Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, nick_souvlaki είπε

Αυτά βλέπω και νιώθω τυχερός που πρόλαβα κονσόλα για εμένα με ένα παιχνίδι bundle μόνο (Πλαίσιο) και για συγγενή μου σκέτη κονσόλα (Γερμανός)...το καλοκαίρι που πέρασε αυτά. Τώρα τα bundle τα έχουν ξεφτιλίσει λίγο...δύο παιχνίδια (με το ένα καλό συνήθως) και χειριστήριο και ακουστικά κ.α....

Όταν θα σταματήσει ο κόσμος να τα αγοράζει, ή θα αρχίσει να αγοράζει από καταστήματα που δίνουν μόνο κονσόλα, θα σταματήσουν να το κανουν αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, DiAvOl είπε

Όταν θα σταματήσει ο κόσμος να τα αγοράζει, ή θα αρχίσει να αγοράζει από καταστήματα που δίνουν μόνο κονσόλα, θα σταματήσουν να το κανουν αυτό.

Ειναι εντολη της  SONY......μονο με παρελκομενα . Playstation δεν θα σταματησει να πουλαει ποτε. ΜΙλαμε απο τ πιο ισχυρα brand name στον κοσμο apple coca-cola κτλ

Επεξ/σία από kundi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, DiAvOl είπε

Όταν θα σταματήσει ο κόσμος να τα αγοράζει, ή θα αρχίσει να αγοράζει από καταστήματα που δίνουν μόνο κονσόλα, θα σταματήσουν να το κανουν αυτό.

Το θέμα είναι ότι καταστήματα με τιμές της προκοπής και διαθεσιμότητα της προκοπής που να δίνουν μόνο κονσόλα δεν υπάρχουν ουσιαστικά αυτή τη στιγμή.

Τα σκρουτζομάγαζα έχουν κάτι τιμές τρελές και καταστήματα τύπου Sony Centers και Console Club ή δεν έχουν διαθεσιμότητα ή το πότε θα το έχεις αν το παραγγείλεις είναι σε στυλ Πυθείας.

Προσωπικά πάντως δε με πειράζει το bundle αρκεί να με ενδιαφέρει. Π.χ. αν υπήρχε αυτή τη στιγμή bundle με έξτρα χειριστήριο και ένα παιχνίδι της προκοπής ή της αρεσκείας μου στα 610 - 620 θα το έπαιρνα... χθες.

Επεξ/σία από FCastor
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, FCastor είπε

Το θέμα είναι ότι καταστήματα με τιμές της προκοπής και διαθεσιμότητα της προκοπής που να δίνουν μόνο κονσόλα δεν υπάρχουν ουσιαστικά αυτή τη στιγμή.

Τα σκρουτζομάγαζα έχουν κάτι τιμές τρελές και καταστήματα τύπου Sony Centers και Console Club ή δεν έχουν διαθεσιμότητα ή το πότε θα το έχεις αν το παραγγείλεις είναι σε στυλ Πυθείας.

Προσωπικά πάντως δε με πειράζει το bundle αρκεί να με ενδιαφέρει. Π.χ. αν υπήρχε αυτή τη στιγμή bundle με έξτρα χειριστήριο και ένα παιχνίδι της προκοπής ή της αρεσκείας μου στα 610 - 620 θα το έπαιρνα... χθες.

Φιλε εγω πηρα την κονσολα απο sony center 29 μαιου 2020 απο γλυφαδα , μου προτειναν κοντρολ και αρνηθηκα ευγενικα , (3 μηνες περιμενα τοτε που ερχοντσουσαν με σταγονα κονσολες) θα παω απο εμβδομαδα να ξαναπαρω  ps5  να δω τι θα πουνε  ,

Επεξ/σία από kundi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kundi είπε

Φιλε εγω πηρα την κονσολα απο sony center 29 μαιου 2020 απο γλυφαδα , μου προτειναν κοντρολ και αρνηθηκα ευγενικα , (3 μηνες περιμενα τοτε που ερχοντσουσαν με σταγονα κονσολες) θα παω απο εμβδομαδα να ξαναπαρω  ps5  να δω τι θα πουνε  ,

Είμαι λίγο περίεργος να δω τι θα σου πουν. Εμένα πάντως 2 - 3 φορές που έχω πάρει τηλέφωνο στο κατάστημα στο Μαρούσι (Golden Hall) δεν είχαν ιδέα αν και πότε θα φέρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, FCastor είπε

Το θέμα είναι ότι καταστήματα με τιμές της προκοπής και διαθεσιμότητα της προκοπής που να δίνουν μόνο κονσόλα δεν υπάρχουν ουσιαστικά αυτή τη στιγμή.

Τα σκρουτζομάγαζα έχουν κάτι τιμές τρελές και καταστήματα τύπου Sony Centers και Console Club ή δεν έχουν διαθεσιμότητα ή το πότε θα το έχεις αν το παραγγείλεις είναι σε στυλ Πυθείας.

Προσωπικά πάντως δε με πειράζει το bundle αρκεί να με ενδιαφέρει. Π.χ. αν υπήρχε αυτή τη στιγμή bundle με έξτρα χειριστήριο και ένα παιχνίδι της προκοπής ή της αρεσκείας μου στα 610 - 620 θα το έπαιρνα... χθες.

Ακριβώς αυτό, το να σου βάζει ένα χειριστήριο, δύο αδιάφορα games και το  headset ή κάμερα ειναι βλακώδες, όπως επίσης και το να πουλάνε xbox με  Forza ή  Ηαλο.

Στο εξωτερικό τουλάχιστον σου δίνουν την δυνατότητα να διαλέξεις παιχνίδι ή accessories

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, FCastor είπε

Είμαι λίγο περίεργος να δω τι θα σου πουν. Εμένα πάντως 2 - 3 φορές που έχω πάρει τηλέφωνο στο κατάστημα στο Μαρούσι (Golden Hall) δεν είχαν ιδέα αν και πότε θα φέρουν.

Θ παω να ρωτησω να δω τι παιζει  , αν και σιγουρα θα βγαλουν bundle me gt η  horizon , αυτο λιγο με κραταει ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, kundi είπε

Ειναι εντολη της  SONY......μονο με παρελκομενα . Playstation δεν θα σταματησει να πουλαει ποτε. ΜΙλαμε απο τ πιο ισχυρα brand name στον κοσμο apple coca-cola κτλ

Δεν είναι καμία εντολή της SONY, δεν είναι bundles της Sony. Τα καταστήματα το έχουν κάνει και αυτό το καταλαβαίνουμε από το γεγονός ότι μπορείς να επιστρέψεις τα παρελκόμενα και να έχεις την κονσόλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, jack124 είπε

Δεν είναι καμία εντολή της SONY, δεν είναι bundles της Sony. Τα καταστήματα το έχουν κάνει και αυτό το καταλαβαίνουμε από το γεγονός ότι μπορείς να επιστρέψεις τα παρελκόμενα και να έχεις την κονσόλα

Αυτό με τα παρελκόμενα πάντως έχω διαβάσει εδώ άλλους να τα έχουν καταφέρει να επιστρέψουν, αν και συνήθως μετά κόπων και βασάνων, και άλλους όχι ανάλογα και με την αλυσίδα από την οποία έκαναν την αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, JohnJohn3484 είπε

Στο πλαίσιο δέχονται την επιστροφή των παρελκόμενων;

Ακριβώς την ίδια ερώτηση θέλω να κάνω και εγώ.

Αγόρασα σήμερα την συσκευή από πλαίσιο και ευχαριστώ πολύ τον φίλο που μας ενημέρωσε.

θα έχει και ακουστικά το πακέτο , θα μπορούμε να διεκδικήσουμε κάποια αλλαγή ; Αν όχι αναγκαστικά θα τα πουλήσω αλλά σε χαμηλότερη τιμή από την αρχική τους :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά και εγώ πιστεύω ότι κάποια bundle δεν είναι καταστροφή... αλλά αυτό είναι υποκειμενικό. Πχ. όταν το πήρα, το αγόρασα μαζί με το Spider Man Miles Morale Ultimate Edition και πραγματικά άξιζε για τον κωδικό με το remaster. Tώρα το αν μπορούσα να το βρω από αλλού 10ευρώ κάτω δεν με πείραζε. Αντίστοιχα θα έπαιρνα και χειριστήριο, καθώς το ήθελα εξαρχής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, jack124 είπε

Δεν είναι καμία εντολή της SONY, δεν είναι bundles της Sony. Τα καταστήματα το έχουν κάνει και αυτό το καταλαβαίνουμε από το γεγονός ότι μπορείς να επιστρέψεις τα παρελκόμενα και να έχεις την κονσόλα

Ειναι εντολη 100%  της sony ,δεν εχει καμια σχεση μετα καταστηματα , δεν το εχεις  ψαξει καλα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, mas7erjake είπε

Καλησπερα παιδια, εχει λαβει κανεις μετα απο επικοινωνια με τον γερμανο καινουργιο email σχετικα με το voucher των 20€ ή την παραγγελια του.

Όχι τίποτα , σε ερώτηση μου στον υπάλληλο όταν μιλήσαμε για το ποια είναι τα επόμενα βήματα μου απάντησε ότι θα με ενημερώσουν όταν θα είναι να παραλάβω . Προφανώς αντιλαμβανόμαστε όλοι ότι με την αρχική παραγγελία ακυρωμένη δεν έχουμε κανένα αποδεικτικό ότι υπάρχει σε εξέλιξη καινούρια, απλά περίμενεις να σε πάρουν τηλέφωνο ,αν σε πάρουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...