Προς το περιεχόμενο

[Monitor] Xiaomi Curved Monitor 34" 300ε @You [ΤΕΛΟΣ]


morningwood

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 ώρα πριν, imvrios είπε

Είναι 36 εκατοστά, βγάλε ένα μικρό bezel στο κάτω μέρος της οθόνης, θα 34 εκατοστά ωφέλιμο.

Έτσι είναι και 27 έως 29 προτείνω με τουλάχιστον quad hd ανάλυση για γραφείο.

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις, τελικα την εβαλα παραγγελια στο πλαισιο καθως εδω οσο ειχα τους ενδοιασμους μου εξαφανιστηκε.
Στις απαιτησεις συστηματος τωρα, θα μπορεσει να ανταπεξελθει ο linux πυργος που ειναι με Xeon E5440 και Asus R7 250X ;
Προφανως οχι για gaming αλλα για να συνεχισω την δουλεια γραφειου με αυτο το μονιτορ και οχι με τα 2 που ειμαι τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, eemix είπε

Αρα για κάποιον που είναι μόνος, μόνο το ghosting είναι πρόβλημα. Το curve δεν το έχω προσέξει. Δυσκολεύει ακόμη περισσότερο τις γωνίες θέασης?

Εφόσον είσαι στη μέση δεν έχεις κανένα πρόβλημα. Κάποιος που κάθεται πλάγια όμως θα δει πιο ξεπλυμενη εικόνα. Ισχύει με όλες τις va αυτό. Οι Ips oled plasma εδώ δεν έχουν αντίπαλο. 

2 ώρες πριν, MoviemakerGr είπε

Σωστό αλλά χωρίς σφιχτά μαύρα τα χρώματα είναι λίγο ξεπλυμένα.. είναι αλληλένδετα..  τουλάχιστον σε αυτό το κόστος monitor.

Επειδή δούλεψα Ips 2.5 χρόνια τουλάχιστον σε μη σκοτεινές σκηνές τα χρώματα ήταν εξαιρετικά. Το va έχει επίσης καλά χρώματα αλλά λόγω καλύτερης αντίθεσης οι σκοτεινές σκηνές δείχνουν καλύτερα. Και οι 2 τεχνολογίες έχουν φτάσει στο peak τους με τις oled να είναι μίλια μακριά αλλά με θέματα burn in για pc monitor δεν κάνει. Για gaming είναι οκ αν και πάλι μπορεί να γίνει καμία στάμπα από παιχνίδια που έχουν μόνιμα στοιχεία στην οθόνη εν ώρα παιχνιδιού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, WoodSell3r είπε

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις, τελικα την εβαλα παραγγελια στο πλαισιο καθως εδω οσο ειχα τους ενδοιασμους μου εξαφανιστηκε.
Στις απαιτησεις συστηματος τωρα, θα μπορεσει να ανταπεξελθει ο linux πυργος που ειναι με Xeon E5440 και Asus R7 250X ;
Προφανως οχι για gaming αλλα για να συνεχισω την δουλεια γραφειου με αυτο το μονιτορ και οχι με τα 2 που ειμαι τωρα.

Καταρχήν δε παίρνω όρκο τι μπορεί να σου υποστηρίξει ο driver της κάρτας σε linux περιβάλλον. 

Θεωρητικά, εφόσον η κάρτα σου έχει display port θα μπορέσεις να πάρεις το 4k. Δε μπόρεσα να βρω την έκδοση του display port που έχει για να σου αν πιάνει 4κ στα 144Hz. Που έτσι κι αλλιώς όμως αφού δε παίζεις δε σε ενδιαφέρει.Πρέπει να έχεις τουλάχιστον έκδοση 1.5 στο display port για να έχεις 144Hz στα 3440x1440.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, masterone είπε

Απεσταλει η οθονη λογικα την δευτερα θα την εχω στα χερια μου

Τι ωρα η παραγγελια; Σου γραφει οτι εσταλει η σου ηρθε και κωδικος να παρακολουθεις πορεια αποστολης στην ACS?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Τι ωρα η παραγγελια; Σου γραφει οτι εσταλει η σου ηρθε και κωδικος να παρακολουθεις πορεια αποστολης στην ACS?

Ωρα παραγγελιας 10:08 και ωρα επιβεβαιωσης 10:10. Μ στειλαν χθες ενα mail το μεσημερι οτι εχει τιμολογηθει και ειναι ετοιμη προς αποστολη και σημερα που μπηκα στην εξελιξη παραγγελιας του you.gr ειδα οτι μου εχει δωσει και αριθμο αποστολης και την εχει παραλαβει η acs

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, masterone είπε

Ωρα παραγγελιας 10:08 και ωρα επιβεβαιωσης 10:10. Μ στειλαν χθες ενα mail το μεσημερι οτι εχει τιμολογηθει και ειναι ετοιμη προς αποστολη και σημερα που μπηκα στην εξελιξη παραγγελιας του you.gr ειδα οτι μου εχει δωσει και αριθμο αποστολης και την εχει παραλαβει η acs

Σε φιλο γραφει Νεα παραγγελια 10:08:59 και ακομα Συλλογή προϊόντων από την αποθήκη μας.

 

Η πλακα ειναι οτι προλαβε και απο το Πλαισιο αλλα την ακυρωσε ο χαζος γιατι ηταν σιγουρος για το You :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Σε φιλο γραφει Νεα παραγγελια 10:08:59 και ακομα Συλλογή προϊόντων από την αποθήκη μας.

Η πλακα ειναι οτι προλαβε και απο το Πλαισιο αλλα την ακυρωσε ο χαζος γιατι ηταν σιγουρος για το You :lol:

10:08:39 ειναι η ακριβης ωρα της δικιας μου παραγγελιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω πρεπει να μας ενημερωσει και καποιος αλλος που παρηγγειλε αργοτερα απο εμενα ή και νωριτερα να δουμε αν κρατανε καποια σειρα με βαση την ωρα παραγγελιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, masterone είπε

Τι να πω πρεπει να μας ενημερωσει και καποιος αλλος που παρηγγειλε αργοτερα απο εμενα ή και νωριτερα να δουμε αν κρατανε καποια σειρα με βαση την ωρα παραγγελιας

1.Τιμολόγηση προς αποστολή
20/11/2020
12:51:08
2.Συλλογή προϊόντων από την αποθήκη μας
20/11/2020
10:54:07
3.Έλεγχος Παραγγελίας
20/11/2020
10:22:23
4.Νέα παραγγελία
20/11/2020
10:22:20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, KwstD είπε

Παιδιά οσοι την πήρατε ειναι ευκολο να μου πείτε τις διαστάσεις της οθόνης? Γιατι απο το κεντρικο σαιτ της ξιαομι κατι δν παίζει σωστα

 

Screenshot_2020-11-21 34 Xiaomi Mi Curved Display 34 - Specifications.png

https://www.displayspecifications.com/en/model/259c1bb0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...