Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, kundi είπε

Λογαριασμο θα σου δωσω το τι θα κανω  ρε , ελα συνελθε ,

Καμία επίσημη ή ανεπίσημη οδηγία τις sony hellas για τις μπούρδες που λες.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, mas7erjake είπε

Λοιπον τους πηρα τηλεφωνο και μου ειπε οτι θα λαβουμε email/μηνυμα οταν φτασει στο καταστημα το οποιο εχουμε βαλει ως παραδοση, τωρα σχετικα με το voucher των 20€ μου ειπε οτι θα το ξανα κοιταξει... Υπομονη.

Οπότε λογικά να υπολογίζεις, Δευτέρα με Τρίτη γιατί όταν με είχαν πάρει χθες για να με ενημερώσουν για την αλλαγή τιμής ,  είχα ρωτήσει πότε περίπου υπολογίζεται να ειναι το προιόν στο κατάστημα για παραλαβή, και μου είπαν Δευτέρα το αργότερο Τρίτη. Πάντως για το κουπόνι τους ρώτησα αν μου το στείλετε τώρα μπορώ το χρησιμοποιήσω ακόμα και σήμερα σε κάποια αγορά μου? και μου απάντησαν ναι... οπότε θεωρώ πως θα δωθεί οταν θα παμε να παραλάβουμε τη κονσόλα (αν δωθεί).

Επεξ/σία από AxelS
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, FCastor είπε

Από You.gr:

https://www.you.gr/gaming/konsoles/sony-playstation-5-battlefield-2042-2nd-dualsense (Edit: Κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας φαίνεται πως είχαν ένα(!) μόνο τεμάχιο και... πάει)

https://www.you.gr/gaming/konsoles/oles-oi-konsoles/sony-playstation-5-digital-edition-825-gb-2nd-(1)

 

Edit 2: Βέβαια το ψιλοδείχνει διαθέσιμο οπότε δεν κάνετε καμιά απόπειρα μπας και;

Εγώ έκανα μια παραγγελία για φίλο που δεν σκαμπάζει πολλά από internet shopping ακριβώς αυτό το πακέτο από το you πριν από καμία ώρα. Φυσικά δεν πλήρωσα τίποτα ακόμα, αν δεν βεβαιωθώ ότι υπάρχει κομμάτι δεν δίνω φράγκο. Με βάση τα λεγόμενα σου, μάλλον θα φάω άκυρο..βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, kundi είπε

παρε τηλ τα γραφεια τις sony αυριο στην ελλαδα .

Bruh, δεν ξέρω απο ποια χώρα είσαι εσύ αλλά εδώ στην Ελλάδα τα πράγματα λειτουργούν λίγο διαφορετικά.

No hate, just saying.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/2/2022 στις 7:47 ΜΜ, jack124 είπε

Τι να σου πω πάντως εγώ πήρα ps5 πριν λίγο καιρό όταν όλοι πουλάγανε bundles εγώ το πήρα σκέτο από Γερμανό από κατάστημα και έμαθα αργότερα από γνωστό ότι ο υπεύθυνος καταστημάτων Γερμανού είπε να μην το ξανά δώσετε σκέτο αλλά με bundles. Επίσης αν ήταν της Sony εντολή δεν θα μπορούσες να τα επιστρέψεις πίσω και δεν θα άλλαζαν οι τιμές με βάση τις εκπτώσεις των καταστημάτων. Θα ήταν σταθερή τιμή από sony

 

Στις 2/2/2022 στις 8:11 ΜΜ, kundi είπε

   To  ξαναλεω  δεν πωλειται ps5  χωρις παρελκομενα και ειναι εντολη sony .  Aλλο τι νομιζεις και αλλο τι εχει πει η sony.

 

Στις 2/2/2022 στις 8:44 ΜΜ, rifraf είπε

Η πηγή σου; Ασε να φανταστώ.

Trust me bro 😂

Sony Chief Financial Officer Hiroki Totoki said that the company’s key product, the $499 PlayStation 5, was no longer selling at a loss. The $399 PS5 Digital Edition is on track to have its loss offset by other hardware sales including peripherals and the PlayStation 4, the CFO added.

Το γατόνι ο Financial Officer Τοτόκι τον Αύγουστο που μας πέρασε το είπε ξεκάθαρα, την χασούρα από το digital θα την βγάζουμε πουλώντας περιφερειακά και ps4! Άρα δεν μου φαίνεται και πολύ απίθανο να υπάρχει κάποια οδηγία(φυσικά στο προφορικό) να πουλάνε μετά το καλοκαίρι κονσόλες μόνο με περιφερειακά! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα, παιδιά.

Πρόλαβα και έδωσα παραγγελία για ένα Blu-Ray PS5 χθες το απόγευμα από το Γερμανό. Αντικαταβολή και παράδοση με courier, Δευτέρα με Τρίτη. Στην αρχή χάρηκα αλλά τώρα που διαβάζω τα μηνύματα που γράφουν για μαζικές ακυρώσεις παραγγελιών από το Γερμανό φοβάμαι ότι έκανα μια τρύπα στο νερό.😕

Το θέμα είναι ότι εγώ το βρήκα σκέτο, χωρίς κανένα bundle, στα 500. Και από ότι έχω καταλάβει, όσοι από εσάς είχατε παραγγείλει και είδατε τις παραγγελίες σας να ακυρώνονται, εσείς είχατε παραγγείλει το PS5 ως μέρος κάποιου bundle. Και μετά ο Γερμανός γύρισε και σας είπε ότι "η τιμή στην οποία το κρατήσατε ήταν λανθασμένη, δώστε μας ένα 50άρι ακόμη", επειδή μπορούν αυθαίρετα να παίζουν με τις τιμές των bundles.

Κανονικά, σε εμένα που το παίρνω σκέτο, δε μπορούν να αλλάξουν αυθαίρετα την τιμή (ή τουλάχιστον έτσι πιστεύω, παραείναι μεγάλο κατάστημα για να τολμήσουν να αυξήσουν την τιμή στο βασικό πακέτο). Ή μήπως υπάρχει κανείς εδώ που να παράγγειλε πρόσφατα σκέτο το PS5 από Γερμανό και να του το ακύρωσαν;

Όπως και να 'χει, θα δούμε αν μπορεί κανείς να πάρει το μηχάνημα χωρίς παρελκόμενα. 😛

Επεξ/σία από maltron66
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.public.gr/product/gaming/consoles/ps5/sony-playstation-5-and-sony-ps5-dualsense-wireless-controller-gift-wrap-and-ghost-of-tsushima-directors-cut/prod14375704pp/

τωρα το μονο πα
κετο στο public που ειναι ακομα διαθεσιμο. Οπως βλεπουμε πλεον ερχονται κονσολες. ειναι θεμα χρονου να τις πουλανε και χωρις παιχνιδια και να ειναι και διαθεσιμες στα ραφια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Public:

https://www.public.gr/cat/gaming/consoles/ps5/

Δεν ξέρω πόσο αληθές είναι αλλά προσωπικά πέρασα κανονικά παραγγελία για πακέτο με έξτρα χειριστήριο και Demon's Souls με κατάθεση σε τράπεζα. Πριν μάλιστα κάνω την κατάθεση πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω αν όντως ισχύει και μου είπε ότι έχουν κομμάτια διαθέσιμα και ισχύει κανονικά οπότε προχώρησα σε πληρωμή.

Τώρα... οψόμεθα.

Edit: Demon's Souls και Miles Morales υποτίθεται ότι είναι διαθέσιμα (ενεργό κουμπί "απόκτησέ το").

Επεξ/σία από FCastor
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, panosno1com είπε

Πατησα να μπω μεσα και λεει προσωρινα εξαντλημενο στο παμπλικ 😕 Ενω απ εξω λεει διαθεσιμο

Screenshot_20220204-105739_Firefox.jpg

Από υπολογιστή φαίνεται να το έχει ακόμα ενεργό.

Τι να σου πω. Παρατήρησα πάντως διαφορές μεταξύ υπολογιστή και κινητού στο site του Public και τη σελίδα με τα PS5 συγκεκριμένα.

Πάντως στο κινητό μέχρι πριν 5 λεπτά έδειχνε τα Miles Morales και Demon's Souls ως διαθέσιμα (αν και δεν μπήκα μέσα στις σελίδες τους συγκεκριμένα) και τώρα τα λέει όλα προσωρινά εξαντλημένα.

Επεξ/σία από FCastor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκα στο πρώτο link με το GoT και το ειχε διαθέσιμο. Έκανα refresh μετά από 1 λεπτό και το έβγαλε εξαντλημένο...άρα μάλλον μόλις τώρα τελείωσαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ανέβασα το link, ανέβασα το μοναδικό πακέτο που ήταν διαθέσιμο και αφού πατούσες πάνω του για αγορά. Τα άλλα φαινοντουσαν διαθέσιμα αλλά μόλις πατούσες αγορά έλεγε πως έχουν εξαντληθεί 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Anetos22 είπε

Όταν ανέβασα το link, ανέβασα το μοναδικό πακέτο που ήταν διαθέσιμο και αφού πατούσες πάνω του για αγορά. Τα άλλα φαινοντουσαν διαθέσιμα αλλά μόλις πατούσες αγορά έλεγε πως έχουν εξαντληθεί 

Μετά φαίνεται να άλλαξε αυτό και να έγιναν διαθέσιμα (και όταν πατούσες πάνω τους) τα πακέτα με Miles Morales και Demon's Souls.

Είδομεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...