Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Brazhlias είπε

Υπαρχει καποια εικονα για το ποσες κονσολες εχουν πουληθει μεχρι στιγμης;

Ειναι τοσο μεγαλη η ζητηση ή η παραγωγη γινεται τσουκου τσουκου;

Μαλλον το β’

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, exan36 είπε

Χθες πηρα τηλ τιποτα δεν ξερουν ποτε θα εχουν αναμενουν ετσι μου ειπαν δεν εχουν πληροφοριση ποτε 

Και εγω Δευτερα που μιλησα,δεν ξερουν τιποτα...Απλα οπως ειπα ξανα,μην περιμενουμε πολλα πολλα απο e-expert καθως σαν μικρο μαγαζι δεν θα παρει κομματια.Αντε να παρει 2-3 τα οποια ισως να πανε σε καποιους στοχευμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, john1080 είπε

Και εγω Δευτερα που μιλησα,δεν ξερουν τιποτα...Απλα οπως ειπα ξανα,μην περιμενουμε πολλα πολλα απο e-expert καθως σαν μικρο μαγαζι δεν θα παρει κομματια.Αντε να παρει 2-3 τα οποια ισως να πανε σε καποιους στοχευμενα

Η λογικη λεει οπως φαινετε ο πιο πολυ κοσμος που εχει παραγγελει απο διαφορα μαγαζια μικρα η μεγαλα θα παραλαμβανει ακομη μεχρι μαρτη απριλη καθως στον οριζοντα δεν φαινετε να εχουμε μπολικα κοματια για καλυψει μεσα σεενα μηνα τα παντα θα παει μακρια η βαλιτσα και φοβαμαι οτι φυσιολογικους ρυθμους θα δουμε απο πασχα

Στις 14/1/2021 στις 6:48 ΜΜ, john1080 είπε

Μην εχεις πολλες ελπιδες απο το e-expert...Λογικα θα εφοδιασουν μεγαλα καταστηματα οπως Κωτσοβολο,πλαισιο κτλ,αλλα ποτε δεν ξερεις καμια φορα,ισως δωσουν και στα μικρα καταστηματα καποια κομματια.Ποτε εκανες παραγγελια στο e-experts??

Εγω ειχα κανει digital 21/11 αλλα τους ειχα πει οτι φερουν θα παρω,ειτε digital ειτε disc

20/11   ειχα κανει ας ελπισουμε να παρουν κανα κοματι μπας και παρουμε και εμεις τιποτα αλλιως μας βλεπω για πασχα με αυτους τους ρυθμους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, exan36 είπε

20/11   ειχα κανει ας ελπισουμε να παρουν κανα κοματι μπας και παρουμε και εμεις τιποτα αλλιως μας βλεπω για πασχα με αυτους τους ρυθμους

21/11 εκανα εγω....Οταν ειχα παρει τηλεφωνο το Δεκεμβριο μου ειχε πει η κοπελα οτι κρατανε σειρα προτεραιοτητας και συμφωνα με τα κομματια που εχουν ζητησει,αν τους τα δωσουν,ειμαι μεσα,αρα και εσυ φιλε μου μεσα εισαι...Τωρα ολα αυτα στην πραξη θα φανουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, john1080 είπε

21/11 εκανα εγω....Οταν ειχα παρει τηλεφωνο το Δεκεμβριο μου ειχε πει η κοπελα οτι κρατανε σειρα προτεραιοτητας και συμφωνα με τα κομματια που εχουν ζητησει,αν τους τα δωσουν,ειμαι μεσα,αρα και εσυ φιλε μου μεσα εισαι...Τωρα ολα αυτα στην πραξη θα φανουν

Εγώ 10/12 , ελπίζω να με πάρει η μπάλα μαζί με εσας. Θεωρώ πως είμαστε αρκετά κοντά σαν ημερομηνίες. Βέβαια, θα μου πεις άλλος μήνας ο ένας άλλος μήνας ο άλλος. Και δίκιο θα έχεις. Ωστόσο, μην λογαριάζουμε χωρίς τον ξενοδόχο (Κωτσόβολος). Άβυσσος η ψυχούλα του!

Επεξ/σία από Kingedward
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Kingedward είπε

Εγώ 10/12 , ελπίζω να με πάρει ο μπάλα μαζί με εσας. Θεωρώ πως είμαστε αρκετά κοντά σαν ημερομηνίες. Βέβαια, θα μου πεις άλλος μήνας ο ένας άλλος μήνας ο άλλος. Και δίκιο θα έχεις. Ωστόσο, μην λογαριάζουμε χωρίς τον ξενοδόχο (Κωτσόβολος). Άβυσσος η ψυχούλα του!

Κοιτα ειναι μικρο μαγαζι οποτε δεν ξερεις τι παραγγελιες εχδι δεχτει...Μπορει αν ειναι λιγες και η διαφορα των 20 ημερων να μην εχει παραγγελιες...Το θεμα ειναι να φερει αδερφε κομματια,γιατι εγω προσωπικα δεν ειμαι και τοσο αισιοδοξος σε αυτο το θεμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντος αν το καλοσκεφτείτε με τις αβερτα-κουβέρτα προπαραγγελίες που έπερναν και πέρνουν εδώ, δεν υπάρχει περίπτωση sculpers σαν την Αγγλία να έμφανιστουν εδω. Γιατι θα πάρουν τις κονσόλες κατα το καλοκαίρι..... 😁😁😁😁

Επεξ/σία από vorlon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vorlon είπε

Πάντος αν το καλοσκεφτείτε με τις αβερτα-κουβέρτα προπαραγγελίες που έπερναν και πέρνουν εδώ, δεν υπάρχει περίπτωση sculpers σαν την Αγγλία να έμφανιστουν εδω. Γιατι θα πάρουν τις κονσόλες κατα το καλοκαίρι..... 😁😁😁😁

Και ποιος σου λεει οτι καποιοι απο αυτους που εχουν παραλαβει ηδη κονοσλα η αγοραζουν μονο για να πουλησουν ξανα δεν εχουν περασει ενα σωρο παραγγελιες Νοεμβρη Δεκεμβρη  επιπλεον σε διαφορα καταστηματα;  Επισης αυτοι που εχουν κονε με τα μαγαζια (η και υπαλληλοι)  μπορει να κρατανε στην ακρη μερικα κομματια για να τα ξαναπουλησουν.. Δεν μου κανει εντυπωση

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά καλησπέρα.Μόλις μίλησα με public με ένα εξυπηρετικότατο και ευγενικότατο παιδί.Με ενημέρωσε πως δεν ξέρει πότε θα παραλάβω και ότι η μόνη η ενημέρωση που έχουν είναι ότι αναμένουν παραλαβή τέλος του μήνα.Σε ερώτηση μου αν ξέρουν το μέγεθος της παραλαβής μου είπε ότι δεν ξέρουν αν η παρτίδα θα είναι μεγάλη η όχι.Αυτά

Παραγγελία 19/10

Επεξ/σία από spiros1993540
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Newcomer24 είπε

 

γιατί σπάτε τα νεύρα σας και δεν του κάνετε καταγγελία η μια μήνυση. Δλδ λιγότερο τράβηγμα έχεις να τους κάνεις μια μήνυση από το να τρέχεις εκεί να σου κλείνουν πόρτες να σε φέρουν και εκτός ευατού και να τα σπάσεις και όλα στο τέλος και να βγεις και χαμένος από πάνω.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, VagVene είπε

Και ποιος σου λεει οτι καποιοι απο αυτους που εχουν παραλαβει ηδη κονοσλα η αγοραζουν μονο για να πουλησουν ξανα δεν εχουν περασει ενα σωρο παραγγελιες Νοεμβρη Δεκεμβρη  επιπλεον σε διαφορα καταστηματα;  Επισης αυτοι που εχουν κονε με τα μαγαζια (η και υπαλληλοι)  μπορει να κρατανε στην ακρη μερικα κομματια για να τα ξαναπουλησουν.. Δεν μου κανει εντυπωση

 

 

Αυτό ακριβώς σκεφτόμουνα σήμερα, ιδίως σε αυτή την χώρα της απάτης..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...