Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Μόνο από αλυσίδες αξίζει λόγω επέκταση εγγύησης, με 1 έτος δεν πας πουθενά.

2 έτη είναι. Μπορεί να γράφουν ένα αλλά είσαι στην ευρώπη που κάθε ηλεκτρονική συσκευή έχει τουλάχιστον 2 χρόνια οπότε μπορείς να το διεκδικήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, jack124 είπε

2 έτη είναι. Μπορεί να γράφουν ένα αλλά είσαι στην ευρώπη που κάθε ηλεκτρονική συσκευή έχει τουλάχιστον 2 χρόνια οπότε μπορείς να το διεκδικήσεις

Μπα, 1 έτος πάντα τα Playstation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Μπα, 1 έτος πάντα τα Playstation.

Δεν γίνεται αυτό, το ξέρω ότι γράφει 1 αλλά αν απευθυνθείς στο συνήγορο του καταναλωτη δικαιουσαι 2. Το έχουν κάνει πάρα πολλοί. το γράφει ξεκάθαρα αυτό που είπα πριν ότι κάθε ηλεκτρονική συσκευή έχει τουλάχιστον 2 χρόνια εγγύση στην Ευρώπη

Επεξ/σία από jack124
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 έτος εμπορική εγγύηση, 2 έτη νομική εγγύηση. Για να σε καλύψει η νομική εγγύηση, πρέπει να αποδείξεις ότι η συσκευή σου παρουσίασε πρόβλημα μέσα στους πρώτους έξι μήνες.

Οπότε πρακτικά, 1 έτος λοιπόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να το ξεκαθαρίσουμε, με το 1 έτος που δίνει η Sony σημαίνει ότι αν χάλασει η κονσόλα στους 13 μήνες την παίρνεις στο χέρι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
24 λεπτά πριν, Se7en92 είπε

Τα μαγαζιά πάλι άδειασαν από ps5 

Καί ας ήταν bundle

Πότε βλέπετε restock 

 

 

Εγώ βρήκα στον Γερμανό της γειτονιάς μου 3 bundle που κάθονται εδώ και ένα μήνα στα 700 περίπου ευρώ. Ρίξε μερικα τηλέφωνα "στους Γερμανούς" της πόλης σου δεν χάνεις τίποτα 😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Se7en92 είπε

Τα μαγαζιά πάλι άδειασαν από ps5 

Καί ας ήταν bundle

Πότε βλέπετε restock 

 

 

https://www.kotsovolos.gr/gaming-gadgets/playstation-5/konsola-ps5/261648-sony-ps5-horizon-forbidden-west-voucher-code-κονσόλα-sony-dualsense-wireless-controller-midnight-black-ps5-gamepad-demons-souls-ps5-game

Υπάρχει αυτό αν θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Se7en92 είπε

Σ ευχαριστώ

Αλλά δυστυχώς bundle

Άντε μπας κ βάλουν σκέτες κονσόλες 

Το έχω πει και θα το ξαναπώ, σκέτη κονσόλα σε PS5 θα δούμε ΊΣΩΣ όταν κυκλοφορήσει το PS5 Pro...

Μακάρι να πέφτω έξω σε αυτό που λέω, αλλά εγώ έτσι το βλέπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Se7en92 είπε

Σ ευχαριστώ

Αλλά δυστυχώς bundle

Άντε μπας κ βάλουν σκέτες κονσόλες 

Τζάμπα περιμένεις..Σκέτη κονσόλα μόνο σε αγγελία, τα μαγαζιά θέλουν να ξεστοκάρουν κι' άλλα οπότε δεν θα δώσουν ποτέ σκέτη.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου αρέσει που ο κόσμος περίμενε να πέσουν οι τιμές (αφού δεν ήθελε day 1), σε λίγο κοντεύουμε 2023 και πουθενά δεν βρίσκεις PS5 με €500...

Τα ίδια έχω να πω και για το Switch που πριν 5,5 χρόνια (πως περνάει ο καιρός, ε?) κάποιοι το αγόρασαν κάτω από €300 day 1 (χαλαρά κοστίζει σχεδόν τα διπλά πλέον λόγω CFW capability) και τώρα βλέπω να φτάνει σχεδόν €400 ένα καινούριο.

Εν ολίγοις ξεχάστε τις εποχές PS2 που έβρισκες κονσόλα με €100 αν ήσουν υπομονετικός. Ή πας day 1 ή πληρώνεις παραπάνω.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτυχε και μαμηθηκε ο Δίας με τις ελλείψεις, Xbox μια χαρά βρίσκεις σκέτα στις MSRP τιμές. Το PS5 πουλάει περισσότερο και σκαλπαρίστηκε περισσότερο και για το λόγο αυτό οι αλυσίδες δίνουν bundles με το ζόρι γιατί ξέρουν ότι θα φύγουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Xbox μια χαρά βρίσκεις σκέτα στις MSRP τιμές. Το PS5 πουλάει περισσότερο και σκαλπαρίστηκε περισσότερο και για το λόγο αυτό οι αλυσίδες δίνουν bundles με το ζόρι γιατί ξέρουν ότι θα φύγουν. 

Spoiler

Πως θα σου πουλήσουν σε xbox μεριά bundles αφού υπάρχει έλλειψη σε controllers,headsets κλπ?

Μια από τα ίδια και σε exclusives μεριά που από την μια είναι όλα day one στο gamepass και από την άλλη δεν υπάρχουν μεγάλες κυκλοφορίες φέτος να μπουν σε bundle(πέρυσι έδιναν τα halo και Forza σε bundle).

Για τα περί ps5 υπομονή τις γιορτές, και όποιος το θέλει πραγματικά το παίρνει και σε bundle, αλλιώς περιμένει μελλοντικά ποτε θα διορθωθεί η κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...