Προς το περιεχόμενο

AirPods Max από την Apple, premium over-the-ear ακουστικά με εξουδετέρωση θορύβου και τιμή $549


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

53 λεπτά πριν, aris1986 είπε

Καλύτερα Νάντα φορτίζεις 5 λεπτά ώστε να σου βγάζουν 90 ώρες παρά ολόκληρη φόρτιση!

Life hack! 🤭

Προφανώς είναι λάθος το 90 ώρες. Ούτε καν 9, μέχρι 20 κρατάνε με πλήρη φόρτιση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 138
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συγνώμη αλλά αν κατάλαβα καλά συνδέονται μόνο με  προϊόντα ;;;

θα αγοράσεις κάτι στα 600+€ για να τα συνδέεις μόνο με το iPhone σου ;;; (Όσοι έχουν )

Διορθωστε με αν κάνω λάθος αλλά μόνο γι αυτό παίρνουν Χ από μένα . (Κι ας έχω iPhone)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

Κάπου διάβασα ότι έχει ανταπτορα μόνο. 
Πάλι καλά

E δεν πειράζει, πλάκα έχει να σε βλεπουμε να κράζεις την Apple.

Άντε καλή αγορά!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, stiflerakos είπε

Συγνώμη αλλά αν κατάλαβα καλά συνδέονται μόνο με  προϊόντα ;;;

Τα "κανονικά" Airpods συνδέονται μια χαρά με οποιαδήποτε bluetooth συσκευή, πχ Samsung τηλέφωνα. 

Δεν υπάρχει περίπτωση να ισχύει κάτι διαφορετικό για αυτά. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, chios είπε

Ρε τους αθεόφοβους μια καλύτερη μπαταρία δεν μπορούσαν να βάλουν. τα αντίστοιχα sony με τα μισά λεφτά έχουν σχεδόν διπλάσια αυτονομία. Θα μου πεις είμαστε μαθημένοι από τα κινητά τους με τις γελοίες μπαταρίες.

laptop άλλαξες εσύ ή ακόμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, stiflerakos είπε

Συγνώμη αλλά αν κατάλαβα καλά συνδέονται μόνο με  προϊόντα ;;;

θα αγοράσεις κάτι στα 600+€ για να τα συνδέεις μόνο με το iPhone σου ;;; (Όσοι έχουν )

Διορθωστε με αν κάνω λάθος αλλά μόνο γι αυτό παίρνουν Χ από μένα . (Κι ας έχω iPhone)

  1. AirPods Max can be used as Bluetooth headphones with Apple devices using earlier software and with non-Apple devices, but functionality is limited.

Κανείς λάθος και σε διορθώνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, stiflerakos είπε

Συγνώμη αλλά αν κατάλαβα καλά συνδέονται μόνο με  προϊόντα ;;;

θα αγοράσεις κάτι στα 600+€ για να τα συνδέεις μόνο με το iPhone σου ;;; (Όσοι έχουν )

Διορθωστε με αν κάνω λάθος αλλά μόνο γι αυτό παίρνουν Χ από μένα . (Κι ας έχω iPhone)

Συνδέονται με όλες τις apple συσκευές και έτσι εκμεταλλεύεσαι 100% των δυνατοτήτων τους...

Το apple ecosystem, όσο και να το υποτιμούμε αν το ζήσεις μια φορά δύσκολα επιστρέφεις σε κάτι άλλο...

Λογικά θα μπορέσεις να τα συνδέσεις και με άλλες συσκευές μιας και τα υπάρχων airpods δουλεύουν και με το android και με τα windows...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, alexakos89 είπε
  1. AirPods Max can be used as Bluetooth headphones with Apple devices using earlier software and with non-Apple devices, but functionality is limited.

Κανείς λάθος και σε διορθώνω. 

Ok άρα μένει να δούμε τι σημαίνει στην πράξη το “functionality is limited”

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, polaki είπε

To κομμάτι της μούρης για την Apple το λέγατε ρε μάγκες και το 2011 που στην τηλεόραση από πίσω έπαιζε Παπανδρέου με φόντο το ακριτικό Καστελόριζο να ανακοινώνει ότι μπαίνουμε στην αγκαλιά του ΔΝΤ. Δεν κουραστήκατε 9 χρόνια? 

Κοίτα, έχω Macbook Pro (παλιό) αλλά έχει τόσο στυλ που το θεωρώ ανώτερο σχεδιαστικά από όλα τα Windows laptops της αγοράς ας πούμε μέχρι και το 2018. Οπότε το κομμάτι "μούρη" παίζει. :)

Επίσης τι θα πει το λέγαμε; ποιοι μεταξύ αυτών βάζεις κι εμένα σαν να με ξέρεις και από εχθές;; ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, billdanos είπε

Πάντως όπως κάθε φορά, θα αφήσουμε το πρώτο κύμα που δεν θα ασχοληθεί ποτέ με το ίδιο το προϊόν και την ηχητική του απόδοση και απλά έρχονται για ομαδική ψυχοθεραπεία να εκτονωθούν και αργότερα να συζητήσουμε κάπως πιο σοβαρά όταν θα βγουν τα πρώτα επίσημα reviews... 

Εν τω μεταξύ τόσα χρόνια όλοι οι κάγκουρες αγόραζαν σε τρελές τιμές τα beats μόνο και μόνο επειδή τα φορούσαν οι διάσημοι στα γήπεδα και στην τηλεόραση αλλά τότε δεν μας έβγαινε όλη αυτή η αγανάκτηση... Πως αλλάζουν οι καιροί! 😛 

Τα beats ήταν για κράξιμο τότε πάντως. Πριν καν τα αγοράσει η Apple τα Beats όλοι ξέραμε ότι αν συγκρίνεις Beats με Allen Heath, Pioneer, Sennheiser, δεν υπήρχε λόγος να πάρεις beats πέρα από το να πουλάς μούρη. Οπότε ίσως αυτός είναι και ο λόγος που αγοράστηκαν... και φυσικά η όποια τεχνογνωσία λέτε ότι μεταφέρθηκε είναι υποδεέστερη. Όχι ότι μπορεί να απέχει πολύ από τον ανταγωνισμό, αλλά σε καλύτερη τιμή παίρνεις καλύτερα ακουστικά. Τουλάχιστον αυτό ίσχυε όταν υπήρχαν ακόμα τα beats και ενδεχομένως να ισχύει ακόμα. Λογικό είναι άλλωστε.

1 ώρα πριν, Agony είπε

Θα σου πω εγω που εχω ολη την σειρα 2 5 και 6 . Τα υλικα κατασκευής ειναι πλαστικα οποτε κατα επεκταση δεν ειναι καλης ποιοτητας αλουμινιο δερμα ξυλο κτλ κτλ που συναντας σε αλλα ακουστικα οπως BW BO Focal κτλ κτλ ξερω μιας και τα βλεπω μπροστα μου καθε μερα.

Ομως τα HD6 series εχουν την καλύτερη ποιοτητα κατασκευης στον driver δεν χαλανε ποτε σε αντιθεση με Hifiman που εστειλα 2 πισω και εχουν αρκετοι προβληματα το ιδιο ισχυει για b&w focal κτλ κτλ αν δεις υπαρχουν θέματα clipping και θεματα miss matched drivers.

Επίσης τα HD6 ειναι Open back και δεν συγκρινονται με κλειστου τυπου προσωπικα δεν εχω ακουσει ποτε κλειστου τυπου ακουστικα να ειναι εστω ελαχιστα κοντα στα HD660 Sundara Dt1990 κτλ κτλ .

Επισης τα HD 6 seires ειναι απο τα ποιο ελαφρυα audiophile ακουστικα και ο λογος ειναι απλος ειναι πλαστικά ομως δεν σπανε... Σαν τα PREMIUM SONY XM3 xm2 που ειναι γνωστο οτι εχουν πλαστικα ομορφα μεν αθλια ποιοτικα δε.

Τα HD6 series ειναι απο τα ακουστικα που τα κανεις disassembly με τα χερια σου και οταν το λεω αυτο εννοω τα παντα μεχρι και το διαφραγμα βλεπεις εκτος.

Ακομα και τα μαξιλαρακια απο βελουδο με το φοαμ μεσα δεν εβαλαν memmory λογο βαρους και λογο αναπνοης ... Ηθελαν το.μπλε φοαμ που ειναι γρηγορο και ανοιχτό.

Τα HD6 series εχουν μεγαλη ιστορια πισω τους και υπαρχει λογος που ειναι ετσι τοσα χρονια.

Κατι τελευταίο οσα wireless εχω ακούσει απλα δεν... Ουτε καν φτανουν κοντά σε απόδοση ταχυτητα airiness imagining openness resolution ακουστικα οπως Focal Clear Sundara Ananda 1990 660s .... Να πω την αληθεια μου ακομα και τα Koss 30i των 30 ευρο εχουν καλυτερο χαρακτηριστικα απο κατι Sony Wireless Bose B&W... Παρολα αυτα καταλαβαίνω οτι καθε ανθρωπος εχει αλλες αναγκες και αλλη εμπειρία και εγω οταν ακουσα πρωτη φορα πριν χρονια τα BW p7 ειχα πει θεε μου τι απολαυση ειναι αυτη. Και η αλήθεια ειναι οτι σε ατομα που δεν γνωρίζουν αν βαλεις να ακουσουν τα HD800s και διπλα τα Sony XM2 θα σουν πουν οτι τα sony ειναι καλυτερα το ξερω διοτι αρκετοι φιλοι μου αυτο μου είπαν γιατι απλα δεν εχει μαθει το αυτι τούς και το μονο που περιμενουν να ακουσουν ειναι impact bass τιποτα αλλο... Και οπως ειναι λογικο τα open back δεν εχουν low end bass.

Τα Airpods πάντως τρώνε μεγάλο άκυρο με το καλημέρα σας: 384 gr

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, stiflerakos είπε

Ok άρα μένει να δούμε τι σημαίνει στην πράξη το “functionality is limited”

Δεν έχεις δυνατότητα να κάνεις double tap στα ακουστικά για να τα ελέγξεις πχ να πάς στο επόμενο track ή να κάνεις pause το τραγούδι. 

Δεν έχεις επίσης τη δυνατότητα της αυτόματης εναλλαγής, πχ σύνδεση με πολλαπλές πηγές ήχου, στα λειτουργικά της Apple αυτό γίνεται άνετα. Πχ αν σε πάρει κάποιος skype call στο macbook, συνδέονται αυτόματα. 

Και επίσης δεν έχεις τη δυνατότητα να συνδεθούν στο ένα αυτί, πρέπει να τα βάλεις και στα 2, ενώ πχ στο iphone εγώ πολλές φορές μιλάω στο τηλ ή ακούω μουσική στο γραφείο με ένα ακουστικό για να έχω επαφή με το περιβάλλον όπως κάναμε παλιά με το bluetooth ακουστικό. Αυτό δε γίνεται σε android, θέλει και τα 2 να είναι έξω απ'τη θήκη τους. 

Δεν θυμάμαι κάποια άλλα, αλλά εγώ αυτά έχω παρατηρήσει με τα airpods. Το ίδιο φαντάζομαι θα είναι και με τα Max. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, polaki είπε

Δεν έχεις δυνατότητα να κάνεις double tap στα ακουστικά για να τα ελέγξεις πχ να πάς στο επόμενο track ή να κάνεις pause το τραγούδι. 

Δεν έχεις επίσης τη δυνατότητα της αυτόματης εναλλαγής, πχ σύνδεση με πολλαπλές πηγές ήχου, στα λειτουργικά της Apple αυτό γίνεται άνετα. Πχ αν σε πάρει κάποιος skype call στο macbook, συνδέονται αυτόματα. 

Και επίσης δεν έχεις τη δυνατότητα να συνδεθούν στο ένα αυτί, πρέπει να τα βάλεις και στα 2, ενώ πχ στο iphone εγώ πολλές φορές μιλάω στο τηλ ή ακούω μουσική στο γραφείο με ένα ακουστικό για να έχω επαφή με το περιβάλλον όπως κάναμε παλιά με το bluetooth ακουστικό. Αυτό δε γίνεται σε android, θέλει και τα 2 να είναι έξω απ'τη θήκη τους. 

Δεν θυμάμαι κάποια άλλα, αλλά εγώ αυτά έχω παρατηρήσει με τα airpods. Το ίδιο φαντάζομαι θα είναι και με τα Max. 

Όντως τώρα; Πέραν της εναλλαγής πηγής, που οκ είναι feature που δεν είναι στάνταρ (αλλά υπάρχουν σε κάποια ακουστικά) τα υπόλοιπα τα έχει κάθε σοβαρό ζευγάρι pods!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...