Προς το περιεχόμενο

Huawei Nova 5t 220 €, αμαζον.ντε [ΤΕΛΟΣ]


iaiwannis2005

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, matrixxx είπε

Γιατι κρινεις εξ ιδιων; Πρωτα απο ολα μιλας για 25 Νοεμβρη, λογικο να εχουν φυγει.

Δεν κρίνω εξ ιδίων. Πρώτος είπα ότι η περίπτωση μου δεν αντιπροσωπεύει και άλλους.

25 είναι οι δύο όταν ήταν ΗΔΗ Black Friday week. Ήδη είχαν αρχίσει οι προσφορές του Amazon.

1 ώρα πριν, matrixxx είπε

Πιο μετα εγινε ο χαμος, μιλαμε για 27 28 29 30. Οποτε δεν λεει και πολλα η δικη σου περιπτωση νομιζω.

Η τρίτη παραγγελία έγινε στις 27 Νοε και έγινε dispatch 3 Δεκεμβρίου.

 

1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, matrixxx είπε

Γιατι κρινεις εξ ιδιων; Πρωτα απο ολα μιλας για 25 Νοεμβρη, λογικο να εχουν φυγει.  Πιο μετα εγινε ο χαμος, μιλαμε για 27 28 29 30. Οποτε δεν λεει και πολλα η δικη σου περιπτωση νομιζω.

Και εγώ το παρήγγειλα 4 Δεκ και μου έρχεται με ups στις 16. Είναι στο δρόμο έφυγε χθες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα με κάνετε να το αγοράσω, παρότι δεν είναι πια σε προσφορά. Θέλω κάτι σχετικά μικρό σε διαστάσεις και -κυρίως- γρήγορο.
Αν κάποιος το έχει, μπορεί να πάρει 2ο Google account και να έχω σε αυτό 2η φορά κάποια εφαρμογή; Π.χ. 1 Skype από το δικό μου account και 1 από το εταιρικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thedrpapa είπε

Update: Σήμερα ανανεώθηκε και λέει ότι στάλθηκε. Άλλαξε και η ημερομηνία από 16 Δεκέμβρη σε 22. Είδωμεν.
image.png.ce4ba96d63000955129614a2df4f41a3.png

ακριβως το ιδιο και σε μενα. αντε να δουμε, μακαρι να πεσει μεσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, thedrpapa είπε

Update: Σήμερα ανανεώθηκε και λέει ότι στάλθηκε. Άλλαξε και η ημερομηνία από 16 Δεκέμβρη σε 22. Είδωμεν.
image.png.ce4ba96d63000955129614a2df4f41a3.png

 

58 λεπτά πριν, zer_raiden είπε

ακριβως το ιδιο και σε μενα. αντε να δουμε, μακαρι να πεσει μεσα. 

Ρε παιδιά για να δείτε πότε θα σας έρθει και να μην κάνετε εικασίες...μπείτε μέσα στο see all updates κάντε αντιγραφή το ups tracking που έχει εκεί και μετά επικόλληση στην σελίδα της ups και θα δείτε πότε έρχεται ακριβώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, geornirv είπε

 

Ρε παιδιά για να δείτε πότε θα σας έρθει και να μην κάνετε εικασίες...μπείτε μέσα στο see all updates κάντε αντιγραφή το ups tracking που έχει εκεί και μετά επικόλληση στην σελίδα της ups και θα δείτε πότε έρχεται ακριβώς.

εχω κανει αρκετες παραγγελιες απο amazon.de και παντα ερχοντουσαν ειτε στο estimate time που δινει το αμαζον ειτε και νωριτερα. τωρα κανουμε "εικασιες" λογω της καταστασης που επικρατει. 10-15 δεκεμβριου με εδωσε τη πρωτη ειδοποιηση και τωρα εγινε επιτελους dispatched σημερα. οποτε τα ακριβως δεν ξερω κατα ποσο ισχυουν τη περιοδο που περναμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπολογιστε και +10 ημερες εντος Ελλαδος κατ'ελαχιστον μιας και που εδω και 2 χρονια οι courier παρα την ραγδαια αυξηση της δουλειας τους εμειναν με προσωπικο και συστηματα που καλυπταν αναγκες πριν απο 10 χρονια.

Και για να προλαβω, μπορει να καταλαβαινω το προβλημα για ημερες Χριστουγεννων/Black Friday αλλα ειχαν προβλημα παραδοσης ακομη και το καλοκαιρι. Η παραλαβη την επομενη ημερα εχει καταργηθει εδω και ενα τουλαχιστον χρονο στην πραξη και ειχαμε παει ακομη και το καλοκαιρι εκτος lockdown σε 3 ημερες παραδοσης κατα μεσο ορο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, zer_raiden είπε

εχω κανει αρκετες παραγγελιες απο amazon.de και παντα ερχοντουσαν ειτε στο estimate time που δινει το αμαζον ειτε και νωριτερα. τωρα κανουμε "εικασιες" λογω της καταστασης που επικρατει. 10-15 δεκεμβριου με εδωσε τη πρωτη ειδοποιηση και τωρα εγινε επιτελους dispatched σημερα. οποτε τα ακριβως δεν ξερω κατα ποσο ισχυουν τη περιοδο που περναμε. 

Καταλαβαίνω τι λες απλά...δεν χρειάζεται να βλέπεις καθόλου το estimate του amazon γιατί σχεδόν πάντα είναι λάθος...δείχνει μεταγενέστερη ημερομηνία. Πάντα βλέπω από την σελ ups. Σίγουρα θα φτάσει την ημερομηνία που λέει στην Ελλάδα. Απο κει και πέρα έχει να κάνει με το αν βρίσκεσαι Αθήνα ή περιφέρεια. Εγώ που είμαι περιφέρεια και επειδή κάνω συνέχεια αγορές, και γενικότερα αλλά και την συγκεκριμένη περίοδο που διανύουμε, πότε μέχρι σήμερα δεν μου άργησε καμία παραγγελια, εκτός από τα ΕΛΤΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρέλαβα σήμερα. Πολύ ωραίο το κινητό, super vfm! Ευχαριστώ και πάλι iaiwannis2005 .

Επεξ/σία από gorillas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, zer_raiden είπε

Ελαβα σημερα. Ολα καλα, ολα ωραια. Το λογισμικο που φοραει ομως γιατι ειναι το 9.1 ενω υποτιθεται εχει παρει αναβαθμιση 10.1? 

βαλε sim μεσα κ ψαξε για αναβαθμιση ξανα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ιστορία, όταν έγινε η παραγγελία το κινητό θα γινόταν διαθέσιμο για αποστολή στις 8 Δεκεμβρίου.

Τελικά έφυγε από Γερμανία την Παρασκευή 11 Δεκεμβρίου, πήγε Ιταλία στις 14 και έφυγε για Ελλάδα στις 15.

Σήμερα 17 Δεκεμβρίου παρελήφθη στην Αθήνα :-) 

Το Amazon το είχε για παράδοση σήμερα, η UPS έγραφε πως θα το παραδώσει σήμερα, ήρθε σήμερα.     

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xsadgp είπε

Για την ιστορία, όταν έγινε η παραγγελία το κινητό θα γινόταν διαθέσιμο για αποστολή στις 8 Δεκεμβρίου.

Τελικά έφυγε από Γερμανία την Παρασκευή 11 Δεκεμβρίου, πήγε Ιταλία στις 14 και έφυγε για Ελλάδα στις 15.

Σήμερα 17 Δεκεμβρίου παρελήφθη στην Αθήνα :-) 

Το Amazon το είχε για παράδοση σήμερα, η UPS έγραφε πως θα το παραδώσει σήμερα, ήρθε σήμερα.     

Εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης 15/12 από το Amazon, παράδοση 12/12. Από άλλο πλανήτη η εξυπηρέτηση. Επίσης, μέχρι της 15/12 δεν είχε γίνει ενημέρωση στοιχείων στις παραγγελίες του Amazon με αποτέλεσμα να μου έρθει ειδοποίηση ότι αν δεν παραδοθεί το κινητό μέσα στις επόμενες μέρες από τις 15/12 (δεν θυμάμαι πόσες), θα γίνει refund το ποσό!!!! Ένας ssd και μια μνήμη ram από το e-shop ακόμα έρχονται από τις 25/11.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...