Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, geor92 είπε

Έχει μείνει κανείς από 19/11 - Πλαίσιο;

Εγω.Μου ειχαν πει οταν με πηραν τηλ οτι θα αποσταλει στις 15 δηλαδη αυριο.Πριν λιγη ωρα αλλαξε και η κατασταση παραγγελιας σε συλλογη των προιοντων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eχω αρχισει και εχω παραισθησεις. Βλεπω την ψηστιέρα σαν PS5, εχω φαει το σπιτι να βρω το Dual sense,αλλά πουθενα.....

maxresdefault.jpg

Επεξ/σία από nikaki71
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποιά έκδοση PS5 έχετε παραγγείλει; DISC or DIGITAL;

οποιος θέλει ας απαντήσει στο παρακάτω poll για να καταλάβουμε τι παίζει πάνω κάτω με την αναλογία παραγγελιών disc/digital:


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSccczsn4pX9EUWi9QZUdoQQLf_P1suVOsCciIhKpR1mNKHh3g/viewform?usp=sf_link

Επεξ/σία από Praetorian
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Eykleidis είπε

Ποιά έκδοση PS5 έχετε παραγγείλει; DISC or DIGITAL;

οποιος θέλει ας απαντήσει στο παρακάτω poll για να καταλάβουμε τι παίζει πάνω κάτω με την αναλογία παραγγελιών disc/digital:


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSccczsn4pX9EUWi9QZUdoQQLf_P1suVOsCciIhKpR1mNKHh3g/viewform?usp=sf_link

Δεν φαινεται να πολυεχει σημασια η συγκεκριμενη ψηφοφορια.Ψηφισα 753 φορες disc.....

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, nikaki71 είπε

Δεν φαινεται να πολυεχει σημασια η συγκεκριμενη ψηφοφορια.Ψηφισα 753 φορες disc.....

Ναι αλλα για ποιον λογο να το κάνεις; Υποτίθεται οτι είσαι σε ένα thread για ένα θέμα που σε απασχολεί.
Το poll μπορεί να είναι μια ένδειξη του κατα πόσο ισχύει οτι οι Digital παραγγελίες είναι λιγότερες και σε τι αναλογία.

Υποχρεωτικό ΔΕΝ είναι. Χρονοβόρο ΔΕΝ είναι. Κόστος ΔΕΝ έχει.

Επεξ/σία από Eykleidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα τηλέφωνο τον κωτσοβολο και μου είπε ενας κύριος  οτι εχει παραγγείλει κ ο ιδιος κ δεν ξερει ποτε παραλαμβανουν και του απάντησα γιατι δεν το πηρατε απο πλαισιο να ερθει μπαμ μπαμ και μου απάντησε οτι ψωνιζει απο κωτσοβολο επειδη δουλευει εκει 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσακάλια μίλησα με κώτσο το μεσημεράκι. Παραγγελία 6/11 και το παλληκάρι μου είπε κατευθείαν "του χρόνου". Ρωτάω και και για μια άλλη παραγγελία που είχε μέσα μία 3060 ti μπας και γλυκαθώ τα Χριστούγεννα και μου λέει ο θεούλης αυτή πάει για 2-3 μήνες. 😂😂😂 Έλα καλά να είμαστε να περιμένουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, Eykleidis είπε

Ναι αλλα για ποιον λογο να το κάνεις; Υποτίθεται οτι είσαι σε ένα thread για ένα θέμα που σε απασχολεί.
Το poll μπορεί να είναι μια ένδειξη του κατα πόσο ισχύει οτι οι Digital παραγγελίες είναι λιγότερες και σε τι αναλογία.

Υποχρεωτικό ΔΕΝ είναι. Χρονοβόρο ΔΕΝ είναι. Κόστος ΔΕΝ έχει.

Aστιευομαι προφανως.1 φορα ψηφισα ,αλλα ανανεωνοντας την σελιδα ειδα οτι σε αφηνει να ξαναψηφισεις γι αυτο και το χιουμοριστικο του πραγματος.....Οπότε ψιλοάκυρο το poll....

Επεξ/σία από nikaki71
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, freethedj είπε

Παίδες παρήγγειλα 23/9 από Κωτσόβολο. Έχει παραλάβει όλος ο πλανήτης κ εγώ ακόμα είμαι σε αναμονή διαθεσιμότητας... Σε τι να ελπίζω;;;;;;;;;;

Στο κθούλου!

Πέρα από την πλάκα, πρήξε λίγο μπας και σε ξέχασαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα μαζί τους την προηγούμενη εβδομάδα κ ξανά πάλι σήμερα. Μου λένε ότι δεν γνωρίζουν τίποτα. Έστειλα φόρμα παραπόνων... Έχω ξενερώσει τρομερά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Meket είπε

Τσακάλια μίλησα με κώτσο το μεσημεράκι. Παραγγελία 6/11 και το παλληκάρι μου είπε κατευθείαν "του χρόνου". Ρωτάω και και για μια άλλη παραγγελία που είχε μέσα μία 3060 ti μπας και γλυκαθώ τα Χριστούγεννα και μου λέει ο θεούλης αυτή πάει για 2-3 μήνες. 😂😂😂 Έλα καλά να είμαστε να περιμένουμε. 

ωραίος ο κώτσος και €600 η 3060ti και 3 μηνάκια αναμονή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Cariolanoc είπε

ωραίος ο κώτσος και €600 η 3060ti και 3 μηνάκια αναμονή

Χρονική ταρίφα γενικως σε ολα, ανεξαιρετου αποθεματος,εξοφλησης ή μή....Κωτσος αθανατος(θελετε και Dixons,τρομάρα σας).....

Επεξ/σία από nikaki71
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...