Προς το περιεχόμενο

Secret Lab Gaming Chairs καπου 10-15% Εκπτωση


icenex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, ChrisN.S. είπε

Φίλε είσαι σίγουρος ότι κλειδώνεται για αυτό το λόγο; ιδρώνουν τα μπουτάκια στη δερματίνη; 😂

Στην ηλικία που είναι πια και αυτό που υπονοείς - αλλά πραγματικά τον κλειδώνουμε γιατί όταν παίζει R6S ή OW εκτός από τα βρισίδια και τις φωνές στους συμπαίκτες που ακούγονται 3 τετράγωνα παρακάτω χοροπηδάει στην καρέκλα σαν να είναι τραμπολίνο. Κατάφερε και μου έσπασε καρέκλα SATO από τις παλιές καλές που την είχα 20 χρόνια και ούτε κιχ δεν είχε κάνει από εμένα που είμαι 1.90 και 96 κιλά. Τουλάχιστον αυτής προς το παρόν την σέβεται μια και την πήραμε 'συνεταιρικά' με τα χαρτζιλικια που δεν έφαγε από Μάρτιο και μετά. Και όντως είναι στιβαρή κατασκευή και αντέχει μέχρι στιγμής (ειδικά το χτύπημα από τσαντίλα όταν του κόβω το MAC από το router 😈)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, KoGi είπε

Κι εγω μεταξυ αυτων των δυο ειμαι κι ακομα δεν εχω αποφασισει. Ναι μεν ειναι αρκετα τα 420, αλλα τωρα ειναι πιο μικρη η διαφορα απο τα 300 της Anda και δεν ξερω ποια τα αξιζει παραπανω! 😄

Και ο ενας μηνας+ αναμονη ειναι ενα θεμα, ενω την αλλη την εχεις σχετικα συντομα. Κι απο οτι γραφουν στις αξιολογησεις του σκρουτζ, η Anda ειναι αρκετα κοντα στην ποιοτητα της Secretlab.

* Ηδη οι υφασματινες πηγαν για Γεναρη!!! Ελεος!!

Τελικά πήρα αυτήhttps://www.skroutz.gr/s/25393212/Anda-Seat-AD12XL-Kaiser-II-Black.html#reviews

Τωρα κυκλοφόρησε καινούργια, με δερματίνη μεν αλλα 230 με την προσφορά.. Το μετάνιωσα δεν δινω παραπάνω μια χαρά φαίνεται. Ασε μην πέσει και κανα σουβλάκι στο ύφασμα και κλαίω!😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, xinas78 είπε

Τελικά πήρα αυτήhttps://www.skroutz.gr/s/25393212/Anda-Seat-AD12XL-Kaiser-II-Black.html#reviews

Τωρα κυκλοφόρησε καινούργια, με δερματίνη μεν αλλα 230 με την προσφορά.. Το μετάνιωσα δεν δινω παραπάνω μια χαρά φαίνεται. Ασε μην πέσει και κανα σουβλάκι στο ύφασμα και κλαίω!😄

Καλοριζικη!!! Ναι κι αυτην την ειχα υποψην, αλλα ελεγα να παω σε καρεκλα χωρις μπακετ πλαινα. Εχω ηδη μια Nitro που ευτυχως εβγαλε προβλημα και θα την γυρισω, γιατι δε βολευει!

Η τοσο μεγαλη αναμονη για τις Secretlab σε συνδυασμο με την τιμη τους, δεν τις κανουν τοσο καλη επιλογη αυτη τη στιγμη, οσο καλες κι αν ειναι!

 

ΥΓ. Αν παρεις συντομα την Kaiser II, κανε ενα κοπο και μετρα το πλατος καθισματος (πληρη και εσωτερικο), γιατι οι διαστασεις με καποιες Anda ειναι λαθος!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/11/2020 στις 10:22 ΜΜ, xinas78 είπε

Μεχρι να αποφασίσω αν θα δώσω τελικά 420 γιατι ήθελα την υφασμάτινη, τωρα αν τα δώσω θα πρεπει να περιμένω και κανα μήνα για να έρθει!😁

Είναι πολλά για μένα και θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος αν αξίζει τα 300 η Anda Seat Chair Ad18 T Pro που φαίνεται και παρόμοια και έχει κάποιες καλές αξιολογήσεις και reviews..

https://andaseat.oktabit.gr/product/anda-seat-gaming-chair-ad18-t-pro-black-fabric-with-alcantara-strips/

https://www.skroutz.gr/s/25584819/Anda-Seat-AD12XLLA-T-Pro-II-Grey-Black.html

Μολις την παρελαβα παρα πολυ ανετη και ειχα και παρομοια καρεκλα και ειδα μεγαλη διαφορα, αν καποιος ψαχνει με υφασμα θεωρω οτι αξιζει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, KoGi είπε

Καλοριζικη!!! Ναι κι αυτην την ειχα υποψην, αλλα ελεγα να παω σε καρεκλα χωρις μπακετ πλαινα. Εχω ηδη μια Nitro που ευτυχως εβγαλε προβλημα και θα την γυρισω, γιατι δε βολευει!

Η τοσο μεγαλη αναμονη για τις Secretlab σε συνδυασμο με την τιμη τους, δεν τις κανουν τοσο καλη επιλογη αυτη τη στιγμη, οσο καλες κι αν ειναι!

ΥΓ. Αν παρεις συντομα την Kaiser II, κανε ενα κοπο και μετρα το πλατος καθισματος (πληρη και εσωτερικο), γιατι οι διαστασεις με καποιες Anda ειναι λαθος!

Εσωτερικό ξεκινάει απο 40 περιπου και ανοίγει προς τα πόδια σε 46 περίπου. Μαζι με τα φτερά 57 και μισο μέγιστο. Νομιζω σε αυτο το κάθισμα οι διαστάσεις που δίνει η αντα ειναι σωστες. Τωρα για το υψος που υπάρχει ενα θέμα αν φτάνουν τα πόδια ή οχι, ειμαι 178 και στο χαμηλότερο παταω κανονικά. Ειναι 5 ποντους ψηλότερο απο tpro και το ιδιο με tpro2

3 ώρες πριν, christarass είπε

https://www.skroutz.gr/s/25584819/Anda-Seat-AD12XLLA-T-Pro-II-Grey-Black.html

Μολις την παρελαβα παρα πολυ ανετη και ειχα και παρομοια καρεκλα και ειδα μεγαλη διαφορα, αν καποιος ψαχνει με υφασμα θεωρω οτι αξιζει 

Καλορίζικη φιλε μου και ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Μέχρι και την τελευταία στιγμη σκεφτόμουν να μην την παραλαβω και να αλλαξω σε υφασματινη αλλα μετα σκεφτηκα οτι εχω σκύλο, καπνιζω οποτε ας είμαστε καλα να δω πως πάει με αυτην και η επόμενη θα ειναι υφασματινη. Παντως εχουν ποιότητα. Ποσο δλδ καλύτερες ειναι οι secretlab που να δικαιολογουν 2πλασια τιμή!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοιτα για την secret lab Ω εχω διαβασει οτι ειναι λιγο σκληρο το μαξιλαρι  οποτε δεν θα πηγαινα εκει. Τωρα ειχα μια akracing με δερματινη 7 χρονια κρατησε με παρα πολυ χρηση. Δεν ειχα κανενα παραπονο μεχρι που ψιλο ξεφτυσε, την ειχα παρει 300 απο 400, απλα υπεφερα απο ζεστη το καλοκαιρι παντα με ac στο χωρο αλλα και παλι ιδρωνει η πλατη. Οποτε μονοδρομος (μεχρι 300 υφασμα) η anda για εμενα. Παντως πολυ καλη ποιοτητα ειναι μια σκαλα πανω απο την παλια μου και ειναι αρκετα πιο ανετη. Παντως αν καθεσαι πανω απο μια ωρα τη μερα θεωρω πως ειναι απαραιτητο να παρεις μια καλη καρεκλα αξιζει. 

Επεξ/σία από christarass
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την Secret Lab στα reviews που είναι non-sponsored είδα ότι είναι πολύ σκληρό το κάθισμα και εντελώς άβολο το memory foam του μαξιλαριού για το κεφάλι, δηλαδή ακουμπάς πίσω και σε σπρώχνει μπροστά.

Λένε κάποιοι ότι επειδή είναι σκληρή αναγκάζεσαι να φτιάξεις και το posture σου, άρα είναι εργονομική. Από αυτούς που την έχουν ποια είναι η εμπειρία τους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρήγγειλα την Δευτέρα την Black PU Leather με αναμενόμενη αποστολή 23 Δεκέμβρη. Σήμερα μου ήρθε e-mail με tracking number αποστολής και άφιξη Ελλάδα από Πολωνία μέχρι 4 Δεκέμβρη! Δεν ξέρω πώς έγινε αυτό...!!! Στο site  έχει ημερομηνία αποστολής πλέον 6 Ιανουαρίου. Αλλά από ότι βλέπω στη σελίδα τους στο facebook αυτό έγινε και σε άλλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, harris78 είπε

Παρήγγειλα την Δευτέρα την Black PU Leather με αναμενόμενη αποστολή 23 Δεκέμβρη. Σήμερα μου ήρθε e-mail με tracking number αποστολής και άφιξη Ελλάδα από Πολωνία μέχρι 4 Δεκέμβρη! Δεν ξέρω πώς έγινε αυτό...!!! Στο site  έχει ημερομηνία αποστολής πλέον 6 Ιανουαρίου. Αλλά από ότι βλέπω στη σελίδα τους στο facebook αυτό έγινε και σε άλλους.

Και εγώ φίλε μου μια από τα ίδια. Είχα ημερομηνία για 9 Δεκεμβρίου αλλά έφυγε και την περιμένω 4 Δεκεμβρίου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερχεται και η δικη μου ειχα ημερομηνια στο preorder μεχρι τις 23 δεκεμβρη και τωρα μου ηρθε εμαιλ με tracking number και λεει θα ειναι εδω 9 δεκεμβρη.Αντε να δουμε εχω βαρεθει να ακουω την καρεκλα που εχω τωρα να τριζει και να μαζευω κομματακια απο την δερματινη μιας και εδω και καιρο ξεφλουδιζει λογικο μετα απο τοσα χρονια που την εχω αφου δεν ηταν καποια ποιοτικη κατασκευη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας πω και εγώ την εμπειρία μου ως κάτοχος Secretlab TItan Stealth εδώ και σχεδόν 3 χρόνια (την παρέλαβα τέλος Φεβρουαρίου ή αρχές Μαρτίου 2018 στα 369€ τελική τιμή τότε).

ΘΕΤΙΚΑ

  • Το κάθισμα στην αρχή θα σου φανεί σκληρό, 100%. Εγώ δυσανασχέτησα αρχικά μέχρι που το συνήθισα και τελικά το εκτίμησα γιατί δεν έχει καθίσει καθόλου.
  • Οι μηχανισμοί του ακόμα και σήμερα λειτουργούν στην εντέλεια, απολύτως κανένα παράπονο.
  • O μηχανισμός για lumbar support πολύ καλός (ο λόγος που πήγα στην Titan και όχι στην Ωmega), παρόμοιας φιλοσοφίας με αυτού των καθισμάτων αυτοκινήτων.
  • Ο σκελετός σου δίνει την αίσθηση ότι θα κρατήσει για χρόνια, ούτε τριγμοί ούτε σφιξίματα χρειάστηκαν.
  • Το μαξιλάρι για τον αυχένα ούτε κρύο ούτε ζέστη.

ΑΡΝΗΤΙΚΑ

  • Το PU leather δεν κάνει για το κλίμα της Ελλάδας (ή για εμένα που ζεσταίνομαι εύκολα). Ειδικά το καλοκαίρι είναι ανυπόφορο. Τότε δεν υπήρχε η επιλογή της softweave βέβαια που σήμερα θα ήταν η επιλογή μου ασυζητητί...
  • Στα σημεία που τα πόδια μου έρχονται σε επαφή με το κάθισμα έχει φθαρεί η δερματίνη και ας έβαζα κερί. Φθηνότερες καρέκλες κράτησαν περισσότερο χωρίς καμιά συντήρηση.
  • Στο αριστερό μπράτσο (εκεί στηρίζω πολλές φορές το χέρι μου όταν δουλεύω κυρίως με mouse, καθότι δεξιόχειρας) έχει κοπεί η άνω στρώση αφρού....

Kαι επειδή τα πολλά λόγια είναι φτώχεια...
 

001.jpg

002.jpg

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Cartman είπε

Να σας πω και εγώ την εμπειρία μου ως κάτοχος Secretlab TItan Stealth εδώ και σχεδόν 3 χρόνια (την παρέλαβα τέλος Φεβρουαρίου ή αρχές Μαρτίου 2018 στα 369€ τελική τιμή τότε).

ΘΕΤΙΚΑ

  • Το κάθισμα στην αρχή θα σου φανεί σκληρό, 100%. Εγώ δυσανασχέτησα αρχικά μέχρι που το συνήθισα και τελικά το εκτίμησα γιατί δεν έχει καθίσει καθόλου.
  • Οι μηχανισμοί του ακόμα και σήμερα λειτουργούν στην εντέλεια, απολύτως κανένα παράπονο.
  • O μηχανισμός για lumbar support πολύ καλός (ο λόγος που πήγα στην Titan και όχι στην Ωmega), παρόμοιας φιλοσοφίας με αυτού των καθισμάτων αυτοκινήτων.
  • Ο σκελετός σου δίνει την αίσθηση ότι θα κρατήσει για χρόνια, ούτε τριγμοί ούτε σφιξίματα χρειάστηκαν.
  • Το μαξιλάρι για τον αυχένα ούτε κρύο ούτε ζέστη.

ΑΡΝΗΤΙΚΑ

  • Το PU leather δεν κάνει για το κλίμα της Ελλάδας (ή για εμένα που ζεσταίνομαι εύκολα). Ειδικά το καλοκαίρι είναι ανυπόφορο. Τότε δεν υπήρχε η επιλογή της softweave βέβαια που σήμερα θα ήταν η επιλογή μου ασυζητητί...
  • Στα σημεία που τα πόδια μου έρχονται σε επαφή με το κάθισμα έχει φθαρεί η δερματίνη και ας έβαζα κερί. Φθηνότερες καρέκλες κράτησαν περισσότερο χωρίς καμιά συντήρηση.
  • Στο αριστερό μπράτσο (εκεί στηρίζω πολλές φορές το χέρι μου όταν δουλεύω κυρίως με mouse, καθότι δεξιόχειρας) έχει κοπεί η άνω στρώση αφρού....

Kαι επειδή τα πολλά λόγια είναι φτώχεια...
 

001.jpg

002.jpg

Αν δεν έγινε "βαριά" χρήση της καρέκλας το price range των SecretLab δεν δικαιολογούν τέτοιες φθορές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα είναι σχετικά... Δεν χοροπηδούσα πάνω της, αλλά έκανα δουλειά γραφείου σχεδόν κάθε μέρα.

Κατ' εμέ δεν έπρεπε να φθαρεί η δερματίνη. Αλλά λένε πως με τον ιδρώτα έχει θέμα η συγκεκριμένη (έχει πολύ μαλακό feel, η αλήθεια να λέγεται). Προσωπικά περίμενα περισσότερα στο θέμα αντοχής της και ξαναλέω πως αν υπήρχε τότε θα είχα πάρει υφασμάτινη και προτρέπω τους πάντες να κινηθούν προς τα εκεί. Άλλωστε το "πλεονέκτημα" της αντοχής υπέρ της δερματίνης στη συγκεκριμένη δε φαίνεται να υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Cartman είπε

Όλα είναι σχετικά... Δεν χοροπηδούσα πάνω της, αλλά έκανα δουλειά γραφείου σχεδόν κάθε μέρα.

Κατ' εμέ δεν έπρεπε να φθαρεί η δερματίνη. Αλλά λένε πως με τον ιδρώτα έχει θέμα η συγκεκριμένη (έχει πολύ μαλακό feel, η αλήθεια να λέγεται). Προσωπικά περίμενα περισσότερα στο θέμα αντοχής της και ξαναλέω πως αν υπήρχε τότε θα είχα πάρει υφασμάτινη και προτρέπω τους πάντες να κινηθούν προς τα εκεί. Άλλωστε το "πλεονέκτημα" της αντοχής υπέρ της δερματίνης στη συγκεκριμένη δε φαίνεται να υπάρχει.

Αν ψαξεις στην σελιδα τους λενε πως πρεπει να χρησιμοποιεις την καρεκλα για να αντεξει περισσοτερο. Σου λεει στην δερματινη καλο ειναι να μην εχει η καρεκλα επαφη με το δερμα σου αν σκεφτεσαι πχ να καθεσαι καλοκαιριατικα με το βρακι και να ιδρωνεις πανω της το μονο που θα καταφερεις ειναι να φθαρει πιο γρηγορα.Σου λεει να καθεσαι στην καρεκλα με ρουχα.

Αυτο ειναι ενα παραδειγμα για την σωστη χρηση της καρεκλας περα απο αυτο τα καινουργια μοντελα εχουν αναβαθμισμενη δερματινη, τα πλαστικα μερη καθως και τα χερουλια κτλ.Ισως τα ποιοτικοτερα υλικα να ειναι ο λογος που η καρεκλα εχει ανεβει σε τιμη απο τοτε.

Περα απο αυτο καλα εκανες και ποσταρες εντυπωσεις γιατι περισσοτερο μετραει η γνωμη ενος που την εχει 3 χρονια παρα ενας με 3 μηνες.Εγω ευελπιστω να με βγαλει τουλαχιστον 3 χρονια χωρις φθορες μιας και δεν ειμαι ολη την ωρα πανω στην καρεκλα ισως 2-3 ωρες ημερησιως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...