Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ έκανα κράτηση σε αυτό με spiderman και 2ο χειριστήριο στα 599. Πήγα στο κατάστημα, είπα δεν θέλω το συγκεκριμένο παιχνίδι και οτι θέλω το 2ο χειριστήριο σε κόκκινο. Πήρα λοιπόν για παιχνίδι το ghost of tsushima και 2ο χειριστήριο το cosmic red! Αυτό όμως είχε ως αποτέλεσμα να πληρώσω για την κονσόλα 499 για το ghost of tsushima 80 και για το το cosmic red 74, 53. Σύνολο 653 ευρώ! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

25 λεπτά πριν, fouskos είπε

Εγώ έκανα κράτηση σε αυτό με spiderman και 2ο χειριστήριο στα 599. Πήγα στο κατάστημα, είπα δεν θέλω το συγκεκριμένο παιχνίδι και οτι θέλω το 2ο χειριστήριο σε κόκκινο. Πήρα λοιπόν για παιχνίδι το ghost of tsushima και 2ο χειριστήριο το cosmic red! Αυτό όμως είχε ως αποτέλεσμα να πληρώσω για την κονσόλα 499 για το ghost of tsushima 80 και για το το cosmic red 74, 53. Σύνολο 653 ευρώ! 

Ποια αλυσίδα έδινε επιλογή παραλαβής στο κατάστημα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πήρα τη κονσόλα από το πλαίσιο. Πραγματικά άψογοι. Μέσα σε μια μέρα ήρθε. Ευχαριστώ πολύ παιδιά και εύχομαι με το καλό να βρείτε και εσείς όλοι μια κονσόλα. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Dimitrisger είπε

Μόλις πήρα τη κονσόλα από το πλαίσιο. Πραγματικά άψογοι. Μέσα σε μια μέρα ήρθε. Ευχαριστώ πολύ παιδιά και εύχομαι με το καλό να βρείτε και εσείς όλοι μια κονσόλα. 

Πως τα έχουν χρεώσει στην απόδειξη;;; Όλα μαζί ή ξεχωριστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, feelihipo είπε

Πως τα έχουν χρεώσει στην απόδειξη;;; Όλα μαζί ή ξεχωριστά;

πρέπει να είναι ξεχωριστά γιατί το controller και το παιχνίδι ήρθαν σε άλλη απόδειξη και σε ένα άλλο κουτί. Είδα μόνο την απόδειξη από το ps5 και ήταν μόνο του. Όποτε στο άλλο κουτί πρέπει να έχει και την απόδειξη για το controller και το game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Dimitrisger είπε

πρέπει να είναι ξεχωριστά γιατί το controller και το παιχνίδι ήρθαν σε άλλη απόδειξη και σε ένα άλλο κουτί. Είδα μόνο την απόδειξη από το ps5 και ήταν μόνο του. Όποτε στο άλλο κουτί πρέπει να έχει και την απόδειξη για το controller και το game

Υπέροχα, ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δίνω εξετάσεις το Σάββατο, μέχρι τότε δε θα το ακουμπήσω το ps5 και μετά θα κάνω μια προσπάθεια να επιστρέψω το controller και να πάρω το ghost of Tsushima. Όποτε θα σας ενημερώσω να σας πω αν με αφησαν να κάνω αλλαγή η όχι 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Dimitrisger είπε

Επειδή δίνω εξετάσεις το Σάββατο, μέχρι τότε δε θα το ακουμπήσω το ps5 και μετά θα κάνω μια προσπάθεια να επιστρέψω το controller και να πάρω το ghost of Tsushima. Όποτε θα σας ενημερώσω να σας πω αν με αφησαν να κάνω αλλαγή η όχι 

Στον Κωτσόβολο δεν με άφησαν να γυρίσω το Spider-Man και τον δεύτερο (μαύρο μοχλό),όποτε το σκ θα τα ανοίξω να παίξω 🙄🙄.Προς ενημέρωση!

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια αν δεν το πηρατε πρεφα εγινε ενα μικρο drop στα μεντια μαρκτ αστραπιαιο προλαβε κανεις ? Αν ναι στείλτε ενα πμ να ρωτησω κατι 

Επεξ/σία από blasterdark86
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, blasterdark86 είπε

Παιδια αν δεν το πηρατε πρεφα εγινε ενα μικρο drop στα μεντια μαρκτ αστραπιαιο προλαβε κανεις ? Αν ναι στείλτε ενα πμ να ρωτησω κατι 

piga na pliroso kai den me afise.....

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, jim1912 είπε

Στον Κωτσόβολο δεν με άφησαν να γυρίσω το Spider-Man και τον δεύτερο (μαύρο μοχλό),όποτε το σκ θα τα ανοίξω να παίξω 🙄🙄.Προς ενημέρωση!

Με τι αιτιολογία; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι τους έχω ρωτήσει και εγώ παιδιά δεν δέχονται την επιστροφή των περιφερειακών

Επεξ/σία από thermopylai480
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, thermopylai480 είπε

Ναι τους έχω ρωτήσει και εγώ παιδιά δεν δέχονται την επιστροφή των περιφερειακά.

Με ποια δικαιολογία αποφασίζουν, ακριβώς, ότι είναι υπέρ του νόμου της Ελλάδας και της Ε.Ε και ότι είναι στην  διάθεση τους το δικαίωμα παράβασης; 

Εάν τα προϊόντα έχουν χρεωθεί ξεχωριστά τα γυρίζουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, feelihipo είπε

Με ποια δικαιολογία αποφασίζουν, ακριβώς, ότι είναι υπέρ του νόμου της Ελλάδας και της Ε.Ε και ότι είναι στην  διάθεση τους το δικαίωμα παράβασης; 

Εάν τα προϊόντα έχουν χρεωθεί ξεχωριστά τα γυρίζουμε. 

Έχεις δίκιο αλλά σε μια τέτοια περίπτωση θα πρέπει να χρειαστεί να τους καταγγείλει στην ένωση καταναλωτών η στον συνήγορο του πολίτη οπότε και θα χρειαστεί αρκετός χρόνος.

Επεξ/σία από thermopylai480
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...