Προς το περιεχόμενο

Xbox Series S - Γενική Συζήτηση


ShadaTuT
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 hour ago, rodosf1 said:

σωστά το λες και φτιάχνεται εύκολα. 

Έχει σχέση με τις παρτίδες κ πότε γίνονται register από τα καταστήματα. 

Μπες στo account κ έχει το τηλέφωνo  support Ελλάδας, θα σου ζητήσουν αποστολή με email της απόδειξης/τιμολόγιο αγοράς και θα περαστεί σωστά η ημερομηνία λήξης εγγύησης. 

υγ. οι μοχλοί νομίζω έχουν 1 έτος. δεν είμαι σίγουρος αν ανέβασε στα δύο την εγγύηση. 

 

16 minutes ago, mikesss said:

Ευχαριστώ πολύ!

Σε αυτό που αγόρασα από την προσφορά που έχει κάνει η MS, είναι ηδη καταχωρημένο στον λογαριασμό μου και έχει εγγύηση μέχρι το 24. Άρα και στα απλά την έχει πάει στα 2 χρόνια .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, VonLoutsos είπε

 

Σε αυτό που αγόρασα από την προσφορά που έχει κάνει η MS, είναι ηδη καταχωρημένο στον λογαριασμό μου και έχει εγγύηση μέχρι το 24. Άρα και στα απλά την έχει πάει στα 2 χρόνια .

Οπότε με 34.99 μαζί με μεταφορικά από Γερμανία χειριστήριο Series με εγγύηση pickup from your place 2ετη, μια χαρά! 

Ορμάτε! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα αγόρασα και εγώ. Έχω παρατηρήσει ότι όταν το έχω σε θύρα HDMI με εικονίδιο ένα χειριστήριο, ανοίγει κανονικά αλλά.οταν τρέχω παιχνίδι βγάζει troubleshooting. Στις άλλες θύρες δεν έχει θέμα. Λογικά αυτή η θύρα είναι η 2.1. Γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, jimbalis είπε

Πρόσφατα αγόρασα και εγώ. Έχω παρατηρήσει ότι όταν το έχω σε θύρα HDMI με εικονίδιο ένα χειριστήριο, ανοίγει κανονικά αλλά.οταν τρέχω παιχνίδι βγάζει troubleshooting. Στις άλλες θύρες δεν έχει θέμα. Λογικά αυτή η θύρα είναι η 2.1. Γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει?

παίζει ναι να είναι αυτό. 

Θέμα τηλεόρασης πάντως, εμένα παίζει σε όλες κανονικά. Ίσως η δική σου να έχει μόνο σε μια gaming mode 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, rodosf1 είπε

παίζει ναι να είναι αυτό. 

Θέμα τηλεόρασης πάντως, εμένα παίζει σε όλες κανονικά. Ίσως η δική σου να έχει μόνο σε μια gaming mode 

https://eu.community.samsung.com/t5/tv/xbox-series-x-q80t-game-mode-issues/td-p/2268321/page/6

Βρήκα αυτο. Λογικά έχει να κάνει με το firmware της samsung. Θα τσεκάρω για update και βλέπουμε.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καινούργιος κάτοχος series s θέλω να ρωτήσω από που να αγοράσω τα red dead redemption μια που δεν τα έχει στο ultimate pass?Από eneba και ποια χώρα για πιο οικονομικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Andytse13 είπε

Καινούργιος κάτοχος series s θέλω να ρωτήσω από που να αγοράσω τα red dead redemption μια που δεν τα έχει στο ultimate pass?Από eneba και ποια χώρα για πιο οικονομικά;

Καλορίζικο! από eneba ναι. κ απο τρίτες χώρες τσέκαρε να κάνεις redeem με vpn

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/12/2022 στις 11:07 ΠΜ, jimbalis είπε

https://eu.community.samsung.com/t5/tv/xbox-series-x-q80t-game-mode-issues/td-p/2268321/page/6

Βρήκα αυτο. Λογικά έχει να κάνει με το firmware της samsung. Θα τσεκάρω για update και βλέπουμε.

Μετά από πολύ ψάξιμο το πρόβλημα είναι όταν έχω ενεργοποιημένο το HDR. Η μόνη λύση να το απενεργοποιήσω. Δεν έχω βρει κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, jimbalis είπε

Μετά από πολύ ψάξιμο το πρόβλημα είναι όταν έχω ενεργοποιημένο το HDR. Η μόνη λύση να το απενεργοποιήσω. Δεν έχω βρει κάτι άλλο.

θύρα HDMI άλλαξες; συνήθως κάποιες που εχουν dedicated θύρες για gaming στις άλλες κάνουν θέμα με την ανάλυση που βγάζει αυτό το black. 

Εναλλακτικά ενεργοποίησε το gaming mode στις ρυθμίσεις στη θύρα που έχεις το xbox, μέσω του μενού της tv. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα να κάνω μια ερώτηση το Assassins creed Vlahalla έχει έκδοση για xbox one και άλλη έκδοση για Xbox series? 

Αν πάρω απο eneba την έκδοση για one μπορώ να την αναβαθμίσω για series S?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, DimitriosT86 είπε

Καλησπέρα να κάνω μια ερώτηση το Assassins creed Vlahalla έχει έκδοση για xbox one και άλλη έκδοση για Xbox series? 

Αν πάρω απο eneba την έκδοση για one μπορώ να την αναβαθμίσω για series S?

η αναβάθμιση γίνεται αυτόματα σε έκδοση Series, όπου έχει βγει φυσικά. χωρίς κόστος. 

εκτός αν εχουν βγει 2 εκδόσεις, πχ Fifa κ νομίζω μόνο σε αυτό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, rodosf1 είπε

η αναβάθμιση γίνεται αυτόματα σε έκδοση Series, όπου έχει βγει φυσικά. χωρίς κόστος. 

εκτός αν εχουν βγει 2 εκδόσεις, πχ Fifa κ νομίζω μόνο σε αυτό. 

Σε ευχαριστώ πολύ 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/12/2022 στις 8:34 ΜΜ, rodosf1 είπε

θύρα HDMI άλλαξες; συνήθως κάποιες που εχουν dedicated θύρες για gaming στις άλλες κάνουν θέμα με την ανάλυση που βγάζει αυτό το black. 

Εναλλακτικά ενεργοποίησε το gaming mode στις ρυθμίσεις στη θύρα που έχεις το xbox, μέσω του μενού της tv. 

Στις άλλες θύρες δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Η μοναδική που είναι για gaming είναι η 2,1 που μου κάνει αυτό το πρόβλημα.  Γενικά βλέπω κόσμο να έχει αυτά τα θέματα με τις samsung τηλεοράσεις και το xbox από το 2018. Έχω παίξει και με το game mode  σε Auto/off/on αλλά μόνο με το HDR απενεργοποιημένο δεν έχουμε θέμα.

 

Ευχαριστώ πάντως. Αν βρω κάποια λύση εν τέλη θα το αναφέρω. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, jimbalis είπε

Στις άλλες θύρες δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Η μοναδική που είναι για gaming είναι η 2,1 που μου κάνει αυτό το πρόβλημα.  Γενικά βλέπω κόσμο να έχει αυτά τα θέματα με τις samsung τηλεοράσεις και το xbox από το 2018. Έχω παίξει και με το game mode  σε Auto/off/on αλλά μόνο με το HDR απενεργοποιημένο δεν έχουμε θέμα.

 

Ευχαριστώ πάντως. Αν βρω κάποια λύση εν τέλη θα το αναφέρω. 

Η προηγούμενη μου tv είναι η q85t, την οποία και είχα πάρει μαζί με το series X

Σε διαβεβαιώνω πως κανένα απολύτως πρόβλημα δεν υπαρχει με το game mode.
4k 120 vrr hdr ολη μερα, καθε μερα

Το series S το πήρες καινούργιο ή μεταχειρισμένο?

Επεξ/σία από planezero
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...