Προς το περιεχόμενο

Εκτοξεύθηκαν οι πωλήσεις της AMD χάρη στη σειρά επεξεργαστών Ryzen 5000


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, DimosthenisG είπε

 Κι εγώ σαν εσένα με 2600Χ λέω να περιμένω την σειρά 6000

εγώ δεν θέλω να δώσω ενα κατοστάρι για μητρική τόσο γρήγορα.Σε κανένα χρόνο ελπίζω να παρω ryzen 5 ή 7 5000 σειρα και να μου βγαλει 3 χρόνια ακόμη τουλάχιστον.Μετά σε ότι σοκετ υπάρχει αλλαγή που θα ναι μεγάλη λογικα μητρικη+cpu+DDR5 ram

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

22 ώρες πριν, patentas11 είπε

Κι εγώ θέλω να την ανεβάσω λίγο ακόμα αλλά δεν βρίσκω έναν ρημάδι 5600... γιατί και 350€ να τον βρω δεν τα δίνω. Δεν πειράζει δεν παθαίνω τίποτα και ένα και δύο μηνάκια περιμένω, να τον τσιμπήσω στο 300άρι. Ξυπόλητος δεν είμαι 😂

Έτσι ακριβώς. Σε λίγους μήνες θα επανέλθουν οι τιμές σε φυσιολογικά πλαίσια. 5600 στα 300€ μόλις καλυφθεί η ζήτηση και στοκάρουν εξ αρχής τα ράφια τους. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, masteripper είπε

Αντε το Userbenchmark είναι κακοί ...αυτό :

 

 

και μιλάμε για επεξεργαστή σημαντικά φτηνότερο....

Μια πολυ μεγαλη διαφορα αναμεσα στους δυο επεξεργαστες ειναι η τεραστια διαφορα στην καταναλωση.Βλεπεις οτι με την μιση καταναλωση ο Ryzen ειναι πιο δυνατος απο τον αντιστοιχο Intel,αυτο ειναι που μετραει.Κοιτα τι σου δινει η AMD,μεγαλυτερη αποδοση στα παιχνιδια,πολυ μεγαλη στο productivity (αγγιζει 10700Κ σε πολλα σεναρια) με 300$,το λεει και στο βιντεο που εβαλες και ολα αυτα με την μιση καταναλωση.Κατα την γνωμη μου,αν θελεις να βαλεις "μετρησεις" την  υπεροχη της AMD,θα ελεγα οτι ειναι μερα με την νυχτα και οχι ελαχιστα καλυτερος οπως πιστευεις.Τωρα λογω της ιδιαιτερης καταστασης που επικρατει,εχει εκτοξευτει η τιμη του 5600 στα υψη,αυτο δεν λεει κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, LouCi4er είπε

Μια πολυ μεγαλη διαφορα αναμεσα στους δυο επεξεργαστες ειναι η τεραστια διαφορα στην καταναλωση.Βλεπεις οτι με την μιση καταναλωση ο Ryzen ειναι πιο δυνατος απο τον αντιστοιχο Intel,αυτο ειναι που μετραει.Κοιτα τι σου δινει η AMD,μεγαλυτερη αποδοση στα παιχνιδια,πολυ μεγαλη στο productivity (αγγιζει 10700Κ σε πολλα σεναρια) με 300$,το λεει και στο βιντεο που εβαλες και ολα αυτα με την μιση καταναλωση.Κατα την γνωμη μου,αν θελεις να βαλεις "μετρησεις" την  υπεροχη της AMD,θα ελεγα οτι ειναι μερα με την νυχτα και οχι ελαχιστα καλυτερος οπως πιστευεις.Τωρα λογω της ιδιαιτερης καταστασης που επικρατει,εχει εκτοξευτει η τιμη του 5600 στα υψη,αυτο δεν λεει κατι.

Γερο άλμα η AMD. Τόνοσε τον ανταγωνισμό. Με Τέτοιες αιματοχυσίες μόνο κέρδος έχουμε εμείς οι καταναλωτές. Να κονταροχτυπηθούν μόλις πέσει η ζήτηση και στις τιμές να κερδίσουμε όλοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
 Στις 7/12/2020 στις 9:57 ΜΜ, officesales είπε

Απο τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου 12 ετών μέχρι πριν μερικούς μήνες ( 36 ετών τώρα ) επέλεγα Intel δαγκωτό, για πολλά χρόνια είχα κατάστημα υπολογιστών και ποτέ μου δεν πρότεινα AMD.

Ποτέ μην λες ποτέ τελικά :)

Πολύ ευχαριστημένος με AMD απο επιδόσεις και τιμή. Το πάσχα θα κλείσω 1 έτος με AMD και μέχρι τώρα κανένα απολύτως παράπονο.

Στις 7/12/2020 στις 11:04 ΜΜ, ZELOMOTH είπε

Γι αυτό έκλεισες🤣🤣🤣 

 

Έκλεισα λόγω πένθους.

Επεξ/σία από officesales
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...