Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, FCastor είπε

Με πήραν και εμένα να μου το "προσφέρουν" στη "σωστή" τιμή των 649 ευρώ μια και τα 609 που ήδη είχα πληρώσει και είχαν δεσμευτεί ήταν η "λάθος" τιμή. Προσέφεραν και μια δωροεπιταγή των 20 ευρώ για μελλοντικές αγορές άνω των 50 ευρώ.

Μια και είπα όχι, φαντάζομαι ότι κάποιος άλλος από εσάς θα πάρει σειρά.

Α ,εσύ είσαι από τους προνομιούχους δηλαδή! 20 ευρώ κουπονάκι😆 Φαντάζομαι είπαν πολλοί όχι όπως εγώ και σκέφτηκαν να το κάνουν πιο δελεαστικό με το έξτρα κουπονάκι😂 Απορώ πραγματικά πόσο ακόμη θα συνεχίζει να αλλάζει το συγκεκριμένο deal...

40 λεπτά πριν, AxelS είπε

Εγώ ακόμα περιμένω τηλεφώνημα, έχοντας κανει ήδη δυο κλησεις στο κεντρο εξυπηρέτησης, καθησυχάζοντας με οτι θα με καλέσουν εντος της ημέρας απο το αρμόδιο τμημα...

Μην ανυσηχείς,έτσι όπως το πάνε θα καταλήξεις με το καλύτερο deal γιατί απο ότι φαίνεται συνέχεια το εμπλουτίζουν😂

Επεξ/σία από SavvasMavros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, SavvasMavros είπε

Α ,εσύ είσαι από τους προνομιούχους δηλαδή! 20 ευρώ κουπονάκι😆 Φαντάζομαι είπαν πολλοί όχι οπως εγώ και σκέφτηκαν να το κάνουν πιο δελεαστικό με το έξτρα κουπονάκι😂 Απορρώ πραγματικά πόσο ακόμη θα συνεχίζει να αλλάζει το συγκεκριμένο deal...

Μέχρι να διώξουν τα 3-4 κομμάτια που τους έχουν ξεμείνει , φυσικά τωρα που ανέβασε "ανταγωνιστής" bundle η τιμή θα πάει ίση με τους απέναντι. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, SavvasMavros είπε

Α ,εσύ είσαι από τους προνομιούχους δηλαδή! 20 ευρώ κουπονάκι😆 Φαντάζομαι είπαν πολλοί όχι οπως εγώ και σκέφτηκαν να το κάνουν πιο δελεαστικό με το έξτρα κουπονάκι😂 Απορρώ πραγματικά πόσο ακόμη θα συνεχίζει να αλλάζει το συγκεκριμένο deal...

Με πήραν και εμενα και μου προτειναν ακριβώς το ίδιο ντιλ συν το κουπονι 20 ευρω. Τελικά δέχτηκα, γιατί έτσι και αλλιώς ειχα σκοπό να παρώ το fifa 22 οπότε ειναι σαν να πληρώνω συνολικά έξτρα 20 ευρω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SavvasMavros είπε

Στο εξωτερικό έχουν price matching της χαμηλότερης τιμής,γατάκια είναι. Η Ελλάδα καινοτομεί και κάνουμε price match στην υψηλότερη τιμη 🤪

Πρωτοπορουμε πάντα 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, SavvasMavros είπε

Α ,εσύ είσαι από τους προνομιούχους δηλαδή! 20 ευρώ κουπονάκι😆 Φαντάζομαι είπαν πολλοί όχι οπως εγώ και σκέφτηκαν να το κάνουν πιο δελεαστικό με το έξτρα κουπονάκι😂 Απορρώ πραγματικά πόσο ακόμη θα συνεχίζει να αλλάζει το συγκεκριμένο deal...

Μην ανυσηχείς,έτσι όπως το πάνε θα καταλήξεις με το καλύτερο deal γιατί απο ότι φαίνεται συνέχεια το εμπλουτίζουν😂

Από ό,τι κατάλαβα στον @tliako ήταν +30€ λόγω του ότι ήταν το πακέτο με το Destruction All Stars. Σε εσένα και εμένα ήταν +40€ γιατί ήταν με Miles Morales και Uncharted.

Πάντως το "ωραίο" ήταν ότι αν δεχόμουν το deal θα ήταν με αντικαταβολή από το κοντινότερο κατάστημα και με πληρωμή και των 649 από όσο κατάλαβα. Κοινώς, και 609 δεσμευμένα και 649 αντικαταβολή. 😐

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν ήταν no name κατάστημα βιοπαλαιστή σε μια άσχετη γειτονιά φαντάζομαι θα είχε πάει για καφεδάκι ο ιδιοκτήτης στην αστυνομία( βραχιολακια και στο πίσω κάθισμα).

Επεξ/σία από ICE-T
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, FCastor είπε

Από ό,τι κατάλαβα στον @tliako ήταν +30€ λόγω του ότι ήταν το πακέτο με το Destruction All Stars. Σε εσένα και εμένα ήταν +40€ γιατί ήταν με Miles Morales και Uncharted.

Πάντως το "ωραίο" ήταν ότι αν δεχόμουν το deal θα ήταν με αντικαταβολή από το κοντινότερο κατάστημα και με πληρωμή και των 649 από όσο κατάλαβα. Κοινώς, και 609 δεσμευμένα και 649 αντικαταβολή. 😐

Επειδή το ρώτησα εχουν καταθέσει ήδη τα χρήματα στη τραπεζα μου και μετά εξαρτάται απο τη κάθε τραπεζα το πότε θα φανούν. Οι 14 μέρες που μου έιπαν στην αρχή ειναι ενδεικτικό νουμερο σε περιπτωση προβληματος. Με τη κοπελα που μιλησα μου ειπε οτι το αργοτερο σε τρείς εργάσιμες θα φανούν καθώς εχουν πραγματοποιήσει ήδη την επιστροφη. Άρα απο την αλλη εβομάδα Δευτέρα ή Τρίτη που θα έρθει στο καταστηματα της επιλογής του καθενός η κοσνόλα θα έχουν επιστραφεί και τα χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, FCastor είπε

Από ό,τι κατάλαβα στον @tliako ήταν +30€ λόγω του ότι ήταν το πακέτο με το Destruction All Stars. Σε εσένα και εμένα ήταν +40€ γιατί ήταν με Miles Morales και Uncharted.

Πάντως το "ωραίο" ήταν ότι αν δεχόμουν το deal θα ήταν με αντικαταβολή από το κοντινότερο κατάστημα και με πληρωμή και των 649 από όσο κατάλαβα. Κοινώς, και 609 δεσμευμένα και 649 αντικαταβολή. 😐

 Σωστό σε βρίσκω.Εγώ όμως δεν αξίζω κουπονάκι;😢😆

Εμένα μου έλεγε ότι τα χρήματα θα επιστραφούν σε 1-3 μέρες για να μπορέσω να πληρώσω. Κανένα μαγαζί δεν μου έχει επιστρέψει τόσο γρήγορα χρήματα και φυσικά δεν το πίστεψα.

Ελπίζω να υπάρχει απόθεμα όταν γίνει η πίστωση...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε μενα παντως μου εκατσε λαχειο περιπτωση,εβαλα αγγελια ζητησης disk version σφραγισμενο μεχρι 550 ευρω στο marketplace FB και μου εστειλε ενα παλικαρι εχει το πακετο κονσολα χειριστηριο και spiderman στα 570 με αποδειξη αγορας 31-12-21 απο Γερμανο.

Το πηρε για τον ανιψιο του αλλα ο μπαμπας δεν συμφωνει και μου λεει το παλικαρι τα λεφτα που εδωσα θελω και τιποτα παραπανω...

εχω δει φωτο ειναι κομπλε,σφραγισμενα ολα κλπ.

πουλαω τα εξτρα σε νορμαλ τιμη και ειναι σαν να αγορασα 500 ευρω την κονσολα...

 

Αν ησασταν στην θεση μου,παρολο που το παλικαρι φαινεται ενταξει,θα ανοιγατε το κουτι μπροστα του παρολο που ειναι σφραγισμενο πριν δωσετε τα χρηματα???

 

Επεξ/σία από mikele13-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mikele13- είπε

εγω παντως μου εκατσε λαχειο περιπτωση,εβαλα αγγελια ζητησης disk version σφραγισμενο μεχρι 550 ευρω στο marketplace FB και μου εστειλε ενα παλικαρι εχει το πακετο κονσολα χειριστηριο και spiderman στα 570 με αποδειξη αγορας 31-12-21 απο Γερμανο.

Το πηρε για τον ανιψιο του αλλα ο μπαμπας δεν συμφωνει και μου λεει το παλικαρι τα λεφτα που εδωσα θελω και τιποτα παραπανω...

εχω δει φωτο ειναι κομπλε,σφραγισμενα ολα κλπ.

πουλαω τα εξτρα σε νορμαλ τιμη και ειναι σαν να αγορασα 500 ευρω την κονσολα...

 

Αν ησασταν στην θεση μου,παρολο που το παλικαρι φαινεται ενταξει,θα ανοιγατε το κουτι μπροστα του παρολο που ειναι σφραγισμενο πριν δωσετε τα χρηματα???

 

Ναι, ποτε δεν ξερεις τι μπορει να εχει μεσα το κουτι

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, mikele13- είπε

Σε μενα παντως μου εκατσε λαχειο περιπτωση,εβαλα αγγελια ζητησης disk version σφραγισμενο μεχρι 550 ευρω στο marketplace FB και μου εστειλε ενα παλικαρι εχει το πακετο κονσολα χειριστηριο και spiderman στα 570 με αποδειξη αγορας 31-12-21 απο Γερμανο.

Το πηρε για τον ανιψιο του αλλα ο μπαμπας δεν συμφωνει και μου λεει το παλικαρι τα λεφτα που εδωσα θελω και τιποτα παραπανω...

εχω δει φωτο ειναι κομπλε,σφραγισμενα ολα κλπ.

πουλαω τα εξτρα σε νορμαλ τιμη και ειναι σαν να αγορασα 500 ευρω την κονσολα...

 

Αν ησασταν στην θεση μου,παρολο που το παλικαρι φαινεται ενταξει,θα ανοιγατε το κουτι μπροστα του παρολο που ειναι σφραγισμενο πριν δωσετε τα χρηματα???

 

Συμφωνώ με τον spartan29gr . Έχει κλείσει ήδη 1 μήνα στα χέρια του έστω και σφραγισμένο. Επίσης αν όντως ήταν τόσο καλή προσφορά δεν θα την είχαν πάρει ήδη; Εγώ θα ήμουν επιφυλακτικός,αν δουλεύει η κονσόλα και έχει εγγύηση τότε συγχαρητήρια που το πέτυχες. Εύχομαι να πάνε όλα καλά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, SavvasMavros είπε

Συμφωνώ με τον spartan29gr . Έχει κλείσει ήδη 1 μήνα στα χέρια του έστω και σφραγισμένο. Επίσης αν όντως ήταν τόσο καλή προσφορά δεν θα την είχαν πάρει ήδη; Εγώ θα ήμουν επιφυλακτικός,αν δουλεύει η κονσόλα και έχει εγγύηση τότε συγχαρητήρια που το πέτυχες. Εύχομαι να πάνε όλα καλά.

αν ανοιχτει το κουτι μπροστα του και φαινονται ολα οτι ειναι απειραχτα και δεν εχει μπει χερι που μου φαινεται τραβηγμενο (διοτι αν ξεκολλησεις τις 2 ταινιες απο πανω βγαινει και το χαρτονι μαζι και ας εχει κανει πουστια ας πουμε να την ζεστανει με πιστολακι) τοτε βαδιζουμε σε καλο δρομο...

το μονο μειον ναι ειναι ο 1 μηνας που εχει περασει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τους ενημερωσα πως εχω ηδη προβει σε καταγγελια στο Υπουργειο Αναπτυξης, στην επιτροπη ανταγωνισμου , ινκα, συνηγορο του καταναλωτη και πως θα προβω σε δυσφημιση στο ιντερνετ και πως 1ον να παραδεχτουν το οτι ηταν λαθος το οτι το πρωι μιλουσαν για τελος αποθεματων σε οσους ειχαμε πληρωσει χτες, 2ον πως οφειλουν να δεχτουν την τιμη οπως ανεβηκε στη σελιδα τους καθως  ειναι παρανομο να ζητανε εξτρα χρηματα για προιον που πουλησαν και δεσμευσαν χρηματα και 3ον πως οφειλουν να δωσουν δωροεπιταγες σε οσους ταλαιπωρησαν.

 

Επεξ/σία από Anetos22
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Anetos22 είπε

τους ενημερωσα πως εχω ηδη προβει σε καταγγελια στο Υπουργειο Αναπτυξης, στην επιτροπη ανταγωνισμου , ινκα, συνηγορο του καταναλωτη και πως θα προβω σε δυσφιμηση στο ιντερνετ και πως 1ον να παραδεχτουν το οτι ηταν λαθος το οτι το πρωι μιλουσαν για τελος αποθεματων σε οσους ειχαμε πληρωσει χτες, 2ον πως οφειλουν να δεχτουν την τιμη οπως ανεβηκε στη σελιδα τους καθως  ειναι παρανομο να ζητανε εξτρα χρηματα για προιον που πουλησαν και δεσμευσαν χρηματα και 3ον πως οφειλουν να δωσουν δωροεπιταγες σε οσους ταλαιπωρησαν.

 

και τι απαντησαν?

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...