Προς το περιεχόμενο

AirPods Max από την Apple, premium over-the-ear ακουστικά με εξουδετέρωση θορύβου και τιμή $549


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγκώ φίλο από Νιγκηρια. Βάλει σε apple λεφτά και μου στείλει ακουστικά και 100 ντολαρια για να ελευτερωσει από τράπεζα το χρήματα.

στέλνω αποντικση από PayPal.

 

 


Υ.Γ. Το παραπάνω σχόλιο έχει χιουμοριστικό χαρακτήρα και δεν έχει καμία πρόθεση να θίξει κανέναν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 138
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό που δεν καταλαβαίνω από αρκετούς είναι η κριτική για την τιμή. Έχοντας το προνόμιο να έχω ακούσει αρκετά ακουστικά στην ζωή μου ξεκινώντας από φθηνά και άχρηστα, όπως τα by xiaomi, και φθάνοντας σε ενσύρματα χιλιάδων ευρώ, έχω να πω ότι οι διάφορες στην ποιότητα είναι τεράστιες. Ναι δεν απευθύνεται σε όλους. Ούτε σε εμένα. Δεν θα τα αγόραζα ποτέ. Αλλά αν ανταποκρίνεται η κατηγορία τιμής στην αντίστοιχη ποιότητα τότε καλώς υπάρχουν και ευπρόσδεκτα. Η apple δεν είναι η εταιρεία ήχου με την κλασική έννοια. Γι αυτό προφανώς είχε αγοράσει την beats, για την τεχνογνωσία. Αυτό της δίνει την δυνατότητα να πλασαριστεί αυτόματα σε κατασκευαστές που σε άλλες περιπτώσεις θα έπαιρνε χρόνο. Θυμάμαι τα πρώτα μοντέλα της sennheiser όπου ήταν αισχρά στο κομμάτι της μπαταρίας  και του bt. Δεν είναι τυχαίο που κολοσσοί στα smartphone δεν μπορούν να κατασκευάσουν κάτι αντίστοιχο. Σε κάθε περίπτωση θα έρθουν ελπίζω να τα ακούσουμε και να αξίζουν τα χρήματα τους. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, isspro είπε

Εχουμε αλλες εναλλακτικες με καλυτερη ποιοτητα ηχου και ποικιλια σε songs?

Downloads σε flac (όχι από Youtube) - αν σου φαίνονται μεγάλα τα flac τότε απλά τα κάνεις σε OGG 320kbps (το MP3 άθλιο είναι) - καλύτερα να τα χεις εσύ γιατί στο Youtube μπορει να σβηστούν

 

Επεξ/σία από KnightRider
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, polaki είπε

Εσύ να πας να δώσεις 650 $ και να πάρεις Xiaomi. 

Huawei FreeBuds Studio - Specs, Price, Review, Comparison (xiaomitoday.com)

Σήμερα έχουν και έκπτωση, προλαβαίνεις. 

$652.00 $456.40
You Save: $195.60 (30%)

To κομμάτι της μούρης για την Apple το λέγατε ρε μάγκες και το 2011 που στην τηλεόραση από πίσω έπαιζε Παπανδρέου με φόντο το ακριτικό Καστελόριζο να ανακοινώνει ότι μπαίνουμε στην αγκαλιά του ΔΝΤ. Δεν κουραστήκατε 9 χρόνια? 

Αγορι μου για σενα τα φτιαχνουνε!!! Και φυσικα δε θα παω να παρω xiaomi βρε. Ενταξει μωρε μουρικα ειναι ετσι κι αλλιως αυτος που θα τα παρει του κ...λου απαιτησεις εχει...Και γ@μω είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φορτιστής και καλώδιο φόρτισης δεν περιλαμβάνονται. 
σοβαρά ρε apple ?600 ευρώ ακουστικά και δεν έχεις ούτε το καλώδιο ; 

Επεξ/σία από alexakos89
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, hristozik είπε

Αυτό που δεν καταλαβαίνω από αρκετούς είναι η κριτική για την τιμή. Έχοντας το προνόμιο να έχω ακούσει αρκετά ακουστικά στην ζωή μου ξεκινώντας από φθηνά και άχρηστα, όπως τα by xiaomi, και φθάνοντας σε ενσύρματα χιλιάδων ευρώ, έχω να πω ότι οι διάφορες στην ποιότητα είναι τεράστιες. Ναι δεν απευθύνεται σε όλους. Ούτε σε εμένα. Δεν θα τα αγόραζα ποτέ. Αλλά αν ανταποκρίνεται η κατηγορία τιμής στην αντίστοιχη ποιότητα τότε καλώς υπάρχουν και ευπρόσδεκτα. Η apple δεν είναι η εταιρεία ήχου με την κλασική έννοια. Γι αυτό προφανώς είχε αγοράσει την beats, για την τεχνογνωσία. Αυτό της δίνει την δυνατότητα να πλασαριστεί αυτόματα σε κατασκευαστές που σε άλλες περιπτώσεις θα έπαιρνε χρόνο. Θυμάμαι τα πρώτα μοντέλα της sennheiser όπου ήταν αισχρά στο κομμάτι της μπαταρίας  και του bt. Δεν είναι τυχαίο που κολοσσοί στα smartphone δεν μπορούν να κατασκευάσουν κάτι αντίστοιχο. Σε κάθε περίπτωση θα έρθουν ελπίζω να τα ακούσουμε και να αξίζουν τα χρήματα τους. 

Ορθώς. Οποτε στην καλυτερη να βγαλει τα beats με τριπλη τιμη προσθετω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, tsofras είπε

HD6000 λένε ότι είναι χάλια ποιοτικά

Θα σου πω εγω που εχω ολη την σειρα 2 5 και 6 . Τα υλικα κατασκευής ειναι πλαστικα οποτε κατα επεκταση δεν ειναι καλης ποιοτητας αλουμινιο δερμα ξυλο κτλ κτλ που συναντας σε αλλα ακουστικα οπως BW BO Focal κτλ κτλ ξερω μιας και τα βλεπω μπροστα μου καθε μερα.

Ομως τα HD6 series εχουν την καλύτερη ποιοτητα κατασκευης στον driver δεν χαλανε ποτε σε αντιθεση με Hifiman που εστειλα 2 πισω και εχουν αρκετοι προβληματα το ιδιο ισχυει για b&w focal κτλ κτλ αν δεις υπαρχουν θέματα clipping και θεματα miss matched drivers.

Επίσης τα HD6 ειναι Open back και δεν συγκρινονται με κλειστου τυπου προσωπικα δεν εχω ακουσει ποτε κλειστου τυπου ακουστικα να ειναι εστω ελαχιστα κοντα στα HD660 Sundara Dt1990 κτλ κτλ .

Επισης τα HD 6 seires ειναι απο τα ποιο ελαφρυα audiophile ακουστικα και ο λογος ειναι απλος ειναι πλαστικά ομως δεν σπανε... Σαν τα PREMIUM SONY XM3 xm2 που ειναι γνωστο οτι εχουν πλαστικα ομορφα μεν αθλια ποιοτικα δε.

Τα HD6 series ειναι απο τα ακουστικα που τα κανεις disassembly με τα χερια σου και οταν το λεω αυτο εννοω τα παντα μεχρι και το διαφραγμα βλεπεις εκτος.

Ακομα και τα μαξιλαρακια απο βελουδο με το φοαμ μεσα δεν εβαλαν memmory λογο βαρους και λογο αναπνοης ... Ηθελαν το.μπλε φοαμ που ειναι γρηγορο και ανοιχτό.

Τα HD6 series εχουν μεγαλη ιστορια πισω τους και υπαρχει λογος που ειναι ετσι τοσα χρονια.

Κατι τελευταίο οσα wireless εχω ακούσει απλα δεν... Ουτε καν φτανουν κοντά σε απόδοση ταχυτητα airiness imagining openness resolution ακουστικα οπως Focal Clear Sundara Ananda 1990 660s .... Να πω την αληθεια μου ακομα και τα Koss 30i των 30 ευρο εχουν καλυτερο χαρακτηριστικα απο κατι Sony Wireless Bose B&W... Παρολα αυτα καταλαβαίνω οτι καθε ανθρωπος εχει αλλες αναγκες και αλλη εμπειρία και εγω οταν ακουσα πρωτη φορα πριν χρονια τα BW p7 ειχα πει θεε μου τι απολαυση ειναι αυτη. Και η αλήθεια ειναι οτι σε ατομα που δεν γνωρίζουν αν βαλεις να ακουσουν τα HD800s και διπλα τα Sony XM2 θα σουν πουν οτι τα sony ειναι καλυτερα το ξερω διοτι αρκετοι φιλοι μου αυτο μου είπαν γιατι απλα δεν εχει μαθει το αυτι τούς και το μονο που περιμενουν να ακουσουν ειναι impact bass τιποτα αλλο... Και οπως ειναι λογικο τα open back δεν εχουν low end bass.

Επεξ/σία από Agony
  • Like 4
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

Φορτιστής και καλώδιο φόρτισης δεν περιλαμβάνονται. 
σοβαρά ρε apple ?600 ευρώ ακουστικά και δεν έχεις ούτε το καλώδιο ; 

έχει usb-c

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

Και τι σημαίνει αυτό ; Ας έβαζε usb-c η lightning εφόσον έχει τον ανταπτορα. 
 

έχει 

  • Lightning to USB-C Cable
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...