Προς το περιεχόμενο

Google Pay στην Ελλάδα από σήμερα


Hal9000
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει πανω απο χρόνο που πληρωνω με google pay στην ελλαδα.

(Combo με revolut).

Oι οδηγοι υπηρχαν εκει εξω,κ χρειαζόταν κανα 10λεπτο ενασχολησης.

Φουλ βολικη η πληρωμη με κινητο/smartwatch

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 585
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Shadowjump είπε

‎‎

Καμια. Βγαζεις μια καρτα Curve, συνδεεις καρτες απο οποιες τραπεζες θες, την βαζεις στο G Pay και εισαι μια χαρα!

Αν δεν σου είναι κόπος εν συντομία ποια η διαφορά από Revolut; Εννοώ, καταλαβαίνω ότι με Curve μπορώ να συνδέσω όλες τις κάρτες από άλλες τράπεζες. Αλλά πχ μπορώ να κρατάω και λεφτά στην Curve, είναι wallet;.

Βασικά με ενδιαφέρει να έχω με τις Eurobank κάρτες Apple Pay που την περιμένω χρόνια αλλά δε θέλει να μας κάνει τη χάρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, nat10 είπε

αν το θεωρείς safe κ θέλεις να το χρησιμοποιείς  κανένα πρόβλημα.. Αλλά να διακινδυνεψω τα χρήματα μου αυτό δεν πρόκειται να το κάνω..

Τώρα γτ θίχτηκες από το σχόλιο μου δεν κτλβν

Είχε δίκιο όταν σε είπε άσχετο, δεν είναι προσβλητικό, εννοεί ότι δεν είσαι σχετικός με το αντικείμενο. Είπες "καλύτερα με χρεωστική ή και με μετρητά που είναι πιο σίγουρο". Τον επιβεβαιώνεις. Για σένα δηλαδή είναι δυσκολότερο να σου βάλει χέρι κάποιος και να σου κλέψει τα μετρητά από την τσέπη ή να σου σηκώσει όλο το πορτοφόλι (μαζί με τη χρεωστική) ή να έχει σύστημα υποκλοπής των στοιχείων της κάρτας από το να σπάσει την κρυπτογράφηση του κινητού σου για να πάρει τα στοιχεία των καρτών σου. Έχεις ιδέα τι είναι η κρυπτογράφηση και πώς δουλεύει;

  • Like 6
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο Huawei P-smart 2019 της συζύγου δεν εμφανίζεται η εφαρμογή και αν πάω να την κανω access από το link σε web browser (οντας συνδεδεμένος στο google profile της) μου λεει "this app is incompatible with your device". Τα google services παιζουν κανονικά σε αυτό το κινητό πάντως.. 

 

Επεξ/σία από prometheas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο ασφαλή μπορεί να είναι μια δωρεάν υπηρεσία άραγε🤔

Δεν κράζω, απλά αναρωτιέμαι πραγματικα.

Εξυπηρετω το UK market καθημερινά, και συχνά πυκνα, μόνο άσχημα σχόλια άκουω, με υποκλοπές και απάτες, μην ξεχνάμε ότι έχουμε ένα κάρο 3ης εφαρμογές στο κινητό, με την άδεια δικιά μας να έχουν πρόσβαση στο κινητό, αποθηκευτικό χώρο, κλήσεις, ηχογραφήσεις, γιατί αν δεν κάνεις αποδοχή είτε δυσλειτουργίες έχουν η δεν δουλεύουν καθόλου. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, prometheas είπε

Στο Huawei P-smart 2019 της συζύγου δεν εμφανίζεται η εφαρμογή και αν πάω να την κανω access από το link σε web browser (οντας συνδεδεμένος στο google profile της) μου λεει "this app is incompatible with your device". Τα google services παιζουν κανονικά σε αυτό το κινητό πάντως.. 

 

 

Oυτε σε μενα εχει εμφανιστει στο playstore ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω σε καμία χώρα ακόμα, αλλά αν παει κάποιος να προσθέσει κάρτα μέσα από το app όπως N26 θα την εμφανίσει στο Google Pay που βρίσκεται στις υπηρεσίες λογαριασμού Google στα setting. Ε λογικά μες τη μέρα θα γίνει διαθέσιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω τα φοβαμαι αυτα.

εχω καιρο τωρα που θελω να βαλω αυτο το apple pay αλλε δεν το τολμαω.

μπορει να ειναι και χαζομαρα μου.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μπήκα στην Ρέβολουτ και μου πρότεινε να την προσθεσει στο gpay . Πέρασε πρώτα την virtual ,και μετά πρόσθεσα και την φυσική κάρτα. H revolut μου είναι με ελληνική διεύθυνση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως από ελληνικές συστημικές τράπεζες μην περιμένετε υποστήριξη, για αυτο βγάζουν μια μια τις δικές τους εφαρμογές. (Για αυτο υπάρχει η curve 😛 )

9 λεπτά πριν, woopsi είπε

Ενημερωτικά για κατόχους Alpha.  Το GPay είναι πολύ πιο γρήγορο απο το wallet και δεν έχει το πρόβλημα του battery drain.

Εννοειται, δεν συγκρίνεται third party εφαρμογή με εφαρμογή που πρακτικά είναι ενσωματωμένη στο κινητό (google services). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοσο πολυ ηλεκτρονικες συναλλαγες, καλες μεν, δε λεω αλλα ομως πλεον υπαρχουν πολλες διαδικτυακες κλοπες, και πολύ έγκλημα απο χακερς, παγκοσμιως. Θελει μεγαλη προσοχη σε αυτον τον τομεα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...