Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, epsilon753 είπε

Disk με εκδήλωση ενδιαφέροντος αφού είχε μπει ο Μάρτης (δε θυμάμαι ακριβή ημερομηνία) και είχα διαβάσει εδώ στο νήμα από άλλα μέλη πως το Πλαίσιο εξυπηρετεί τηλεφωνικά κάποιες παραγγελίες.

Σήμερα είμαι πάνω από το κινητό. Κάθε φορά που χτυπάει και είναι κανονικό 10ψηφιο νούμερο, μεγάλη απογοήτευση.

Δυστυχώς είναι αδύνατο να πέσεις σε υπάλληλο που θα ασχοληθεί. Ο καθένας λέει τα δικά του.

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά καλησπέρα.Προσπαθω από την προηγούμενη εβδομάδα να μπω σε λίστα και το μόνο που κατάφερα είναι να δώσω στοιχεία σε περίπτωση καποιας ακυρωσης,να με πάρουν για παραγγελία.Μιλαω για Πλαισιο.Σημερα ξανακαλεσα και ο υπάλληλος μου είπε ότι όσοι έχουνε μπει σε λίστα θα παραλάβουν το επόμενο 10μερο,υπάρχουν τα κομμάτια.

Να δούμε μήπως σπάσει ο διάολος το ποδάρι του και μπορέσω κ εγώ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, 26ska είπε

Παιδιά καλησπέρα.Προσπαθω από την προηγούμενη εβδομάδα να μπω σε λίστα και το μόνο που κατάφερα είναι να δώσω στοιχεία σε περίπτωση καποιας ακυρωσης,να με πάρουν για παραγγελία.Μιλαω για Πλαισιο.Σημερα ξανακαλεσα και ο υπάλληλος μου είπε ότι όσοι έχουνε μπει σε λίστα θα παραλάβουν το επόμενο 10μερο,υπάρχουν τα κομμάτια.

Να δούμε μήπως σπάσει ο διάολος το ποδάρι του και μπορέσω κ εγώ.

Μακάρι. 19/03 μπήκα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, axhsa είπε

Μακάρι. 19/03 μπήκα....

αδερφέ κι εγώ 19/03 ήμουν μέχρι σήμερα που παρέλαβα. λογικά στις επόμενες μέρες θα σε καλέσουν. Υπομονή μέχρι τότε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις μίλησα με Κώτσο και μου είπαν ότι τελειώνουν από παραγγελίες του Οκτωβρίου. Εγώ είμαι digital 18/11 και όταν τον ρώτησα μου είπε ότι δεν γνωρίζει γιατί η sony στέλνει πιο λίγα κομμάτια απ' ότι τα disk. Υπάρχει μια σχετική κινητικότητα. Αναμένουμε λοιπόν.

Επεξ/σία από tasosg7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, iosifman5 είπε

αδερφέ κι εγώ 19/03 ήμουν μέχρι σήμερα που παρέλαβα. λογικά στις επόμενες μέρες θα σε καλέσουν. Υπομονή μέχρι τότε.

Πότε σε πήραν τηλέφωνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Θα ήθελα μια ερώτηση να κάνω. Μόλις πριν λίγο πήρα στο Πλαίσιο, στο νούμερο "2102895000", για το αν γίνεται να μπω σε κάποια λίστα για προπαραγγελία ή σε μια λίστα για το αν ακυρώσει κάποιος/κάποια ή οτιδήποτε τελοσπάντων και μου είπαν ότι δεν γίνεται καν αυτό.

Πώς ακριβώς το έχετε κάνει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, iosifman5 είπε

αδερφέ κι εγώ 19/03 ήμουν μέχρι σήμερα που παρέλαβα. λογικά στις επόμενες μέρες θα σε καλέσουν. Υπομονή μέχρι τότε.

Τι ώρα σε πήραν περίπου;

Επεξ/σία από Praetorian
edit από greeklish
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από εμένα, παρακολουθώ το νήμα από την πρώτη ημέρα. Είχα την τύχη να αγοράσω ps5 μέσα από το φόρουμ σε κανονική τιμή ( day one από παιδί που είχε πάρει 3 ) ωστόσο έπρεπε να το κάνω δώρο και έτσι ξέμεινα. Έχω παραγγελία digital 3/11 από public που θα έρθει του χρόνου μάλλον.

Να σας πω κ γω την ιστορία μου από το πλαίσιο. Μέσω του φόρουμ έμαθα ότι το πλαίσιο δέχεται τηλεφωνικές παραγγελίες. Έστειλα ένα email, δεν πήρα τηλέφωνο, μέσω της φόρμας του site στις 22/3 και με πήρε μετά από 1 ώρα ένα παιδι λέγοντας μου ότι αν υπάρξει διαθεσιμότητα θα με καλέσει. Δεν είχα κ πολλές ελπίδες η αλήθεια ώσπου σήμερα χτύπησε το τηλέφωνο, από το ίδιο παιδί, λέγοντάς μου ότι είναι διαθέσιμο και αύριο θα το έχω στα χέρια μου. Φαίνεται ότι υπάρχει ροή οπότε με το καλό να παραλάβετε παιδιά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, iosifman5 είπε

τρίτη μεσημέρι.

 

9 λεπτά πριν, duran12 είπε

Καλησπέρα και από εμένα, παρακολουθώ το νήμα από την πρώτη ημέρα. Είχα την τύχη να αγοράσω ps5 μέσα από το φόρουμ σε κανονική τιμή ( day one από παιδί που είχε πάρει 3 ) ωστόσο έπρεπε να το κάνω δώρο και έτσι ξέμεινα. Έχω παραγγελία digital 3/11 από public που θα έρθει του χρόνου μάλλον.

Να σας πω κ γω την ιστορία μου από το πλαίσιο. Μέσω του φόρουμ έμαθα ότι το πλαίσιο δέχεται τηλεφωνικές παραγγελίες. Έστειλα ένα email, δεν πήρα τηλέφωνο, μέσω της φόρμας του site στις 22/3 και με πήρε μετά από 1 ώρα ένα παιδι λέγοντας μου ότι αν υπάρξει διαθεσιμότητα θα με καλέσει. Δεν είχα κ πολλές ελπίδες η αλήθεια ώσπου σήμερα χτύπησε το τηλέφωνο, από το ίδιο παιδί, λέγοντάς μου ότι είναι διαθέσιμο και αύριο θα το έχω στα χέρια μου. Φαίνεται ότι υπάρχει ροή οπότε με το καλό να παραλάβετε παιδιά.

Παιδιά να λέμε και τι παίρνουμε. Disk η Digital. Να δούμε πως πάει η κατάσταση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, demitriSbv είπε

Καλησπέρα,

Θα ήθελα μια ερώτηση να κάνω. Μόλις πριν λίγο πήρα στο Πλαίσιο, στο νούμερο "2102895000", για το αν γίνεται να μπω σε κάποια λίστα για προπαραγγελία ή σε μια λίστα για το αν ακυρώσει κάποιος/κάποια ή οτιδήποτε τελοσπάντων και μου είπαν ότι δεν γίνεται καν αυτό.

Πώς ακριβώς το έχετε κάνει; 

Φίλε μου εγώ κάλεσα την προηγούμενη εβδομάδα, που είχε κλείσει η λίστα και το μόνο που κατάφερα,είναι να αφήσω τα στοιχεία μου για περίπτωση ακύρωσης.Προσπαθησε και αύριο με άλλον υπάλληλο,ίσως στο δεχτεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...