Προς το περιεχόμενο

Αναλυτικές πληροφορίες για το τι θα περιέχει η επερχόμενη σειρά Galaxy S21 της Samsung


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επίπεδη οθόνη με ελάχιστα περιθώρια στις 6,2 ιντσες για το μικρό το s21 νομίζω θα κάθεται πολύ καλά στο χέρι.

Αν βγουν αληθινές και οι προβλέψεις για τον νέο exynos τότε νομίζω το μόνο που θα μας δυσαρεστήσει θα είναι η τιμή.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

10 λεπτά πριν, UnlockedEvolution είπε

Επίπεδη οθόνη με ελάχιστα περιθώρια στις 6,2 ιντσες για το μικρό το s21 νομίζω θα κάθεται πολύ καλά στο χέρι.

Αν βγουν αληθινές και οι προβλέψεις για τον νέο exynos τότε νομίζω το μόνο που θα μας δυσαρεστήσει θα είναι η τιμή.....

Ένα S21 Note παρακαλώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά, ουσιαστική διαφορά από το 2019 και μετά κάτι ψίχουλα υπάρχουν στα κινητά και τα χιλιάρικα να φεύγουν αέρα. Απαράδεκτες τιμές χωρίς πρακτική ουσία οι διαφορές. 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, morfeas-dsl- είπε

Σταματησα να διαβαζω εκει που λεει οτι στην Ευρωπη θα εχει παλι Exynos 😄

θα λέγεται S21 στην Ευρώπη και S30 στον υπόλοιπο κόσμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περιμένω θήκη με πενάκι πίσω ή στο πλάι,  να φορτίζει ασύρματα από το τηλ ,να έχει την μπαταρία που του αρμόζει σαν ναυαρχίδα , ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ! ΘΑ ΚΛΑΨΟΥΝΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ

Όποιος θέλει note θα δίνει κάτι παραπάνω αλλά θα αξίζει. Το θέμα είναι να σταματήσει λίγο η ζήτηση Γενικά στα τηλέφωνα μπας και κατεβάσουν τιμές!  Γιατί όσο ο κόσμος πληρώνει αυτοί θα ανεβάζουν τιμές. Να φανταστείτε να έβγαζε το s21 ultra στα 700-800 € δεν θα προλάβαινε ούτε σε 2 χρόνια να παράξει την ζήτηση! 

Επεξ/σία από andreas314p
Ενα γράμμα λαθος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι σειρές S και Note θα ενοποιηθούν, όπως έγινε καί στα tablet's που συνέκλιναν τα Note καί τα Tab. 

Το πενάκι θα είναι εξωτερικό γιατί είναι μεγάλο το τίμημα σε όγκο, μιάς καί απαιτείται να μεγαλώσει. 

Προστίθενται σε αυτό νέες λειτουργίες και μπαταρία. 

Θα μείνει η Samsung με 2 σειρές hi end συσκευών (Η άλλη θα είναι τα Fold)

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fsbmaniac είπε

Καλα γιατι δεν βαζει μια μικροτερη οθονη φτανει με τα τερατα πλεον .... φερε πισω το s10e χαζοσαμυ

 

Νομίζω ότι προς αυτή την κατεύθυνση καθοριστικό θα αποδειχθεί το 12 mini.

Αν πάνε καλά οι πωλήσεις του, θα σπρώξει και την από δω μεριά (android) να διαθέσει midrangers και ναυαρχίδες και σε πιο compact μέγεθος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν οι επιδόσεις για τον νέο Exynos που ακούγονται ανταποκρίνονται στην αλήθεια τότε του χρόνου βλέπω τους Αμερικανούς να παραπονιούνται ότι έχουν... σαπάκι Snapdragon SoC! Να πούμε εδώ ότι κάποτε οι Exynos ήταν οι ταχύτεροι επεξεργαστές του Android αλλά το Touch Wiz ήταν μεγάλο μείον. Τώρα το Οne UI είναι για εμένα εξαιρετικό αλλά οι Exynos είχαν μείνει πίσω. Στην τεχνολογία όλα αλλάζουν δυναμικά. Όσον αφορά τα χαρακτηριστικά η νέα σειρά των S21 απλώς συντριβεί τον ανταγωνισμό. 

Επεξ/σία από panathatube
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω αν έχει απαντηθεί γενικά στο φόρουμ.

Γιατί βρε παιδιά επιλέγει μια πολιτική με διαφορετικούς επεξεργαστές ;

Υπάρχει επίσημη απάντηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, panathatube είπε

Αν οι επιδόσεις για τον νέο Exynos που ακούγονται ανταποκρίνονται στην αλήθεια τότε του χρόνου βλέπω τους Αμερικανούς να παραπονιούνται ότι έχουν... σαπάκι Snapdragon SoC! Να πούμε εδώ ότι κάποτε οι Exynos ήταν οι ταχύτεροι επεξεργαστές του Android αλλά το Touch Wiz ήταν μεγάλο μείον. Τώρα το Οne UI είναι για εμένα εξαιρετικό αλλά οι Exynos είχαν μείνει πίσω. Στην τεχνολογία όλα αλλάζουν δυναμικά. Όσον αφορά τα χαρακτηριστικά η νέα σειρά των S21 απλώς συντριβεί τον ανταγωνισμό. 

Οι περισσότεροι που κράζουν τους exynos δεν καταλαβαίνουν καν την διαφορά από τον SD καθώς το κινητό το έχουν για browsing και φωτογραφίες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Fotis Deutschland είπε

Οι περισσότεροι που κράζουν τους exynos δεν καταλαβαίνουν καν την διαφορά από τον SD καθώς το κινητό το έχουν για browsing και φωτογραφίες.

Οι περισσοτεροι που κραζουν δεν εχουν καν Galaxy συσκευη...

Αν εδιναν στον εαυτο τους την ευκαιρια θα εβλεπαν οτι το  One UI ειναι πλεον σε αλλο επιπεδο, σε θεμα hardware το S21 ειναι υπερπληρες με οτι καλυτερο υπαρχει με μονο ερωτηματικο τον 2100 αλλα πιστευω οτι φετος η Samsung θα κανει το μεγαλο βημα.
 

  • Like 3
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, ScorpioX777 είπε

Οι περισσοτεροι που κραζουν δεν εχουν καν Galaxy συσκευη...

Αν εδιναν στον εαυτο τους την ευκαιρια θα εβλεπαν οτι το  One UI ειναι πλεον σε αλλο επιπεδο, σε θεμα hardware το S21 ειναι υπερπληρες με οτι καλυτερο υπαρχει με μονο ερωτηματικο τον 2100 αλλα πιστευω οτι φετος η Samsung θα κανει το μεγαλο βημα.
 

Εγώ παράγγειλα το S20 FE 4g plus θα το έχω αυτές τις μέρες και θα γράψω στο Forum εντυπώσεις.

 

Αν κάποιος παίζει βαριά παιχνίδια να το πει για τον Exynos αλλά όταν το 90% των χρηστών είναι στο viber και βγάζει απλά φωτογραφίες είναι γελοίο να λένε ότι ο exynos δεν είναι καλός.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, basilis_k6 είπε

Ευτυχως κρατησε το 6.2 αν και παλι εφοσον έχει 3 μοντέλα ειναι μεγαλο. Το 6.9 θα ειναι ταμπλετ? Δεν μεγαλωνουν τα χερια καθε 6 μηνες, ποτε θα σταματησουν να μεγαλωνουν οι οθονες?

Οι ναυαρχιδες ειναι χρονια τώρα συσκευές για χρήση με 2 χέρια. Οποιοι περιμένετε να σταματησουν να μεγαλώνουν η να μικρυνουν εχετε ψευδαισθησεις.

 

13 ώρες πριν, atrwtos είπε

Ξεκάθαρα phablet προς tablet..exynos;; .καληνύχτα..μου λείπει η ενσωμάτωση τεχνολογίας irda...πάει η samsung κρίμα..κοιτάμε τα xiaomi τώρα.

O νέος exynos σύμφωνα με τα πρώτα leaks είναι καλύτερος απο SD 875. Μένει να δούμε αν ειναι αλήθεια. Εγω αν δεν ειναι θα την κράψω. Εσυ αν ειναι θα την παραδεχτείς; Οσο για τις υπερυθρες, καταλαβαίνω οτι σε καποιους λειπει αλλά η Samsung τις εχει πεταξει εδω και αρκετά χρόνια. Το ξερετε οποτε το να το σχολιαζετε ειναι ανουσιο. Πηγαιντε αλλου.

 

13 ώρες πριν, Costis92 είπε

τιμη ? τιμουλα ? δε χρειαζεται να την ακουσω... χιλιες φορες iphone 12 pro max

Το iPhone 12 εχει iOS. Που τα μισα πράγματα που κανει το Note τα πήρε μετά απο 5 χρόνια και τα αλλα μισά θα τα πάρει το 2025. Επομένως δεν ειναι θεμα τιμής. Και 500 ευρω να εκανε το iPhone 12, το πρόβλημα ειναι το iOS

 

13 ώρες πριν, steliosgripoulas είπε

Δωσε σανο ρε σαμιιι!!!!!

Ζητω οι εξινος!!!!

Screenshot. Θέλω να δω αν θα απολογηθείς, με δεδομενο οτι στα πρώτα leaks ο Exynos ειναι ταχυτερος του 875. 

 

10 ώρες πριν, fsbmaniac είπε

Καλα γιατι δεν βαζει μια μικροτερη οθονη φτανει με τα τερατα πλεον .... φερε πισω το s10e χαζοσαμυ

Γιατι ο κόσμος θελει μεγαλες οθονες. Τα smartphones πλεον ειναι phones μονο στο ονομα. Ειναι multimedia devices. 

8 λεπτά πριν, Fotis Deutschland είπε

Εγώ παράγγειλα το S20 FE 4g plus θα το έχω αυτές τις μέρες και θα γράψω στο Forum εντυπώσεις.

Αν κάποιος παίζει βαριά παιχνίδια να το πει για τον Exynos αλλά όταν το 90% των χρηστών είναι στο viber και βγάζει απλά φωτογραφίες είναι γελοίο να λένε ότι ο exynos δεν είναι καλός.

Φίλε μου έχω το Note 10+. Προκαλώ οποιονδήποτε να ερθει να το χρησιμοποιήσει και να μου πει οτι το μηχανημα υστερει καπου. Μου βγάζει ολη μερα, ειναι απιστευτα γρηγορο αλλά ναι οκ στο Geekbench χανει. Οταν μείνω ανεργος και είμαι ολη μερα σπιτι να τρεχω benchmarks για να περάσει η ώρα, θα δώσω κατι παραπάνω να φερωβ απο US το snapdragon

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...