Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παραγγελία 22/9 για disc edition.Ενημερώση από MediaMarkt να πάω να παραλάβω.Επειδή εγώ το έχω πάρει πολύ καιρό τώρα  από Πλαισιο θα ρωτήσω ε΄ναν φίλο μου αν ενδιαφέρεται. Αν η απάντηση του είναι αρνητική θα επανέλθω εδώ κι όποιος θέλει κιενδιαφέρεται να του δώσω τον αριθμό παραγγελίας να πάει να το παραλάβει.

  • Like 11
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξέρω πόσο έγκυρο είναι , από mm μου είπαν ότι σε αυτήν την παρτίδα θα καλυφθούν οι παραγγελίες από 19/9 έως 15/10 , οι ημερομηνίες μετά θα πάνε για την επόμενη παρτίδα που δεν ξέρουν πότε θα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ababapanos είπε

Δεν ξέρω πόσο έγκυρο είναι , από mm μου είπαν ότι σε αυτήν την παρτίδα θα καλυφθούν οι παραγγελίες από 19/9 έως 15/10 , οι ημερομηνίες μετά θα πάνε για την επόμενη παρτίδα που δεν ξέρουν πότε θα είναι.

Δεν ειναι .... εγω ειμαι 11/11 και το έστειλαν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους. 15/10 Disc.

Μόλις μίλησα με public, μου είπαν πως ότι κομμάτια πήραν τα διέθεσαν για να καλύψουν παραγγελίες Σεπτεμβρίου... επόμενη παράδοση τεμαχίων από Sony... άγνωστο. 😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας.. Έχω παραγγελία από Κωτσόβολο 1/10 για disc version. Έχει κάποιος κάποιο νεότερο με αντίστοιχη παραγγελία εκείνες τις ημερομηνίες; Ξέρετε πότε μπορεί να το παραλάβω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mourlos36 είπε

Δηλαδή για να καταλάβω αφού είμαστε ακόμα 22-23/9 εγώ που είμαι 16 Οκτωβρίου πάω μάλλον για καλοκαίρι ε;;;; Τι να πεις... Τραγικό τουλάχιστον αυτό που γίνεται κ από Sony κ από retailers εδώ στην ψωροκωσταινα.... ☹️

Άσε... εγώ είμαι 8/11. Καλό καλοκαίρι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/1/2021 στις 11:12 ΠΜ, VagVene είπε

Καλημερα, ενημερωση απο Κωτσοβολο οτι ειχαν ενημερωση απο sony οτι ολες οι παραγγελιες Νοεμβριου Δεκεμβριου θα εξυπηρετουνταν Φεβρουαριο Μαρτιο. Ωστοσο η sony ειχε αναθεσει και σε εργοστασιο στην ευρωπη την κατασκευη ps5 με στοχο να καλυφθουν οι παραγγελιες νωριτερα.. ομως η παραγωγη εχει κολλησει και δεν εχουν καμια ενημερωση απο τοτε.. 

 

Αυτα... παραγγελια 7/12  καλο καλοκαιρι με βλεπω

Του Σεπτεμβρίου - Οκτωβρίου ; 😂 Αδέρφια λίγο ακόμα υπομονή λογικά ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, what30 είπε

Παραγγελία 22/9 για disc edition.Ενημερώση από MediaMarkt να πάω να παραλάβω.Επειδή εγώ το έχω πάρει πολύ καιρό τώρα  από Πλαισιο θα ρωτήσω ε΄ναν φίλο μου αν ενδιαφέρεται. Αν η απάντηση του είναι αρνητική θα επανέλθω εδώ κι όποιος θέλει κιενδιαφέρεται να του δώσω τον αριθμό παραγγελίας να πάει να το παραλάβει.

Παιδιά επανέρχομαι για να ενημερώσω ότι τελικά θα πάρει την κονσόλα ο φίλος μου. Βασικά τρέχει ήδη αυτή τη στιγμή που μιλάμε στο κατάστημα... 😀

Συγνώμη σε όλους που δεν μπόρεσα να εξυπηρετήσω έστω έναν από όλους σας. 

Και για όσους μου έστειλαν δίνοντας μου έξτρα πολλά ευρώ, έχω να πω προς Θεού!!! ΔΕΝ είμαι μαυραγορίτης ούτε ζήτησα ποτέ ούτε ένα ευρώ παραπάνω. Τον κωδικό της παραγγελίας θα έδινα να πάτε να το πάρετε στην τιμή του βρε παιδιά.

 

1 λεπτό πριν, what30 είπε

 

 

Επεξ/σία από what30
  • Like 20
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, scooterlord είπε

Καλημέρα σε όλους. 15/10 Disc.

Μόλις μίλησα με public, μου είπαν πως ότι κομμάτια πήραν τα διέθεσαν για να καλύψουν παραγγελίες Σεπτεμβρίου... επόμενη παράδοση τεμαχίων από Sony... άγνωστο. 😕

στο public o καθενας λεει οτι του καπνισει νομιζω, μολις πριν μιλησα με την εξυπηρετηση τους κ μου ειπανε πως συντομα θα παραλαβω (παραγγελια 13/11) ψαχτε την 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, vampirion είπε

στο public o καθενας λεει οτι του καπνισει νομιζω, μολις πριν μιλησα με την εξυπηρετηση τους κ μου ειπανε πως συντομα θα παραλαβω (παραγγελια 13/11) ψαχτε την 

Ετσι , και εμενα τηλεφωνικα μου ειπαν οτι δεν θα παρω γιατι δεν εχουν ενημερωση για το ποτε θα ερθουν κονσολες και οτι βλεπουν την παραγγελια μου , λεω οκ και σε δυο μερες εστειλαν ενα μαιλ οτι θα παρω μετα της 28/1 και καπακι χωρις καμια ενημερωση ηρθε το κουριερ με την κονσολα . 

Επεξ/σία από darkman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, vampirion είπε

στο public o καθενας λεει οτι του καπνισει νομιζω, μολις πριν μιλησα με την εξυπηρετηση τους κ μου ειπανε πως συντομα θα παραλαβω (παραγγελια 13/11) ψαχτε την 

Αδερφέ στο site σου εχει αλλαξει ομως η κατασταση παραγγελιας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, john1080 είπε

Ξερει κανενας αν μικρα καταστηματα παρελαβαν;;Αυτος ο mrconstantine η τα e-experts;;;

Φιλε μου σημερα πηρα τηλ καθως βλεπω οτι ηρθε παρτιδα σε καποια μαγαζια. Μου ειπε μια κοπελα με την οποια εχω ξαναμιλησει τηρητε σειρα. Ωραια τις λεω κονσολες σαν καταστημα εχετε παραλαβει? Την ρωταω. Μου λεει τηρητε σειρα θα σας ειδοποιησουμε. Δεν ξερω τι να πω πες ρε χριστιανη παραλαβατε η οχι να ξερουμε

Επεξ/σία από exan36
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, exan36 είπε

Φιλε μου σημερα πηρα τηλ καθως βλεπω οτι ηρθε παρτιδα σε καποια μαγαζια. Μου ειπε μια κοπελα με την οποια εχω ξαναμιλησει τηρητε σειρα. Ωραια τις λεω κονσολες σαν καταστημα εχετε παραλαβει? Την ρωταω. Μου λεει τηρητε σειρα θα σας ειδοποιησουμε. Δεν ξερω τι να πω πες ρε χριστιανη παραλαβατε η οχι να ξερουμε

Οτι ναναι λενε και αυτοι...Αυτο στο ειπαν στο e-experts η στο mrconstantine?Στα e-experts που μιλησα πριν λιγο μου ειπαν οτι δεν ξερουν ποτε θα παραλαβουν,αλλα εγω που ειμαι 21/11 μου ειπε οτι στην φουρνια που θα ερθει ειμαι μεσα.Αντε βγαλε ακρη τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, geor92 είπε

Καλησπέρα σας.. Έχω παραγγελία από Κωτσόβολο 1/10 για disc version. Έχει κάποιος κάποιο νεότερο με αντίστοιχη παραγγελία εκείνες τις ημερομηνίες; Ξέρετε πότε μπορεί να το παραλάβω;

Έχω εγώ λίγο πιο μετά 06/10 disk και το νεώτερο είναι ότι δεν ξέρουν πότε θα παραλάβουν από τον προμηθευτή και σε ερώτηση γιατί άλλες αλυσίδες έχουν εξυπηρετήσει μεταγενέστερες παραγγελίες από την δική σας και εσείς όχι, ειπε γιατί εμείς έχουμε πολύ πιο πολλές παραγγελίες από ότι οι άλλες αλυσίδες και λογικό να εξυπηρετούνται αργά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...