Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, serpico777 είπε

Καλησπέρα παιδιά...Λίγο τα φώτα σας.. Παρήγγειλα εχθές μεσημερι από Γερμανό...Μου έστειλαν 2 μειλ επιβεβαίωσης και ένα μήνυμα...Απο την πιστωτικη τραβηχτηκε το ποσό , όμως στην εξέλιξη της παραγγελίας στο site από χθες γράφει καταχωρημένη...Επικοινώνησα μαζί τους 2-3 φορές..Την πρώτη μου είπαν όλα οκ είναι για τιμολόγηση...Την 2η ότι μάλλον η παραγγελία θα ακυρωθεί και την 3η ότι θα μου πουν σίγουρα αύριο το πρωί  αν τελικά παραλάβω...Έχει κανείς ανάλογη εμπειρία να μου πει τι συμβαίνει;;;Συγνώμη για τη μακροσκελή ανάρτηση αλλά τα παιδιά μου με κοιτάνε σαν πιράνχας 🤣🤣🤣

Γεια σου φίλε,είχα παραγγείλει πριν κάνα 2μηνο από Γερμανό..μου είχαν έρθει 2 μέιλ επιβεβαίωσης..και παραλαβή από κατάστημα της πόλης μου με μετρητά.Δεν ακύρωσα την παραγγελία και μετά από 2,5 εβδομάδες μου ήρθε μέιλ και σε 2 μέρες το παρέλαβα.Απλα παραθέτω την εμπειρία μου και γενικά ο μόνος που δίνει ps5 είναι ο Γερμανός..και να φανταστείς ήταν η μοναδική αγορά που έχω κάνει μέχρι τώρα από αυτό το κατάστημα.Αυτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12.9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 ώρες πριν, prototypegr είπε

Όπως βλέπεις δεν είναι απόλυτο, οπότε ο καθένας το εκλαμβάνει όπως θέλει. Τώρα όσον αφορά την επιστροφή των εξτρά, από την στιγμή που αφορά ξεχωριστούς κωδικούς, έχεις κάθε δικαίωμα να τα επιστρέψεις, ασχέτως αν κόπηκαν σε ξεχωριστό τιμολόγιο. 

Οπως διαβασες, ειναι απολυτο. Αν κατι προσφερεται ως συνολο, και οχι ως επι μερους κομματια, αποφορολογειται ολο μαζι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δείχνει ένα τελευταίο τεμάχιο στο ακριβό "bundle" στο Plaisio. Αν θέλει κάποιος link εδώ.

 

https://www.plaisio.gr/gaming-zone/konsoles/sony-playstation-5-dualsense-black-3d-pulse-black-camera-media-remote-horizon-forbidden_3935655?qId=fc69e67e511efe4c3d8af03b0bb29cac&qIx=products

Edit: ΤΈΛΟΣ

Επεξ/σία από laxanoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ρωτήσει ή ξέρει κανείς αν μπορώ να επιστρέψω τα υπόλοιπα κομμάτια του bundle (επιπλέον χειριστήριο, παιχνίδια κοκ) και να πάρω πιστωτικό ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 minutes ago, wazzaa said:

Έχει ρωτήσει ή ξέρει κανείς αν μπορώ να επιστρέψω τα υπόλοιπα κομμάτια του bundle (επιπλέον χειριστήριο, παιχνίδια κοκ) και να πάρω πιστωτικό ?

Όχι, πρώτη φορά το ακούω. 😜 
Πλάκα κάνω, στις 850 προηγούμενες σελίδες πρέπει να έχει συζητηθεί τουλάχιστον 50 φορές, με ποικίλα αποτελέσματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, wazzaa είπε

Έχει ρωτήσει ή ξέρει κανείς αν μπορώ να επιστρέψω τα υπόλοιπα κομμάτια του bundle (επιπλέον χειριστήριο, παιχνίδια κοκ) και να πάρω πιστωτικό ?

Καλημέρα. Το θέμα είναι πόσο έχεις εσύ διάθεση να το κυνηγήσεις, εάν δεν δεχτούν την επιστροφή. Γιατί ότι μπορείς, μπορείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Μπορεί όποιος έχει κάνει επιστροφή πράγματα από το bundle στον Κωτσόβολο να μου περιγράψει την εμπειρία/στείλει προσωπικό εάν δεν θέλει  να γράψει δημόσια θα το εκτιμούσα πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρήγγειλα bundle από Κωτσοβολο με 2 παιχνίδια (Horizon και Gran Turismo) και χειριστήριο. Στην απόδειξη που μου έστειλαν με email, η κονσόλα κάνει 550 και το κάθε παιχνίδι 35 ευρώ. Μάλλον τεχνική για να μην γίνεται τόσο συχνά η επιστροφή των παιχνιδιών στα bundles...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Daydream1234 είπε

Παρήγγειλα bundle από Κωτσοβολο με 2 παιχνίδια (Horizon και Gran Turismo) και χειριστήριο. Στην απόδειξη που μου έστειλαν με email, η κονσόλα κάνει 550 και το κάθε παιχνίδι 35 ευρώ. Μάλλον τεχνική για να μην γίνεται τόσο συχνά η επιστροφή των παιχνιδιών στα bundles...

Αυτό δεν μπορεί να θεωρηθεί παράνομο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, Daydream1234 είπε

Παρήγγειλα bundle από Κωτσοβολο με 2 παιχνίδια (Horizon και Gran Turismo) και χειριστήριο. Στην απόδειξη που μου έστειλαν με email, η κονσόλα κάνει 550 και το κάθε παιχνίδι 35 ευρώ. Μάλλον τεχνική για να μην γίνεται τόσο συχνά η επιστροφή των παιχνιδιών στα bundles...

Επιτρέπεται να πουλάει 50 ευρώ πάνω απο το official της Sony ? 

* απαντάω στον εαυτό μου μετά απο λίγο ψάξιμο* Απο ότι φαίνεται ναι επιτρέπεται.Ευχαριστώ πρέπει να λέμε που δεν χρεώνουν σκέτη κονσόλα 600.

Επεξ/σία από Chocobo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι δεν θα είναι παράνομο για να το κάνει μεγάλη  αλυσίδα. Να προσέχει πάντως όποιος θέλει να κάνει επιστροφή και να τσεκάρει την απόδειξη για να σιγουρευτεί για την τιμή του κάθε προϊόντος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, zoi24 είπε

Sony PlayStation 5 + DualSense Black + 3D Pulse Black + Camera + Media Remote + Horizon Forbidden | Plaisio

Υπάρχουν ακόμα στο πλαίσιο.. αλλά μόνο το ακριβό bundle..:(

 

Ευχαριστούμε. Πρόλαβα να πάρω για τον συγγενή μου, επιτέλους! Μετά από πόσες προσπάθειες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, zoi24 είπε

Και εγώ για δώρο το ψάχνω αλλά είναι κάπως εκτός budget το ακριβό bundle. Ελπίζω να προλάβω κάποιο άλλο σύντομα.

Να διευκρινήσω ότι δεν το πλήρωσα εγώ, απλώς έστελνα τα λινκς στον θείο μου για να αγοράσει. Ανάγκη δεν έχει, οπότε του έστελνα ότι ανέβαινε εδώ 😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...