Προς το περιεχόμενο

Google Pay στην Ελλάδα από σήμερα


Hal9000
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 585
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, lostregr123 είπε

 

γιατι λειτουργει το GPAY με Alpha; μόνο με το wallet δουλευε... αν δεις δεν την εχει καν supported την κάρτα.

Προφανώς εννοεί να χρησιμοποιείς 

Google pay με curve+ alphabank 

Vs 

Alphabank wallet

Αυτό καταλαβαίνω εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Xvipes είπε

Μου το έβγαλε και εμένα η revolut και το ενεργοποίησα αλλά το google pay ακόμα δε φαίνεται στο play store. Μπορώ άραγε να πληρώσω έτσι ή πρέπει να έχω και το google pay?

Πρέπει να την δηλώσεις υποχρεωτικά. Άλλωστε το Google pay θα ανοίγεις όταν θα χρειαστεί να πληρώσεις κάτι, θεωρώ (λέω "θεωρώ" γιατί δεν το έχω δουλέψει ακόμη, απλώς ολοκλήρωσα τη διαδικασία με τη σύνδεση εφαρμογής με revolut). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

Πρέπει να την δηλώσεις υποχρεωτικά. Άλλωστε το Google pay θα ανοίγεις όταν θα χρειαστεί να πληρώσεις κάτι, θεωρώ (λέω "θεωρώ" γιατί δεν το έχω δουλέψει ακόμη, απλώς ολοκλήρωσα τη διαδικασία με τη σύνδεση εφαρμογής με revolut). 

Όταν πας να πληρώσεις με Google pay αφού έχεις σεταρει τα πάντα , δεν χρειάζεται να ανοίξεις κάτι παρά μόνο το nfc . Απλά ξεκλειδώνεις την οθόνη του κινητού σου , και περνάς το κινητό κοντά στο μηχάνημα . Και πληρώνει . Δλδ αν έχεις ενεργό nfc και ξεκκειδωτη οθόνη , πληρώνεις επιτόπου χώρις να κάνεις κάτι άλλο και χωρίς να ανοίξεις εφαρμογές .

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

Πρέπει να την δηλώσεις υποχρεωτικά. Άλλωστε το Google pay θα ανοίγεις όταν θα χρειαστεί να πληρώσεις κάτι, θεωρώ (λέω "θεωρώ" γιατί δεν το έχω δουλέψει ακόμη, απλώς ολοκλήρωσα τη διαδικασία με τη σύνδεση εφαρμογής με revolut). 

Οχι δεν ανοίγεις κανένα google pay για να πληρωσεις.Αρκεί να έχεις δηλώσει με  ποια κάρτα θα γίνει η συναλλαγή και να είναι ανοιχτό το NFC.

3 λεπτά πριν, THELIZAR είπε

Screenshot_2020-11-17-18-08-17-028_com.android.vending.jpg

Πρέπει να έχει αναφερθει κάμποσες φορες εδω αλλά και σε άλλα θεματα.Απλά περιμένεις να το δώσουν.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Αρκεί να έχεις δηλώσει με  ποια κάρτα θα γίνει η συναλλαγή και να είναι ανοιχτό το NFC.

Ωραία, ευχαριστώ. Για βοήθησε με λίγο παραπάνω : εγώ έχω δηλώσει δύο (η μία προφανώς default για NFC). Κάθε φορά που θέλω να αλλάζω κάρτα πληρωμής (όπως κάνω και με το πορτοφολάκι μου καλή ώρα, όταν πληρώνω με κάρτες), λογικά δεν πρέπει να μπαίνω στην εφαρμογή για να "δείξω" ποιά θέλω; 

1 λεπτό πριν, JcD είπε

Και κάτι δακτυλίδια nfc έχω δει και κυκλοφορούν, έχει δοκιμάσει κανείς?

Σαν σεξουαλικο βοήθημα μου ακούγεται αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, MauroPaltoudias είπε

Ωραία, ευχαριστώ. Για βοήθησε με λίγο παραπάνω : εγώ έχω δηλώσει δύο (η μία προφανώς default για NFC). Κάθε φορά που θέλω να αλλάζω κάρτα πληρωμής (όπως κάνω και με το πορτοφολάκι μου καλή ώρα, όταν πληρώνω με κάρτες), λογικά δεν πρέπει να μπαίνω στην εφαρμογή για να "δείξω" ποιά θέλω; 

 

Αν θες να αλλάξεις μονο μια φορά ανοίγεις την εφαρμογη ,φέρνεις μπροστά την κάρτα που θες και κρατάς το κινητό κοντά στο pos.`Στην επόμενη φορά θα πάει πάλι στην προεπιλεγμένη.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, mimis7777 είπε

Γιατί μου λέει πως δεν εξναι συμβατή με τη συσκευή μου; honor 10 και ticwatch pro

το ιδιο και εμενα σε s10  :D

πρεπει να περιμενουμε να μπει στο store. απτο λινκ δε γινεται δουλεια

Επεξ/σία από pcos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...