεάζει ίσως εσένα αν παίζεις ταυτόχρονα στην κονσόλα νομίζω το ίδιο game. Αν μπορεί να μπαίνει στο pc xbox app με το δικό σου gamertag αρχικά κ να ξεκινά από εκεί game με το δικό του username είναι ενα ερωτηματικό. Νομίζω όμως ότι γίνεται. 

Λοιπόν έκανα μερικές δοκιμές και σε αυτά που δοκίμασα έχεις δίκιο. 

Με τον ίδιο λογαριασμό και διαφορετικά παιχνίδια από game pass μπορείς να παίζεις ταυτόχρονα σε pc και xbox. 

Με τον ίδιο λογαριασμό δεν μπορείς να παίξεις το ίδιο παιχνίδι σε pc και κονσόλα. 

Μένει να μάθουμε τι γίνεται όταν παίζουν 2 pc με τον ίδιο ή διαφορετικό λογαριασμό στο ίδιο ultimate. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Tigio13 είπε

Λοιπόν έκανα μερικές δοκιμές και σε αυτά που δοκίμασα έχεις δίκιο. 

Με τον ίδιο λογαριασμό και διαφορετικά παιχνίδια από game pass μπορείς να παίζεις ταυτόχρονα σε pc και xbox. 

Με τον ίδιο λογαριασμό δεν μπορείς να παίξεις το ίδιο παιχνίδι σε pc και κονσόλα. 

Μένει να μάθουμε τι γίνεται όταν παίζουν 2 pc με τον ίδιο ή διαφορετικό λογαριασμό στο ίδιο ultimate. 

κ εγω ότι είχα δοκιμάσει σου έγραψα, 2 pc με ίδιο λογαριασμό δεν παίζουν, με διαφορετικό κ πάλι δύσκολο αλλά θα έχει ενδιαφέρον να το δοκιμάσει να μας πει κάποιος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 minutes ago, SergioX said:

Τόσα πολλά παιχνίδια,τόσος λίγος χρόνος...:unsure:

Χρονος μηδέν. Αλλά έστω μιηώ ώρα να καταφέρω να παίξω όταν κοιμηθούν όλοι είμαι ικανοποιημένος. 

Αυξάνονται οι υποχρεώσεις, μειώνεται ο διαθέσιμος χρόνος, οπότε ψάχνω ευκαιρίες να ξεκλεβω λίγο από δω και λίγο από κει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SergioX είπε

Τόσα πολλά παιχνίδια,τόσος λίγος χρόνος...:unsure:

κόβουμε όσο ύπνο μας παίρνει και ότι μας... πάει πίσω από ανούσια στην καθημερινότητα. Έστω και μισή ωρίτσα είναι ανάσα μέσα στην τρέξιμο της μέρας. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, rodosf1 είπε

κ εγω ότι είχα δοκιμάσει σου έγραψα, 2 pc με ίδιο λογαριασμό δεν παίζουν, με διαφορετικό κ πάλι δύσκολο αλλά θα έχει ενδιαφέρον να το δοκιμάσει να μας πει κάποιος. 

Σε ότι είπες είχες δίκιο. Για share από κονσόλα σε pc μόνο με τους κωδικούς του ατόμου που έχει τη συνδρομή γίνεται. Και επειδή εγώ παίζω με τη συνδρομή και σε κονσόλα και σε pc σε γίνεται να δώσω κωδικούς γιατί δε θα μπορουμε να παίζουμε ταυτόχρονα σε pc. 

32 λεπτά πριν, rodosf1 είπε

κόβουμε όσο ύπνο μας παίρνει και ότι μας... πάει πίσω από ανούσια στην καθημερινότητα. Έστω και μισή ωρίτσα είναι ανάσα μέσα στην τρέξιμο της μέρας. :)

Άστα εγώ πολλές φορές κόβω από ύπνο που δεν με παίρνει ακόμα και σήμερα. 😉

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Tigio13 είπε

Σε ότι είπες είχες δίκιο. Για share από κονσόλα σε pc μόνο με τους κωδικούς του ατόμου που έχει τη συνδρομή γίνεται. Και επειδή εγώ παίζω με τη συνδρομή και σε κονσόλα και σε pc σε γίνεται να δώσω κωδικούς γιατί δε θα μπορουμε να παίζουμε ταυτόχρονα σε pc. 

Άστα εγώ πολλές φορές κόβω από ύπνο που δεν με παίρνει ακόμα και σήμερα. 😉

θα προσπαθήσω αυριο να το τσεκάρω αν μπορεί στο pc να μπει κ δεύτερο account να παίξει τα games αλλού συνδρομητή. Νομίζω γίνεται κάπως, με ελαφρά επιφύλαξη. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Tigio13 είπε

Σε ότι είπες είχες δίκιο. Για share από κονσόλα σε pc μόνο με τους κωδικούς του ατόμου που έχει τη συνδρομή γίνεται. Και επειδή εγώ παίζω με τη συνδρομή και σε κονσόλα και σε pc σε γίνεται να δώσω κωδικούς γιατί δε θα μπορουμε να παίζουμε ταυτόχρονα σε pc. 

Άστα εγώ πολλές φορές κόβω από ύπνο που δεν με παίρνει ακόμα και σήμερα. 😉

update: Στo pc δεν υπάρχει δυνατότητα add user στην εφαρμογή xbox, οπότε παίζει εκεί μόνο ο κάτοχος της συνδρομής αναγκαστικά. Άρα μεταξύ φίλων με δύο pc δε γίνεται διαμοιρασμός. 

However....... :) .... 

με τη συνδρομή friends and family που έρχεται αρχές του 23 θα μπορείτε να μοιραστείτε κανονικά κ νόμιμα τη συνδρομή έως 5 χρήστες. γύρω στο 20ρικο/μηνα βέβαια η νέα συνδρομή επίσημη τιμή κ δεν γνωρίζουμε αν βγουν συνδρομές ετήσιες κλπ σρ κλειδαδικα τύπου eneba. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/12/2022 στις 9:42 ΜΜ, rodosf1 είπε

κόβουμε όσο ύπνο μας παίρνει και ότι μας... πάει πίσω από ανούσια στην καθημερινότητα. Έστω και μισή ωρίτσα είναι ανάσα μέσα στην τρέξιμο της μέρας. :)

 

Στις 27/12/2022 στις 9:02 ΜΜ, d_gkal είπε

Χρονος μηδέν. Αλλά έστω μιηώ ώρα να καταφέρω να παίξω όταν κοιμηθούν όλοι είμαι ικανοποιημένος. 

Αυξάνονται οι υποχρεώσεις, μειώνεται ο διαθέσιμος χρόνος, οπότε ψάχνω ευκαιρίες να ξεκλεβω λίγο από δω και λίγο από κει. 

Και γω μια απο τα ίδια,όταν κοιμηθούν όλοι,όσο αντέξω

Που είναι οι παλιές καλές εποχές όπου χτυπούσα 6ωρα και 7ωρα σερί...😔

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, SergioX είπε

 

Και γω μια απο τα ίδια,όταν κοιμηθούν όλοι,όσο αντέξω

Που είναι οι παλιές καλές εποχές όπου χτυπούσα 6ωρα και 7ωρα σερί...😔

αυτό το football manager 23 στο gamepass θέλω να το λιώσω οπως παλιά!! 😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...