Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στο κωτσο η απάντηση σημερα ηταν οτι οσοι δεν εχουν βαλει παραλαβή απο κατάστημα κ εχουν προπληρώσει η εχουν μικρο υπόλοιπο (πχ εγω εχω την εγγύηση σε αντικαταβολή) λένε δεν υπάρχει λογος να καλέσουν κ απλα δρομολογείτε η παραγγελια μολις το έχουν διαθεσιμο. Αυριο θα παραλάβουν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sndev είπε

στο κωτσο η απάντηση σημερα ηταν οτι οσοι δεν εχουν βαλει παραλαβή απο κατάστημα κ εχουν προπληρώσει η εχουν μικρο υπόλοιπο (πχ εγω εχω την εγγύηση σε αντικαταβολή) λένε δεν υπάρχει λογος να καλέσουν κ απλα δρομολογείτε η παραγγελια μολις το έχουν διαθεσιμο. Αυριο θα παραλάβουν.

Αύριο θα παραλάβουν, εμείς πότε θα παραλάβουμε, ωέο; 😋

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, vporf said:

Κάλεσε τους να μάθεις

τους πηρα και μου ειπαν οτι ακομα δεν ξερουν ποτε θα παραλαβω..μαλλον δεν πρεπει να εχουν παραλαβει ουτε αυτοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα νεα απο Κωτσοβολο ειναι οτι μαλλον δεν ξερουν ακριβως τι παιζει. Μιλησα κι εω πριν λιγο, ειμαι με παραγγελια 17/9 χωρις προκαταβολη (δεν μου ζητηθηκε ποτε) και με αντικαταβολη, μου ειπαν παλι οτι δε παιζει ρολο η πληρωμη, παρα μονο ποτε εγινε η παραγγελια. Τους ειπα να πληρωσω και ειπαν δεν υπαρχει λογος. Οτι ειναι να μου ερθει στις 19/11 day1 και οτι εκεινοι παραλαμβανουν αυριο στις 17/11 και θα με καλεσουν για επιβεβαιωση.

Κοινως στον καθε ενα μας λενε και διαφορετικα πραγαματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το συμπερασμα απο κωτσο παντως ειναι ότι αύριο παραλαμβάνουν οποτε αφηστε τα τηλεφωνα για αυριο, σημερα δεν εχουν ιδεα 🤣

Επεξ/σία από sndev
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Agent_Orange είπε

thanks για το καινούργιο thread.

Ξαναβάζω την ερώτηση λοιπόν εδώ, απο οσους έχουμε παραγγείλει απο vodafon, έχει κανείς κάποια καινούργια ενημέρωση σχετικά; (και καλα σήμερα θα παραλάμβαναν τα καταστήματα;) εμένα πάντως ούτε ένα email δεν μου έχουν στείλει ακόμα, μονο εκείνο το τσατ που είχα κάνει που μου είπαν εφόσον ολοκληρώθηκε η παραγγελία επιτυχώς, θα παραλάβετε και καλα απο 19. Ρωτάω βασικά επειδή δεν έιχα ανοίξει account στο E-Shop της voda, ζήταγε κινητό vodafone (έχω wind) και αναρωτιέμαι μήπως κάποιος με account να λαμβάνει κανα email πχ.

εμένα μου είχαν στείλει email την ημέρα της αγοράς ένα με πληροφορίες για το playstation και ένα για την επιβεβαίωση της παραγγελίας και ότι "σύντομα θα ειδοποιηθώ για την πορεία της" και από τότε καμία φωνή και ακρόαση. 

Τα email τα βρήκα στο spam folder και πάλι καλά που το είχα κοιτάξει. Εντάξει να σου πω δεν αγχώνομαι γιατί και το αιρθμό παραγγελίας έχω και την πληρωμή μέσω τράπεζας δλδ το πολύ πολύ να μην το έχω αυτή την βδομάδα αλλά θα το πάρω όπως και να έχει. 

Σε αυτό που μετάνιωσα είναι που δεν έφτιαξα λογαριασμό ώστε να έχω άμεση ενημέρωση στην παραγγελία και πως προχωράει. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, shadow_gp είπε

Από Public με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν ότι θα το στείλουν στις 19 το πρωί με ACS και αντικαταβολή (έχω δώσει ήδη προκαταβολή). 

Φίλε αν επιτρέπεται έχεις βάλει παραλαβή από κατάστημα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, chek2fire είπε

εμένα μου είχαν στείλει email την ημέρα της αγοράς ένα με πληροφορίες για το playstation και ένα για την επιβεβαίωση της παραγγελίας και ότι "σύντομα θα ειδοποιηθώ για την πορεία της" και από τότε καμία φωνή και ακρόαση. 

Τα email τα βρήκα στο spam folder και πάλι καλά που το είχα κοιτάξει. Εντάξει να σου πω δεν αγχώνομαι γιατί και το αιρθμό παραγγελίας έχω και την πληρωμή μέσω τράπεζας δλδ το πολύ πολύ να μην το έχω αυτή την βδομάδα αλλά θα το πάρω όπως και να έχει. 

Σε αυτό που μετάνιωσα είναι που δεν έφτιαξα λογαριασμό ώστε να έχω άμεση ενημέρωση στην παραγγελία και πως προχωράει. 

Το ιδιο και εγω ακριβως.Αναμενουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, dimpoly12 είπε

Τα νεα απο Κωτσοβολο ειναι οτι μαλλον δεν ξερουν ακριβως τι παιζει. Μιλησα κι εω πριν λιγο, ειμαι με παραγγελια 17/9 χωρις προκαταβολη (δεν μου ζητηθηκε ποτε) και με αντικαταβολη, μου ειπαν παλι οτι δε παιζει ρολο η πληρωμη, παρα μονο ποτε εγινε η παραγγελια. Τους ειπα να πληρωσω και ειπαν δεν υπαρχει λογος. Οτι ειναι να μου ερθει στις 19/11 day1 και οτι εκεινοι παραλαμβανουν αυριο στις 17/11 και θα με καλεσουν για επιβεβαιωση.

Κοινως στον καθε ενα μας λενε και διαφορετικα πραγαματα

Αυτό ισχύει κατα πάσα πιθανότητα.

Στο SeriesX ήταν πάνω κάτω η ίδια διαδικασία (αν και το είχε δείξει σαν διαθέσιμο μερικές μέρες νωρίτερα). Με το που παραλαμβάνουν το δίνουν γενική και μετά είμαστε στο έλεος τους για το πότε θα έρθει. Απο ότι φαίνεται δεν τα έχουν ακόμα στο σύστημα τους. Με το που μπούν θα δείς να αλλάζει το στάτους της παραγγελίας σε αναμονή για αποστολή. Αν δούμε απο σήμερα σιγά σιγά να σκάνε αλλαγές, κατα πάσα πιθανότητα θα έρθει day1 χωρίς κανένα πρόβλημα όπως έγινε και με το xbox. Γενικά ο κώτσος στο xbox ήταν άψογος και δε βρίσκω το λόγο να αλλάξει αυτό στο ps5. Παραγγελία 17/09 απο νωρίς οπότε πολύ πάνω στη λίστα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, h3342 είπε

λες να μην τις εχουν παραλαβει ακόμα?? δεν νομιζω... τι να πω..

Παρασκευή που είχα μιλήσει με πλαίσιο δεν είχαν έρθει από ότι μου είπε μια κοπέλα Σάββατο που με πήραν τηλ απλά μου είπε ότι θα είμαι από τους πρώτους ούτε ότι παρέλαβαν τίποτα απλά ότι αν όχι Τετάρτη Πέμπτη θα το στείλουν και μπορεί να καθυστερήσει λίγο να έρθει. Επίσης κάποιοι που εχουν πάρει τηλ σε διάφορα καταστήματα λένε ότι τελευταία μέρα θα παραλάβουν τι να πω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, klainmaingr είπε

Αυτό ισχύει κατα πάσα πιθανότητα.

Στο SeriesX ήταν πάνω κάτω η ίδια διαδικασία (αν και το είχε δείξει σαν διαθέσιμο μερικές μέρες νωρίτερα). Με το που παραλαμβάνουν το δίνουν γενική και μετά είμαστε στο έλεος τους για το πότε θα έρθει. Απο ότι φαίνεται δεν τα έχουν ακόμα στο σύστημα τους. Με το που μπούν θα δείς να αλλάζει το στάτους της παραγγελίας σε αναμονή για αποστολή. Αν δούμε απο σήμερα σιγά σιγά να σκάνε αλλαγές, κατα πάσα πιθανότητα θα έρθει day1 χωρίς κανένα πρόβλημα όπως έγινε και με το xbox. Γενικά ο κώτσος στο xbox ήταν άψογος και δε βρίσκω το λόγο να αλλάξει αυτό στο ps5. Παραγγελία 17/09 απο νωρίς οπότε πολύ πάνω στη λίστα.

Γενική Ταχυδρομική; Καλή Δευτέρα τότε... Εκτός αν είμαστε τυχεροί και ο Κωτσόβολος της τα δώσει αύριο ώστε το πολύ μέχρι την Παρασκευή να τα έχουμε... Κρίμα, από τη στιγμή που εμπλέκονται 3rd party couriers, δυσκολεύει πολύ το πράγμα....

Επεξ/σία από nosvasedis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...