Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να σας πω κ γω πως εξελιχθηκε η δικια μου ιστορια, εκανα προπαραγγελια στα Public 13/11 γτ προφανως "ξυπνησα" αργα κ κανεις αλλος εκτος απο Κωτσο κ public δεν ειχε ανοιχτα προπαραγγελιες τοτε ( ειχαν μυριστει την επερχομενη ελλειψη) με πηραν αρχες δεκεμβρη να μου πουνε ασυναρτησιες οτι ισως μεχρι την πρωτοχρονια ισως κ να παει κ παραπανω,ουτε κ οι ιδιοι ειχαν ιδεα, τεσπα επειτα απο εκεινο το τηλεφωνο αγνοησαν τελειως οποιο αλλο email μου εστω για μια τυπικη ενημερωση της πορειας της παραγγελιας, ετσι φτανουμε 17/3 οπου "σκασμενος" απο τη πολυμηνη αναμονη αποφασιζω να παρω τηλ στο πλαισιο και να μπω σε λιστα κρατωντας ομως μικρο καλαθι, long story short στις 31 του περασμενου μηνος με παιρνουν τελικα τηλ να μου πουνε πως εχουν διαθεσιμη κονσολα κ αν θελω να προχωρησω σε παραγγελια, φυσικα δεχτηκα κ αυτη τη στιγμη η κονσολα μου ειναι καθοδον, δεν θελω να εκθειασω το Πλαισιο αλλα το κανουν τα ιδια τα γεγονοτα νομιζω, ενω το public με 4μιση μηνες αναμονη κ ολα τα λεφτα μπροστα δεν μπηκαν στο κοπο ουτε να απαντησουν σε ενα Γ@μημενο email, αυτα τα ολιγα κ ευχαριστω τον mate Cariolanoc που μας ενημερωσε εγκαιρα για τη λιστα του πλαισιου κ δεν χρειαστηκε να περιμενουμε κ αλλο, καλοπαιχνιδο οσοι παρελαβαν κ καλη υπομονη οσοι περιμενουν ακομα! peace out!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Satzik είπε

Είναι υποκριτικό και τέρμα ερασιτεχνικό να λένε να παρακολουθούμε το site και όταν έχουν απόθεμα θα το βάλουν εκεί και να δέχονται ταυτόχρονα τηλεφωνικές λίστες ή παραγγελίες. Και αναφέρομαι ξεκάθαρα στο μαγαζί κ όχι στα παιδιά που καλά κάναν και δοκίμασαν οποία μέθοδο μπορούσαν να παραγγείλουν. Έχω πάρει κ τηλ πλαισιο το Μάρτιο και mail έστειλα πρόσφατα  και η απάντηση είναι αυτή που σας είπα στην αρχή. Εγώ τη λύση τη βρήκα τελικά  από Γερμανία και την άλλη βδομάδα θα παραλάβω. Καλή υπομονή σε όλους.

Μπορείς να μου πεις φίλε μου απο που γιατί εχω συγγενείς στην Γερμανία και θα μπορέσω να βρω και εγώ άκρη, αν γίνεται ακομα φυσικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Dionisis_lagg είπε

Μπορείς να μου πεις φίλε μου απο που γιατί εχω συγγενείς στην Γερμανία και θα μπορέσω να βρω και εγώ άκρη, αν γίνεται ακομα φυσικά

Ευχαρίστως. Θα μιλήσω μαζί του κ θα σου πω. Φρανκφούρτη μένει ο φίλος μου κ τα πήρε από μαγαζί δε θυμάμαι ποιο δε ρώτησα κι ολας .Απλα πήγε να ψάξει σε κάποια μαγαζια και βρήκε δεν τα βάζουν online απ ότι μου πε για τους γνωστούς λόγους με τα bot.Μολις μάθω το μαγαζί θα επανέλθω να σου πω. 

Λοιπόν το μαγαζί λέγετε Saturn. 

Επεξ/σία από Satzik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, adreas13122 είπε

πολυ ησυχο το thread,παραλαβατε ολοι και παιζετε;

Όχι απλά είναι Κυριακή και δεν έχει ντελιβερι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, adreas13122 είπε

πολυ ησυχο το thread,παραλαβατε ολοι και παιζετε;

Πέραν από μερικούς τυχερούς που τσίμπησαν από πλαίσιο μέσα σε μια εβδομάδα, παραμένει για φάπες η σονυ. Η ίδια φάση συνεχίζεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Connos1976 είπε

Ελπίζω ο κωτσόβολος να τελειώσει και τον Νοέμβριο μέσα στον Απρίλη. Παρά πήγε η πλάκα. 

09/11 εγω....ελπίζω μέχρι τέλος του μήνα ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αν μεχρι την μεγαλη εβδομαδα ο κωτσος και το public δεν εχουν παραδωσει και ολο τον νοεμβριο θα γινει χαμος σας το λεω. Εχω 11/11 και απο τους δυο και τιποτα ακομα. Αρκετα το παραμυθι…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε κανένα τσακάλι δικηγόρο να ασχολείται με αυτά; Μπας και πέσει καμιά καταγγελία στο ΙΝ.ΚΑ.

Όπου υπάρχουν ευκαιρίες πρέπει να αρπάζονται...!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, polakis21 είπε

Καλα αν μεχρι την μεγαλη εβδομαδα ο κωτσος και το public δεν εχουν παραδωσει και ολο τον νοεμβριο θα γινει χαμος σας το λεω. Εχω 11/11 και απο τους δυο και τιποτα ακομα. Αρκετα το παραμυθι…

Ταχω πάρει και εγω και δεν ξέρω με ποιον να μιλήσω να τον κράξω που να έχει και νόημα ...έχει καταντήσει γραφικό κάθε φορά πετυχαίνω έναν υπάλληλο ο οποίος εννωειται πως δεν του κεγεται   καρφί ..μόνιμα δεν γνωρίζει τίποτα και μόνιμα δεν έχει ενημερωθεί για τίποτα η απάντηση είναι από μήνα σε μήνα και μόλις στείλει ή Sony  και δεν ξέρω ποιος αλλος λες και εμένα με ενδιαφέρει, να πάρει τα λεφτά για προπαραγγελεια ήξερε η άμα δεν έχεις πληρώσει μια δόση να σε παίρνει τηλ εκεί ξέρει.6 μήνες είναι μίσος χρόνος και από τον Άρη να είναι παραγγείλει θα είχε έρθει...

11 λεπτά πριν, polakis21 είπε

Καλα αν μεχρι την μεγαλη εβδομαδα ο κωτσος και το public δεν εχουν παραδωσει και ολο τον νοεμβριο θα γινει χαμος σας το λεω. Εχω 11/11 και απο τους δυο και τιποτα ακομα. Αρκετα το παραμυθι…

Εμένα να ξερεις μου είπαν τέλος του μήνα που είμαι 09/11....

 

11 λεπτά πριν, polakis21 είπε

Καλα αν μεχρι την μεγαλη εβδομαδα ο κωτσος και το public δεν εχουν παραδωσει και ολο τον νοεμβριο θα γινει χαμος σας το λεω. Εχω 11/11 και απο τους δυο και τιποτα ακομα. Αρκετα το παραμυθι…

Εμένα μου είπαν τέλος του μήνα μάλλον που είμαι 09/11 να ξερεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, drtgr350 είπε

Ταχω πάρει και εγω και δεν ξέρω με ποιον να μιλήσω να τον κράξω που να έχει και νόημα ...έχει καταντήσει γραφικό κάθε φορά πετυχαίνω έναν υπάλληλο ο οποίος εννωειται πως δεν του κεγεται   καρφί ..μόνιμα δεν γνωρίζει τίποτα και μόνιμα δεν έχει ενημερωθεί για τίποτα η απάντηση είναι από μήνα σε μήνα και μόλις στείλει ή Sony  και δεν ξέρω ποιος αλλος λες και εμένα με ενδιαφέρει, να πάρει τα λεφτά για προπαραγγελεια ήξερε η άμα δεν έχεις πληρώσει μια δόση να σε παίρνει τηλ εκεί ξέρει.6 μήνες είναι μίσος χρόνος και από τον Άρη να είναι παραγγείλει θα είχε έρθει...

Εμένα να ξερεις μου είπαν τέλος του μήνα που είμαι 09/11....

 

Εμένα μου είπαν τέλος του μήνα μάλλον που είμαι 09/11 να ξερεις...

Μαλλον! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, 26ska είπε

Πότε το υπολογίζεται ρε παιδιά να δούμε κομμάτια σε καταστήματα;θα έχει λέτε μέσα στο καλοκαίρι;

Φαντάζεσαι να μπορείς να το δεις στα ράφια. Να πηγαίνεις τσααακ με την καρτουλα, σακούλα μετά στο αμάξι να πηγαίνεις ορεξατος σπίτι να το βγάλεις από το κουτί, να το συνδέσεις στην τηλεόραση. Που αυτά; κατάντησαν όνειρο...!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...