Προς το περιεχόμενο

Google Pay στην Ελλάδα από σήμερα


Hal9000
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 585
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

24 λεπτά πριν, nat10 είπε

μόνο τους βολεμένους λεφτάδες βολεύει αυτό κ σαφώς ποτέ δεν θα είναι έμπιστο καθώς αν σε κλέψουν τότε άντε γεια.. Κλτρ με χρεωστική ή κ με μετρητά που είναι τα πιο σίγουρα

Πέστα αδελφέ, τα λεφτά στη τσέπα είναι το πιο σίγουρο σύστημα.  

  • Like 3
  • Thanks 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή κίνηση. 

Μήνες τώρα με το eurobank wallet, αλλά κι όσοι έχουν Apple pay, έχω σωθεί αρκετές φορές που δεν είχα πορτοφόλι μαζί.

Τα μετρητά έτσι κι αλλιώς τα είχα ξεχάσει καιρό τώρα, καθώς και με την κάρτα μια χαρά είσαι. 

Πολλοί το προτιμούν αυτό απ το ν' ανοίγουν δεδομένα nfc συν δακτυλικο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, JimGer είπε

Ρε παιδιά με curve το αφορολόγητο πιάνεται?

ναι 
με την ελληνικη τραπεζα γινεται η συναλλαγη
η curve ειναι ενδιαμεση καρτα

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, nat10 είπε

μόνο τους βολεμένους λεφτάδες βολεύει αυτό κ σαφώς ποτέ δεν θα είναι έμπιστο καθώς αν σε κλέψουν τότε άντε γεια.. Κλτρ με χρεωστική ή κ με μετρητά που είναι τα πιο σίγουρα

Δεν χρειάζεται ντε και καλά να σχολιάζεις κάτι αν είσαι τελείως άσχετος με το αντικείμενο.

Δηλάδή τι νομίζεις ότι πέτυχες τώρα πετώντας αυτην την κοτσάνα;

  • Like 19
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, st2 said:

ναι 
με την ελληνικη τραπεζα γινεται η συναλλαγη
η curve ειναι ενδιαμεση καρτα

Ναι το ξέρω χρησιμοποιώ πάνω από χρόνο την curve απλά όχι στην Ελλάδα. Το χρησιμοποιείς εσύ κανονικά και φαίνεται? Το είχα ξαναρωτήσει παλιά και είχα πάρει mixed απαντήσεις. Ξέρω από εμπειρία και από το faq της curve ότι στέλνει στην τράπεζα το είδος της συναλλαγής κλπ. Αλλά δεν ξέρω για το αφορολόγητο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, imvrios said:

Άντε Alpha κι εσύ. 

Για να μπορέσω να πληρώνω επιτέλους με το ρολόι μου (την πρώτη φορά η ταμίας στο SM θα με κοιτάξει σαν εξωγήινο).

μπα εχουν μαθει πλεον απο εμας με το Apple Pay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, petranthe είπε

Δεν χρειάζεται ντε και καλά να σχολιάζεις κάτι αν είσαι τελείως άσχετος με το αντικείμενο.

Δηλάδή τι νομίζεις ότι πέτυχες τώρα πετώντας αυτην την κοτσάνα;

αν το θεωρείς safe κ θέλεις να το χρησιμοποιείς  κανένα πρόβλημα.. Αλλά να διακινδυνεψω τα χρήματα μου αυτό δεν πρόκειται να το κάνω..

Τώρα γτ θίχτηκες από το σχόλιο μου δεν κτλβν

Επεξ/σία από nat10
  • Confused 2
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nat10 είπε

αν το θεωρείς safe κ θέλετε να το χρησιμοποιείται κανένα πρόβλημα.. Αλλά να διακινδυνεψω τα χρήματα μου αυτό δεν πρόκειται να το κάνω..

Τώρα γτ θίχτηκες από το σχόλιο μου δεν κτλβν

Τα σχόλιά σου είναι άσχετα με το όλο θέμα. Το άρθρο δεν αφορά την ασφάλεια ή μη τέτοιου είδους τεχνολογιών. Προσπαθούμε να ενημερωθούμε σχετικά με τις εξελίξεις πάνω στο θέμα και τα σχόλια σου ενοχλούν. 

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, hayatevo9 said:

Δλδ παιδιά με λίγα λόγια απ' όσα κατάλαβα είναι αχρείαστο.. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις

 Για σένα ίσως. Για πολύ κόσμο μάλλον πολύ χρήσιμο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, nat10 είπε

αν το θεωρείς safe κ θέλεις να το χρησιμοποιείς  κανένα πρόβλημα.. Αλλά να διακινδυνεψω τα χρήματα μου αυτό δεν πρόκειται να το κάνω..

Τώρα γτ θίχτηκες από το σχόλιο μου δεν κτλβν

Σου τσεπώνω την κάρτα και μπορώ να σου έχω φάει το ημερήσιο όριο ανέπαφων σου (100-200 ευρώ) σε μερικά λεπτά με ανέπαφες συναλλαγές των 25 EUR. 

Το Google Pay, Apple Pay κλπ εκδίδουν μοναδικό token για κάθε συναλλαγή και είναι άχρηστα χωρίς τα βιομετρικά σου. 

Επίσης, για να διασφαλήσεις τα εκατομύρια σου μπορείς να έχεις εναν τρεχούμενο λογαριασμό με 200-300 ευρώ και να συνδέσεις αυτόν με το Google Pay. Όποτε αδειάζει, φόρτωνε τον από το e-banking σου. 

Εναλλακτικά, για απόλυτη ασφάλεια, σήκωσε ότι έχεις και δεν έχεις και βάλτα στο στρώμα. Δεν θα τα βρει κανείς, κι αν σου κλέψουν το μετρητό απ την τσέπη μπορείς να τα απενεργοποιήσεις σε δευτερόλεπτα από το find my.. oh wait. 

  • Like 23
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...