Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχεις κανεις καμια ενημερωση απο public; Εγω εδωσα το 50αρι εχω υπολοιπο 450 να δωσω στο καταστημα, πως θα μου την στειλουν; δεν πηρανε καποιο τηλ (ειμαι πρωτο κυμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόλο που μου είπαν τηλεφωνικά το Σάββατο θα είμαι από τους πρώτους Τετάρτη Πέμπτη θα σταλθεί σήμερα δεν είχα κάποια ενημέρωση από ΠΛΑΙΣΙΟ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

IMG_20201117_182820.jpg

Δουλεύει στα Public αν δε κάνω λάθος ο συγκεκριμένος + αρθρογραφεί στο enternitygr

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

IMG_20201117_182820.jpg

Καλά τα λέει, ωστόσο μην ξεχνάμε ότι υπάρχουν ήδη και εδώ άτομα που έχουν PS5 εδώ και καμιά βδομάδα και βάλε (και δεν μιλάω για τους unboxers προφανώς που δουλεύουν στον κλάδο). Οπότε... Άτοπος ο προβληματισμός αυτός της Sony.

Επεξ/σία από nosvasedis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, nosvasedis είπε

Καλά τα λέει, ωστόσο μην ξεχνάμε ότι υπάρχουν ήδη και εδώ άτομα που έχουν PS5 εδώ και καμιά βδομάδα και βάλε (και δεν μιλάω για τους unboxers προφανώς που δουλεύουν στον κλάδο). Οπότε... Άτοπος ο προβληματισμός αυτός της Sony.

Τις ειχαν αγορασει απο αμερικη λογικα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, h3342 είπε

Τις ειχαν αγορασει απο αμερικη λογικα;

Δεν ξέρω... Θεωρώ ότι πάντοτε υπάρχουν και οι χωμένοι που με τον ένα ή τον άλλο τρόπο τις παίρνουν νωρίτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, nosvasedis είπε

Δεν ξέρω... Θεωρώ ότι πάντοτε υπάρχουν και οι χωμένοι που με τον ένα ή τον άλλο τρόπο τις παίρνουν νωρίτερα...

Πως το στηρίζεις αυτό; Την είδες σε κάποιο σπίτι φίλου; Σε αγγελία; Σε κάποιο video στο youtube;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, gdal73 είπε

Πως το στηρίζεις αυτό; Την είδες σε κάποιο σπίτι φίλου; Σε αγγελία; Σε κάποιο video στο youtube;

Φίλοι πρώτης ξαδέρφης που δεν είναι ούτε στον gaming χώρο ούτε τίποτα της έστειλαν φωτογραφίες με την κονσόλα στο σαλόνι τους. Είμαι σίγουρος ότι δεν είναι τρολιά.

Επεξ/σία από nosvasedis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, TsironakosMix είπε

Εχεις κανεις καμια ενημερωση απο public; Εγω εδωσα το 50αρι εχω υπολοιπο 450 να δωσω στο καταστημα, πως θα μου την στειλουν; δεν πηρανε καποιο τηλ (ειμαι πρωτο κυμα)

Φίλε εμένα με πήραν τηλέφωνο χτες για να ζητήσουν στοιχεία αποστολής και αν θα γίνει η πληρωμή με αντικαταβολή ή κάρτα. Δοκίμασε να πάρεις το τοπικό κατάστημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταματήστε ρε 🤣 μέχρι και εγώ που ήμουν cool και υπομονετικός μέχρι τώρα με αυτά που λέτε αρχίζουν και με ζώνουν τα φίδια 😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, georent είπε

Φίλε εμένα με πήραν τηλέφωνο χτες για να ζητήσουν στοιχεία αποστολής και αν θα γίνει η πληρωμή με αντικαταβολή ή κάρτα. Δοκίμασε να πάρεις το τοπικό κατάστημα. 

προσπαθω να παρω το τοπικο καταστημα εδω και μερες και δεν μου σηκωνουν το τηλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, nosvasedis είπε

Φίλοι πρώτης ξαδέρφης που δεν είναι ούτε στον gaming χώρο ούτε τίποτα της έστειλαν φωτογραφίες με την κονσόλα στο σαλόνι τους. Είμαι σίγουρος ότι δεν είναι τρολιά.

Πολύ σχετικό το παραπάνω και πραγματικά μπορεί εύκολα να γίνει μοντάζ. Κονσόλες δεξιά και αριστερά γενικά δεν έπαιξαν υπάρχουν ακόμα και παιδιά που τις πήραν από τη Sony με καθυστέρηση, για παράδειγμα τα παιδιά του Psaddict πήραν την κονσόλα μόλις την προηγούμενη εβδομάδα. Όσο για το Pavlos.Papapavlou που ανέφαραν το Post του παραπάνω, είναι μέσα στην βιομηχανία γενικά και όποιος τον παρακαλουθεί θα γνωρίζει ότι δε λέει πράγματα τυχαία.

Επεξ/σία από gdal73
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gdal73 είπε

Πολύ σχετικό το παραπάνω και πραγματικά μπορεί εύκολα να γίνει μοντάζ. Κονσόλες δεξιά και αριστερά γενικά δεν έπαιξαν υπάρχοαυν ακόμα και παιδιά που τις πήραν από τη Sony με καθυστέρηση, για παράδειγμα τα παιδιά του Psaddict πήραν την κονσόλα μόλις την προηγούμενη εβδομάδα. Όσο για το Pavlos.Papapavlou που ανέφαραν το Post του παραπάνω, είναι μέσα στην βιομηχανία γενικά και όποιος τον παρακαλουθεί θα γνωρίζει ότι δε λέει πράγματα τυχαία.

Τι να σου πω, είμαι και εγώ δύσπιστος γενικά όταν ακούω τέτοια αλλά πραγματικά δεν μπορείς να ξέρεις ποιος έχει άκρες και πώς... Το θέμα είναι τι θα γίνει από εδώ και πέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, nosvasedis είπε

Φίλοι πρώτης ξαδέρφης που δεν είναι ούτε στον gaming χώρο ούτε τίποτα της έστειλαν φωτογραφίες με την κονσόλα στο σαλόνι τους. Είμαι σίγουρος ότι δεν είναι τρολιά.

Εμένα μου έστειλε μια άσχετη ότι το είχε στο κρεβάτι της και ηταν ένα αρκετά ρεαλιστικό augmented reality 3D animation,και η ίδια ειναι άσχετη από τεχνολογία,με είχε τρολαρει, ωστόσο δεν αμφιβάλλω ότι υπάρχουν κάποιοι που έχουν άκρες στο να λάβουν νωρίτερα κατι ακυκλοφόρητο,ειδικά στην Ελλάδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, nosvasedis είπε

Φίλοι πρώτης ξαδέρφης που δεν είναι ούτε στον gaming χώρο ούτε τίποτα της έστειλαν φωτογραφίες με την κονσόλα στο σαλόνι τους. Είμαι σίγουρος ότι δεν είναι τρολιά.

Στις φωτογραφίες φαινόταν η κονσόλα ή το κουτί της? Αν θες ρώτησε την 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...