Προς το περιεχόμενο

Χρεώσεις Cosmote όταν καλείς στο 13888 χωρίς να καταφέρεις να μιλήσεις με εκπρόσωπο να εξυπηρετηθείς.


alexis@me

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι απαραδεκτοι εντελώς για κλωτσιες.
Αφου περιμενα 15 λεπτα  και αφου πληρωσα για να ακουσω ολες τις διαφημισεις τους τηλεφωνικα.

μου λενε θες να σε παρουμε εμεις ( το ρομποτ φυσικα μιας και δεν πληρωνουν φυσικα προσωπα )  
τους λεω ναι και μετα απο 10 λεπτα με παιρνουν

το σηκώνω και μου λενε
Ζητησατε να σας καλεσουμε αν θελετε να μιλησετε πιεστε 1
παταω 1 και μου λεει ολες οι γραμμες ειναι κατελλημενες.

για τον Π@@@@ εντελώς ειναι οχι αυτοι αλλα ολες οι υπηρεσιες στην Ελλάδα.

Μπηκα να πληρωσω  Cosmote και δεν με εβαζε το SSL επειδη ειχα windows 7 .
Ενεργοποιήσα TLS 1.2 εκανα reboot και μια χαρα και αναρωτιεμαι ποσα ατομα με windows 7 δεν θα μπορουν να μπουν και θα τους λενε βαλτε windows 10.


τους παιρνεις να σου δωσουν το SIP Account σου Που πληρωνεις και σου ζητανε 1002 πραγματα.
και αφου στο στειλουν ο κωδικος ισχυει μονο για 30 λεπτα.
τι μας λετε ρε?
Δηλαδη εγω θα ειμαι πανω απο ενα PC και θα περιμενω να δω ποτε θα μου στειλετε τον κωδικο?

Ολα αυτα βεβαια δεν γινονται τυχαια.
το κανουν γιατι θελουν οι χρηστες να χρησιμοποιουν τα router τους.
μεχρι πριν λιγα χρονια αν ειχες 10 συσκευες πανω στο router σου το κεντρο τους εβλεπε το mac address μονο του router.
μετα ολα αλλαξαν ( ΧΩΡΙΣ ΠΟΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟ ΠΟΥΝ) 
Ερχετε ενας φιλος σου στο σπιτι συνδεετε στο wifi σου και ο Οτε ξερει ολα τα mac-address που ειναι συδνεμενα και κανει ταυτοποιηση αμεσως.
Γιαυτο αν σεβομαστε τον εαυτο μας το πρωτο που κανουμε ειναι να παρουμε ενα router που δεν ειναι δικο τους με voip και εκει χανουν την μπαλλα και κλαινε.
τους παιρνεις τηλεφωνο και τους λες εχω προβλημα δειτε σας παρακαλω ποσες συσκευες ειναι συνδεμενες στο wifi μου και σου λενε δεν μπορω να το δω επειδη εχετε δικο σας εξοπλισμο.
και γελιο μετα γελιο πολυ γελιο.




 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 18/1/2021 στις 5:19 ΜΜ, papmel είπε

Ειναι απαραδεκτοι εντελώς για κλωτσιες.
Αφου περιμενα 15 λεπτα  και αφου πληρωσα για να ακουσω ολες τις διαφημισεις τους τηλεφωνικα.

μου λενε θες να σε παρουμε εμεις ( το ρομποτ φυσικα μιας και δεν πληρωνουν φυσικα προσωπα )  
τους λεω ναι και μετα απο 10 λεπτα με παιρνουν

το σηκώνω και μου λενε
Ζητησατε να σας καλεσουμε αν θελετε να μιλησετε πιεστε 1
παταω 1 και μου λεει ολες οι γραμμες ειναι κατελλημενες.

για τον Π@@@@ εντελώς ειναι οχι αυτοι αλλα ολες οι υπηρεσιες στην Ελλάδα.

Μπηκα να πληρωσω  Cosmote και δεν με εβαζε το SSL επειδη ειχα windows 7 .
Ενεργοποιήσα TLS 1.2 εκανα reboot και μια χαρα και αναρωτιεμαι ποσα ατομα με windows 7 δεν θα μπορουν να μπουν και θα τους λενε βαλτε windows 10.


τους παιρνεις να σου δωσουν το SIP Account σου Που πληρωνεις και σου ζητανε 1002 πραγματα.
και αφου στο στειλουν ο κωδικος ισχυει μονο για 30 λεπτα.
τι μας λετε ρε?
Δηλαδη εγω θα ειμαι πανω απο ενα PC και θα περιμενω να δω ποτε θα μου στειλετε τον κωδικο?

Ολα αυτα βεβαια δεν γινονται τυχαια.
το κανουν γιατι θελουν οι χρηστες να χρησιμοποιουν τα router τους.
μεχρι πριν λιγα χρονια αν ειχες 10 συσκευες πανω στο router σου το κεντρο τους εβλεπε το mac address μονο του router.
μετα ολα αλλαξαν ( ΧΩΡΙΣ ΠΟΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟ ΠΟΥΝ) 
Ερχετε ενας φιλος σου στο σπιτι συνδεετε στο wifi σου και ο Οτε ξερει ολα τα mac-address που ειναι συδνεμενα και κανει ταυτοποιηση αμεσως.
Γιαυτο αν σεβομαστε τον εαυτο μας το πρωτο που κανουμε ειναι να παρουμε ενα router που δεν ειναι δικο τους με voip και εκει χανουν την μπαλλα και κλαινε.
τους παιρνεις τηλεφωνο και τους λες εχω προβλημα δειτε σας παρακαλω ποσες συσκευες ειναι συνδεμενες στο wifi μου και σου λενε δεν μπορω να το δω επειδη εχετε δικο σας εξοπλισμο.
και γελιο μετα γελιο πολυ γελιο.




 

 

Δυο ερωτησεις εχω φιλε μου

1) Γιατι θελει η κοσμοτε να ξερει ποιες συσκευες ειναι συνδεδεμενες?

2) Αν παρεις ρουτερ (οχι μοντεμ) και το συνδεσεις πανω στου πΟΤΕ και απενεργοποιησεις την  υπηρεσια ρουτερ απο το δικο τους, παλι θα βλεπουν τι συσκευες ειναι συνδεδεμενες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν παίρνει το 13888 από σταθερό δεν χρεώνεστε από κινητό έχει μια μικρή χρεωση η μπες στο https/help.cosmote.gr/system/templates/selfservice/gnosisgr

Όπου θα ενημερωθείς σχετικά με το δίκτυο και της παρεχόμενες υπηρεσίες της cosmot

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλήση στο 13888 από σταθερό τηλέφωνο οτε δεν έχει καμία χρέωση. Ξεκίνησε ένας και άνοιξε το νήμα γράφοντας τα δικά του (ότι του κατέβει στο κεφάλι) και έφτασε το νήμα δεύτερη σελίδα γράφοντας ο καθένας το μακρύ και το κοντό του (και τον πόνο του μαζί). Έλεος κάπου..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, l337 είπε

Κλήση στο 13888 από σταθερό τηλέφωνο οτε δεν έχει καμία χρέωση. Ξεκίνησε ένας και άνοιξε το νήμα γράφοντας τα δικά του (ότι του κατέβει στο κεφάλι) και έφτασε το νήμα δεύτερη σελίδα γράφοντας ο καθένας το μακρύ και το κοντό του (και τον πόνο του μαζί). Έλεος κάπου..

 

Και έβαλες και εσύ τον οβολό σου και πάμε δυνατά για 3ή σελίδα.

Επεξ/σία από alexis@me
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 hours ago, l337 said:

Κλήση στο 13888 από σταθερό τηλέφωνο οτε δεν έχει καμία χρέωση. Ξεκίνησε ένας και άνοιξε το νήμα γράφοντας τα δικά του (ότι του κατέβει στο κεφάλι) και έφτασε το νήμα δεύτερη σελίδα γράφοντας ο καθένας το μακρύ και το κοντό του (και τον πόνο του μαζί). Έλεος κάπου..

 

Και αν δεν εχει σταθερο; και αν δεν εχει κοσμοτε καρτοκινητο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, DanielRGr said:

Και αν δεν εχει σταθερο; και αν δεν εχει κοσμοτε καρτοκινητο;

Καλεί στο 13788 (έτσι κι αλλιώς εφόσον είναι για ζήτημα τεχνικής φύσεως) που είναι χωρίς χρέωση από παντού. end of story.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...