Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως μετά από ένα γρήγορο googleάρισμα, το φαινόμενο PS5 bundle με χειριστήρια - παιχνίδια - ακουστικά - νεροχύτες δεν είναι ελληνική πρωτοτυπία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

21 λεπτά πριν, FCastor είπε

Πάντως μετά από ένα γρήγορο googleάρισμα, το φαινόμενο PS5 bundle με χειριστήρια - παιχνίδια - ακουστικά - νεροχύτες δεν είναι ελληνική πρωτοτυπία.

αφού δεν έβαλαν και κανένα σερβίτσιο με δώρο σεμεδακι μαζί πάλι καλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, mikele13- είπε

Σε μενα παντως μου εκατσε λαχειο περιπτωση,εβαλα αγγελια ζητησης disk version σφραγισμενο μεχρι 550 ευρω στο marketplace FB και μου εστειλε ενα παλικαρι εχει το πακετο κονσολα χειριστηριο και spiderman στα 570 με αποδειξη αγορας 31-12-21 απο Γερμανο.

Το πηρε για τον ανιψιο του αλλα ο μπαμπας δεν συμφωνει και μου λεει το παλικαρι τα λεφτα που εδωσα θελω και τιποτα παραπανω...

εχω δει φωτο ειναι κομπλε,σφραγισμενα ολα κλπ.

πουλαω τα εξτρα σε νορμαλ τιμη και ειναι σαν να αγορασα 500 ευρω την κονσολα...

 

Αν ησασταν στην θεση μου,παρολο που το παλικαρι φαινεται ενταξει,θα ανοιγατε το κουτι μπροστα του παρολο που ειναι σφραγισμενο πριν δωσετε τα χρηματα???

 

Όλα άψογα παιδιά,ο φίλος ήταν λίρα 100 τα πράγματα σφραγισμένα με απόδειξη αγοράς.

Επιτέλους ξεμπερδεψα, εύχομαι γρήγορα και σε όσους ακόμα ψάχνουν...

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kundi είπε

Ειναι εντολη 100%  της sony ,δεν εχει καμια σχεση μετα καταστηματα , δεν το εχεις  ψαξει καλα. 

 

Τι να σου πω πάντως εγώ πήρα ps5 πριν λίγο καιρό όταν όλοι πουλάγανε bundles εγώ το πήρα σκέτο από Γερμανό από κατάστημα και έμαθα αργότερα από γνωστό ότι ο υπεύθυνος καταστημάτων Γερμανού είπε να μην το ξανά δώσετε σκέτο αλλά με bundles. Επίσης αν ήταν της Sony εντολή δεν θα μπορούσες να τα επιστρέψεις πίσω και δεν θα άλλαζαν οι τιμές με βάση τις εκπτώσεις των καταστημάτων. Θα ήταν σταθερή τιμή από sony

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, kundi said:

Ειναι εντολη 100%  της sony ,δεν εχει καμια σχεση μετα καταστηματα , δεν το εχεις  ψαξει καλα. 

 

Δεν είναι όλα τα bundles εντολή της SONY. Δεν νομίζω η SONY να επιβάλει να πουληθούν bundles με επέκταση εγγύησης public όπως σε υποχρέωναν στο κατάστημα από όπου το πήρα 😀. Επίσης, μου είπαν αν και είναι υποχρεωτικό bundle μπορώ να διαλέξω άλλο παιχνίδι και τελικά στην απόδειξη όλα γράφτηκαν ξεχωριστά. Μπορούσα άνετα να γυρίσω ό,τι δεν ήθελα και να ζητήσω πιστωτικό ή επιστροφή χρημάτων αλλά έτσι κι αλλιώς τα ήθελα όλα οπότε δεν μπήκα στον κόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, gRim είπε

Δεν είναι όλα τα bundles εντολή της SONY. Δεν νομίζω η SONY να επιβάλει να πουληθούν bundles με επέκταση εγγύησης public όπως σε υποχρέωναν στο κατάστημα από όπου το πήρα 😀. Επίσης, μου είπαν αν και είναι υποχρεωτικό bundle μπορώ να διαλέξω άλλο παιχνίδι και τελικά στην απόδειξη όλα γράφτηκαν ξεχωριστά. Μπορούσα άνετα να γυρίσω ό,τι δεν ήθελα και να ζητήσω πιστωτικό ή επιστροφή χρημάτων αλλά έτσι κι αλλιώς τα ήθελα όλα οπότε δεν μπήκα στον κόπο.

   To  ξαναλεω  δεν πωλειται ps5  χωρις παρελκομενα και ειναι εντολη sony .  Aλλο τι νομιζεις και αλλο τι εχει πει η sony.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, kundi είπε

   To  ξαναλεω  δεν πωλειται ps5  χωρις παρελκομενα και ειναι εντολη sony .  Aλλο τι νομιζεις και αλλο τι εχει πει η sony.

Η πηγή σου; Ασε να φανταστώ.

Trust me bro 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, rifraf είπε

Η πηγή σου; Ασε να φανταστώ.

Trust me bro 😂

Εχεις δει κονσολα να πωλειται μονη εδω και 8-10 μηνες ? .Εισαι και ειρωνας , παρε τηλ τα γραφεια τις sony αυριο στην ελλαδα .

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, kundi είπε

Εχεις δει κονσολα να πωλειται μονη εδω και 8-10 μηνες ? .Εισαι και ειρωνας , παρε τηλ τα γραφεια τις sony αυριο στην ελλαδα .

Ιούλιος 21 η δική μου κονσόλα, σκέτη. Δύο φίλοι μου, ο ένας τον Οκτώβριο κι ο άλλος κοντά στα Χριστούγεννα, επίσης σκέτη.

Μην επιμένεις. Δεν είναι οδηγία της Sony. Άμα ήταν έτσι, θα έβλεπες αντίστοιχα bundles στο Playstation Direct που είναι και το επίσημο κατάστημά τους. Προωθητική ενέργεια των retailers (όχι μόνο ελληνικών) για να σπρώξουν απόθεμα από τα υπόλοιπα. Εξού και οι διαφορετικοί κωδ. προϊόντος στις αποδείξεις.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 minutes ago, kundi said:

Εχεις δει κονσολα να πωλειται μονη εδω και 8-10 μηνες ? .Εισαι και ειρωνας , παρε τηλ τα γραφεια τις sony αυριο στην ελλαδα .

Φίλος το παράγγειλε και το πήρε σκέτο από Κωτσόβολο αρχές Γενάρη. Το είχα γράψει και στο παρόν τόπικ για να ενημερώσω εάν κάποιος ενδιαφέρεται να περάσει και από καταστήματα και να μην κοιτάει μόνο online. Δεν διαφωνώ ότι μπορεί κάποια bundles να τους τα επιβάλει η SONY αλλά αυτό δε σημαίνει ότι και τα καταστήματα δεν κάνουν τα δικά τους όπως η επέκταση εγγύησης που με το ζόρι φόρτωναν στο public. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, panosno1com είπε

Πότε θα στοκαρουν παλι να παρουμε ps5 :lol:

Κοίτα, υπάρχει φαντάζομαι μια περίπτωση αύριο μεθαύριο να δεις διαθεσιμότητα στο Mediamarkt μια και είναι το μόνο από τα μεγάλα που δεν έχει βγάλει μέχρι τώρα αυτή την εβδομάδα.

Μετά; Ποιος ξέρει... Τον άλλο μήνα ίσως;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kundi είπε

Εχεις δει κονσολα να πωλειται μονη εδω και 8-10 μηνες ? .Εισαι και ειρωνας , παρε τηλ τα γραφεια τις sony αυριο στην ελλαδα .

Αλλο τι γινεται στην Ελλαδα. Εδω τα καρτελ καλα κρατουν. Βλεπεις εξωτερικο bundles? (περα ισως απο το R&C)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kundi είπε

Εχεις δει κονσολα να πωλειται μονη εδω και 8-10 μηνες ? .Εισαι και ειρωνας , παρε τηλ τα γραφεια τις sony αυριο στην ελλαδα .

Σεπτέμβριο...ή Οκτώβριο...δεν θυμάμαι ακριβώς...παράγγειλα κονσόλα για συγγενή μου από Γερμανό σκέτη εξαρχής (όχι bundle και μετά επιστροφή). Και θυμάμαι ότι είχαν ξαναβγεί σκέτες κάποιες μέρες μετά. Επίσης μέχρι τότε σε όλα τα site έβγαζαν και λίγες σκέτες...απλά έφευγαν κατευθείαν και έμεναν τα πακέτα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...