Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, feelihipo είπε

Πως? Είχαν βάλει σκετο;

ειχαν βαλει για 15 λεπτα την τεταρτη ετυχε να μπω να δω και ειχε το κλεισα αντικαταβολη μου στειλαν τιμολογιο και λεω ε περασε η παραγγελια ακυρωσα το πακετο σημερα ηρθε σπιτι μου απο μια πιο αγνωστη μεταφορικη 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, feelihipo είπε

α)Επίσης δεν είναι κανένα από τα καταστήματα χαμηλής τιμής στο skroutz κοντά στο σπίτι οπότε ούτε 10€ δεν είναι η διαφορά και το πιο σημαντικό,

β)100 φορές καλύτερα να αγοράσεις από μεγάλη αλυσίδα και να γίνει επί τόπου αντικατάσταση με καινούριο σε περίπτωση βλάβης πάρα να τρέχω στο service της Sony για να την κάνουν εκείνοι.... 

α)για το πρώτο,η εικόνα με αγορά μέσω skroutz μιλάει από μόνη της

β)για το τελευταίο,αυτό πες το στον συμφορουμίτη που όπως έγραψε και στο εδώ θέμα, του χάλασε η κονσόλα(εντός 7 ημερών,αγορά από μεγάλη αλυσίδα, Πλαισιο νομίζω) και τον έστειλαν στην Sony να του κάνουν αλλαγή....

image.png.0e2399d5783602d36ea5a3cdbafe6779.png

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα 3 email δύο επιβεβαίωσης και ένα ακύρωσης από παραγγελία πλαισίου , πήρα τηλέφωνο και λένε ότι η παραγγελία μου προχωρά κανονικά ελπίζω να έρθει φυσικά γιατί πλήρωσα και προκαταβολικά μέσω paypal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/12/2021 στις 3:42 ΜΜ, 12mats είπε

By the way, μολις με ενημέρωσαν  απο πλαίσο οτι θα παραλάβω αυριο το πρωι 

+1 απο πλαισιο.  μπορει να εφυγε ενα ποσο για πεταμα στα εξτρα αλλα την παραδοση σε μιση μερα δεν την περιμενα...

υ.γ. ειναι ηδη 6 ωρες ανοιχτες οι παραγγελιες σε ολες τις αλυσιδες

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, blasterdark86 είπε

εγω μολις παρελεβα σκέτο απο Media markt επεσε ακυρωση καπακι για πακετο με αχρηστα εξτρα. 

 Σου το ακύρωσαν γιατί είχαν τελειώσει η γιατί θέλουν να πωλούν μόνο πακέτα;αν δεν ξεφορτωθούν όλα τα παρελκόμενα που τους έχουν μείνει δεν πουλάνε σκέτη κονσόλα και ας λένε ότι το κάνουν για να αποδυναμώσουν τους scalpers. Μάλλον μετά τις γιορτές θα δούμε κανένα τεμάχιο.

Επεξ/σία από thermopylai480
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα αυτά τα combo με εκνευρίζουν. Γιατί με το ζόρυ να δώσω 600,700 ευρώ για να πάρω 2ο χειριστήριο και 1,2 παιχνίδια που αυτοί θα έχουν επιλέξει. Ε δε λέει. Το xbox series S είναι ότι καλυτερο σε αυτη τη φαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Alastor192 είπε

Πρεπει να παρελαβαν πολυ πραμα τα καταστηματα,απο χθες το πρωι διαθεσιμα συνεχως

Η άρχισαν να τελειώνουν τα φράγκα 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, cons1985 είπε

Είναι digital ή κανονικές εκδόσεις ; 

Κανονικές αν δεις σου δίνει και το game σε κουτί. Στα digital δίνουν ακουστικά και συνδρομές 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παραγγελια απο το πλαισιο, εχθες 11:42 με δοσεις μεσω πιστωτικης καρτας. 14:52 μηνυμα επιβεβαιωσης και ενημερωση για παραλαβη σημερα. 8:05 σημερα, ελαβα μηνυμα για το 3ωρο παραδοσης και 10:35 τηλεφωνο πως εγινε λαθος στην τιμολογηση και θα μου παραδοθουν μονο τα παρελκομενα της παραγγελιας και οχι η κονσολα.. η κοπελα επεμενε οτι ειναι διαθεσιμη αλλα εγινε λαθος και για αυτο θα μου την φερουν την δευτερα αρκει να την πληρωσω ενω ακομα τα χρηματα στην πιστωτικη ειναι δεσμευμενα απο αυτους 😖

κατεβαλα μεγαλη προσπαθεια να μεινω ψυχραιμη καθ´ολη τη διαρκεια της κλησης, δε μου εφταιγε η κοπελα, σε αντιθεση με εκεινη που εκνευριστηκε επειδη της ειπα πως προφανως δεν εχουν διαθεσιμη κονσολα. 
Ενα τεραστιο στο πλαισιο απο εμενα για την αθλια συμπεριφορα.

Επεξ/σία από lilith
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...